Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
3. dub 2012

@karlanov smekám - to jsi dobrá to celé prolízat. nemám po dvou letech ani náznak, že by se trhal, ale já zas kočárek tak často nepoužívala...
p. Fiala dělal problémy s kdečím, nejen s potahem. mě sice tenkrát poradil dobře, ale když jsme se bavili o ceně potahu, tak pokaždé to byla jiná částka - jednou se vším všudy, podruhé jen s něčím, jednou s kosíček, pak zas bez něj....

roberta31
4. dub 2012

dievcata,chcem vas poprosit o radu.Rozhodujeme sa medzi concord fusion lava a Casualplay.Prosim,dajte mi pozitíva a negatíva na concord.Dakujem krasne.
Zaujima ma,ci pri kocikovani napriklad po zamkovej dlažbe,alebo podob.nerovných povrchoch neprechadzaju vybracie z koliesok na celý kocik tým,že nema nafukovacie kolieska ako Casualplay...

mmacko
4. dub 2012

@roberta31 ahoj, ja ti mozem porovnat oba, mam oba 😉
plusy concord: -najlahsie karovatelny kocik na svete,
-najpristrannejsia sedacka sportova do dlzky aj sirky,
- super odobratie z konstrukcie vanicky a vajicka len 1 rukou (na casualy musis pouzit obe),
-skladanie sportaka vkuse (sedacka aj konstrukcia).
minusy: -trosku drkotanie kedze ma plastove kolesa (aj ked to nie je vacsinou minus, lebo deticky to vacsinou maju radi take drncanie),
-na starsich kolekciach sa dral potah
- a na niektorych padla strech a v lahu o 1 diel.

plusy casual: vacsie odpruzenie ako concord, nafukovacie kolesa (jazda je maksia a tichsia, ale zas byva defekt, co je na figu a aj ich treba dost casto dofukovat, co je tiez nic moc)
minusy casual - rucka sa nepolohuje ale vysuva,
-ovela tazsie sa karuje, to predne dvojkoleso sa niekedy vzprieci a ide to tazsie,
-ja mam causal reverse a ta sedacka je vemi uzka,
-a casualy s4 maju take divne vysuvanie na nozky namiesto opierky.
-A este polohovanie sedacky sportovej (aspon na otocnom casualy) ma len 3 polohy, co je malo, dieta v 6 mesiacoch uz nechce lezat, ale ta stredna poloha je uz vysoko pre neho.
-Minusy su este, ze pri davani dole vajicka a vane z konstrukcie musis pouzit obe ruky
-a sklada sa sportak a konstrukcia zvlast, co je nic moc.

...ufff, pomohlo trosku?
Ja som fusion maniak, teraz pouzivam chvilu casual s4 reverse, ale uz sa tesim naspat na fusion 😉

mmacko
4. dub 2012

@roberta31 ja by som volila urcite fusion, alebo....hartan...tie su tiez velmi vymakane

renisco
5. dub 2012

@mmacko nepřipadne ti, že jsme tu pomalu zůstaly jen mi dvě? ☹ ☹

roberta31
5. dub 2012

@mmacko ani nevies ako si pomohla.Skutocne velmi!!! Tak nakoniec vezmeme concord fusion lava 2010.Myslis že to bude ok?
Je super,že mas obidva kociky a vies nam to porovnat.Si poklad!

laloona
5. dub 2012

@roberta31 ahoj,máme taky zkušenost s oběma kočárky. Pokud ale myslíš caualplay s4 starší verzi a ne reverse, tak se skládá i se sportovní částí, polohování je na popruh,stejně jako u concorda. Stříška je ale moc vysoko,takže mi přijde, že je dítko moc nechráněné, dá se ale sklopit až na madlo,což jde ale i u concorda 🙂
co se týká předního kola,my jsme měli často ten problém, že při sjezdu z chodníku se přední kolo otočilo tak, že se nedalo jet,takže to mi vadilo asi nejvíc. Potom také časem začně jakoby rachtat ☹
rukojeť se vysouvá, nepolohuje. Potah časem ztrácí hodně barvu, nzvláště na střeše a madle, takže v létě pořád musíš chránit,jinak brzy šisne ☹
měkkost polstrování žádná,musíš koupit podložku,jinak se mi zdál docela tvrdý ☹ Do košíku se nedostaneš,když mimi spinká ☹

