Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

lenkasan
7. únor 2011

@triowax Ale já práve nepotŕebuju sporťák,ale jen hluboký a ten se sám koupit nedá.Aspoň v SR se nedá.

triowax
7. únor 2011

No můžeš koupit zvlášt podvozek a hlubokou korbu ale vyjde to dráž.
Jsou eshopy, které podvozky a korby prodávají samostatne.
Nevím jestli všechny znacky, u nekteerych to tak funguje už hodně dlouho

kvetinkatn
7. únor 2011

@triowax to ja viem, že jané je to isté ako concord, ale keď už sa tvária, že sú dve, tak to nemusí byť to isté, ale zase jané malo tú korbu o rok skôr 🙂

triowax
7. únor 2011

@kvetinkatn oni se tak netváří.
oni to udělali jen kvuli známosti značky concord v německu.
Když už ji odkoupili, zachovali její název

kvetinkatn
7. únor 2011

@sarulinda ja pochybujem, že budú nafukovacie ☹ takú radosť nám urobiť a prísť o kšeft za predávanie nafukovacích zvlášť to asi nie 😀 je to plast, trošku to hrkotá, ale na takých akými posýpajú cesty to nepočuť, ani necítiť, trošku ich máme v koliečkach ale nie je to nič strašné.

peta131
7. únor 2011

baby keby ste mali niektora zaujem budem predavat moj Concord fusion 2009,kocik som kupovala pred 5 mesiacmi v septembri 🙂 kocik je ako novy vanicku som pouzivala 4 mesiace, sportiak mesiac a aj to len s fusakom a este aj plus autosedacka...mam dokupenu aj original tasku na zavesenie a aj nanoznik (samozrejme nie original lebo concord nevyraba) dam aj inzerat ale najprv som vam sem napisala 🙂 blizsie info IP 🙂

peta131
7. únor 2011

tuto farbu 🙂

mexx
7. únor 2011

Babule, dve otazky mam. 😎
V akom uhle (cca) sedi dieta v sportaku, ked je dany na maximalny mozny sed (ako Madar formulujem, ale snad chapete)...? 😅 Lebo napr. teraz mame Quinny Speedi, a tam aj ked je v sede, maximalne ako to ide, tak nic moc a je vlastne v takom pololahu. Tak ci je to tuto lepsie. (Ono je to fuk, aj tak kupujem.) 😀
A druha vec, ze viete o niekom, kto by mal na predaj Mamabag? 😕 Silno by som chcela prave tuto verziu tasky, a vsade mozne zhanam, ale uz len Papabagy maju... 😒

mexx
7. únor 2011

Resp. - ak viete o nejakej taske, co ma podobny system ako Mamabag, ze sa dala tak fajnovo "prilepit" ku kociku, tak mi dajte vediet. 😕 Ja mam totiz taku divnu uchylku, mne strasneprestrasne vadi, ked sa mi na kociku ta taska tak volne hompala (pri vanicke to tak neva, lebo sa oprie, pri sportaku je to uz ale moja smrt), a Mamabag sa da tak perfektne prichytit... 😅

mmacko
7. únor 2011

@mexx dieta sedi skoro uplne v sede, takom pohodlnom. A tasku ja mam nurse borsa (tak nejako sa vola) a je podobny styl ako mamabag, len sa mi viac paci to riesenie a super sa zapina na rukovat cvockami. V predaji je cierna a cervena 😉

mexx
7. únor 2011

@mmacko Vdaka za info. 😉
Mne sa designovo paci vela tasiek, to by som si vedela nejako vybrat. 🙂 Len na tej Mamabag ma silno taha ten system, to som zatial neobjavila na inej... No sak ked nezozeniem, pozriem inu, pripadne vezmem Papabag. Ale skusam, ze ci nahodou niekde motyka nevystreli... 😝

mmacko
7. únor 2011

@mexx papabag je desna, vyzera zvonka velka a vnutri je malinka. To klasickejsie zapinanie na kocik cvokami je praktickejsie ako ma mambag, ta to ma podla mna divne 😉

lucula73
7. únor 2011

@mexx pár riadkov vyššie peta´131 písala že predáva kočík aj originál tašku..taak sa spýtaj,či to nie je náhodou mamabag 😉

lenkasan
7. únor 2011

@triowax Ale ja práve potrebujem hlboký a ten sa samostane kúpiť nedá,teda aspoňna SR.
Keď chceš kúpiť hlboký tak len celý set.

