Trojkolky a stabilita. Co myslíte?

scai
17. srp 2009

Ahoj holky. Vím že je pro mě ještě brzo, ale chtěla bych už vědět, jaký kočár kupovat až na to příjde... Chtěla bych tříkolku, ale občas někde čtu, že je nestabilní. Jen teda je divný, že často když někdo píše, že je nestabilní a viděl v zní vyklopit dítě (třeba na bruslích, neba balancování při nástupu do busu), že jsem skoro nečetla, že by to vadilo majitelům tříkolek, že by se jim to stalo. Často o tom někdo píše stylem, kamarádka 2* vyklopila dítě, na bruslích jsem viděla jak paní vyklopila.... Tak co vy, jak jste na tom. Vy kdo ji máte, doporučujete ji?
Jen pro iinfo, nešla bych do nějaké levné, která třeba fakt může být nestabilní, ale mám vyhlídlou teutonii....

beruska2x
17. srp 2009

ja ji teda nemam 😀 ale sla bych si o tom pokecat do tematu o konkretnim kocarku a taky je rozdil kde budes jezdit (mesto x teren) a v jakych podminkach - pokud mate 2m snehu v zime tak je to taky nic moc 😖

dosa
17. srp 2009

ahoj scai - ja som teda trojkolku mala pre prvu dceru a bola som s nou nadmieru spokojna. ani raz sa mi nestalo, ze by som dieta nejak ohrozila, ze by mi mohlo vypadnut. ono, v navode na pouzitie, ktory maminky asi malokedy citaju, som si precitala, ze zavesna taska na rukovat nesmie byt tazsia ako 1 kg, pretoze cim tazsi naklad si zavesime na rajdy, tym viac posuvame tazisko kocika uplne inam, ako ma byt. preto ked si niektora zavesi nakup na rukovat, nech sa necuduje, ze je kocik nestabilny... a co sa tyka vystupovania na obrubniky a podobne aktivity - to sa da naucit, aby sa predne koliesko neskrizilo - zdihnem ho hore tak, aby sa neotocilo, popripade pockam, kym sa vrati do povodnej polohy a potom ho polozim na zem aby som mohla pokracovat v priamej jazde. no a kocik na "brusle" nepatri - ked tak nejaky super specialny, ale este som taky nevidela... takze len na vlastne riziko...

ja som bola s trojkolko spokojna, mali sme nafukovacie vsetky tri kolesa a presli sme vsetok mozny teren - rozbite chodniky, strk, trava, piesocna plaz, hory, lesy 🙂

je to len o tom, ci sa ti to paci, alebo nie. ak sa ti trojkolka paci a vyslovene teutonia, neries, je to dobra znacka.

scai
autor
17. srp 2009

Beruska já bych právě chtěla vědet prvně obecně, jak to je....

Dosa, ok, super, dík za názor!

lila75
17. srp 2009

mna tato tema tiez zaujima. Cakam tretie dieta a pri tych dvoch som mala klasicky kocik, lebo trojkolky sa objavovali len ojedinele a boli hrozne drahe. No teraz ma to laka. Kamaratka, ktora trojkolku mala, si ju tiez nevedela vynachvalit, no rada by som pocula viac nazorov a skusenosti. Bola som v jednej predajni, kde mi velmi ochotna pani popredvadzala velke mnozstvo kocikov - 3 i 4 kolesovych, ale nejak som si nevytvorila nazor. Takze budem rada ak sa pripoji viacero skusenych maminiek 😀

sisstin
17. srp 2009

tak my máme Quiny Speedi SX a stabilita je super, ale zas má snad největší rozptyl zadních kol( právě kvůli stabilitě), takže neprojedu dole dveřma atd. 😉 , zvládně i hodně náročnej terén..ve sněhu se mi teda jelo blbě, ale to se jelo i maminkách se čtyřkolkama..rozhodně se mi nekýve ze stranu na stranu 😉 ale s 3kolky se nesmí zvedat při zatáčení 😉

lulii
17. srp 2009

Ahoj scai a lila75, můj názor je, že čtyřkolky jsou stabilnější. Ale trojkolky určitě taky, jde jen o zvyk. Jen mi přijde, že více stabilnější jsou ty trojkolky, které mají vepředu to zdvojené kolečko, že při zvedání na obrubník už se to přeci jenom může opřít o větší plochu a není taková možnost překlopení, než o to jedno kolečko. Ale jinak dobrá volba ta teutonia, kamarádka jí má a je zatím spokojená.

