Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
20. srp 2011

@mmacko http://im.aukro.cz/concord-neo-super-v-kombinac...

našla jsem neo na jane slalom - poslední fotka a je to docela v lehu, tak určo na concordu bude to samé

mmacko
20. srp 2011

@renisco Ty si poklad, to je super, tak to bude pasovat aj na fusion 😀 . Musim to skusit niekde zohnat. Diky moc

@adrianmama Super, ze si spokojna s kocikom, vela stastnych kilometrov.

zuziatko
20. srp 2011

@mmacko super nápad 😉 😉 a to sa dá zohnať len športovú časť bez podvozku ??

mmacko
20. srp 2011

@zuziatko no neviem, skusim to, aj ked to asi nepojde lahko, mam na to skoro polroka, aby som zohnala 😉

renisco
20. srp 2011

@zuziatko občas dá - použitá, nebo levně i s podvozkem ta starší kolekce (NE neoprenová)

renisco
20. srp 2011

@mmacko třeba na AGS sport foru píšou, že to nejde... ale když to jde na slalom, který je konstrukčně stejný jako fusion (kromě počtu kol), tak nechápu, proč by to nešlo.... možná ani neví, že to jde 😀 😀

jinak co ten B - smart? já o něm uvažuju docela teď na zimu kvůli té otočné sedačce, ale zdá se mi dost krátký (ložná plocha sporťáku)... ach jo.

renisco
21. srp 2011

@mmacko zatím jsem zjistila, že to jde jen proti směru jízdy (mimi kouká na maminu), opačně to nasadit nejde a nejde to úplně do lehu, jak to jde na podvozku NEO. tam jsou 3 polohy lehu a na fusionovi to jde jen do druhé polohy...

renisco
21. srp 2011

@mmacko tak opravuji- jde to do lehu, a nejde úplně do sedu, vadí tam jakási ta tyč 😀 😀 😀

už v tom máš guláš co?

tak to shrnu : jde jen ve směru koukání na maminku, po směru nejde. jde do úplného lehu, ale nejde do úplného sedu - pouze polosedu.

tohle by měla být konečná zjištěná verze (doufám) 😀 😀 😀

lucula73
21. srp 2011

@renisco ty moja..a je vobec nejaký kočík o ktorom ty nemáš informácie?ja normálne kukám... 😕 😀 😀

pami27
21. srp 2011

Ahojte dievčatá, náhodou som narazia na toto fórum. Tiež mám kočík concord fusion. Používam ho iba doma, pretože má dosť široký podvozok a nezmestí sa do výťahu. Pred tým než si ho zaobstaráte, si to radšej premerajte. Ďalej by som Vás chcela upozorniť, aby ste jeho kúpu prehodnotili, pokiaľ čakáte bábätko v lete. Vanička je plastový odliatok a môj malý sa v tom strašne potí. Je to ako ležať v plastovej krabici. Sú tam síce vetracie otvory, ale to vôbec nepomáha. Neviem, či sú zvonka všetky concordy čierne, ale ten môj je a to ešte viac priťahuje slnko. Nechcem Vás nejako odradiť, iba som Vám to dala vedieť, lebo toto Vám v obchode nepovedia. Majte sa!

renisco
21. srp 2011

@pami27 a jiné vaničky jsou prosím z čeho???? buď plast, nebo kovový rám, to ale potom musíte bohužel šáhnout po jiné značce. tato vanička je dělaná na převoz v autě, takže z papíru ji bohužel dělat nemohly... musíte si obstarat jinou podložku, která dobře saje pot. nechápu, co Vám v obchodě měli říct... že jsou všechny černé? nebo že černá přitahuje sluníčko???

renisco
21. srp 2011

@lucula73 neboj - o spoustě kočárků informaci nemám a neznám 😀

renisco
21. srp 2011

@pami27 nevím teda, co máte za výtah, ale vešel se mi do všech výtahů - i těch starých panelákových. concord je jeden z těch užších kočárků a nepamatuji se, že by s výtahem měl někdo problém 😲

lucula73
21. srp 2011

@pami27 v lete sa ti dieťa bude potiť v akomkolvek kočíku,to si možeš byť istá,ja som čierny hlboký nemala ,ale bordovošedý a to bol tiež hic 😒

renisco
21. srp 2011

@lucula73 já mám všechny kočary černé a že by tam bylo dítko seškvařené, to se mi teda ještě nestalo... nevím, mi ten její příspěvek nedává hlavu ani patu... prostě nějak nechápu, na co si paní stěžuje 😀 😀

lucula73
21. srp 2011

@renisco 😀 .ja mám teraz prvý raz čierny,bjcm,dala som na tvoj tip 😀 .............
boli sme s kamoškou na kúpalisku a ona má oranžový chicco....no jej malá bola viac mokrá ako moj chrústik v čiernom kočíku,fakt neklamem...

renisco
21. srp 2011

@lucula73 já ti věřím... ono hodně záleží na samotném dítku, jak se potí, jakou má podložku, materiál atd atd...

