Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

mojinecka
14. dub 2012

Jééj, super, ďakujem, že ste mi to potvrdili. Inak netušila som, že existuje nejaký adaptér na concord, dobrý tip. Koľko potom vydrží dieťa v Ionke? Myslela som, že aspoň tých 10 mesiacov...A vaničky Proton a Strata sú porovnateľné veľkosťou, či je niektorá väčšia? Idem z leta do zimy, čiže overal, fusak atď

renisco
14. dub 2012

@mojinecka
tuším od roku 2011 (ale tady si nejsem moc jistá) nabízel concord adaptér na autosedačku maxicosi.
malou sem v ní měla 8 měsíců, ale vlezla by se mi snad i doteď (je drobek). jen kvůli přenášení a poutání jsem ji prodala a koupila autosedačku 0-18kg. Ty autosedačky jsem měla obě - nejdřív jane strata, ale nelíbilo se mi, jak je v ní malá prohnutá, tka jsem přešla na ion - ta se mi zdála lepší. Jsou ještě modely intense, což je to samé jako strata. rozdíl v nich je v tom, že na jedné jdou pásy z auta přes nožičky (Ion), kdežto strata nebo intense jde pás pod autosedačkou, což je horší na pásání v autě. Ale na stratu nebo intense jde dokoupit isofix báze, takže se jen nacvakne a nemusí se pracně pásat.
co se hlubokých korbiček týče - obě jsou stejné, pouze transporter je menší.

mojinecka
14. dub 2012

@renisco ďakujem pekne za vysvetlenie. Moje známe mali vajičko Stratu a deti v nich vydržali najviac 4 mesiace. My sme mali chicco a v pohode aj do roka, ale malá už bola nervná, že nevidela na cestu, ale furt len na sedačku auta. Preto som premýšľala nad Ionkou, lebo kdesi som čítala, že vydrží dlhšie. Mne by stačilo aj tých 10 mesiacov. A vaničku Transporter som dnes videla naživo, taký slížik úzky. Skôr tie staršie kolekcie mi pripadajú trošku širšie.

renisco
14. dub 2012

@mojinecka kdybych měla volit teď, jdu do adaptérů a autosedačky maxi cosi.
Hluboké korbičky jsem měla tři - jane capazo, concord proton a skládací concord scout. zůstala jsem u protonu, skládací scoutku jsem využila 2x. u té protonky se mi líbilo právě to, že se dala boudička natahnout dopředu, takže krásně stínila....
jinak ty autosedačky jsou skořepinou úplně stejné - měla jsem je rozdělané až po molitan, měřila jsem je a rozdíl tam byl 0,5 cm maximálně. rozdíl je jen v podhlavníku, upínání pásů a vložce pro mimi - každá je jinak řešená.

mojinecka
14. dub 2012

@renisco začínam sa namotávať na tú maxi cosi. Našla som na nete aj ten adaptér. Vychádza okolo 22 € Ďakujem . Inak, ešte nikde som nevidela takto natiahnutú Protonku. To takto idú všetky alebo len nejaká špeci kolekcia? Ten systém je na zips alebo sa len tak vysunie a zasunie. Dobrá vychytávka, aspoň netreba plienky a slnečník, ktorý mi z Nomadu aj tak letel na zem.

renisco
14. dub 2012

@mojinecka já myslím, že jdou takhle všechny... já měla 2010 korbičku. prostě tu rukojeť na stříšce nedám dozadu, aby se odklopila, ale o jeden díl dopředu. jezdila jsem takto téměř pořád. rozhodně lepší než nějaká plenka, slunečník nebo clona... jen jsem podle sluníčka stahla a odtahla....

renisco
14. dub 2012

@mojinecka ta stříška je z neoprenu a ten je natahovací, takže se takhle dopředu natahne. myslela jsem, že pak bude povadlá (už nebude napnutá), ale v poho - ten neopren se přizpůsobí hezky...

adrianmama
14. dub 2012

@mmacko dakujem, je pekna asy si ju objednam.......hej protonku som pokaslala, a to som si davala pozor naozaj na vsetko, sice to nie je poskodene nejako katastrofalne, ina na troch miestach o cca 0,5 cm2, ale uz je to vidiet... na jar a leto budem pouzivat korytko od nea, tak ju este vynosim toto leto, ale na zimu si lilinku dam urciet na fusion a sunshine pojde tatam..... 🙂 ozaj, ako peries neopren striesku?

