Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

verkaplcha
28. led 2014

holky chtěla bych vaničku sleeper. mám starý jane slalom (prý concord na jané pasuje) a moje stará vanička má tak 75x30 cm a malý tam byl v pohodě i s fusakem v únoru kdy mu byl půl rok, jde mi o to, že někde píšou vnitřní rozměr dokonce jenom 66x25, nemáte někdo tuhle korbu? prosím

cathy23
28. led 2014

Ahojte Concordacky 🙂 Chcem Vas poprosit o radu, chceme kupit ojazdeny sportovy Concord Fusion - hlavne kvoli dlzke lozka cca 105 cm, na spinkanie na von, pretoze dnu spime iba na ciciku a na prechadzky. Kedze ale planujeme aj druhe dietatko, tak by sme zaroven kupili aj vanicku a vajicko...len sa neviem rozhodnut ci stary model, ci novy model...vraj Proton vanicka je najvacsia na vnutornu dlzku (74 cm?), v starom sme mali az 80 sa mi to zda dost malo....alebo boli rozne dlzky podla modelu (roku vyroby?) Taktiez som citala, ze niektore ste nespokojne so strieskou, ze puka, atd. a ze sportak 2011 je lepsi, no neviem, ci nie kratsi na tu dlzku ako 2010, 2009....ako to teda pokombinovat, aby mi to zaroven pasovalo na konstrukciu??? VELKA VDAKA ZA KAZDY NAZOR.

chinoll
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kaata_
2. únor 2014

@cathy23 ahoj, my sme malo concord proton s neoprenovou striezkou, bolto myslim typ 2009 ale ola som s nim maximalne spokojna. rovnakuh striezku mam aj na sportaku a je super, nepremokne, neprefune, len v lete je treba dat pozor na prehriatie babina, kedze ten neopren fakt menej dycha ako ine materialy. a co sa tyka velkosti tak mz sme v nej boli do polroka aj voi fusaku uplne v pohode. ma vyhodu ze je aj hlbsia ako nove vanicky od concordu resp. jane. daju sa pouzit obe znacky, pokial mas bezadapterovy podvozok, cize na podvozok sa priamo naklikne vanicka bez potreby adaptera. katka

kaata_
2. únor 2014

@verkaplcha ahoj, nemam sice tuto vanicku, ale ked som sa rozhodovala aku vybrat, videla som aj sleeper a oproti napr. concord proton je brutalne malicka.

mauceuka77
2. únor 2014

my máme concord proton, momentálne ju naplno využívame, radšej sme kúpili starš. model, bol väčší- na zimu ideál, spomínané všetko z neoprénu, prateľné v pračke...iba jedno pre mňa nevyhovujúce ( iba pre mňa🙂 - je ťažká:(...ale bábo má v komforte prednosť🙂🙂🙂🙂

cathy23
2. únor 2014

@kaata_ Ahoj, dakujem za odpoved, aj mauceuke77, mne sa jedna hlavne o ten sportovy, mame uz skoro rok a pol a spinkame len vonku, takze aby sme sa mali v com vozit...este sa ale predsa len opytam na tu neoprenovu alebo inu striesku...v polohe v lahu vraj niektore striesky padaju, clonu mam no i tak sa bojim, ci to nebude padat, ci sa to bude dat nejako zachytit? Ozaj a aku maju nosnost sportiaky nahodou neviete? DAKUJEM. 🙂

