Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

manila421
4. kvě 2012

@moka Presov mame najblizsie, len ja som ich vcera nasla niekde na ceskej stranke a 80 Eur sa mi zda vela za 2 kolieska

michaelaamartin
4. kvě 2012

@mmacko, @renisco. - ahojte babeny opať som zavítala po radu - chcem sa vás ešte na niečo opýtať - v roku 2010 mali concordy vajíčka iba ION, či aj INTENSE? Nie je INTENSE už náhodou kolekcia - ročník 2011? A tým pádom tak ako vanička z r. 2011, môže byť už vajíčko INTENSE menšie? Aký je v tom rozdiel, bo mi nik nevie povedať, ale mne sa zdá to vajíčko INTENSE menšie, ale samozrejme ich nemôžem porovnať, pretože ich nemá 1 predávajúca oba. Ďakujem moc

renisco
4. kvě 2012

@michaelaamartin ročníky nevím, ale ono skořepinou je to stejně velké. Já teda porovnávala ION a Strata (což je sedačka od Jane, ale to samé jako intense), ale raději jsem si nechala Ionku. v té strata byla malá dost prohnutá, kdežto v té ionce jí bylo líp. hlavní rozdíl je v tom, že ion se páše pásy z auta vrchem přes nožky dítka, intense spodem, pásy se dítka vůbec nedotýkají. Ta intense mi připadne, že je dobrá pro čerstvá miminka, pak už ne.
Někde jsem tu dávala i fotky obou autosedaček (Ion a Strata).

renisco
4. kvě 2012

@manila421 jj - ty kola stojí kolem 1900,-

manila421
4. kvě 2012

@renisco no to je dost nie? a uvidim rozdiel? nie ze ich kupim a bude to to iste.v terene sa pojde lepsie s nafukovackami?
@mnacko

renisco
4. kvě 2012

@manila421 já bych řekla, že ty nafukovačky na terén moc nepomůžou, stejně to bude drncat, protože ty nárazy pujdou do konstrukce, která stejně není odpružená. možná to bude krapítek lepší, ale zázraky nečekej...

michaelaamartin
4. kvě 2012

@renisco Isto sú tie vajíčka ION a INTENSE veľkosťou úplne rovnaké? Pretože nemôžem to nájsť, ale niekde som raz zahliadla, že v tom ION vydrží bábatko dlhšie. A napísala si, že INTENSE je dobré pre čerstvé bábatka- to si myslela pre to pásanie v aute?

michaelaamartin
4. kvě 2012

@mojinecka Ahoj, ty si porovnávala tiež autosedačku ION a INTENSE? Prišla si na nejaký rozdiel medzi nimi?

bamarama82
4. kvě 2012

Kocky prosim o radu, kupovala som fusion v nemecku, da sa riesit reklamacia nejakym medzinarodnym servisom ako pri spotrebicoch??? Je este v zaruke takze by mi bodol kontakt na zarucny servis concordu.

mmacko
4. kvě 2012

@manila421 origos concord nafukovacky (pneumatic set na fusion) stoja okolo 80 e, co je fakt vela, tie jane neviem. Ako asi sa s nim pojde trosku lepsie, ale neviem, ci ta pridana hodnota bude za tych 80 e 😉

@bamarama82 no skus zavolat do ags sport senica, oni su vyhradny dovozca a aj servisaci concordu.
@michaelaamartin ja mam ion a spokojnost velka, sestra mala zas stratu od jane a ta mne zas pride pre vacsie babetka lepsia, ze je sirsia, ale zas moja ma 8 m a v ione je v pohode, ako nozky trcia ako v kazdej, ale nad hlavickou ma este kopu miesta. A na ionke je fajn lahke a jednoduche to pripnutie do auta, neviem, ako na intense.....aaaa mne osobne v poslednom rade sa dizajnovo viac paci ion 😉

...kocky...ideme na vylet, tak caute buduci tyzden

renisco
4. kvě 2012

@michaelaamartin ne - připadne mi nějak moc vypolstrované, když vidím fotky... mi připadne, že se tam větší dítko prostě nevleze 😀 😀 😀
já měla Ion i stratu rozebranou až na polystyren a naměřila jsem je úplně stejně. taky mi připadne, že vydrží v Ionu déle, ale to bude jen kvůli tvaru polystyrenu, jinak si to nedokážu vysvětlit. http://www.mimibazar.cz/rodinne_foto.php?id=311...
obě jsou stejně veliké, ale každá má jinak řešený polystyren... Ion je rovnější, strata byla moc prohnutá...

michaelaamartin
4. kvě 2012

@mmacko TAkže tá strata je širšia od ION? Isto?