Concord je velký,prostorný,košík je také o něco větší.
často se ztrácí aretační čudlík z koleček.Stříška jde dát až na madlo v poloze sedící, jinak je docela krátká když mimi spí. Polstrování měkké, nánožník v madle kočárku 🙂 pěnová rukojeť polohovací kloubem.

Za mě bych radila concord, casualplay je dobrý třeba na hory do sněhu,to byl fajn,jinak je docela těžký a pokud nebudeš jezdit po nějakých terénech,tak je concord nejlepší varianta 🙂

roberta31
5. dub 2012

@laloona myslela som ten revers.Ale dam na ten concord a na vase rady.Ideme mat prve babo,tak vobec neviem co by som si mala svimat a co nie...
A este otazocka...v zime po smehu nerobili kolieska na concorde problem tým,že su mensie? Vdaka

laloona
5. dub 2012

@roberta31 nene 🙂 stačí dát aretaci a v pohodě 🙂 v hodně velkém sněhu měl problém i casual,protože je sice s velkými koly ale tříkolka :-/

roberta31
5. dub 2012

@laloona Velka vdaka...velmi ste pomohli! 🙂

karlanov
5. dub 2012

@roberta31 přidávám se k @laloona - ve sněhu je fusion v pohodě, když jsou kolečka zaaretovaná, když by byla navolno, tak je jízda s kočárkem složitější a kolečka by se mohla poškodit
já zkušenosti s jiným kočárkem než je fusion nemám, ale jsem s ním celkem spokojená (až na prodraný potah a následnou reklamaci, ale ty nové budou snad lepší)

mmacko
5. dub 2012

@roberta31 concordom nikdy nic nepokazis, na tej 2010 je ale riziko, ze sa moze predrat potah, ale zas je vacsia vanicka ako od kolekcie 2011.
A inak pravda, aj to som zabudla, ze v casualy nie je ziadne polstrovanie, aj ja tam mam podlozku.
Ten hartan sa ti nepaci? Napr racer GT, to je klasika a ma fajn vychytavky

renisco
5. dub 2012

@roberta31 já jen vím, že všichni, co strašně chtěli casu, tak je sporťák hrozně zklamal...
pokud chceš vyloženě nafukovačky, tak se dají na concord dokoupit (cena je ovšem 1900,-) a nesou značku Jane.

barbora87
5. dub 2012

Babule nemate zaujem o concord fusion dark night?pouzivany dokopy mesiac mozno 6tyzdnov...ziadne znamky pouzivania jedine na kolesach vidiet ze sme boli vonku

roberta31
5. dub 2012

@mmacko no tam ide o to,že na tieto dva mi vie urobit aj dobru cenu.Sportak by bol 2011,vana 2010 a vajicko 2010.Takže taka skladacka.Este si vyberame farbu.Ale rozhodne concord.A s tým vydraným potahom je to ako? 😕

roberta31
5. dub 2012

@renisco viem že casual ma vela nevýhod ☹.Mne sa len strasne pacil dizajn...ale je rozhodnute,vdaka 🙂

mmacko
5. dub 2012

@roberta31 tak to mas super nakombinovane, 2011 sportak by sa nemal uz drat a vana je lepsia aj vajco 2010...super
A farbu....no pisala si, ze chces lava, to je cierna, ale ja by som do ciernej nesla, radsej hociktoru inu...on ma vsetky pekne
A mas pravdu, casual je dizajnovo pekny, ale aj fusion, to je cista elegancia 😉

roberta31
5. dub 2012

🙂 . Ano to je pravda.Cierny chcem sportak,vsak tam to nejak nakombinujem,vajicko mame modry( k autu) 😀 a vanu sme vybrali cierno-bordovu.Malo by to byt vsetko za cenu cca 540€.Takže asi v pohode co tak obzeram ceny...