kaata_
2. únor 2014

@cathy23 neoprenova striezka je dostatocne velka aby zakrila lozko aj ked je nalezato, odpadavaju problemy s pukanim plastu, ktory maju v striezke novsie typy. akurat v lete treba dat pozor na to vetranie, ale to len pri extremnych teplotach. ja som to riesila tak, ze striezka bola zatiahnuta, ale odzipsovala som ju - tato neoprenva je prichytena k sportovej casti zipsom - a prehodila satku. fungovalo to super. neviem ci sa tieto s neoprenom este daju kupit, pripadne skus zvazit jane slalom, je to identicky kocik ako fusion, len nema 4 ale 3 kolesa a mas tam rucnu brzdu navyse. tie mali striezku z tensieho neoprenu - alebo podobneho materialu - aj vo verzii 2011 tusim. ja som napriklad cez bazar kupila cisto podvozok jane slalom - zmyslela som si, ze chcem rucnu brzdu, ked chodim z malou do kopca a z kopca🙂 - a sportovu cast mam pripnutu na slalome a fusion mame teraz v zalohe, ked cestujeme na dovolenku, lebo je spratnejsi, po zlozeni je uzsi. mozem ti tu striezku zajtra nafotit, ak by si chcela.

kaata_
2. únor 2014

@cathy23 nosnost neviem, ale redavac mi tvrdil, ze v nom vozil 5 rocnu dceru. inak my sme ziaden slnecnik, ani clonu vdaka tej striezke nepotrebovali.

cathy23
2. únor 2014

@kaata_ jeeejda, co na to povedat 🙂 si zlata... potesim sa kazdej fotke....len aby ta to neobtazovalo 🙂 ja concord len preto, ze je najdlhsi, co sa toho lozka tyka, inak sa mi tiez paci ta rucna brzda...dobre si si to premyslela, by to bolo paradne aj na korcule... .-) kolko vysiel len podvozok Jane? k tej strieske....vraj tie neopreny sa daju aj trosku ako-keby natiahnut, cize sa trosku strieska predlzi....a vy ste v kociku aj spavali? ci len po sediacky, ked staci strieska?

kaata_
2. únor 2014

@cathy23 jasne nie je problem, zajtra po skuske odfotim, poslem. dlzka lozka je rovnaka ci je to fusion alebo slalom, a ta striezka mas pravdu natiahne sa ale nevydrzi tak dlho v tom natiahnutom stave, napriek tomu aj nenatiahnuta dostatocne zakryva lozko aj v stave nalezato. my spavame najnovsie asi tyzden zase v kociku, nastastie dcerke staci len ju podrkat v izbe a sladko spi. slalom ma este jednu vyhodu, pre niekoho nevyhodu - nafukovacie kolieska, ovela lepsie peruju a aj ked nabehnes na nejaku tu jamu alebo kamen tak to predsa o nieco menej drkoce kocikom. ono je tazke si to predstavit ale tie kociky su fakt na vlas rovnake, brzda nozna, kolieska vsetko az na predne koliesko. za podvozok z bazaru sme dali 70€, len je tazko to zohnat, malokto ho predava len ako podvozok. treba inak davat pozor na stav rucnej brzdy, je to kotucova brzda, takze to iste ako na biku plati aj na kocik. mozu byt zodrate platnicky, strhnuty zavit na skrutke atd. uz moc kecam 🙂

zuziatko
3. únor 2014

@cathy23 concord fusion patri naozaj medzi najpriestrannejsie kociky na trhu. moja ma tiez 15 mesiacov a ma tam kopec miesta. mam druhy fusion a v prvom som v zime vozila 2,5 rocnu vo fusaku nebol ziaden problem. je siroky a dlhy. opierka je pevna, takze dieta tam ma pohodlie. opierka na nohy je tiez dlha, takze nohy dietatu pri spani nevysia. lahucka sa ovlada.
strieska - ja som s priehrievaním nemala ziaden problem a to som mala prvy s ciernou strieskou. ta strieska je dizajnova a pekna. ina ako na vacsine. je nepremokava. v madle je vsity nanoznik proti vetru a dazdu. strieska sa v sede da sklopit az k madlu, takze je dieta chranene. vyhoda polohovania chrbta je ze si polohu lezania nastavis sama. kdeze je to samoregulovatelne. najnovsia kolekcia streiska nepada. mne ani na 2009 nepadala.

