Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

avanka
10. srp 2010

@marion ten fusak mi nepride tenky, je tensi ako Emitex, taky stred....ta baba, od ktorej som ho kupovala, pisala, ze sa jej mala narodila v novembri a ze mala len kombinezku a fusak a stacilo to....
ja mam ten zeleny a je rovnaky ako ten modry.....
a ja mam ten vacsi, nie je do autosedacky ale do vanicky ho das v pohode.....ja mam Scout.....tak do 2 rokov je urcite, mozno i viac.......
ja mam do autosedacky zimnu zavinovacku Emitex
snad som pomohla 😉

marion
10. srp 2010

@avanka dakujem pekne, a dalo by sa ti dat foto do albumu? Lebo stale neviem tie dve foto nodry a zlty co som vlozila to je ten isty typ podla teba? Ze co vlstne mama hladat? Concord co? ☹ Dakujem

mmacko
10. srp 2010

Talinka, ziadne flaky neostali, je krasny, ako novy 😉

Do pracky som dala aj potah aj strechu a v pohode.

Didakulu, ja by som isla do fusion, neviem, to naklapanie podla mna nie je dobre pre babetka, staci, ked su v takej polohe v autosedacke. Ked budes mat babo ako napr ja, ze spi skoro stale len v kociku, tak nech radsej na rovnom. A navyse, skoro kazdy Neo, ktory som stretla vrzgal. Ale to je len moja rada 😉

barboramarek
10. srp 2010

@didakuku ahoj nedaju sa porovnat tieto dva kociky, urcite je jane rider lepsi ako concord neo, ale fusion je pan kral. ale ja by som ich neporovnavala. mala som concord neo a mam concord fusion ale naozaj sa nedaju porovnat.
a este treba dat pozor, concord neo nejde ani v tej koliskovej polohe do lahu, dieta je velmi vysoko, to co oni ukazuju je len poloha ked sa kocik sklada, ale neviem preco dieta nemoze byt v tejto polohe.

didakuku
10. srp 2010

@barboramarek děkujem moc za odpověď. Já jsem už z toho na nervy, jak se nemůžu rozhodnout mezi fusion a neo. A nevíš prosím jakej je tak rozdíl mezi těma dvěma v té šiřce sedáku na sporťáku? děkujem

barboramarek
10. srp 2010

@didakuku no je rozdiel v sirke sedaku, fusion ti tvori rovinu, ide o to co od kocika ocakavas, mne mala spi aj cez den len v kociku, mne fusion vyhovuje, ma vacsi nakupny kosik. a ta poloha lah mne tiez viac vyhovuje, viem ze mi vadilo ze mala mala 5 mes. a bola strasne vzpriamene v neo. ale co viem tak ked by si chcela neo, tak radsej jane rider, polohovanie aj priestor ten isty, aspon priestor urcite. urcite sa ti tam zmesti aj starsie dieta, v tom problem neni, ale lepsie odpruzenie a urcite lepsie rieseny nakupny kosik.
neviem ide o to ci naozaj potrebujes na dieta vidiet, kedze fusion nema otocnu korbu, teraz ma moja mala 13 mesiacov tak to absolutne nepotrebujem ale ked mala 8,9 este mi to velmi vyhovovalo, mam iny kocik s otocnou korbou 😉
kludne sa pytaj, len si rozmysli co od toho kocika ocakavas, daj si pre a proti a uvidis 🙂

didakuku
10. srp 2010

@barboramarek díky, no právě že jsem hlavně chtěla tu otočnou sedačku to má neo. Ale zase mi přijde, že je menší, aby tam malej nebyl za chvilku narvanej. Fusion je obrovský. U nás nikde není model 2010 fusion ani neo k vidění jako by je ani nikdo nechtěl, že nejsou u nás v obchodech. A aby se mi vlezl do výtahu, protože kočárek taháme každý den do bytu. Měla jsi nějaké závady na neo a fusion? díky 🙂

didakuku
10. srp 2010

ani skutečné foto neo 2010 není k vidění

barboramarek
11. srp 2010

@didakuku asi do soboty sa nebudem moct pripojit, neo mi vrzgal, ale ja som ho mala chvilu, ale naozaj si neuvazovala nad jane rider, to je skoro to iste, ale trosku viac premyslene. mysli na to ze k sebe mas dieta kym je vo vanicke a okolo roka uz to nieje take nutne, ale jasne u syna mi to chybalo aj v roku a pol 🙂
neo neni zly alebo nevhodny, je to fajn kocik, ale naozaj skus pouvazovat nad jane rider.
jaj a na 2008 sa nedaju prat potahy, na 09, 10 sa daju ked odsrobujes popruhy, neo neviem ci sa tiez ale skor si myslim ze nie. co mi najviac vadilo nad neo? ze ten "lah" bol strasne vysoko, to na inych kocikoch tohto typu, myslim koritko, neni, idu viac do lahu, maly nakupny kosik, a malo odpruzeny. ale precitaj si diskusiu k neo a potom sa rozhodni 🙂

