Trojkolka nebo dvojité přední kolo, nafukovací kola

lucie.krajcarova
20. kvě 2010

Milé maminky, čekám druhé miminko a ráda bych mu koupila kočárek, který by splňoval několik požadavků. U prnvího dítěte jsem na několik z nich rezignovala, ale neudělala jsem dobře, doopravdy mi to chybělo. Takže bych vás chtěla poprosit o tip na kočárek, který má toto:
1. trojkolka nebo dvojité přední kolo
2. nafukovací kola
3. snadná manipulace s nasezením a vysazením autosedačky na podvozek
4. lehká aretace předního kolečka
5. ruční brzda na držadle
6. možnost přidat skateboard pro druhé dítě
7. boudička na sporťáku s průhledy

andy80
20. kvě 2010

Ahoj,

Hoco Tornádo, Jané Slalom pro, Cam Cortina X3 - ono taky záleží na tom, za kolik ho chceš pořídit.

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

Andy cortinu X3 mám, sice starší typ, možná se něco změnilo, ale většinu věcí mi nesplňuje... jo o Jané uvažuju. a ten Hoco vůbec neznám 🙂

andy80
20. kvě 2010

Já osobně měla Hoco Tornádo, akorát starší kolekci a naprostá spokojenost. Do terénu jak dělaný. Akorát já neměla nafukovací kola, ale dělají se taky. Jinak aretace kolečka je na rukojeti, ruční brzdu má, boudička má nahoře zadělávací okýnko. Jestli lze přidělat skateboard na dítě nevím, už mám druhé dítko větší.

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

Andy, tak to jsem na ten kočárek zvědavá, taky potřebuji něco do terénu, my tu moc chodníků nemáme. jdu na to mrknout. 🙂

musko
20. kvě 2010

Jané mám - ale nomada, ale za Hoco hlasujem - alebo Hartan. A ešte TFK

musko
20. kvě 2010

lucie - ale úplne super volba je Teutonia - to je fakt mercedes medi kočiarikmi :o)

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

Tak nevypadá špatně ten Hoco, škoda že tam není žádná fotka sporťáku.
Musko, teutonia... no jo, drahý... viděla jsem ho naživo - sporťák na mě působil jako hadra 😠 a průzory tam nemá. já nehledám mercedes mezi kočárky, ale takový, co by mi nejvíc vyhovoval 🙂

draga
20. kvě 2010

hoco ...ale nejlepší máš zajít do nějaké prodejny a pořádně si kočárky prohlídnout, povozit a pak objednat přes net 🙂

kubinkov
20. kvě 2010

Viděla jsem Hoco Diamond i jsem s ním jezdila a nic moc. Divná bouda na sporťáku, opravdu malinká taška na miminko, dost vrzal a je taky docela těžký. Tornado je asi jen stejný vršek na jiném podvozku. 😒

editah222
20. kvě 2010

Já bych jen dodala, že ke kočárkům které maji růční brzdu, většinou nejde přidělat ten skateboard tak, aby brzda bez problomů fungovala. Aspon tak mi to bylo řečeno v obchodech s kočárkama 🙂

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

draga, jj to mám v plánu. akorát bych si vybrala 2-3 kočárky a prohlídla je najednou. ale je fajn slyšet i zkušenosti, jaké jsou v praxi.

musko
20. kvě 2010

Dobrý, dobrá cena a pomerne velký - hlavne športák a ide pridat skate je X-Lander

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

MUsko, ty se teda vyznáš 🙂 je fakt, že xlander trojkolka je moc pěkný 🙂 a co plenky, slouží ti dobře?
kolik asi váží ten Hoco? nikde jsem tonenašla..

musko
20. kvě 2010

Kolko váži Hoco - neviem. Pleny už slúžia inde - Marek je dlhý ako týžden pred výplatou, lepšie nám sedia BBH :o)
Lander je super - my máme po Petríkovi športák z kolekcie 2005 - XA - do lesa, Petrík mi v nom spával do 3 rokov a bol velký

lamarika
20. kvě 2010

lucie: doporučuji Jane kolekci 2009. Váha je 9 kg. Podle mě status ideál a lehčí asi nenajdeš. Sama mám kočárek Jané a s porovnání s x-landerem je to jako limuzína se škodovkou.