takze urcite sportovy fusion pre 15mesacne dieta je najlepsia volba.

vsetky vanicky a autosedacky sa na podvozok len nakliknu 🙂 🙂

cathy23
3. únor 2014

@kaata_ nie, nie nekecas, to su dost podstatne veci, ja mam tiez rada detaily .-) No ten podvozok lepsie perovaci by bol fajn, no je ten z Concordu az taky zly? Lebo hajdakame tiez trosicku pri kocikovani....To sa vam veru podarilo fajnovo kupit len podvozok. Ja som pozerala Jane Slalom, ale co som sa pytala na dlzku lozka, tak bola kratsia ako pri fusione, no len neviem ake to boli uz modely....zalezi asi od toho. Dakujem este raz za fotocky, podla mna to nie je take zle....

cathy23
3. únor 2014

@zuziatko dakujem krasne za dalsiu pozitivnu reakciu 🙂 urcite pomoze v rozhodovani....teraz uz len najst na bazariku ten vhodny, najlepsie cierno-cerveny... 🙂

kikimaruska
3. únor 2014

@mauceuka77 prosím jaká je tedy přesná délka korbičky Proton uvnitř? Měla sem starší Jané Capazzo, ta byla uvnitř 75 cm, ale myslím, že ta proton je ještě delší..? Děkujiii 🙂

zuziatko
4. únor 2014

@cathy23 taký predávam 🙂

kaata_
4. únor 2014

@cathy23 perovanie je na oboch rovnake, nevies na nich velmi deti hojdat, ako to bolo na starych kocikoch kedysi, resp. teraz to tak maju polske kociky (tie su v perovani jednotky, inak aj vo velkosti lozka ci aj na sportakoch alebo vo vanickach). Rozdiel su len kolieska, slalom ich ma vacsie a nafukovacie a fusion o malo mensie (tie zadne, predne su ovela mensie, slalom ma vsetky 3 rovnake) a gumenne. Cize to maksie perovanie robia cisto len tie nafukovacie kolieska, su v nich klasicke cyklo duse. Inak ma dost prekvapuje, ze nove slalomy maju kratsie lozka. Nie je to len o tu obruc vpredu, co je na lozku pod nohami (natahuje sa na nu ten potah lozka)? Na slalome je trochu skosena, akoby useknuta a fusion ju ma ako obluk, cize napr. aj to sportove lozko z fusion mi o malo odstava na slalome, asi niake 3cm. To je inak aj dovod preco, vanicka concord (teda aspon ten proton) sa na slalome trosku kyve (obruc zavadzia, cize ju musim spustit o jednu polohu nizsie a potom ma vanicka volu vpredu asi 2cm). Zas idem do detailov 🙂 Ak by si este nieco potrebovala vediet, odfotit, zmerat napis.

cathy23
4. únor 2014

@kaata_ tak to perovanie mam odskusane na sucasnom, to je naozaj dobre 🙂)) Kocik bol fajn, az na to, ze je nam uz sportova cast mala, preto ho predavam...ale ak sa nepreda asi ho nechame pre dalsie. Nafukovacie kolieska su urcite lepsie,a k tym lozkam to naozaj vyzera, ze novsie slalomy maju kratsie lozka...co je na skodu. Inak v tych ukonceniach si fakt odbornik 🙂)) Ok, ak ma este nieco napadne, urcite sa ozvem. VDAKA 🙂

pantagrel
9. únor 2014

Moc prosím, nebudete někdo aktuálně prodávat korbičku Concord Sleeper, ideálně černo - béžovou/ sahara, bamboo????