mmacko
11. srp 2010

@didakuku suhlasim s barboramarek, ked chces typ Neo, chod radsej do Jane rider, je to to iste, ale predsa vylepsene 😉 A tiez suhlasim s tvrdenim, ze otocna sedacka je super v 6 tom az cca 10 tom mesiaci dietata, ale zas tie kociky s otocnou maju uzsiu sedacku. Okolo roka uz nepotrebujes na babo vidiet a aj ono radsej vidi okolie. A potom ti je uz lepsie, ked je sedacka sirsia 😉. Takze kazdy kocik ma pre aj proti. Mozno by som to na tvojom mieste riesila Riderom do roka a potom predat celu 3 kombi rider a kupila by som si fusion len sportak 😉. Tak by som to uz asi spravila ja, ze do roka nejaku 3 kombi s otocnou sedackou a potom jednoznacne fusion

avanka
11. srp 2010

@marion ja mam prave ten zlto zeleny, co si dala do fotiek.......
@didakuku vlôastnim Concord neo a ak mozem povedat ja svoj nazor, NEO vobec nie je male ani uzke..ja ho mam a nas Lukasko sa do neho v pohode zmesti, a to tam ma este aj tu vlozku pre male babetka, ma tam konfortne vela miesta, urcite nie je problem tam mat dieta do 3 rokov......
a prave, ked v nom sedi, vobec nie je vzpriameny, nie je to uplne rovny sed, ale skor take pohodlne leharo 😀 😀
odpruzeny nie je malo, perfektne zvlada napr. zamkovu dlazbu, ja som s nim velmi spokojna.....
jedina nevyhoda, ktoru vidim ja je v malom nakupnom kosiku

marion
11. srp 2010

@avanka dakujem ti pekne za radu a foto aj nazor. Idem si ho teda kupit od jednej mamicky. Presne tento co je na foto ale tmavomodry, nakolko mame tmavomodry. A ten nakupny kosik, ja velmi neriesim. Aj pri prvom kociku sme mali mensi kosik a nevadilo to. Mam vacsiu prebalovaciu tasku a tam dam dost veci 🙂 🙂 A hlavne je, ze nakupy sa v tych kosikoch aj tak nemaju nosit. 🙂

didakuku
11. srp 2010

Děkujem vám moc za názory, je pravda že malej má 9 měsíců a jezdí ve sporťáku otočený dopředu a vůbec mu nevadí, že na mě nevidí. Asi dám na názor manžela a ostatních a půjdu spíš do toho fusionu. Protože manžel je z fusionu unešený už od začátku, že je dost velkej a moc se mu líbí. 🙂 Kamošky dvě mají jané, tak jsem nechtěla stejnou značku. Tak to vyhraje asi teda fusion. Jen jestli nemám ještě vydržet na kolekci 2011. Ale tam pak bude určitě dlouho čekačka než bude na skladech.

didakuku
11. srp 2010

jo a ještě je fusion 2010 odpružený? díky

mmacko
11. srp 2010

@didakuku co sa tyka odpruzenia, nie je odpruzeny v tom zmysle, ze sa ti akoby hojda, ale je to super vymyslene (mala som viac kocikov, tak viem porovnat), ze tie kolieska su tak spravene, ze sa akoby prisposobuju terenu a nerovnostiam, vobec necitim ked idem napr po kanaly a podobne, co som s inymi kocikmi velmi citila. A ak chces kocik pre vacsie dieta, tak chod fakt radsej do fusionu.

didakuku
11. srp 2010

@mmacko tak jsem to myslela, tak to je bezva. Někde jsem četla, že kdosi psal, že se mu kočárek fusion nevleze do výtahu a dveří od bytu, obchodu. Že jsou zadní kolečka široko od sebe. To se mi zdá divné, ale budu muset zjistit. Protože já denně jezdím výtahem u nás v paneláku. A hodně jezdíme autem, tak aby nebyl i velkej po složení do kufru. A malej má skoro 9 měsíců, tak pro nás asi fakt bude lepší fusion.

uzu17
11. srp 2010

Ahojte.Ako ste spokojné s tým,že sa fusion nedá dať do úplneho ľahu?Nevadí to dieťatku?

talinka
11. srp 2010

@uzu17 ja som spokojna, ved je to skoro ako lah by som povedala, este ked tam aj lezi, je to minimalne vyvysene a pre krpca aj lepsie...ako lezat v uplnej rovine 😉

mmacko
11. srp 2010

@didakuku urcite sa ti vojde aj do vytahu aj do kufra, po zlozeni fakt zabere malo miesta, ja ho davam do kufra na dlzku takze mi ostane este cela skoro polka kufra volna 😉. Ja som mala predtym abc kocik a ten sa mi teda nevosiel ani do brany, aj v pokladni v obchode to bolo LTT, fusion je v pohode.

