Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

katyl
23. zář 2009

duplicka 😀
akurat si to rama aj s prepoctom kurzu a dopravnymi nakladmi ma vyjde dohromady 158 eur.
Uz aby bol tu, ale zas az tak to neponahla, staci mi to na zimu a vraj ma byt teraz este pekne....ale aj tak sa tesim 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katyl
23. zář 2009

rama sa rovna ratam 😝 pisem ako hotentot..

duplicka
24. zář 2009

no super, ja mam tiez 10 mesacneho🙂, zatial mam neo a som max. spokojna🙂 a aj maly🙂 a aj jeho brasko lebo mame skejtik🙂, ty si teda toho poskusala🙂.

katyl
24. zář 2009

duplicka 🙂 veru som poskusala, ale toto mam uz posledne dieta, tak musim 😀 😀 😀
mozno casom vyskusam aj neo, ja sa nebranim 😉 mozno na jar 😉

catlady
25. zář 2009

My máme Concord fusion kolekciu 2009 a už by som ho nekúpila 🙄 🙄 Máme len športový kočík a po 4 mesiacoch používania sa úplne predral poťah vzadu na operadle ako dieťatko sedí, mám tam 10 cm dieru 😝 Bola som v obchode a tam mi povedali že to všetci reklamujú, ten poťah jednoducho nie je oteruvzdorný a keď máte dieťa často v lehu tak sa tým opieraním tašky o tú opierku urobí diera ... stretla som v meste viacero mamičiek s týmto kočíkom a keď som sa pýtala tak sa to urobilo každej jednej... po 4 mesiacoch používania !!!! Na to že ten kočík nie je najlacnejší som fakt čakala viac ... teraz ľutujem že som nekúpila Jane Nomad ... dlho som sa rozhodovala medzi týmito dvomi kočíkmi a nakoniec zvíťazil Concord, lebo Nomad mali v poslednej kolekcii v hrozných farbách ... teraz by som už asi oľutovala aj tú peknú farbu čo máme a šla by som radšej do Nomadu .... Okrem toho mi v tom kočíku malý sedí nakrivo, ťahá ho to do jednej strany, takže celý čas je zvalený naľavo ... tiež to asi nie je len môj výmysel ako mi povedali v obchode, keďže ma predvčerom zastavila mamička s Concordom Fusion a pýtala sa ma či mi tiež malý sedí nakrivo ... tiež jej to vraj naprávali v obchode a vydržalo jej to rovno 2 dni ... inak jazdné vlastnosti kočíku sú perfektné ... ak opomeniem tie kamienky čo sa pchajú do gumy a tá vypadala po 3 mesiacoch akoby sme na ňom jazdili 3 roky 😖 takže toľko moja skúsenosť

noricka
25. zář 2009

podla mna by to mal concord stiahnut a vrátit ludom peniaze,ved to nie je normálne!!!

duplicka
26. zář 2009

no ja mam concord neo ,a le kolekciu 2008 a ta ma podla mna super material, tu podlozku pod malym som prala uz mozno 10x a je ako nova, potah nemam zniceny a ani vysuchany. to je fakt skoda, ze sa tak nici potah na novych hmmm

koniarova
26. zář 2009

Ani ja by som ho už nekúpila. Kolesá po čase vŕzgajú a poťah o ničom. 😒

lulii
26. zář 2009

Ahoj maminky, moc se mi líbí concord fusion 2009. Pište prosím své zkušenosti, ať už jsou dobré či špatné. Potřebuju ho do mírného terénu. A také jak vám vyhovuje to polohování zádíček těma popruhama,.... No prostě vše co vás napadne. Moc vám děkuju. 🙂

catlady
26. zář 2009

lulii už som písala moje skúsenosti o pár riadkov vyššie ... kolekciu 2009 v žiadnom prípade nekupuj ... ten poťah má životnosť 4 mesiace !!!!

koniarova
26. zář 2009

To polohovanie chrbta tými popruhami, je podľa mňa o ničom. Mne sa to nepáči. Ako som písala vyššie, ja by som ho už za také peniaze nekúpila. Ale je tu aj veľa spokojných mamín, tak snáď oni ti sem hodia niečo pozitívne. Mňa nič nenapadá, akurát veľký nákupný košík. Ešte aj tá fólia na strieške sa mi potrhala, asi som namala šťastie na kúpu kvalitného.