orovka
7. únor 2011

@mexx aká farba tašky by sa ti hodila? V predajni predeti majú ešte stále akciu na mamabag 24,90eur, ale len modrú (liquid) a červenú(chilli) asi z kolekcie 2009. 😉
http://www.predeti.sk/?idmenu=201

kvetinkatn
7. únor 2011

@mexx ako píše orovka, v predeti ešte majú 🙂

kvetinkatn
7. únor 2011

@mexx je tam sed, ale to dieťa je tam také vyvalené, moja sa niekedy drží za madlo a nie je opretá, vtedy pekne sedí, tak kolmejšie a lepšie vidí. Najskôr som mala PP Uno tam sedela kolmo, ale ešte nevedela dobre sedieť, tak sa mi zošuchovala, potom som kúpila fusion a tam kým nevedela sedieť mi to vyhovovalo, že je taká "utopenejšia" a nešmýka sa mi dolu, ale teraz keď už vie sedieť, tak zase by som brala ten kolmejší sed ako malo PP 🙂 ale je to detail🙂
sme sa o tomto zhovárali so susedou, ona mala tiež najskôr PP Uno a teraz má Fusiona, tak sa ma pýtala či s tým nemáme problém, že jej to vadí☹

kvetinkatn
7. únor 2011

@peta131 čo sa ti znepáčil, či si našla niečo lepšie?

renisco
8. únor 2011

@oskerka kola 25,5 a 19cm

janakubesova
8. únor 2011

Ahoj, jsem tady nová a mám dotaz. Chci si od kamarádky koupit fusion ale jak jsem s ním jela, tak mi vrže celíá konstrukce, máte s tím zkušenosti?

renisco
8. únor 2011

@janakubesova konstrukce je bohužel spevněná samými nýty, takže vrzání se nevyhnete... vše promazat a mělo by to přestat... ale na jak dlouho, to netuším...

mexx
8. únor 2011

No sak ja to s tou taskou nejako vyriesim. Sa mi pacia aj ine, na tejto mi teda to pripnutie celkom vyhovovalo, ale mozno to nejako vymyslim aj s inou. Ved doteraz zijem s obycajnymi taskami a tu som. 😉

No aj na Quinny je v takom divnom pololahu, ale si myslim, ze az tak velmi, ze viac lezi ako sedi. Dalo by sa to vyriesit predlzenim tych popruhov, ktorymi sa to stahuje, ale kedze ho chcem potom aj tak predat, tak uz to neriesim.
Toto sa mi zas paci na Neovi, ze sa da celkom slusne "posadit", len na tom mi nijako nesedi ten podvozok. Keby sa dal Fusion otacat v smere a protismere jazdy, tak uz je to ideal. 😀

janakubesova
8. únor 2011

@renisco mám staršího syna a rej je odvožený v jané slalom a teď nevím jestli si nemám koupit nové Jané 2011. Jsem v koncích a nevím jak se rozhodnout

mmacko
8. únor 2011

@kvetinkatn ty si mala Uno? Lebo ja rozmyslam, ze pre druhe ked pojde do sporatku kupim prave Uno. Fusion je super, budem ho mat aj ako hlbokac, ale v polroku by som rada videla na babo a ta prehadzovacia rucka sa mi paci a mam PP pliko a oni maju kvalitne kociky, aj je super odpruzene to Uno, ma velky kosik....odporucas ci nie?
Dakujem

renisco
8. únor 2011

@janakubesova ¨já třeba na trojkolky vůbec nejsem, takže záleží na každém, se kterým kočárkem se cítí. rozměrově je jane i concord stejný, pouze tu zádovku má neoprenový concord o cca 9 cm delší.

