Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

renisco
30. srp 2010

pokusila jsem se nafotit ty dvě korby PROTON a SCOUT
snad tím někomu trošku pomůžu

zuzanat
30. srp 2010

@renisco dakujem za fotky! Ja chcem urcite Scout, uz len pockat na peniaze do oktobra a dufam ,ze kupim kocar 🙂

renisco
30. srp 2010

@zuzanat jediné, co ta korbička nemá, je polohování zádiček, ale ono na každém kočárku je něco. já to polohování dříve neměla a nechybělo mi (starší nebyla blinkací), ale třeba teĎ jsem za to ráda - malá naopak je blinkací 😀

zuzanat
30. srp 2010

@renisco ja som to na prvom kocari nemala, prijala by som to, ale nezblaznim sa preto 😀 ESte som sa chcela opytat, nie je ta scout po stranach moc tenka, tam je len latka, alebo aj nejake lepsie vystuzenie?

renisco
30. srp 2010

@zuzanat je tam dvojtý šusťák - jeden podšitý fleecem. vystužení tam extra není. Přirovnala bych to k vaničkám klasických starších hlubokých kočárků.

renisco
30. srp 2010

tady takových....

zuzanat
30. srp 2010

@renisco dakujem, no snad bude dobry. Len mam strach, aby som kupila dobry kocar, kedze su na nete vselijaki spekulanti 😅

mmacko
30. srp 2010

@renisco super porovnanie, perfektne 😀
Naozaj vyzera ta vlozka Scoutu vacsia. Ja som urcite za Scout. Ja som pri prvom mala polohovanie chrbatika a vobec to nepouzivala, takze tu mi chybat nebude. A to skladanie je bezkonkurencne.A aj to vetracie okienko je na leto super.

mmacko
30. srp 2010

@zuzanat ja som tu Scout videla nazivo, mne pride velmi tepla zvnutra, je tam ten fleese,ktory je teplucky a makucky, takze babu zima stopro nebude

zuziatko
30. srp 2010

Ahojte

boli sme s mm na 99% presvedčení o kúpe Fusionu. Dnes sme zisťovali, že či ho niekde v okolí nemajú, aby som ho išla obzrieť.
V jednej predajni nás predavačka od neho odhovárala. Že majú veľa reklamácií na kolieska, že sa rýchlo vybijú a drncajú a robia sa na nich osmičky 😕 😕 . Že je nekvalitný a taká imidžovka. A že ten integrovaný nánožník sa rýchlo trhá.
A že ani preto ho nemajú na predajni. Odporučila nám Jané alebo Quinny.

Tak neviem. Nemám ho kde vidieť.
Akú máte skúsenosť s kolieskami ?? K akému kočiaru by ste tie kolieska prirovnali ?? Naozaj sú také nekvalitné ?? Mne sa to nechce veriť, keď ich predávajú za takú cenu.
Aké ste celkovo spokojné s kočiarom ??

Chceme tento : http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/4345

mmacko
30. srp 2010

@zuziatko kazdy ma svoj nazor a kazdemu sa pacia ine kociky. Ale ked si precitas toto forum, tak zistis, ze ma fusion vela priaznivcov a vela spokojnych majielov medzi ktorych patrim aj ja. Napr je to kocik s naj manipulaciou, dokonca kamarati chlapi, co nemaju deti mi to chvalili 😉.
Kolieska su podla mna ok a daju sa kupit aj nafukovacie. Ten integrovany nanoznik som este nepocula, ze by sa trhal, kazdopadne ak by som mala polrocne dieta na zimu, tak si dam usit nanoznik na mmb taky normalny, vacsie deti uz asi nepotrebuju.