krasulka
26. zář 2009

TAk ja mam 2009 tiez a uz by som ho nechcela..mam ho 3 mesiace..a vobec niesom spokojna..vadi mi ze na malu nevidim, dalej zacali mi na tej strieske tie gumicky v tom neoprene praskat takze to vyzera ako vyblednute miesto. Ked pridem zo zahranicia domov na vianoce ho pojde reklamovat, dalsia vec neda sa dat uplne do lahu..zistila som ze je dost nepohodlny.. ☹ urcite by som ho uz nekupila za take peniaze ☹ Akurat co mozem povedat pozitivum, ze je lahucky,, lahko sa sklada, lahko sa s nim manipuluje aj jednou rukou, vyzera pekne ale to je asi tak svetko..tolko moja skusenost.

catlady
26. zář 2009

krasulka, mne sa zatiaľ s tý, neoprénom nič nestalo, to si ho prala alebo sa ti to spravilo samé od seba? Ja len že čo mám ešte čakať 😒 Inak v pondelok ho idem reklamovať, jednak ten potrhaný poľah a potom mi odletel z jedného kolesa ten plast čo sa ním aretuje koleso 🙄 Chcela som reklamovať aj to že mi malý sedí nakrivo do jednej strany, ale to im asi nedokážem lebo to nie je na tej sedacej časti očividné ... v obchode mi povedali že to malý asi vyležal na tú jednu stranu (čiže inými slovami je to naša chyba) ale on tam bol tak zvalený naľavo od začiatku !!!!

katyl
26. zář 2009

No babulky, ja len doplnim, ze na 2009 mi okrem toho, ze som maleho nevidela, tiez vadilo to, ze sa vzadu zacal predierat, a to uz po nejkaych 3 pouzitiach!!!!
ja som ho potom predala jednej kocke, vravela ze si to opravi a spevni.. ☹

krasulka
26. zář 2009

Catlady praveze som strechu neprala, nebolo preco mam to novy kociar. A inak mas pravdu aj mne mala lezala na jednu stranu to bolo vykrivene ale ja som to potom nastavila ze som poposuvala tie pasy a vyrovnalo sa to tak skus este tak.
Inak mi velmi vadi to ze malu nevidim..ja som ho tiez chcela predat al emamina ma ukecala ze mala uz bude len rast tak ze nech uz nespekulujem..ale pri druhom dietati urcite kociar aby som na nu videla..teda sportiak..

duplicka
27. zář 2009

no preto som si vybrala neo, lebo sa lahucko otaca sedacka aj ked tam mam babo

catlady
27. zář 2009

Krasulka, my sme to skúšali tiež posúvať aby nesedel nakrivo, aj v obchode mi to 2 krát robili, ale vydrží mi ti rovno možno jeden deň a potom je to tam zas zvalený nakrivo 🙄 🙄 Horší systém ako tie popruhy na Concorde som fakt ešte nevidela 😒

koniarova
27. zář 2009

Baby, ešte jedna technická otázka. Dá sa na športovej časti dať dole poťah a oprať v práčke? Ja som to skúšala dať dole, ale nešlo to, len v celku. Asi sa to dá len vyčistiť handričkou. ☹ Ja mám farbu apple, takže je v kuse špinavý. Už by som si nikdy nevybrala tak bledú farbu. ☹

catlady
28. zář 2009

koniarova, ja som ho tiež chcela oprať, ale ten poťah aj s popruhmi je prišróbovaný k drevenej doske na operadle, takže by si to musela najprv odmontovať .... ja som to vzala ... našťastie my máme farbu Liquid a na tej tmavomodrej sa všetka špina stratí 😎

lulii
10. říj 2009

Prosím, pište ještě vaše zkušenosti o tomhle kočárku. Zajímá mě kolekce 2009. Děkuju 🙂