kvetinkatn
8. únor 2011

@janakubesova stačí premazať, mne začal vŕzgať po mesiaci, v predajni mi ho premazali a teraz je to už viac ako pol rok a ani nevrzne 🙂 treba sa o ten kočík aj starať nie len užívať 😉

kvetinkatn
8. únor 2011

@mmacko mala som ho požičaný od kamošky, lebo som čakala na jané unlimit, kým bude na trhu čo bolo asi 3 mesiace, výhody sú, že ide úplne do ľahu a dá sa otáčať tá rúčka, ale keď ju otočíš, tak pri nohách máš tie malé koliečka do ktorých neustále kopeš a tie veľké vpredu robia kočík neovládateľným, takže sa narobíš ako s tankom, napr. s ním nejde zatočiť bez toho aby si trošku nezdvihla tie predné veľké kolečká. Keď chceš vyjsť na obrubník, tak na tie malé ten kočík proste neprevážiš, aby si zdvihla tie veľké vpredu a vyložila ich na chodník. Musíš sa šikovne otočiť a rýchlo zdvihnúť tie malé na chodník a vytiahnuť kočík, lebo už sa blíži auto po ceste 🙂 je to cvik, ale keď máš fusiona tak to je neporovnateľné ovládanie. A naviac to, že tú rúčku prehadzuješ a pri týchto zdvíhaniach na ňu oveľa viac tlačíš, tak ho veľmi rýchlo rozhegáš. A ďalšia vec, je asi o 7cm užší ako fusion, takže s fusakom v zime je to dieťa sardinka☹ je lepšie si kúpiť kočík, kde prehadzuješ celú korbičku, nie rúčku, aby sa ti proste nemenili kolečká🙂 keď chceš vidieť na dieťa. Ak ti to vyjde na leto ja by som na toto obdobie brala buzz alebo neo, ešte nesedí, tak to korýtko by bolo super 🙂 potom už vytiahneš fusiona alebo pliko 🙂

mmacko
8. únor 2011

@kvetinkatn no ono by bolo ideal kocik, kde sa prehadzuje aj korbicka do roka apotom aj rucka, ked je uz vacsie a napr svieti slnko alebo silno fuka 😉
Ja urcite potom nemozem mat 3 kociky, tak som myslela, ze bud vymenim pliko za otocne pliko (vyjde mi to na jar/leto ked bude mat polroka), alebo predam fusion a kupim nieco s otocnou korbou alebo ruckou. To Uno ma stale laka, lebo zas ked ho mas od seba, tak ide lahunko a zda sa mi aj viac odpruzene ako fusion a ma velikansky kosik, tak neviem, alebo este rozmyslam na Britax b smar 4, aj nad neo som rozmyslala, ale ked to uz bude kocik pre babo na dlhsie, tam by som zas nedala 2 rocne dieta vo fusaku...tak babo rad...este ze mam na to este rok cas 😉

peta131
8. únor 2011

@kvetinkatn nie neznepacil sa mi praveze concord je moja srdcovka, len maly je uz v sportiaku a vadi mu, ze ma nevidi ☹ a aj mne to dost prekaza, ze na neho nevidim 😒 aj teraz ked snezilo stale a mala som na kociku este aj kryt tak som na neho vobec neidela, ked je pekne tak dam dole strechu a nazeram na neho...ale maly vzdy ked sa zobudi zacne revat lebo ma nevidi alebo stale nazera hore na mna...tak som sa rozhodla ho predat a kupit maly sportiak ktory sa da otocit aj v protismere a bude aj skladnejsi do auta...aj vajicko nam uz je male to uz som kupila vacsie concord od 0-18kg
inak s kocikom som maximalne spokojna ani mi nic nevrzga len bohuzial jedina vec, ze sa neda otocit sportova cast 😢 a este sa mi roztrhol nakupny kosik 😒 som to bola reklamovat a ze s tym ka zady druhy kocik problem teda myslim fusion 😒

kvetinkatn
8. únor 2011

@mmacko a čo hovoríš na graco symbio? to uno keď rozmýšľaš nad fusakom v zime, to si rovno môžeš kúpiť neo, je to tak malé 🙂 ono v smere jazdy ide super, ale je jasné, že ty to budeš využívať viacej opačne a to je fakt len na krátky presun nie na dlhé prechádzky ak dlhé, tak nejaká hrádza bez prekážok 🙂 ja ho na toto fakt neodporúčam. v obchode som z neho tiež bola na vetvy, aj by som ho kúpila, ale našťastie mi ho požičala tá kamoška a po týždni som bola šťastná, že som ho nekúpila. keby si nemala fusiona, tak ti to ani nepríde, ale potom si budeš hlavu trieskať...