@uzu17 ten lah je skoro uplny, vobec nevadi, ak ma dieta trosinku hlavku vyssie, ja ked som mala kocik s uplnym lahom, tak mi az bolo divne, ze tak rovno lezi 😉

zrzuska
11. srp 2010

baby ja co mam to bebe confort high trek tak tam je tiez taka naklikavacia sportova sedacka co sa da otocit aj smerom ku mamicke a mne tam hrozne vadi ze sa to cele sklapa. mna vyhovuje presne ako baby spominali ze ten chrbatik sa sklopi a je babo na rovnom. 😕 tiez mi to pride akoby bolo vo vajicku v takychto otocnych sedackach. ale myslim ze neo sa daju nozicky polohovat zvlast nie? 😕 🙂 ja to na bebecku nemam.
boooooooze uz aby som mala concord fusion 😀

baby a po snehu sa dobre chodi? ked sa topi sneh a je to taka kasa?

talinka
11. srp 2010

@zrzuska da sa zvladnut v poho aj sneh aj kasa 😉

bamarama82
11. srp 2010

@didakuku ahoj aj my sme najprv chceli neo, ale potom ked sme videli ten maly nakup. kosik a aj stabilitu, tak sme sa rozhodli pre fusion, a hlavne sportak je o moc vacsi na fusione, tod moj nazor

didakuku
11. srp 2010

@bamarama82 já asi taky půjdu do fusionu, když projedu do výtahu a dveří. Teď nevím jestli počkat i na tu kolekci 2011 nebo ne. Škoda že jsme nebyli na nějakém dětském veletrhu, kde byla možná nová kolekce 2011 k vidění.

bamarama82
11. srp 2010

@didakuku ja som sa pytatala v predeti a tam mi povedali, ze nova kolekcia moze byt aj v oktobri a aj v januari, ze to nikto nevie. napr., v nemecku 2010 predavaju s vajkom intense, kt.u nas nie je este. my kupime sportak z nemecka 2010.

didakuku
11. srp 2010

@bamarama82 aha, tak to jo

pucitko
13. srp 2010

Ahojte babulky, mame doma tiez concord fusion. Sme s nim velmi spokojni, hravo sa nam zmesti do auta, byvame na tretom poschodi bez vytahu, takze ocenujeme jeho lahkost. Ale zacal nam akoby "vrzgat". Stava sa to aj vam? Nemate nejaky trik ako sa toho zbavit?

cutce
13. srp 2010

ahojkt,

tak mi se jdeme zitra na fushion podivat, tak se nemuzu dockat 😀

zrzuska
13. srp 2010

ahojte.

baby chcem sa este opytat na to perovanie koliesok.
kamoska mi pisala ze je to kocik skor do mesta. my byvame na dedine a chodime aj na luky so psom. vravela ze je hrozne tvrdy. je to pravda???? 😕

mmacko
13. srp 2010

@zrzuska uz som o tom pisala, on neperuje v tom slova zmysle, ze sa akoby hupe, ale kazde koliesko sa prisposobuje terenu, ja jazdim napr po zamkovej dlazbe denne a ked posudim kociky, co som mala, tak tento je v tomto najpremakanejsi. Dokonca prezil aj lesnu cestu v slovenskom raji, takze luku urcite zvladne 😉

zrzuska
13. srp 2010

@mmacko ukludnila si ma. lebo ja uz som dala pani zalohu takze mi kocik drzi. 🙂 uz mi posielala aj fotku s tou opickovou svetlo modruckou vlozkou. juuuuuuuuuuj neviem sa dockat 😵 😵

no inak aj jane slalom nemal to perovanie take ze by sa dal hojdat. to absolutne. to sa tam dalo dat na mäkke a tvrde perovanie ale mne to prislo nejake rovnake 😝 mozno spravi trosku iny pocit to ze to nie su nafukovacie kolieska ale ja sa tesim na ne. ja som velakrat dostala defekt na kolese na jane 😝