mmacko
4. kvě 2012

@michaelaamartin no neskusala som to premerat, len na oko mi to tak prislo...nemas si to kde ist pozriet osobne, asi by to bolo najlepsie si ich osobne popozerat a potom sa rozhodnut 😉

renisco
4. kvě 2012

@michaelaamartin není - obě jsou stejně veliké, jen v tom sedu je jedna víc prohloubená, ale já to zkoušela jen s tou zmenšovací vložkou

michaelaamartin
4. kvě 2012

@mmacko veď to, že nemám a čo som rozhodnutá medzi 2 kočíkmi, tak jedna má celý čierny s ION a druhá čierno - kapučínový a s INTENSE. Pre ktorý sa rozhodnúť?

renisco
4. kvě 2012

@bamarama82 zavolejte si do AGS sport, jsou výhradními dovozci pro SR, oni vám řeknou co a jak...

renisco
4. kvě 2012

@michaelaamartin já osobně Ion. ona se i lépe poutá do auta 🤐

mmacko
4. kvě 2012

@michaelaamartin nerozhodovala by som sa podla sedacky, to je v podstate jedno, skor ak je to z druhej ruky, tak podla stavu podvozku a sportiaka a ak novy, tak podla ceny a vanicky, tu sleeper nie, radsej protonku, ta je ovela vacsia 😉

renisco
4. kvě 2012

@mmacko já myslela, že jde paní do nového - nebo ne?

michaelaamartin
4. kvě 2012

@renisco Vieš to pútanie do auta by mi až tak nevadilo. Mne sa jedná o tú veľkosť, lebo ak mi má v ionke vydržať bábo dlhšie, tak radšej by som tú. A do ktorej kombinácie by si šla. Jeden kočík je r. 2010 celý čierny , proton vanička a ION a druhy je tiež r. 2010 čierno - kapučínový, ale vajíčko INTENSE. HMm?

michaelaamartin
4. kvě 2012

@renisco Ten druhý je tiež proton vanička som zabudla napísať.

karamellka1
4. kvě 2012

@michaelaamartin Miška, keď porovnáš ceny nových sedačiek Intense sú drahšie ako Ion, tým pádom asi aj lepšie. A pri Intense sa dá použiť Isofix, pri IONKE neviem a dá sa polohovať chrbátik do určitých stupňovm čiže na cesty asi pohodlnejší http://www.agssport.cz/autosedacka-concord-ion0

renisco
4. kvě 2012

@michaelaamartin už jsem to psala - šla bych do IONky. Měla jsem oba typy a nechala jsem si ionku. Lepší intense není, jen je to novější model, tak proto je dražší. To si klidně můžeš koupit autosedačku Jane Strata - vyjde levněj a je to úplně to samé jako INTENSE. to polohování mě moc teda nezaujalo - akorát to bylo jednodušší - jen se povytahl podhlavník a s ním i pásy, kdežto u ION se pásy musí vyháknout, ale jelikož se to nedělá každý den, ale tak 1x za 2-3 měsíce, tak to taká pohroma není. tam jde hlavně o to, že intense se dá nasadit na isofix, ale to je docela drahý špás. za sebe můžu říct, že v IONce se malé sedělo líp.

michaelaamartin
4. kvě 2012

@karamellka1 Aj vy ste tu? Viete, že som vám chcela písať, pretože už som z toho pomaly zúfalá? Netušila som, že aj vo vajíčkach sú rozdiely. Idem pozrieť ten linka a píšem vám hneď.

karamellka1
4. kvě 2012

@michaelaamartin OK, ja potrebujem vedieť ako sa rozhodnete, aby som mohla napísať tej pani

renisco
4. kvě 2012

@karamellka1 to polohování chrbátika je pouze na nastavení výšky pásů, jinak to žádný jiný význam nemá...

karamellka1
4. kvě 2012

@renisco však ja som to ani nejak neriešila, pri kúpe som skôr pozerala vaničku a športovú časť 😉.

michaelaamartin
4. kvě 2012

@renisco Ďakujem opať za radu

zuzujan
5. kvě 2012

Ahojte chcem poprosit o radu, kupovala som ku kuciku concord fusion skate, ale mali na internete len skate concord Neo a pochopila som to tak, ze pasuje aj na fusion. Dnes som ho chcela 1x pouzit a nepasuje mi tam 😒 ta rura pod brzdou, kde sa ma upevnit je hrubsia ako otvor na tom skate pre Neo, porazi ma....... 🙄 🙄
Prosim neviete mi poradit, ak mate skate akej znacky ste kupovali? potrebujem skate k hlbokemu kociku, nie k sportovej casti a neviem teraz co budem robit s tym novym skatom na concord Neo ked tam nepasuje....
dakujem moc

mmacko
6. kvě 2012

@zuzujan ahoj, ja som kupovala skejt lascal, pripaja sa len na tu strednu gumu, co je na tycke pod brzdou, super cena (necelych 50 eur, pozri stranku brendon.sk) a super pasuje na fusion. Ten na neo Ti zle poradili, ten urcite nepasuje ☹