lucula73
30. srp 2010

@zuziatko zuziatko,za tú cenu,čo si tu hodila link,ho nikde inde nekupiš,ja mám šporťák za 445 euro......
vlastne som cchela povedať,že za tú cenu kočík s takými rozmermi,priestranný a takou super manipuláciou nekúpiš..... 😉

katka512
30. srp 2010

@zuziatko Ahoj vies cim to je urcite v tej predajni kde ta odradzali maju Jane a Quinny ,do akej kolvek predajne pojdes tak propaguju a opisuju v dobrom len svoje znacky kocikov bola som vo viecerych predajniach aj v BA a takuto mam skusenost takze vobec sa tym netrap daj si kriteria co chces aby kocik mal a podla toho sa rozhodni....ja mam concord fusion a som spokojna nikdy nebudes spokojna na 100percent to by si si ten kocik musela navrhnut sama..... 🙂 🙂 😉

tina129
30. srp 2010

Neda mi neprispiet do tejto temy, kociar sice este nemam vybraty na 100 % ale jedno viem naisto, nedam na ziadne nazory predavacov v obchodoch, pretoze kazda predajna preferuje len to svoje. Minuly tyzden som mala dovolenku tak sme sa rozhodli, ze pojdeme konecne vybrat kociar, presli sme straaaasne vela obchodov (chudacik moj manzelik) a vysledok bol taky, ze sme nevybrali nic. V jednom obchode nam odporucali concord fusion, ze to je najlepsie co tam maju, a ze za posledny rok nemali nanho ziadnu reklamaciu, v inom obchode zas bebe confort, ze ma vsetko velke takze sa neda s nicim inym porovnat, v inom jane, ze je velmi kvalitny a ze je to u nich kociar prvej triedy, v inom nam povedali, ze od firmy jane nepredali za posledny rok ani jeden kus ....atd, no hruza. Tak sme sa nato vykaslali a necham to tak a kupovat budem uz ked to bude velmi velmi surne. 😀 Ale aby som nebola od temy, tak moj nazor na fusion je velmi kladny, manzelovi sa strasne pacil, okukavali sme ho asi hodinu a vlastne mi na nom nic nechybalo (okrem otocnej sedacky a farby - mam rada veselejsie farby), ovladatelnost super, kolieska rozhodne nevyzeraju nekvalitne, siroka sedacia cast na sportiaku, lahky, strieska neopren nepremokava .... atd ale to tu bolo uz asi popisane

tina129
30. srp 2010

@zuziatko nam v jednej predajni povedali (samozrejme ze tam JANE nemali), ze JANE je len napodobenina CONCORDU, ze ich stale kopiruju ale kvalitou sa v ziadnom pripade nedaju porovnat 😀

zuziatko
30. srp 2010

@mmacko @lucula73 @katka512 ďakujem. Mne sa Fusion už dávno páčil, ale stále bol drahý. A teraz keď som ho našla za takú super cenu, tak som sa potešila.
Nánožník uvažujem emitextový univerzálny. Ale neviem. To my zase asi vy budete vedieť poradiť či je lepší ten, alebo si dať ušiť.
Tá pani z mmb posiela aj na slovensko ??

katka512
30. srp 2010

@tina129 Presne !!! 😀 😀

katka512
30. srp 2010

@zuziatko este nad nanoznikom neuvazujem maly je vo vanicke ale asi si potom ked budem potrebovat objednam od tej pani z mmb.....posiela aj na slovensko ma dobry vyber 😉

mmacko
30. srp 2010

@zuziatko urcite si daj usit od tej pani, lucula si dala a je spokojna. A myslim, ze je lepsie na konkretny kocik ako univerzalny nanoznik, to ti nemusi uplne pasovat.
Urcite ma tento kocik ovela viac kladov ako zaporov, vlastne len 2 zapory: nema okienko na strieske a nema otocnu sedacku (ale to by bola uzsia ak by bola otocna). Inak naj kocik aky som mala. Ja som si ho kupila pred letom s tym, ze ho budem pouzivat az na zimu (na leto mam pliko) a ze ho len tyzden odskusam, ci je ok a odvtedy som ho pouzivala a pliko stoji 😉, proste fusion nedokazem odlozit 😀

barboramarek
30. srp 2010

@zuziatko
@tina129 ahojte, mam fusion, mala som aj jane nomad, u mna vyhrava concord, jaj a mala som aj quinny speedy, nic v zlom ale ako moze predavac odhovarat od concorda a odporucit jane ked tam je na oboch rovnake pripojenie kolies????????
concord nema okienko v strieske ale to je jeho jedina nevyhoda, ked beriem take dolezitejsie veci.

