Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
3. kvě 2013

@lupena ty pásky se omotávají kolem té tyče 2x a pak se zapnou na cvok. v této poloze většinou stříška nespadne, pokud se dá opěradlo do lehu. tímto je ale pololeh, takže pásky holky omotávají jen 1x, aby docílily co největšího lehu a pokud dají zádovou opěrku do lehu, boudička o jeden díl spadne - odklopí se dozadu a svítí na dítko.
já na tom svém mohla mít pásky jak jsem chtěla a stříška spadla dozadu tak i tak...
o jediné barvě, o které pevně vím, že s tím problém neměla, byla modrá s tou tyrkys stříškou z obou stran (ted si nevzpomenu na název).

anastacia242
3. kvě 2013

ahojte kočeny, tak ja som nahodila šporťak na fusione a tiež, ked mam maleho v čo najnižšej polohe mi strieška pada.. 😠 😠 takze žiadna ochrana pred slnkom a vyriešila som to clonou sunshine kids, tak mi aspon pevne drzi striešku...


inak ak niektora by mala zaujem predavam kuk moj bazarik, do vanicky sa maly uz nezmesti a uz aj vajicko onedlho vymenime za autosedacku, tak nam bude zaberat 3komb.miesto, kupime si uz len novy nejaky sportak...

lupena
3. kvě 2013

@renisco jáj.. ja som kúpila taký šedý a má "modré" popruhy, predávala ho ako 2010 ročník.. mám od neho bločik kupovala ho na konci apríla 2010.. na nete som ho ale nenašla v tejto farbe.. tak neviem či to bol ešte starý model 2009, alebo už 2010
tento je on
http://deti.bazos.sk/inzerat/25080184/Kocik-con... vnútro strechy má takej zvláštnej modrej farby a nánožník a tie mäkké časti na popruhoch sú svetlomodré
musím vytiahnuť ten kočár a vyskúšať to. som na to zvedavá

lupena
3. kvě 2013

@anastacia242 dáš link na takú clonu? lebo mi vyhľadalo len rolety a tak
a aké clony ešte na to sedia? niekde som čítala, že je dobré kúpiť si zimnú, vraj neprefúkne a nepremokne a dá sa využiť aj v lete.. viete dať dáke tipy na výber?

anastacia242
3. kvě 2013
renisco
3. kvě 2013

@lupena polar je kolekce 2009. tyto kolekce byly v boudičkách lepší než 2010, ale padaly taky.

určitě myslí tuhle clonu http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=52973811&tab=5
jenom pozor na ty suché zipy - ničí neopren!!! a v místě na boku, kde jsou kapsičky - tak se škube.

já ji měla, vytahla jsem ji 1x a okamžitě šla o dům dál. než se to tam zavázalo, pak dávat pozor na sucháč... to na mě nebylo. já potřebuju rychle nandat a rychle sundat 😀 😀 😀 a byla taková neforemná na tom kočaře, i když je pravda, že na tu tlustou obrubu na boudě se těžko nějaká clona přichytí... vesměs jsou stavěné na úzké trubky

renisco
3. kvě 2013

@lupena já jsem raděj pro takovéto clony (tahle není na sponky, což je výhoda) http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=36154235&tab=2

karmelka77
3. kvě 2013

@tanija133 takze je to nejaka 2008-2009 verzia bola som sa na to dnes pozriet, nechapem preco to na nete prezentuju inak a este aj ked sa pytam mi tvrdia inak...strasne to inak vyzera v skutocnosti, chvalabohu ze som zacala s 2010 fusionom🙂) rozdiel v strieskach som si pozrela, naj by boli tie 2010 tie maju 3 dielnu ale tie farby mam uz tak okukane zeby som si nevybrala...krasna je nazivo ta nova cervena🙂) ale este ich nemaju, zeby mi mohli objednat lebo nevedia ci dostanu iba cele sety alebo aj jednotlivo sportove...ale ze budu tak najskor o mesiac:(( striesky na nic su z 2 casti...jaaaj keby pocuvali vo vyrobe od nas co maju vylepsit to by bol kocar🙂))

anastacia242
3. kvě 2013

takto to vyzera

anastacia242
3. kvě 2013

@renisco ako si vyriešila padajucu striešku? aby na dieta nesvietilo slnko..?

renisco
3. kvě 2013

@anastacia242 já takto 😀 😀 😀

anastacia242
3. kvě 2013

@renisco a to je co? nova strieska ci iný tip concordu? kde sa to da zohnat? super to je 🙂

renisco
3. kvě 2013

@anastacia242 to byla nová stříška. zádová opěrka šla úplně dolů - nejvíc, co to dovolila ta tyč u košíku (měla jsem tam našitý ten zadní díl, jako byl u starých typů), okýnko v boudě a kolem dokola zip, kam jsem mohla dát pláštěnku proti větru...
sehnat nikde - šila jsem si ji sama podle svých představ a už jsem ji dávno prodala a paní ji prodala zase dál, protože už z jí z kočárku dítko vyrostlo

anastacia242
3. kvě 2013

@renisco tak to bolo super...škoda,ze sa neda taka strieška kupit.. 😠

renisco
3. kvě 2013

@anastacia242 šijí jen ty obyčejné typy bez prodloužení, jako má starý concord nebo jane... a dávají na to kšilt... tu jsem taky zkoušela, ale vůbec se mi nelíbila - ten kšilt prostě nestínil z boku, tak jsem se pokusila ušít si svou...

