Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

czorky
17. říj 2011

@hamilka
...takže pointa: možno sa jej proste nechce v tom vajíčku byť 🙂 ...ja som vždy sledovala môjho anjelika a kašlala som na to, či tá vozí svoje dieťa vo vajíčku od 4 mesiacov, či tá od 3...či je to trendy, alebo nie je...keď sa jej nechce krčiť a tlačiť vo vajíčku a chce byť na rovnom a mať rozhádzané rúčky, nožky, tak, nech je v hlbokom 🙂 ...veď aj ten je ľahko ovládateľný, nie je to ako tie "obyčajné" kočíky čo majú 30 kilo a nedajú sa poriadne ani otočiť 🙂

czorky
17. říj 2011

@cucuriedka
Zdravíčko, my máme pripevnený len fusak o kočík, ale pásy sú len pod ním, nepoužívam ich, stejne, keď maličkého zazipsujem tak nemá šancu niečo robiť 🙂 ...takže pásy nepotrebujeme 🙂 ...myslím, že ani vy 🙂

cucuriedka
17. říj 2011

@czorky a ako si pripevnila fusak o kocik?

lucula73
17. říj 2011

@hamilka to ti dám za pravdu,že vajíčko je hlboké....ja som tiež mala taký malý vankúšik vo vajíčku,pomohlo to ,že nebolo také hlboké,moj je januárový,takže tú prvú zimu sme vajco používali,ale nie s fusakom,overal a teplá deka...na presuny si mylsím že to v pohode stačí..a používali sme ho do 7 mesiacov,potom sme vymenilki za vačšiu autosedačku 😉

czorky
17. říj 2011

@cucuriedka
No ja tam mám na ňom (inak mám Emitex) také gumičky na pracku, ktoré som prevliekla pod rúčku a zapla, a drží to, nie je to samozrejme tak, že sa malý môže na to vešať, je to viac menej, len tak proforma...no ako som písala, keď ho zababúčim, že už sa aj tak poriadne nevie hýbať a ešte ho zastrčím do fusaka, tak chudiatenko nemá šancu pohybu ;) ...

lucula73
17. říj 2011

@czorky tie bočné pásy ti fakt netreba....a ja som nepoužívala žiadne,dieťa pokiaľ vyslovene sa nenakláňa,ale sedí,nemá šancu vypadnúť z toho fusaka....

czorky
17. říj 2011

@lucula73
@cucuriedka

...tak tak...netreba, netreba...

renisco
17. říj 2011

já jsem pásy rozpárala a dala tam sucháč, abych to nejen kvůli vložce, ale i fusaku (i když tam taky pásy nedávám, protože navlečené se nemá snad šanci pohnout) bylo rychleji možné navléknout a vyvléknout...
s nandáváním fusaku naštěstí můj problém odpadl díky jiné než té neoprenové boudičce

co se vajíčka ION týče - je z těch trošku menších, ale zas je větší než Intense. nejlepší a z těch nej-větších je maxicosi, takže jestli nevadí další investice - tak dokoupit adaptéry na autosedačku + autosedačku maxicosi

já osobně při skládání problémy s předníma kolečkama nemám, takže v tomto nemůžu soudit

marianaaza
17. říj 2011

@leteku dakujem,vyskušam

marianaaza
17. říj 2011

@iplusr jej,škoda,že so skor nevedela,pridala by som sa k tvojej objednavke

marianaaza
17. říj 2011

takže tie kolečka male pod brzdou,su ako tie aretačné,tak s nimi sa reguluje odpruženie kolies?lebo ja som s nimi točila a potom som sa bala či som niečo nepokazila

marianaaza
17. říj 2011

@renisco daju sa ku concordu kupiť adaptery na vajičko maxi cosi?mne sa to ich vajíčko velmi páči a keby sa to dalo,tak by som ho hned vymenila,lebo ja mam intense a moc sa mi nepači,ale ostatok v pohode.

tanija133
17. říj 2011

Baby ,mate niektora Lodger vo Fusione? Ja som ho tam pekne nasadila, sedi super, vsetky tie diery.....ale sa mi smyka na chrbatiku,lebo ho nemam ho o co pripevnit na vrchu chrbatika?????

zipsy
18. říj 2011

ahojte, tak sa opat ozyvam. UZ mi vyreklamovali ten potah na sportovej verzii. Nevymenili ho za novy, ale velmi pekne prekryli takou ciernou latkou aka je pod nozickami. Bala som sa, ze to bude ovela horsie, takze som spokojna. Skusila som reklamovat aj ten spodny kosik, to sa mi maju este ozvat, cca o tyzden, tak som zvedava. 😎

sakura77
18. říj 2011

@tanija133 ja som to mavala tak ze som odopla zips na strieske a dala cez opierku-ale my sme len sedeli,takze to nevadilo,pri spinkani by to asi neslo...ale zas vtedy to nepotrebujes mat zachytene..inak to nejde,vsetky sa smykaju...

