Vejde mi kočárek Jané Slalom do malého výtahu?

emerici
14. zář 2008

Milé dámy, majitelky Jané Slalom, poraďte prosím...

jsem na 99% rozhodnutá pro kočárek Jané Slalom, ale děsím se, že se mi nevejde na délku do výtahu. Výtah má na délku cca 105 cm a u prodejců čtu, že má Slalom na délku 107cm. Je to i vč. plně "roztažené" rukojeti nebo co přesně délka 107cm zahrnuje. Dá se rukojeť sklopit, kolik je pak délka se sklopenou rukojetí? Máte někdo stejně dlouhý výtah? Prosím moc o pomoc. Nevím, zda si ho máme objednat nebo ne. Předem moc díky!! 🙂

katchula
15. zář 2008

Ahoj, já bych Ti doporučila vzít si metr a jít do obchodu kočárek změřit 😉 Ty uváděné údaje třeba někdy tak úplně nesedí a v Tvém případě hraje roli každý cm. Vím o čem mluvím, taky máme malý výtah a řešili jsme ten samý problém. Nakonec jsme koupili Jané nomad, protože Slalom by se nám asi tak o 2 cm nevešel. Teď si ale bohužel už přesně nepamatuju ty rozměry našeho výtahu, šířku máme tuším 63 cm (vjezd). Délku něco jako píšeš Ty...

nevesta
15. zář 2008

AHoj, ja som mala Slalom a posunula som ho svagrinej a ked ideme k svokrrovcom maju malinky panelakovy vytaj, kocik tam vojde... Byt tebou, fakt si vezmem do obchodu meter a premeraj si ho sama... Pripadne si od niekoho, kto uz Slalom ma, pozicaj a skus to rovno...

lennis
15. zář 2008

S Nomadem mám co dělat u tchyně ve výtahu, mají klasický ten starý, vejde se tam ke kočáru jen jeden člověk. Určitě přeměřit. A taky tam mají tak skvěle řešené schody, že bych tam s 3kolkou ani nemohla zajet po schodech dolů do sklepa, jedině po zadních a přední kolo ve vzduchu, po předu by to nahoru ani nešlo vytlačit. jo výtahy 😉

smary
15. zář 2008

mame tiez malinky vytah,urcite nema viac ako 105cm a slalom sa mi tam zmesti aj bez sklopenia rucky,ked ho tam dam po uhlopriecke a este tam vojdu aj 2 ludia (do tych zvysnych rohov)...no nie je to nic pohodlne,ale vsetko sa da,ked sa velmi chce 😅

katchula
15. zář 2008

lennis tak s tím počítám, že do výtahu se ke kočáru vejde jen 1 člověk, to by mě ani nenapadlo, že bychom se tam mohli vejít dva. Takovej luxus 😀 😀 Ale že to vymýšleli borci tyhle malý výtahy, nám se tam nevešla ani sedačka když jsme jí kupovali a to bydlíme v 6. patře, takže teda bez výtahu ani ránu. A to nemluvím o tom, že výtah máme v mezipatře, takže stejně vždycky jedny schody budu muset vláčet kočár 😠

lennis
15. zář 2008

No to by ses divila, já byla ve výtahu - novém!!! a krásně jsme se tam ke kočárku vešli 2, pro mně také překvapující, ale je fakt, že výtah je předěláván letos 🙂. Já měla dřív těžký polský kočár a už NIKDY bych si takovej nekoupila, tenhle bafnu a přenesu přes 6 schodů jak nic (v domku - veranda), je to fakt strašnej rozdíl, takže pokud budeš vláčet jedny schody, tak to si kup nějakej super odlehčenej. Ale je asi super ta odklapávací hluboká korba, když mimi spí, tak ho odcvakneš a odneseš domů a může se krásně dospinkat doma, takovej chci taky na druhý, litovala jsem toho. A ty to máš super, že odrodíš takhle v zimě a na příští ho budeš mít na sporťáku, to já řešila furt velkou korbu (termín jsem měla konec dubna),t akže aby se mi tam vešel i druhou zimu ve fusaku. Druhý chci taky rodit v zimě 😀

kacka.va
15. zář 2008

no já teď jela v novém výtahu, který je jen pro 3 lidi a měla jsem teda s kočárem dost problém

emerici
autor
15. zář 2008

Maminky, moc děkuji 🙂 Nelenila jsem a napsala prodejci, od kterého bychom si kočárek rádi vzali. Na délku má prý Slalom po sklopení rukojeti 102cm, takže se naštěstí kočárek do našeho pidi stupidního výtahu vejde! Jsem strašně ráda, už jsem myslela, že budeme bez kočárku, který by nám vyhovoval 😉 Přemýšlela jsem nad Firkonem, ale ani jeden by nám tam nesedl (vybírala jsem z trojkombinací). Takže mnohorkát děkuji a doufám, že budeme s kočárkem spokojeni. Termím mám sice až v prosinci, ale ráda bych už ho měla doma...

katchula
15. zář 2008

lennis: nám budou výtah měnit přesně za rok, resp. prý nějak během srpna a září 2009. Což je sice fajn, protože nový výtah má být snad o kousek větší, ALE budu 6 týdnů bez výtahu ☹ Takže na to jsem teda zvědavá, plánuju se odstěhovat s prckem na chatu. Jinak už máme koupený Jané nomad, vybírali jsme kromě velikosti právě podle váhy. A tenhle je jeden z nejlehčích (je o něco málo lehčí než Jané Slalom) 🙂
Jo, jo máš pravdu, taky jsem docela ráda, že budu rodit na zimu a příští rok už bude prcek ve sporťáku. Původně jsem moc chtěla porodit na jaře, aby miminko šlo do tepla, ale každý má svoje výhody. Nějak se to nedá naplánovat dopředu 😀

lennis
15. zář 2008

já jsem s Nomadem max spokojená, nejdřív jsem měla právě Firkon a byla jsem z něj nešťastná - což je slabý slovo, no nic, po půl roce jsme koupili Nomad, sice jsem ještě v zimě ještě jezdila s Firkonem kvůli velikosti korby, ale sporťáka už jsme měli nomada a na druhý jinej kočár nechci, buď dokoupím korbu a autosedačku nebo koupíme celej novej se. 🙂