renisco
5. dub 2012

@roberta31 tuto kombinaci odtleskám!!!!
černý sporťák je super - tam se dají pak nakombinovat vložky, různé hračky, deky atd atd ....
vaničku bych taky černou nechtěla. já mám Lava sporťák, vaničku jsem měla chilli a vajíčko champion.

na každém kočárku se najde negativ...

lucula73
5. dub 2012

@renisco verné concordáčky ste s mmaccko 😀 ,

renisco
6. dub 2012

@lucula73 ještě asi do zimy budu, pak pá pá 😒

mmacko
6. dub 2012

@renisco fiha, ty nas opustis? hruza ☹

@roberta31 super cena, to vsetky casti su nove?

renisco
6. dub 2012

@mmacko to víš, v červenci budou malé 2 roky, takže tuto zimu ještě určitě a pak už asi dokočárkujem... ☹

no a o nových kolekcích už nemám až tolik informací

mmacko
6. dub 2012

@renisco no teda, skoda 😢

tanija133
6. dub 2012

AJ ja vas citam stale, ale neprispievam tak casto...lebo @mmacko a @renisco vy viete odpovedat na vsetko....a nemam ani nejaky zasadny problem s Concordikom...Uvazujem ho predat uz teraz na jar....Len chcem kupit dalsi kocik,tak koli tomu aby sami uvolnilo miesto...ale to mas cas.... 😉

mmacko
6. dub 2012

@tanija133 ohoho, co chces kupit? Ja zas asi chcem uz predat casual a vratit sa k fusionu a s tym uz dokocikovat Hanku. Manzel neznasa ten casual, tak to ma naklonilo k myslienke, ze sa vratim k fusionu. Mala uz aj tak vyrastie do mesiaca z vajca, tak bude pokoj 😉
Som velmi zvedava, co chces, ten Maclaren?

renisco
6. dub 2012

@tanija133 u nás concordy moc nejedou - teď vůbec - u nás mají sezonu na podzim 😀 😀

tanija133
6. dub 2012

@mmacko jasne ten Maclaren XT, konecne som sa rozhodla pre farbu..najprv som chcela ten tyrkysovy ( ten sa mi zdal potom moc krikalvy, ze by sa mi casom farba zunovala) potom modry( to je taka cudna nevyrazna modra, sediva) , a teraz cierny ,to bude klasika, bude sa dat dobre kombinovat s podlozkami....no a este je novy bezovy(ale uz bezovu nechcem po Concorde, chcem zmenu....Ja uz neznasam Bee, taky sa mi zda nepohodlny, ako stolicka....
jasne predaj Casual a Concordik je klasika dobry....

@renisco mozno ani u nas...ale ja budem predavat celu 3kombi, tak mozno nejaka nastavajuca mamicka kupi cele....a ked nie, pocka aj do jesene....

roberta31
6. dub 2012

@mmacko ano,vsetko nove...dufam že ta cena tak ostane 🙂

petulienka211
7. dub 2012

ahojte, idem si k vam po radu. My mame concord fusion este po starsej dcerke, ma styri roky. nic mu v podsatte nechyba, a nakolko som s nim bola velmi spokojna, tak sme si ho aj nechali. Mam na vas otazku, jedine, co by som chcela vymenit je ten spodny kosik, je dost dotrhany. Poradite mi, kde by som ho zohnala? a este ma napada jedna otazka, keby som chcela vymenit sportak, da sa kupit cisto bez podvozku, len ta latkova cast? dakujem pekne