Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

mmacko
20. únor 2012

Ahojte kocky. Uz som sa celkom skamosila s casualom 😀. Celkom je fajn.

tanija133
20. únor 2012

@mmacko Super, niektore veci potrebuju dlhsi cas na to , aby sme ich mali radi....Mne to s Concordom tiez dlho trvalo....A tam mas nejaky novy fusak? cely ruzovy?

mmacko
20. únor 2012

@tanija133 to viem, ze si si dlho zvykala na fusion 😉.
Nie, to je fusako nanoznik z golfiek chicco, ten origos casual nanoznik je divny, toto mam 2v1 ked uz nie su take mrazy, fusak aj nanoznik nepremokavy v jednom 😉. A super tam sadol a ozivil kocik 😉

tanija133
20. únor 2012

@mmacko velmi sa tam hodi.... 😉

azalka5
20. únor 2012

@renisco dakujem že si mi to pozrela 😉

renisco
26. únor 2012

holky moje zlatý.... za necelý měsíc mi končí záruka na concord a mě čím dál víc vadí ty kola do "A"...
máte je taky někdo tak jako já? (už jsem to tu psala, ale nějak si nepamatuju odpovědi)...
chtěla bych to zkusit reklamovat (dokud ještě můžu) i když je mi jasné, že se budou ohánět tím, že jsem překročila nosnost, kor pan Fiala je na to expert, ale já vím, že tomu tak není, když malá váží 9,5 kg a kočárek jsem téměř nepoužívala (jen s hlubokou korbou cca 6 měsíců) a pak teď v zimě, ale to taky ne každý den ....

byla bych ráda i za fota ... 😲

adrianmama
26. únor 2012

to sa zda iba mne, alebo je to naozaj, ze ceny kocikov, jazdenych idu strasne dole?myslim na concordy, ved som uz videla nea 3 kombi za necvelych 25o evri ....hmmh, to som zvedava, ako sa to mne podari predat na zimu

renisco
27. únor 2012

@adrianmama je to tak. kočárků je moc všeobecně....

manila421
27. únor 2012

Ahojte, baby potrebujem poradit, zhanam do hlbokej vanicky plachtu na leto, viem ze sa take predavaju, len ci zozeniem aj s otvormi na tie popruhy . da sa take daco vobec zohnat?

mmacko
27. únor 2012

@manila421 ahoj, ja som v lete mala na tom matraci vo vanicke taku farebnu obrazkovu plienku a v pohode. Len tie otvory neviem...jedine ak vies sit, tak si sprav do tej plienky otvory 😉.
Prihod nam nejaku fotku malickeho v kociku, rad sa vozi?

mmacko
27. únor 2012

@renisco chces to dat reklamovat? len neviem, ci to je kolieskami, alebo su vykrivene tie osky. Aj mne inak konci na konci maja zaruka, teda neviem, na potah je asi nova kedze je novy, nie?

@adrianmama no teraz su kociky fakt lacne, tie jazdene, ale vseobecne aj nove....ved kedysi stal fusion set skoro 900 e a teraz je stale nejaky v akcii okolo 700 a to iste aj s casualmi, peregami...

manila421
27. únor 2012

@mmacko boli sme prvy krat v sobou vonku na 30 minut, skoda som ho mohla odfotit, ale ani ho vidiet nebolo, v tom lodger zahuhnany, vcera a dnes je tu hnusne pocasie tak ho neberiem von, ale snad zajtra uz bude krajsie.

mmacko
27. únor 2012

@manila421 u nas je uz posledne dni krasna jar, dnes sice chladnejsie, ale inak slniecko a v piatok ma byt 15 stupnov...
a inak, podla mna bude Gregorko vo vanicke tak maximalne do juna, ked je taky macko, v lete uz asi budete jazdit v sportaku, nie? A ako baby pisali, ze sportak je veliky a ze polrocne sa tam smyka...ja som minule zobrala do nakupneho fusion bez fusaka, malicka bola len na tej zmensovacej vlozke a uplne v pohode, vobec mi tam neprisla stratena 😉

manila421
27. únor 2012

@mmacko no uvidim dokedy budeme vo vanicke. co je to ta zmensovacia vlozka?

mmacko
27. únor 2012

@manila421 to myslim tu vlozku, co mas v sportaku, ked je zas dieta uz vacsie, tak ta vlozka ide prec, pre malicke je naopak fajn, ze nie je babo utopene v sportaku.

manila421
27. únor 2012

@mmacko aha chapem uz. tak uvidime ako maly bude rast som myslela ze leto este budeme vo vanicke a potom september uz do sportiaku, som sa rehotala, sme bli vsetci spolu na prvej prechadzke po dedine, muz ma ku kociku ani nepustil, tak pysne isiel s takym krasnym kocikom 😀

renisco
27. únor 2012

@mmacko na potah máš novou záruku na 2 roky. vadí mi ty kola- u slalomu to má prej skoro každý druhý, ale zase si říkám, když tomu končí záruka.... ale zase je mi jasné, že si vymyslí přetížení, aby od toho dali ruce pryč....