počkej, na můj tip? já si sakryš nic nevybavuju... a máš 3 nebo 4 kolku? a dojmy? vykládej - přeháněj!!! 😀 😀 😀

lucula73
21. srp 2011

@renisco pred časom som sa nevedela rozhodnúť,aký kočík,zháňala som niečo ľahké a skladné na dovču......ty si mi sem vtedy hodila link na ten baby jogger...čím viac som o nom čítala,tým sa mi viaic páčil 😀
Mám trojkolku,vcelku som spokojná,účel plní,tá strecha je fantastická,aj skladanie,trošku ťažšie sa karuje,v tom sa asi concord nevyrovná nijakému kočíku 😉

renisco
21. srp 2011

@lucula73 vidíš, a jiné maminy si zas nemůžou to kárování u něj vynachválit... ale to je u každého jiné... kdyby měl kloubovou rukojeť, tak bych ho prubla taky, ale ve 4kolce.
pokud mě za něj neukamenuješ, tak jsem ráda, že jsem hodila dobrý link 😀 😀 😀
a co prostornost, je dostačující? na concord nemá, to je jasné...

lucula73
21. srp 2011

@renisco by si neverila,ono to klame tá priestornosť...lebo tá sedacia časť je síce užšia,ale kočík sa rozširuje,v mieste kde je madlo pripevnené má cca 37-38cm....toľko čo concord 🙂

renisco
21. srp 2011

@lucula73 maminy si na to hodně stěžují, ale když to vemu logicky, tak ono je to teoreticky právě v tom sedu volné, tak se ten prostor rozšíří, není to tam napevno (neumím to popsat, ale něco podobného mám i u gesse - je to v místě sedu užší, ale stejně je tam do šířky hodně místa) 😀 😀

lucula73
21. srp 2011

@renisco ano,však to som chcela napísať,že je dostatočne priestorný 😉

mmacko
21. srp 2011

@renisco no to s neom uz chapem, to mi v podstate vyhovuje, ze len proti smeru jazdy, vsak kvoli tomu to chcem a ze nejde do sedu uplne, neva, to by som prezila. ten b smart je favorit stale ak by som sa rozhodla menit, vyzera super, jedine co mu chyba je to odpruzenie. Sedacka je dost dlha aj siroka, predavac mi to porovnaval dokonca s PP GT3. Ale naprv skusim zohnat tu sedacku z Nea, este sa ta spytam, nevies, ci tam pasuje hociktora kolekcia, lebo to co si dala link aj co mi pisala jedna baba tak to bola kolekcia 2008, tak ci tam pasuje aj od 2009.

Co sa tyka vaniciek, vsetky su plastaky, kamoska ma na neo aj proton aj scout tu este 2008, co som si aj ja kupila pre babenko teraz a nevie si Scout vynachvalit a na proton nadava.

renisco
21. srp 2011

@mmacko tak to já měla raděj proton, scout mě nějak neuchvátil.

ano, ta z toho obrázku je rok 2008 (to jsou ty barvy oranžová, světle modrá, šedá, světle zelená..) a ty neoprenové novější jsou to samé... takže sedí stejně

mmacko
21. srp 2011

@renisco ja mam len tu scout, takze budem musiet byt spokojna 😉
No tak fajn, dala som si inzerat, ze kupim sedacku z nea, tak som zvedava, drzte palce, nech zozeniem 😉. Kolko mam do toho investovat? Nemam ani paru, co myslis?

renisco
21. srp 2011

@mmacko viděla jsem celé neo i se sedačkou za 2000,- Kč ( ta starší kolekce) nebo samotnou sedačku za 2500,- Kč. Takže číhat - číhat - hledat... bude to asi o náhodě.

zipsy
21. srp 2011

@tanija133 ahoj, akoby si mi z duse rozpravala 😀 presne ! aj mne hrozne vadi, ze na maleho nevidim, je v sportaku asi 3 tyzdne a som z toho na nervy. a "drahy" mi ho nechce dovolit predat. resp. najprv mam predat az potom kupit novy ... hmmm... to nebude take lahke 😖 ja inak s concordom nemam nejake problemy, samozrejme, este mi vadi, ze sa neda polohovat uuuuplne dole, ale to nejako prezijeme, aj to ze to nie je terenak sme uz prezili. ale neviem sa zmierit s tym, ze maly tam spi so zalomenym krkom, a ja to ani nevidim...az ked zbdam, ze sa oproti-iduci clovek pousmeje 😒 no, ja by som teraz kupila najradsej teutoniu. ta sa zatial vela kamoskam osvedcila....

renisco
21. srp 2011

@zipsy teutonka je docela prťavá...

mmacko
21. srp 2011

@renisco no ja som videla najlacnejsi sportak este 2008 za 119 eur, aj som tej pani napisala, tak uvidim. Raz mi jedna chcela predat len sedacku tiez 2008 za 90 eur, ale vtedy som este nebola rozhodnuta, ze si necham fusion, skoda, uz som to mohla mat z krku. Nic ine mi neostava, len sledovat 😉

@zipsy Teutonky sa aj mne pacia, ale ako som citala forum, tak napr maju velmi nizko madlo a vacsim detickam sa uz skrie o stehienka, co asi nie je najprijemnejsie, inak zevraj fajn kociky, aj ked priestorovo sedacka nepatri medzi tie najvacsie. Ked tak Hartan, pripadne ak chces lacnejsie a terenny, tak pozri znacku abc design (napr turbo 4s), alebo je aj tusim pramy co je vyslovene terenak so 4 velkymi kolesami a s preklapaciou ruckou, akurat teraz je jeden na bazare MK za 100 eur ako 3 kombi, cize aj vajicko, co sedi na konstrukciu. Ja som tuto znacku mala a fajny kocik, za menej penazi vela muziky.

renisco
21. srp 2011

@mmacko abc design je taky hrozně malý a úzký, co se sporťáku týče