lucie.krajcarova
autor
20. kvě 2010

Musko, fakt? můj 13měs. syn je stále nosí a ještě chvíli bude 🙂 ale jen přes den.
Lamarika, a splňuje vše, co píšu nahoře? o nových kolekcích toho moc nevím, orientovala jsem se do r. 2008.

lamarika
20. kvě 2010

lucie splňuje 😉

apollo11
21. kvě 2010

Také doporučuji Jané Slalom 09, je výborně lehký a ovladatelný... jen nevím s tím skatem, s tím nemám zkušenost

lamarika
21. kvě 2010

apollo ten tam jde 😉

lucie.krajcarova
autor
27. kvě 2010

tak máte ještě nějaké tipy 🙂

kacka.l
27. kvě 2010

Za mě jedině PP GT3, splňuje vše, co jsi uvedla. Na 100%. Můžu je porovnat s jané 09 a casualem, dále xlanderem , jen ta teutonia mi chybí, ale ta se mi prostě nelíbí vzhledově, tak mě ani neláká.
Do janéčka bych nešla, jen a jen kvůli jeho polohování sedu, je děsivé, máme ho na spinkání to je fajn, ale v sedě je to nedomakané, malý pořád sjíždí, ten nožičkový pás je moc daleko, no strašný zkroucenec, ale krásně se ovládá, to ano.
Já perego miluju, je to ten nej kočár, co jsem kdy měla. Sice někdo namítne, že je těžký, ano je, ale váží stejně jako jané 13kg. A zato je nejstabilnější a projede fakt naprosto vše. Sníh, les, muldy. Super je aretace na boku, kdy se nemusíš ohýbat až ke kolečku, taky integrované držáky na pití jsou super, a hlavně, co já oceňuju je veliký koš, ke kterému se úplně krásně dostaneš i s korbou nebo polože ležmo na spor´táku, protože je sklopný. Dále musím vychválit možnost vozit miminko i čelem k mamince, ale jen v poloze ležmo.🙂 No a v neposlední řadě onen zmiňovaný sed, který jde snad jako jeden z mála do úplného sedu, takže mimi nesjíždí a také do úplného lehu- ložná plocha luxus 95cm.
Tím samozřejmě nechci nějak hanit ostatní kočáry, jen pro mě je favorit PPGT3. Ještě, že se nám každé líbí něco jiného, jinak by každý jezdil jen s jedním druhem. 😀

lucie.krajcarova
autor
27. kvě 2010

Kačko, jedná se o Peg Perego ano? a dá se dát autosedačka na podvozek? O jané jsem taky slyšela, že sporťák nejde proti směru.. je fajn, když má člověk na výběr.

luciana21
27. kvě 2010

Ahoj Luci, taky jsem měla Cortinu a nyní drandíme v GT3..a naprostá spokojenost..a splňuje tvoje požadavky 😉

kacka.l
28. kvě 2010

Jde a v jedné sekundě, prostě to jen nacvakneš. Cena je sice vyšší, ale dají se te´d docela dobře koupit starší, na nich není co zkazit. 🙂

lucie.krajcarova
autor
28. kvě 2010

Kačko, vypadá moc hezky 🙂 to přední kolečko je dvojité?

lussi
28. kvě 2010

čauky,
my budeme mít Bébé Confort High Trek, do jiného nejdu. Myslím, že všechny požadavky splňuje, akorát nevím jak je to s tím skateboardem pro druhé dítko, to jsem nezjišťovala.
Hodně štěstí při výběru 🙂

kacka.l
28. kvě 2010

Luci je jednoduché, můj osobní názor je, že s dvojitým se musí špatně jezdit ve sněhu, protože se sníh drží v tom dvojkolečku.Ale možná se mýlím, a pokud si z města, kde mají odklizené chodníky- né jako u nás-tak bych se toho nebála.

lucie.krajcarova
autor
28. kvě 2010

Kačko, jsem z vesnice proto chci trvat na trojkolce a větších kolech. nemám tu mnoho chodníků. a s malými kolečky bych se v e sněhu mohla zabořit opravdu hluboko.

kacka.l
28. kvě 2010

Tak to jo🙂 Já jsem taky z vesnice a musím říct, že dosněhu je jako dělaný. 🙂