moka
27. únor 2012

@manila421 mne usila krajcirka taky potah do vanicky - nieco ako napinacia plachta na postel a zahla som to pod ten molitan. Ale diery na popruhy som tam nemala, to by sa dalo lahko dorobit. Ten original potah by sa mi dost zaspinil. Takto som to hodila do pracky a hotovo.

manila421
28. únor 2012

@moka no ved presne preto to riesim, ten potah by sa velmi rychlo zaspinil.no musim daco popremyslat. alebo kupim dku peknu letnu deku a to tam len tak vlozim. no uvidim.

moka
28. únor 2012

@manila421 Aj tak sa dá 🙂 Ja som tam predtým tiež mala taký uteráčik.

renisco
28. únor 2012

@manila421 já měla prostěradlo přímo šité do kočárku

anitram18
29. únor 2012

Ahoj holky, jak je to s těma kolečkama? dočetla jsem se, že se do nich zabodávají kamínky a nabaluje se na ně všechno možné ze země? Jo a jde sporťák úplně dolehu? resp. do kolika stupňů?

mmacko
29. únor 2012

@anitram18 kolieska su vsetky take okrem nafukovacich, do vsetkych sa zaryvaju kamienky, takze pokial nekupis kocik s nafukovackami, tak je to jedno 😉
Sportak ide tak co ja viem 150-160 stupnov, ja som tam mala malicku ledva polrocnu a uplne v pohode, druhy kocik mam do lahu a to mi skor pride divne, ze je tak uplne rovno 😉

mmacko
29. únor 2012

@renisco ako si si poriesila tie kolieska? Je to vlaste chyba koliesok, ci uz tie osky su pokryvene?

karlanov
29. únor 2012

ahojte, tak už došlo i na nás ☹ Včera jsem zkoumala fusion a objevila jsem na něm prodřenou látku 🙄 to je pech. Máme fusion 2009 a i když sem tam čtu vaši diskuzi, tak jsem si říkala, že nám by se to mohlo vyhnout, když nám stříška nepadá 😉
Takže jsem dnes skoro celé dopoledne hledala doklad o nákupu a teprve před chvílí se zadařilo (vzhledem k tomu, že jsme se nedávno stěhovali, tak se není co divit). Oddychla jsem si, když jsem zjistila, že máme ještě skoro 2 měsíce k dobru. Takže zkusíme reklamaci a uvidíme, jak to dopadne - zda nějaké zašití či výměna.
Prosím, nevíte jak to chodí v ČR - jednou jsme už něco řešili přes ags a pana Fialu, ale řekl nám, že vzhledem k tomu, že máme kočárek koupený přes internet, tak to vše musíme řešit přes ten internetový obchod. No stejně si myslím, že to skončí u něj.
Děkuji a kdyžtak dám vědět, jak jsme dopadli🙂

karlanov
29. únor 2012

@anitram18 jojo, kamínky se zabodávají, ale není to nějak strašné. My nakonec koupili zadní kolečka nafukovací.

renisco
29. únor 2012

@karlanov tak určitě to skončí u něj, když jsou jediný servis. a raděj bych řešila přes obchod než s ním....

renisco
29. únor 2012

@mmacko mi nepřijdou pokřivené, ale vyvyklané ....
ještě jsem to neřešila, jelikož vůbec nevím, kde a jak začít. já nikdy nic nereklamovala

renisco
29. únor 2012

@mmacko
KOUKEJ, CO JSEM NAŠLA......

Dobrý den,
manželovi se zdají kolečka kočárku na osce volná (s velkou vůlí do stran). Při jízdě se někdy jeví jako by byly nakloněné.

Podle Vašeho popisu se může jednat o opotřebení pouzder kol spolu s opotřebením osiček. Otáčením se pouzder na osičkách dochází v důsledku vniknutí prachu k vzájemnému obrušování obou dílů, což zvyšuje vůle v tomto otáčivem spoji. Velikost tohoto opotřebení je závislá na intenzitě užívání, výši zatížení, prašnosti prostředí a také na údržbě spočívající v pravidelném mazání os či pouzder kol. Nejedná se vadu, ale o opotřebení a v případě, že jeho stupeň je tak vysoký, že se kolečka za jízdy svou horní částí třou o plastové třmeny podvozku, je nezbytné provest výměnu pouzder kol, kterou zvládne každý zručný tatínek doma. Cena jednoho náhradního pouzdra je 120Kč a můžete je zakoupit na internetové prodejně http://store.bejby.cz/good.php?goodId:1410|Stre... . Při výměně je potřeba zkontrolovat opotřebení osy, nemělo by být větší než 1,5 mm ( originální průměr osy je 10 mm) a dále opotřebení drážky na ose, kterou prochází závlačka pouzdra (šířka drážky 3 mm), která by neměla být větší než 4 mm. Případě překročení těchto tolerancí je třeba vyměnit i osu.

anitram18
29. únor 2012

@mmacko a jde otočit sporťák proti směru jízdy? abych koukala na mimčo 😉