anastacia242
3. kvě 2013

@renisco ved vsetky tie clony a šilty su take nijake, tiez sa mi nepacia,ale tak aspon ako také riešenie 😉

renisco
3. kvě 2013

@anastacia242 no právě - concord má dost velký oblouk boudy, takže ony zase tyhle clony stínily hlavně z vrchu, ne z boku. proto jsem se rozhodla pro novou boudu...
jako ona ta "šušinka" nemusela být špatná, ale mě se na kočaru nelíbila, ale podstatnější bylo to, že dalo práci, než se nandala. a to mi vadilo víc než to, že se mi na něm nelíbila. pak si taky dávat bacha na sucháče... to na mě fakt nebylo...
ona se vyrábí ještě jedna podobná, ale nevím, pod čím ji hledat. tam nejsou ty boční kapsy a netrhá se jako ta šušinka...

lupena
3. kvě 2013

@renisco a ona sedí na všetky kočáre? teda na concord asi hej, že?
@anastacia242 a táto sa ako pripevňuje?

anastacia242
3. kvě 2013

@lupena ta clona sunshine kids vzadu ma dlhe suche zipsy, ktore som dala pod opierku a tam cez popruhy a drzi to a po bokoch na konštrukciu som zaviazala, aspon nesvieti na boku a inak ju takto skladam aj s kociarom,vobec ju nedavam dole...
tie clony a šilty su univerzalne na vsetky kociare

renisco
3. kvě 2013

@lupena paní ho tam má i na concordu, ale kdyby, tak bych si nechala ušít delší....

nebo zkusit tu šušinku, ona se na bazaru objevuje často...

tanija133
3. kvě 2013

@karmelka77 no tak je to,je to predsa 2008,a aj za tu cenu ho predavaju? jasne,su to stare typy kocikov,otras,mne sa to tiez strasne nepaci.....Skoda ,ze Fusion ma stale tie iste farby dokola,uz je to nuda...ja mam bamboo,a veru nic ine sa mi nepaci,cierne,cerveny,bezovy,a sedy 2013...nudaaaaa..... 😉 tie Nea nove su uz farebnejsie 😉

anastacia242
4. kvě 2013

@renisco myslite,ze sa to da vyreklamovat u predajcu, ta padajuca strieška ? ved je to chyba kočiara, nevznika opotrebením...

renisco
4. kvě 2013

@anastacia242 jde o to, že musíte mít ty pásky otočené kolem konstrukce 2x - tak jak je v návodu...
už si nevzpomenu, jestli se to tu snažil někdo reklamovat nebo ne tu stříšku, ale i kdyby jo, tak určitě neuspěl, protože by tady toho v diskusi bylo spoustu a všichni do jednoho by to tam posílali. tady se hlavně reklamovaly ty rozedřené potahy...

anastacia242
4. kvě 2013

@renisco dakujem

karmelka77
4. kvě 2013

@tanija133 no vyzera to tak ze ja zoberem nakoniec Wanderer🙂)) a ten ruzovyyyyy🙂)) ta farba je uzasna🙂)

tanija133
4. kvě 2013

@karmelka77 no pre tak male babo ako mas, to sa ti oplati ten Wanderer, to som zvedava, aky bude, hadam budes prva, co ho bude mat.....kedy bude? Ruzovy je krasny, som zvedava ako sa ti s nim bude jazdit a tak celkovo, ako budes spokojna...

lupena
4. kvě 2013

@anastacia242 právbe som sa chcela spýtať, či to treba dávať dole... uvidím, keď to začneme používať či mi to bude prekážať a keď tak si objednám túto. lebo nevyzerá zle na kočári. Inak slnečník nepoužívaš?
@renisco sušinka je čo? inak zvedavosť mi nedala, kočár som vytiahla a naozaj som to mala omatané 2x.. omotala som to len raz. dala na ten vrchný "šrób" a keď to nemám úplne na doraz, ale je tam trošku rezerva, tak mi tá strecha nepadá.. neni to síce v úplnom ľahu, ale veľa k tomu nechýba. skúšala som tam dávať aj malého a bolo to podľa mňa v pohode... treba tú clonu riešiť aj keď to nepadá?

lupena
4. kvě 2013

inak baby dajte ešte dáke tipy a triky na nejaké vychytávky.. napríklad ako @renisco dala s tým košíkom, že sa dá odopnúť a vložiť tam igelitka. Je ešte niečo také čo pomôže pri využívaní tohto kočára?
inak som z neho úplne nadšená. najradšej by som tam šupla malého už teraz. ale je ešte skoro. aj ke´d určite do 6 mesiacov nevydržíme, lebo je malý strašne dlhý. takže hlboký kočár mu bude malý

renisco
4. kvě 2013

@lupena šušinka - já tak říkám té cloně SUNSHINE KIDS 😀 😀
typy? tašku na pláštěnku, organizer... jinak vychytávky na něm už asi žádné nejsou, nemůžu si nic vybavit.
jestli ta stříška nepadá, tak bych, já osobně, volila jen tu přední clonu, kterou bych dala na kočárek šup šup. a zkoušela jsi v lehu tu opěrku dorazit rukou? ono se mi stalo, že když jsem dala opěrku do lehu, tak držela, ale jak jsem položila malou a trošku jsem na ni zatlačila, tak spadla... ale jak jsem psala, některé typy měli tu stříšku delší a držela...