katyl
10. říj 2009

lulli :
Pre mna 2009 urcite nie, uz som tu popisala o tom dost,ale mozem v skratke zopakovat: neprihladna strieska, nema okienkona strieske, na dieta nevidim- vadi mi to.
Prediera sa vzadu potah pri polohovani opierky, strieska je vzadu prizipsovana tak, ze vytvara dve diery, alebo nazvime to medzery...-vadi mi to.
Strieska-neopren sa vie zatrhavat, o nechty napr, o prestene, casom sa da pekne znicit.
Ked si vsimnete, ze boky kociku, asi tak v urovni kde ma dieta rucicky su pri verzii 2008 pripnute cvokom, kym pri 2009 su len tak volne lozene, a ta podlozka tiez, tym sa mi zda kocik nie dobre chraneny..
Inak pozitiva co vidim je umyvatelna cast pri nohach, lepsi kosik nakupny.. atot vsjo
A to som spociatku bola strasnym zastancom 2009 ☹
Mne prave vcera dorazil moj novy fusion vo farbe xenon.... 😵 😵 😵 😵 😵je nadherny.
Tesim sa uz na prechadzky, dufam , ze neobjevim zas nejake vady, o mne je zname, ze co sa tyka kocikov mi nicnie je dost dobre 🙂 🙂 🙂
Tak ma aj tak berte, ufrflanu hladacku chyb 😀 😀 😀 😀
Snad niekomu moje skusenosti pomozu

katyl
10. říj 2009

A este aby som upresnila, toto sa tykalo sportovej verzie
ked som pouzivala konstrukciu s vanickou a autosedacku, tak som nenasla chybu, lahko sa odklikavalo naklikavalo, vanicka a fusak skvele chranili babatko pred zimou, lahko sa skladal do auta, ...to som bola na 100% spokojna.

lulii
10. říj 2009

katyl, já ti moc děkuju. A nemáš zkušenosti taky s teutonií cosmo a brio go? Ty patří taky mezi mé favority 😀

katyl
10. říj 2009

Brio som skusala , ale ibav obchode 😉
strasne sa mi paci, je lahucky, dobre sa ovlada, da sa otocit do oboch smerov, da sa rozne nakombinovat, ale akosi sa mi zda dost maly, uzky. Ale to je len moj pocit, treba pomerat 😉 😉
inak sa mi fakt paci
teutonku som nemala, ale ludia si ju dost chvalia,skus v diskusii o teutonii

marselitta
11. říj 2009

Lulii moja malá má 6mesiacoc a mám 3tí kočík. Najprv som si kúpila Casualplay s4, bol super, ale strašne krátky a malá je dosť veľká, tak som si povedala, že ho radšej rýchlo predám a kúpim niečo iné. Ostala som zrazu jeden deň bez kočíka a teraz som nevedela čo kúpiť. Páčil sa Concord a aj Teutonia Cosma a nevedela som sa rozhodrnúť, lebo Cosmo som naživo nevidela a všade písali, že čakacia doba naň je cca.8týždňov. Tak som kúpila Fusion ale kolekciu 2008 od jednej pani, ale po týždni som šla do Ba pozrieť Cosmo kočik a aj som s ním prišla domov. Takže mám teraz 2, s Concordom jazdíme po dedine a Cosmo si nechávam v aute, keď ideme do mesta. A rozdiely?

Concord: je pekný, ľahko sa skladá, rozkladá, ale v aute mi zaberie dosť miesta. Tie koliečka sú fakt príšerné. Otrasné ako 100ročný kočík a príjde mi, že je strašne tvrdý a hlučný. Dosť mi vadí, že malá je v ňom otočená opačne, aj keď ju síce vidím cez priesvitnú striešku, ale v lete keďže ešte len ležkala, tak to slniečko jej veľmi vadilo. Na zimu sa mi zdá strašne tá športová verzia otvorená. Ten nánožník, čo je skrytý v madle, no otras, vytiahneš ho a je celý dokrkvaný a na zimu to podľa mňa neurobí žiadny význam. Je ale dobre veľký, priestranný, ale podľa mňa má dosť negatív, tak by som ho už druhý krát nekupovala. A taktiež mám problém s tým polohovaním, tie popruhy mi stále padajú, neviem prečo dobre nedržia, či to tam zle montujem a dcérka tam tiež sedí vykryvená. A keď sa športová verzia skladá a rozkladá, tak je to dosť pracné. Ale to zatože porovnávam s Cosmom, lebo tam je športová verzia v kuse.