newyorkgirl
17. srp 2009

scai, ja som mala uz asi 5 kocikov ak spravne ratam, pretoze vzdy som prisla na to, co je na houby az ked som kocik mala a sla s nim do terenu, posledne 2 som mala trojkolky, nikdy som nebola ich velky fanusik prave kvoli stabilite, mala som rada 4kolky ale s otocnymi kolieskami, ale chodi sa s nimi omnoho tazsie, pretoze ked sa ti tie 2 otocne kolieska spriecia kazde na inu stranu tak super... teraz som velmi spokojna, kupila som dalsi kocik len kvoli tomu, ze mala rada spinka vonku v kociari poobede a v tomto co mame teraz sa pekne vystreta este aj ako skoro 3rocna vyspi, ked chces kuki moje albumy, ma aj vanicku aj autosedacku, takze odlozime pre druhe 😀 ja som urcite za trojkolky su super 😉

newyorkgirl
17. srp 2009

este co sa tyka zimy a snehu to sa vam ide tazko s hociakym kocikom je jedno ci ma 3 ci 4 ci kolko kolies 😀

lennis
17. srp 2009

měla jsem 3 i 4kolku, nevidím rozdíl v terénu nebo ve sněhu, trojkolky jsou moje láska a líbí se mi furt, když je kvalitní, tak 100%, ale určitě ne - Vcross, firkon atd... i já se napálila a znám spoustu holek, co pak taky zainvestovaly do dražšího kočárku,
Ohledně stability - když je přední kolo na volno tak najíždět všude kolmo, aby se kolečko nestočilo, celá věda pro medvěda 😀 😀 😀

scai
autor
17. srp 2009

Lennis, takže kdybych se třeba bála do busu, tak stačí zaaretovat a je to v pohodě?
Mě právě příjde, že když na trojkolku někdo nadával, tak nikdy majitel. Nebo teda vyjímečně.

katy1979
17. srp 2009

scai v zivote som nearetovala predne koliesko. naco ho chces aretovat pri nastupovani do busu, tak isto ako vyjdes na obrubnik ides aj do busu. teda do tých nizkopodlazných, pri schodoch ti to je jedno tam ti musi niekto pomoct

astrane
17. srp 2009

No já patřím k těm,co jsme jen viděla,jak se mamince při výstupu ze šaliny podařilo kočárek skoro převrátit....blbě si najela to přední kole se jí o něco seklo a bylo to....se 4 kolkou se to nestane,poku má pevná kola....ale bylo to opravdu jen jednou a to jich jezdí myslím hodně....mě na tříkokách vadí,že nehoupou,ale mají zase jiné přednosti 🙂 kvalitní kočárek jistě nestabilní není a jízda je jen o zvyku...tvrdí kamarádka -majitelka 🙂 -je s tříkolkou spokojená

vojtisek2007
17. srp 2009

mám taky trojkolku - chicco trio s3- nikdy jsem přední kolečko nearetovala, jezdí se mi tak líp, manža to tak neumí, a když jede on, zaaretuje si ho, v pohodě i na bruslích, kolečka nefukovací nemám, v zimě jsem s ním zatím nejezdila, tak nevím, ale jinak terén máme různej - chodníky, asfalt, do lesa...a v pohodě, jenom mi začal teda vrzat, ale to dělal i hlubokej - to jsem měla čtyřkolku....to že by se mi kočár viklal ze strany na stranu nebo měl tendenci padat, nebo já že bych měla vyklopit dítě při nájezdu na obruník, tak to fakt neeeee.....a na teutonii jsem slyšela jenom samou chválu....takže já pro trojkolku ANO

lennis
17. srp 2009

právě se sekají ty levný....
já taky aretuju minimálně a to snad asi jen jednou, když jsme jeli lesem po kamenech, tak aby to neskákalo, ale byl to pro mně nezvyk, máme odaretováno furt
a já jsem např nikdy nenastupovala ani nevystupovala s kočárem ze šaliny či busu sama, takže to nemůžu říct, jak to jde či nejde, já mám zajetý obrubáky různých velikostí, nerovný povrchy atd a metro, eskalátor, 1x jsme byli v Praze s kočárem. Teď nás čeká Londýn 😀