iplusr
18. říj 2011

@marianaaza ja som neobjednavala, ale reklamovala 😉

renisco
18. říj 2011

@marianaaza
ano - na concord se dají dokoupit adaptéry na autosedačku maxicosi
http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/ad...

mmacko
18. říj 2011

@renisco fiha, to som nevedala, ze na fusion ide aj maxi cosi.
Fusaky nikdy nebudu v tomto kociku pekne drzat, ale zas to az tak nevadi podla mna 😉

@tanija133 mne sa lodger velmi paci, ale nemozem uz kupit, mam 2 fusaky, mm by to nepredychal 😉, ale aspon som ho odporucila segre a ta je spokojna.

@marianaaza hej, tymi kolieskami pod brzdou sa akoze reguluje odpruzenie, ale podla mna je to za jedno 😉

renisco
18. říj 2011

@mmacko trošku ta regulace funguje, ale je fakt, že nic moc...

adaptéry nejsou moc dlouho v nabídce (co teda vím), poprvé jsem je zahlédla až při kolekci 2011

renisco
18. říj 2011

@hamilka pruží víc, když je to vodorovně

lucula73
18. říj 2011

@zipsy nemožeš to odfotiť,ak by sa ti chcelo?ďakujem

katrenka111
18. říj 2011

Caute baby... a aký je v celku tento kocík??? Ja sa neviem royhodnut medzi Britax 2011 a Concord Fusion.....
ako je to s kolieskami, odpružením......

tanija133
18. říj 2011

@sakura77 Ano to ma tiez napadlo, lebo my tiez iba sedavame v kociku.....A ets esom vyskusala ze na Lodgeri na chrbatiku zozadu je take putko, tak cez to som prevliekla taky motuz , prevliekla cez opierku ako koncia tie zipsy a zospodu chrbatika uviazala...neviem ci chapes, .... 😉 vyzera to vselijako, ale co to to aspon drzi ale nie moc... 😉

renisco
18. říj 2011

@katrenka111 britax má stejné odpružení jako concord - tudíž žádné 😀
kola nejsou nafukovací, po pár týdnech používání je ježdění hodně znát, ale prostorově je fusion větší, ale britax jde rozhodně více do lehu než concord.... pak bývá problém u concordu s padající stříškou, ale jak je tomu u kolekce 2012 netuším - třeba už sjednali nápravu

mmacko
18. říj 2011

@katrenka111 ja som tiez pozerala po tom britaxe, dokonca som rozmyslala nad vymenou fusionu za neho,, kedze ma otocnu sedacku, ale nevymenila som. Concord sice nie je odpruzeny, ale ked ides po nerovnostiach, tak sa podla mna viac prisposobi terenu ako britax. Sedacka je priestrannejsia a lepsie sa skada. Britax zas ma otocne to sedenie, dobre riesenu tu strechu. Oba su podla mna dobre, zalezi na tebe, ktory si vyberies. Ja som ostala pri concorde 😉. Britax je aj lacnejsie, 2 kombi stoji okolo 350 eur.

renisco
18. říj 2011

@mmacko taky jsem na něj koukala 😀 😀 sice jsem ho nechtěla na výměnu, ale jako další káru s otočnou 😀

mmacko
18. říj 2011

@renisco hehe, ja som aj vazne rozmyslala vymenit za neho fusion, ale vies, aka som ja concordacka, fusion je moja srdcovka a vlasne mame doma uz vela concordov : neo, vanicku scout, vajco, sedacku 9-36 kg 😉

@zipsy este chces concord predat ked uz je "opraveny"? Alebo si ho nechavas? Je ten novy kocik lepsi, ci s odstupom casu je aj fusion dobry? 😉 Pytam sa, ako to vnima nespokojna conocrdacka ked vyskusa iny kocik kedze sice fusion ma muchy (ak pada strecha a derie sa potah), ale celkovo ma super vlastnosti

katrenka111
18. říj 2011

@renisco a kolieska nehrkaju??? no a neviete ci je aj varianta ciarno-striebornej farby alebo len cierna????

mmacko
18. říj 2011

@katrenka111 myslis farba fusiona ci britaxu? Fusion ma 2 druhy konstrukcie, cierno striebornu a celociernu (to je quantum) a v 2011 boli modra, cervena, cierna, seda a hneda a pieskova farba, v 2012 tu niekto hodil link,neviem, ake su, ale podobne, urcite ten cierny potah je cisto cierny.

tanija133
18. říj 2011

@zipsy ty si si tusim kupovala druhy kocik otocny, ze? A vracias sa spat k Fusionu?