A Cosmo: Obrovská výhoda, že si môžem športovú verziu mať nakliknutú k sebe a vidím na malú, čo je podľa mňa do roka k nezaplateniu. Veľmi dobre sa s ním manévruje, skladá sa ľahúčko. Je len o pár cm kratší na dĺžku ako Concord, opticky sa zdá užší, ale nie je. Som s ním spokojná, určite je lepší ako Concord, má veľký košík. A čo bolo pre mňa velikánske plus, lebo mne malá od mesiaca spinká jedine na brušku, že ide úplne do ľahu, žiadne seky, prelomenia. To u mňa fakt zavážilo, lebo to bola u mňa podmienka, keď som kupovala kočík. Jedine čo by mohli domyslieť, že sieťka na strieške trošku padá, z vnútornej strany, tak som ju ale prilepila obojstrannou páskou a pásy na pliecka sú robené dosť vysoko, už pre staršie dieťatko, tak teraz ešte zapínam len okolo nožičiek. Ale nie je to nič strašné. A už iné negatíva som nenašla.
Takže podľa mňa, jednoznačne Teutonia.

ak ešte nejaké otázka, tak kľudne napíš, poradím, ak budem vedieť.

lulii
11. říj 2009

Marselitta, moc děkuju za vyčerpávající odpověď, moc mi to pomohlo 🙂 . A jestli se teda ještě můžu zeptat na teutonii cosmo: myslíš, že je vhodný i do terénu? Jako polní cesty, hrboly, a taky jak se s ním jezdí v zimě, ty kolečka vepředu nejsou moc velké. Ale cosmo se mi fakt moc líbí. Jediný, co mě trošku štve je, že u sportovní části u boudičky takový ten volný kus vzadu visí, když dítě neleží, jestli mi rozumíš. Nevíš, jestli by se to dalo nějak pořešit?

marselitta
11. říj 2009

Lulli to je presne to, čo som opisovala, že aj mne to vadí, ale poriešila som to, že som to zalepila obojstrannou páskou, tak zatiaľ to drží.
V zime som s ním ešte nejazdila, lebo malá sa mi narodila v marci, takže tiež budeme mať premiéru. Ja bývam tiež na dedine, tak som potrebovala skôr terénny kočík. Predajca mi do terénu doporučoval skôr Spirit, ale ja som už 3kolku nechcela, keďže som mala s4, tak som už radšej chcela 4kolesá. Po teréne nie je ale problém ísť, šla som aj do lesa a keď je trošku problém, tak treba zaaretovať koliečka.
Ak ešte čosi, napíš.

lulii
11. říj 2009

A taky má tak suprový odpružení jako s3? Kamarádka má teutonku s3 a krásně pruží. Abych z miminka nevytřásla duši? 😀

marselitta
11. říj 2009

Je tiež odpružený, ale nie až tak, keď ho napríklad porovnám s Casualom s4, čo som mala, tak ten bol určite lepší do terénu, ale na každom kočíku sa nájdu klady aj zápory. Mne na Cosme najviac vyhovuje to, že dieťatko mám otočené ku sebe a že ide úplne do ľahu, takže by som si ho kúpila znovu.

ivela
13. říj 2009

Ahoj, dneska jsem hledala na webu fusak k nasemu concordu a objevila jsem tuto diskusi, nemam ji sice nactenou celou, ale i tak jsem prekvapena kritikou fusionu. Nase mala je stale jeste v hluboke korbe, ale pomalu (no spis velmi rychle) z ni vyrusta a tak se pripravujeme na prechod na fusion. Mame kolekci r. 2009 a s podvozkem a hluboukou korbou jsem moc spokojena. Zpocatku se mi nezdalo odpruzeni kocarku, zvlast ve meste na dlazebnich kostkach, ale za ty 4 mesice jezdeni jsem zjistila, ze ostatni kocarky na tom v nasem terenu nejsou o moc lepe a s concordem se da alespon dobre manipulovat a malou to drncani hned uspi. Vlastne jediny nedostatek vidim v tom, ze ma zadni kolecka od sebe dost siroko a nevejdeme se kolikrat v obchodech mezi stojany 🙂, zvlast v detskych oddelenich... jinak jak rikam, ja jsem s nim moc spokojena.