katwind
17. srp 2009

Scai, já mám teutonku trojkolku v garáži, tak až vyzkouším (doufám, že to bude co nejdřív), dám vědět 😉 😵

scai
autor
17. srp 2009

Kat s Tebou počítám... 😀

ducky
17. srp 2009

Ahojky,
tak já mám trojkolku ABC Design. Se stabilitou jsem potíže nikdy neměla a to dokonce vozím sedačku proti směru jízdy, kdy má být trojkolka údajně ještě o něco méně stabilní. Jezdím s ním i na bruslích, kdy aretuju kolečko a v pohodě. 😉 Jinak mám kolečko taky pořád odaretované.
Základ při výstupu z nízkopodlažního spoje je jet pozadu. Ale to by měla dělat i maminka se čtyřkolkou, není v tom rozdíl, jestli se zaseknou dvě kola nebo jen jedno. 😝 😀 A že se to stalo kámošce se čtyřkolovým X-Landerem 😕
Do normálního autobusu ti stejně musí někdo pomoct. Tam si jen musíš dát pozor, kdy máš jít pozadu a kdy popředu, abys nevyklopila dítě. Já to vždycky zapomenu 😀
Jinak Teutonky bych se nebála už vůbec, to je opravdu kvalitní kočárek 😉 😎

katy1979
17. srp 2009

ducky ja nevystupujem pozadu ale normalne s predným kolesom len som sa naucila ze mam vystupovat len po zadných kolieskach t.j. predne nadvihnem a po zadnych sa to v pohode da. ani dieta si nevyklopim.
pozadu akurat nastupujem ak mi niekto pomaha ak nie tak idem normalne.

ducky
17. srp 2009

Katy mě se osvědčilo vystupování pozadu. Jednou mi taky zapadlo kolečko a jak jsem se zapotila, než jsem to vyrvala 😅 U výstupu pozadu je mi jedno, jak daleko zastaví řidič od chodníku, po těch zadních kolečkách se to pak líp vytáhne, než jen po tom předním. Nižší schody taky umím seskákat pozadu, dokonce to umím i nahoru, ale pokud řidič zastaví daleko od chodníku, je to dolů velký skok. 😔

kacka.va
17. srp 2009

podle mě je trojkolka při normální jíždě absolutně stabilní. mě by dělal problém spíš sjezd z obrubníků. to už jsem párkrát viděla i na ulici, že to nebylo úplně bez problémů, když jiné maminy sjížděly.

michal_spuntik
17. srp 2009

Ahoj, jak asi některé víte, jsem trojnásobný fotřík (koneckonců z profilu je to poznat 🙂 ). Mám tím pádem odježděno s kočárky cca 5 let a další naskakují teď. Vystřídali jsme kde co. Tříkolky, čtyřkolky, šestikolky, golfky... S naprosto čistým svědomím mohu napsat, že tříkolky jsou zcela stabilní, pokud se snimi naučíte najíždět na obrubníky a sjíždět dolů, nebudete mít nejmenší problém a odměnou vám bude daleko lepší manévrovatelnost a jízdní vlastnosti celkově.
Teď jezdíme zase s tříkolkou a do čtyřkolky bych už nešel.
Michal

aponchie
18. srp 2009

nektere trojkolky jsou fakt blbe a nektere jsou dobre..ja mam zkusenost s graco trekko a mala se v nem prevratila kdyz jsme zajizdeli k autu ..neprevratila uplne ,ale naklonila a kdybyjsme ji nezadrzeli vypadne 😖 svagrova to nevi ta je nekompromisnimzastancem trojkolek takze sme se se svagrem na sebe kukli a usklibli tot vse 😝 takze tuhle ne..