mojinecka
14. dub 2012

Aha, musím pokukať naživo. V tej predajni dnes mali okrem iných zančiek Jané vaničky, tak som obzerala tie. Predavačka si dokonca nebola istá, či na tú moju " starú" kolekciu Nomad budú sedieť vaničky a vajíčka z tej najnovšej, Tak rozobrala jeden Nomad starší model športový a bola prekvapená, že sa to dá nakliknúť. Concord sa im vypredal, lebo mali nejakú dobrú akciu na celý set. Tak preto sme ani neskúšali nakliknúť a nevedela mi ani povedať, či to je kompatibilné s Jané. Ešte že existuje MK 🙂

adrianmama
14. dub 2012

@renisco to sa da tak natiahnut na protonke strieska?...skusala som na mojej, a neslo to....hmhmhm 😖

mojinecka
14. dub 2012

Ešte sa opýtam, možno od veci. Keď je vanička Proton z neoprenu, používate v daždi aj pláštenku?

renisco
14. dub 2012

@adrianmama ano - to je concord protonka s neoprenovou stříškou ... hmmm, mě to šlo v pohodě.... 😉

mmacko
14. dub 2012

@adrianmama inak, ty mas to neove korytko to 2008 co som mala ja, ze? Odporucam ti kupit tu lilinka clonu, je to super aj na to okno na neovej strieske, lebo cez neho dost presvita svetlo. Ja som to tak mala a fajne.
A kamoske tiez tak isla strieska na protone, urcite ti to nejde?

renisco
14. dub 2012

@mojinecka používala jsem pláštěnku. když pidi poprchalo a nešla jsem daleko, tak jsem pláštěnku neměla, ale jinak jsem ji natahovala pořád. hlavně proto, že ten límec na nánožníku není nijak extra, tak mi pršelo do kočárku

adrianmama
15. dub 2012

@renisco este k tej strieske na protonke, ked uvolnim tu malu poistku na obruci striesky, ide mi strieska potiahnut dopredu, ale nevie sa tam zakliknut, a vrati sa mi do povodnej polohy praveho uhlu.....

adrianmama
15. dub 2012

@mmacko hej mam to ako si mala ty, len ho mam este stale zabalene, cakam ked sa este viac otepli.teraz aj tak chodime von len na prechadzky, ked mala spi, takze vo vanicke je v poho.len ked uz bude teplucko, maly bude chciet byvat vonku dlhsie, tak moze potom mala obdivovat svet z nea...;) uz ma aj tak moc nebavi to zlozite nakladanie hlbokeho kociara do auta, ja ked na druhej strane viem, ze ked uz budeme v sportiaku, bude sa mi po hlbokom cniet .... 🙂

renisco
15. dub 2012

@adrianmama tak ji potáhni pořádně, dokud se pojistka nezasekne... třeba zkus tu boudu odzipovat a vyzkoušej tu rukojet "volně" bez potahu, jestli ti to v té poloze, jak to mám já, bude držet ... ale myslím, že mělo, jen asi ten neopren možná tak nenatahneš, aby se to zaseklo, proto ti to ujíždí zpět....

mmacko
15. dub 2012

@adrianmama no aj ked budes pouzivat neo na fusione, tak budes skladat rovnako, ako ked davas s vanickou do auta, kedze to musis rozdelit, nejde to zlozit v kope....ale to je pravda, kazdy sa tesi na sportak a potom spomina, ake to bolo mile ked bolo malinke babo vo vanicke 😉
A
@renisco ma pravdu, skus ten neopren poriadne natiahnut, on sa podda a je to fakt prakticke ked svieti slniecko alebo fuka ci prsi.

adrianmama
15. dub 2012

@renisco tak som to vypeckovala, a slo to....;) dik

zrzuska
20. dub 2012

ahojte. dnes budem mat novy potah. tak sa tesim ze to tak rychlo vybavili. budem mat taky ako
@mmacko. iny nebol zohnatelny prave. dufam, ze je to taka neutralna farba.

@veselatka aj tebe sa predral potah? no preeeeeeeeeesne co pises. tiez som to kukala ako je to mozne ze sa mi predral a tiez som zistila ze ked je kocik v lahu tak sa to vtedy derie. este ked je prazdny tak sa nedotyka konstrukcie ani kosika ale ked tam je babo i ked lahke ale je tam trosku zatazenie tak sa to posunie dodola a mne sa to zasekavalo do cuplikov na konstrukcii tam kde je spajana pri kosiku.

mmacko
20. dub 2012

@zrzuska to je super, ja sa z mojho velmi vytesujem, malej sa vo fusione velmi paci (viac ako v casuali) aj ked na mna nevidi. A presne ako pises, ked babo lezi, tak sa skrie potah o tie suchace na kosiku, ale v tejto 2011 kolekcii to tam je uz presite, tak uvidime. Hod potom foto.

katie1
21. dub 2012

Ahojte, rozmyslame nad concord fusion (2012). Pocula som vsak negativne recenzie na striesku u tychto kocikov. Ake su vase skusenosti?