svirky
17. únor 2014

Prosim vas,vie mi niekto poradit,ked mam moznost predat 3-kombinaciu CONCORD FUSION,aka moze byt priblizna vaha a akou najlepsiou a najspolahlivejsou kurierskou sluzbou by som ho mohla poslat...velmi pekne dakujem za skore odpovede...Zuzana

nelabela
19. únor 2014

Ahojte mam fusion so sleeper vanickou a neviem ako mam odzipsovat ten nanoznik.... 😒 viete mi poradit? budemem mat aprilove babo, tak by som to potrebovala dat na leto prec 😀

svistik
19. únor 2014

@nelabela
mne to islo normalne odzipsovat, ale teda neviem ak mas nejaky novsi model ... ale viem, ze sa to tiez zasekavalo, musela som sa s tym vzdy chvilku pohrat...

orovka
19. únor 2014

@nelabela na starších vaničkach tuším bolo treba dat obidva zipsy na jednu stranu hore a tam to potom vytiahnuť. (neviem či to podľa tohto pochopiš )🙂

jakanaka
23. únor 2014

Prosím Vás, chcela by som kúpiť podložku do kočíka concord fusion na jar a jeseň. Máte skúsenosť s konkrétnym typom? Kde Ste si dali ušiť, alebo sa dá kúpiť nejaká vhodná podložka v kamennom obchode? Ja uvažujem nad tým, že si dám ušiť cez lilinku alebo sashe... Je dobré aby siahala aj na bočnice operadla?
Ďakujem.

nickye
28. únor 2014

Baby rozmyslam, ze predam svoj concord fusion 2012 vo farbe candy. Kupovany v marci 2013, nemal by niekto zaujem?

dzamela
5. bře 2014

Ahojte... Chceme dokupit autosedacku vajicko k nasmu fusionu. Viete mi poradit ake vajicko vybrat ci concord ion alebo air alebo meviem este ake druhy boli medzitym. Bol niektory druh plohovatelny ako je napr. Jane strata? Chceme ju kupovat z bazariku tak preto sa pytam ze co je najlepsie vybrat. Rozmyslam aj nad tou Jane kedze ide napichnut na fusioN bez adapterov. Dakujem za kazdu radu.

dzamela
5. bře 2014

Aaaa budeme tiez kupovat aj vanicku .... Kedze sme minuly tok kupili len sportak a je peckovy, konecne kocik bez vyhrad tak chcem dalsiemu ditku uz aj vanu a vajco k tomu dokupit. Viem ze protonka je lepsia ako sleeper a pre porovnanie so Jane vanickou je to ako velkostne, vie niekto?

vjejka
13. bře 2014

@dzamela ja som s concort ion nebola spokojná vobec, nie je polohovateľná, má novor.vložku, do ktorej sa mi moja malá, ktorá patrila do kategórie menších detí oblečná nevmestila, nosili sme ju dlho vo vaničke a až ked bolo nevyhnuté vo vajíčku, to vajíčko je také utopené, napríklad so zimnou bundou sa mi tam nevmestila.

shira_
16. bře 2014

@dzamela u nás ion vajce práveže veľmi dobre využité, novorodeneckú vložku treba v zime vybrať, dieťa nie je potrebné do toho extra babušiť,
zimnú bundu do auta by som isto nedávala, lepšie dieťa menej obliecť a zakryť. my sme toto vajíčko veľmi využili, náš malý mal 4kg ked sa narodil, narodil sa na vianoce, v januári bolo -18 stupňov, ked zaspal tak sme ho v tom normálne vozili na podvozku aj vonku, má striešku a dá sa na neho dať teplá kapsa. Polohovať vajíčko nemá zmysel, dá sa upevniť v aute do takej polohy, ako kto chce. Náš tam vydržal v pohode do 9 mesiacov a vydržal by veľkosťou hádam aj do roka..

dzamela
17. bře 2014

baby dakujem za nazor
a ma niekto skusenosti aj s tou novou ultra lahkou sedackou concord air?? ci je rovnakomvelka ako ionmlebo ta ion sa mi zda najvacsia a tiez som z tych co nerodi zrovna male deti 😖 ale nazivo som videla iba tu ion tak neviem porovnat s air.