tilly
18. srp 2009

ja som mala dve trojkolky, jednu veľmi kvalitnú, druhú takú priemernú, ale za to dosť širokú a ťažkú, čiže so stabilitou problém nebol, tá široká a ťažká bola s pevným kolieskom, takže sa mi nestalo, že by sa vzpriečilo alebo tak, tá kvalitná bola s otočným kolieskom, vozila som v nej už skoro 2ročného divočáka, občas som mala problém to teda ukočíkovať, hlavne, keď sa mi z nudy začal hádzať zo strany na stranu, ale nikdy nebola tendencia, že by sa kočík mal prevrátiť, len to bolo nepríjemné, ale to by možno bolo aj u 4kolky...

teraz som si na zimu obstarala ďalšiu trojkolku k štvorkolke, takže uvidíme 😀

janac
18. srp 2009

Zdravim holky.. ja mela trikolku Casuaplay S4, tedy trikola ale s dvojitym koleckem vpredu... manevrovatelnost výborna, obcas problem s obrubnikem a taky se mi obcas stavalo ze kolecko tak jako kmitalo... ale nejak mi to zvlast nevadilo... jednou jsem sice malou skoro vyklopila ale coz zase takovy problem to nebyl... ted mam BRIO Sing, ctyrkolka, vpredu dve stredne velka kola.. co se ted dela u vetsiny kocarku a proti Casualplay mnohem lepsi jizdni vlastnosti prave pri sjizdeni nebo najizdeni na cokoliv.. takze ja bych uz trojkolu zase nekoupila no.... i treba na horsim terenu je ctyrkola mnohem lepsi , s Casualem to byl na lesni cestu des.. kolecko se do neceho zasekne a je smytec.... ale to uz je extrem no.... takze asi tak, ze trojkolky ano, ale.....

terezita
18. srp 2009

nazdarek! tak my mame taky trikolku - tfk joggster twist a jsem zatim stale spokojena! s vyklopenim vlastni zkusenost nemam, ale jednou se nam to malem podarilo. nejaka pani trpela dojmem, ze nam musi pomoct pri nakladani kocarku do tramvaje a ze strany nam ho nahla tak, az jsem myslela, ze em. vypadne.. 😠 😠
pri nastupu do nekterych busu a tramvaji kolecko predni zaaretuju a vyjedu bez problemu. chodnik se s nim da vyjizdet a sjizdet taky bez problemu, chce to cvik jak pise michal, ale jde to pak samo.
chtela jsem trojkolku, bo si myslim, ze do viru velkomesta je lepsi, da se s ni lepe manevrovat. uz jsme s ni najeli docela dost i v terenu a pohoda. nemenila bych!
kdyz jsem hledala info o tomhle kocarku nez jsem ho koupila, nasla jsem clanek, kde ho nejaka zenstina pekne zkritizovala, ze je nestabilni, bo se ji s nim preklopila dcera. jenze.. ona parkovala s kocarkem sportakem z kopce, u rybnika, dcera se ji predklonila a s kocarkem prevrhla. jenze tohle bych nedala za vinu konstrukci kocarku ale spis blbosti te dotycne damy.. 😝

jamaat
18. srp 2009

Ahoj. Aj ja mám trojkolku Cam Cortina a som spokojná. Chodíme aj po meste, aj po lese, aj po skalách. Keďže má veľké kolesá, nejaké zaseknutie/zapadnutie kolesa nehrozí. V teréne sa mi lepšie chodí so zaaretovaným kolesom, najmä po lúke. A keď sú skaly a hore kopcom, tak zadné kolesá podvihnem a idem ako s fúrikom 🙂
Čo sa týka nestability - treba na obrubníky vychádzať tak, že na zadných kolesách prídeš až k obrubníku, až potom položíš predné koleso. Ak nie je zaaretované, nemôžeš mať kočík len na prednom kolese. Ako píšu aj ostatní, chce to cvik, a potom nie je problém.
Jediný problém so stabilitou som mala na lúke, keď bola šikmá. A tým myslím poriadne šikmá. Kočík je vtedy naklonený nabok a bolo ho treba riadne držať. No ale málokto sa trepe do takých terénov ako ja. 🙂

Ale opakujem, som s trojkolkou spokojná, je super ovládateľná a aj stabilná.