zrzuska
21. dub 2012

@mmacko no v noci ho drahy doniesol ten potah. a som takaaaaaaaaaaaaaaaaaaa nasrata ze az. by som vrazdila. vsetko super. farba v pohode, je tam trosku lepsie poriesene vsetko. malinko vynovene. aj to presitie som kukala a malo by to teda vydrzat.
co ma zarazilo v madle nanoznik v starom bol pogumovany cize nepremokal a tuto je len sustak. tiez nepremokne? ci?

ale bohatsvo oni mi dali zlu strechu. neda sa mi zazipsovat lebo ten zips na streche je raz tak dlhy ako na opierke. hned som tam volala ze co to ma znamenat. oni to proste neodskusali. iba kontrolovali ci su tam vsetky casti ci nic nechyba a ci to farebne ladi. akoze ani mna by nenapadlo ze novo vybaleny kocik z ktoreho potah brali ze toto tam tak bude. takze bohuzial to budeme asi musiet riesit cez inspekciu alebo ako pretoze nie su ochotni nam to poslat. a my s mikulasa sa nebudeme kvoli ich chybe kazdy den hore dole premavat do BA. nech nam preplatia cestu potom. sak co si myslia ze to mame na skok? nasrana som riadne teda. jednoducho to ideme nafotit, poslat im mail a potom tam bude volat drahy co je taky uz vytoceny z toho ze az. takze nezavidim im teda. dufam, ze sa to nejako poriesi.
najhorsie je ze zase budem mozno bez kocika. buzz nechcem ani vidiet, by som ho vyhodila najradsej do kontajnera hned teraz co tu nam doviezli na odpad. vcera som ho mala jeden den a hroza. maly nasackovany tam, tiez sa mu tam nepaci bohvieako, proste ide hrozne tazko, kolesa su totalne naprd.

aaaaaaaaaaaaach. najradsej by som si dala usit novu striesku a kaslala na nich ☹

mmacko
21. dub 2012

@zrzuska Fiha, to je sila, odfot to, to si neviem predstavit, ved na vsetkych fusionoch by mal byt ten zips rovnaky, ci nie? Ci to je asi chybny kus, ci ako? NO verim ti, ze si nasrata, ved predsa to mate daleko. A akoze Vam nechcu poslat oni tu spravnu strechu, ved to bola ich chyba. Urcite to ries ako si pisala, pofot, posli a zavolaj a ked nebudu chciet, tak SOI....zaujimave, ze nie su ochotni, tento obchod je velmi ustretovi ......

A aj mne sa ten nanoznik v madle nepaci, ten na nasej farbe bol lepsi. No co uz...dan za novy potah.

zrzuska
21. dub 2012

@mmacko ja nechapem z akeho concordu je tato strecha. je divna. kukala som na nette nove kolekcie a vsetky concordy maju strechu ako mal ten nas stary. co je to za strecha? 😠

zrzuska
21. dub 2012

vidis to? ten zips ide od tej oblukovej rury co je v streche zazipsovana. cize to sa vobec neda zapnut.

mmacko
21. dub 2012

@zrzuska ty brdo, to je co za strechu? a aky ma silt? To vyzera ako krizenec strechy na vanicku proton a sleeper. To je urcite vanickova strecha.

zrzuska
21. dub 2012

@mmacko sak mi teraz volali a ja vravim ze to vyzera ako strieska z vanicky. ale ze urcite nie z vanicky ze tam je to prizipsovane. ze jedine ak z vajicka. lebo oni to vyberali z trojkombinacie tuto sportovu cast. tak podla mna tu striesku zamenili. kazala mi odmerat zips najprv tak bola v soku zo strechy ked som povedala ze meter ma. tiez tieto fotky mi kazala poslat aby to videla. ale vsak nech kuknu tu trojkombinaciu co z nej brali sportovu cast a musi tam byt strieska na sportak a chybat na vajicko alebo z coho to teda bolo

zrzuska
21. dub 2012

@mmacko takze sa to nakoniec vyriesilo. ako som vravela bola to strieska z vanicky. osvietilo ich a rozbalili tu krabicu z ktorej vzali sportovu cast pre nas a nasa strecha je tam. neviem co ich to hned nenapadlo skontrolovat.
nastastie sme sa dohodli ze ja im v pondelok poslem postou striesku a oni mi obratom poslu tu spravnu. vsak to iba vymenia, nic tam netreba podpisovat. a nemozem byt predsa bez striesky. i ked dva dni budem musiet byt 😒 teda dufam, ze v stredu budem mat strechu tu. ze mi to poslu obratom.

renisco
21. dub 2012

@zrzuska jj - boudička mívá růžně dlouhý zip a taky se některé zapínají na opačnou stranu než jiné, takže některé kolekce k sobě nepasují