sophie1981
20. srp 2009

ahoj...ja mam s trojkolkami odjazdene 4 roky....ako nanny v Londyne.....a prisli mi ovela lepsie ako 4-kolky....najviac sme pouzivali P&T.....zjazdene autobusy mam aj s jednym aj s dvoma detmi "na palube".....bez problemov....taktiez metro, escalatory, schody, obrubniky....koliesko som nikdy nearetovala......ani v narocnom terene, ktory s mojou dcerou zvladame non-stop.......samozrejme zalezi od kvality kociarika.... 😉 ....taktiez mam adapter na autosedacku....bez problemov.....stabilita dobra aj v tomoto smere...

fim
20. srp 2009

Myslím, že řeči o nestabilitě jsou fámy a pověry. Kdyby to totiž byla pravda, tak by asi nemohly být na trhu, ne? Už jsem si vyslechla tolik řečí, že stačilo, když se dítě ve sporťáku naklonilo pro něco na zemi a překlopilo se i s kočárem... blbost! Jediná nestabilita, kterou pozoruju a hlídám si ji, že tím, jak je vepředu jen jedno kolečko, tak je kočárek dost odlehčený a když položím malýho do lehu a na madle mám těžkou tašku (tu teda mám vždycky 😅 ), tak rozhodně nemůžu stavět kočárek směrem do kopce. Ale tak ho dám skopce a je klid. 😉
Jinak max. spokojenost. Terény bez problému, jízda bokem po nakloněné louce taky zvládnuta - holt se musí pořádně držet, ale to bych asi musela i u čtyřkolky, nájezdy z busu apod. taky - když se na to přijde, tak je to lambáda oproti těžkým čtyřkolkám. Manévrovatelnost nesrovnatelně lepší a když jsme někde projížděli zabahněným místem, tak se zvedl kočárek na přední a prokličkovali po něm. 😵 😀

lennis
21. srp 2009

trojkolky si musí asi každý odzkoušet, komu vyhovuje a komu ne, pro mně to jsou úžasný kočáry 😉

yanna.o
21. srp 2009

čtyřkolky jsou obecně stabilnější, ale trojkolky jsou stabilní taky, je to o zvyku (nemluvím o nějakých nestabilních šmejdech samozřejmě)

trojkolku bych nechtěla do terénu (těžšího), nelze naklonit na 2 pravá nebo levá kola, šikmý svah je větší problém, jízda po předním kole (samotném), jízda jen po předním kole od určité váhy dítěte je podle mého jen pro ramba (v tom terénu především).

pokud jde o město, vadil by mi široký rozchod kol (výtahy, dveře - sundavání koleček, otevírání druhého křídla) a jízda po eskalátorech, pokud se musí držet na dvou zadních - je to pak zas o síle, jelikož sporťáky jsou samozřejmě těžší než golfáčky (čtyřkolka stojí na všech čtyřech kolech, jen šikmo).

Jinak je ta jízda (vč. obrubníků) fakt o zvyku a nemyslím si, že by se musel běžně řešit nějaký problém s nestabilitou. Manévruje se s nimi snadno.

Jde spíš o to vybrat ten správný kočár nejen z pohledu maminky (tzn. manévrovatelnost) ale i dítěte (praktické věci jako otáčení sedačky po a proti, větrací síťka zarkývatelná, překlápění boudičky vpřed, dostatečné rozměry korby i sportovní sedačky, polohování zad v korbě a způsob polohování ve sportovní sedačce, velikost a přístupnost nákupního košíku, páka při přizvedávání - jak snadno jde přizvednout na zadní kola, dostatečně dlouhá zádová opěrka, odpružení pro pohodlnou jízdu novorozence atp.).

Dále také je nutné hledět na váhu, jelikož mnoho trojkolek je citelně těžších než jsou čtyřkolky. Jde tedy o konkrétní značku. Nelze říct, že všechny trojkolky jsou lehčí než čtyřkolky.

Při jízdě ve městě a na občasné výlety terénem bych se trojkolky určitě nebála. Spíš bych opravdu koukala na zbytek funkcí, které má mít kočár. Protože pokud by to měla být nepraktická trojkolka, tak bych si radši koupila čtyřkolku bez otočných kol a s dobrým těžištěm a váhou, pokud ta praktická byla, což také není pravidlem. Takový kočár se řídí také snadno a rozdíl pak není zdaleka tak citelný a zarážející jako když někdo přejde z těžké čtyřkolé krávy na lehkou trojkolku.