lucula73
30. srp 2010

@zuziatko ano posiela,ja mám od nej ,aj foto som hodila,na str. 73...

renisco
30. srp 2010

Jané cca před 4-mi lety koupilo německou značku Concord a sjednotilo pro obě značky systém upínání.

tina129
30. srp 2010

@renisco dakujeme za vysvetlenie, uz som to niekde citala len som to nevedela najst tak som sa radsej s predavackou nehadala 😀

renisco
30. srp 2010

@tina129 ono je lepší se fakt někdy nehádat. ještě by se urazila, že víš více než ona a stejně by si mlela tu svou....

zuziatko
30. srp 2010

Ďakujem kočky. Kočiarik je objednaný a už sa na neho veľmi tešíme.

Nánožník asi teda napíšem pani z mmb 😉 😉

zrzuska
31. srp 2010

ahojte.

my sme dnes sli s concordom po dazdi. mala ma 2,5roka a baby mne sa v pohode vopcha do toho integrovaneho nanoznika a to je ona dost velka a vysoka uz. a dala som jej ten prsiplast tak ze som ho polozila. keby nemala nohy v nanozniku tak ma mokre to je jasne lebo ten prsiplast je fakt kratky pre take dieta uz. cize super vyriesene. neskor dokupim univerzalny prsiplast a mozno ani nie. uvidim. zatial to takto riesim.

inak baby ja neviem ci vobec budem kupovat pre druhe ten zatepleny nanoznik. ja to budem riesit asi tak ze dam len ten integrovany a pod tym bude fusak a vo fusaku este dam deku a hotovo 🙂 ale vsak uvidim ked to bude aktualne. 🙂
neviem si predstavit ze sa ten nanoznik moze trhat lebo naspodku je pruzna latka ale je pevna. to by muselo mat dieta obude nejake topanky s ostrou podrazkou alebo co 😝

ja som mala tieto kociky: jane slalom, inglesinu, buggster, bebe confort. a mozem povedat ze uuuuuuuuuuuuuplne najlepsi kociar je concord fusion. dokonca aj drahy povedal ze je este lepsi ako jane slalom 😲 😵
a uplne najhorsi kociar ktory nikdy nikomu neodporucim je bebe confort high trek. ako fakt otrasny. to nad nim ani neuvazujte. totalne nestabilny, sa mi prevratil niekolkokrat ked sa mala iba nahla dopredu alebo ked som mala tasku zavesenu na nom. totalne zle sa s nim naraba, on si ide ako chce. v obchode som skoro regale porucala. no totalny otras 🙄
zato s concordu som totalne nadsena. stale ho mam v chodbe a kocham sa nim 😅 😀 😀 😀 malej sa v nom dobre sedka, paci sa jej tam, ked si lahne vobec jej netrcia nohy a ma dost miesta kebyze potrebuje v nom spinkat ze sme niekde mimo domu cely den a je unavena. a to je dost vysoka. ako fakt sa v pohode zmesti aj do toho nanoznika co som myslela ze sa tam nezmesti. som bola prekvapena.
super sa s nim manipuluje, lahucky, skladny. kolieska su super. su take ako na golfacoch inglesina tusim. jasne ze nejdu uplne tichucko po skalkach lebo nie su nafukovacie. mne vyhovuju super.

a suhlasim s tym ze moze to byt ze je jane napodobenina concordu. concord je fakt lepsi. napr. ked porovnam konstrukciu tak concord ju ma omnoho pevnejsiu. ked som nadvihla jane za rucku ze zadne kolieska som zodvihla zo zeme tak mi cela rucka tak poskocila. hovorili v obchode ze to tak ma byt, ze to tak musi byt. pruzina kde sa sklada (ona je vo vnutri konstrukcie) mi vkuse hrkotala. druhy jane slalom co sme kupovali novy (lebo prvy bol cela trojkombinacia z druhej ruky) bol totalne vadny kus. vkuse som ho reklamovala. zvykne tam blbnut brzda- musia ju napravovat v servise (vsetci s tym maju problem ze pada a potom to pri jazdeni rapka), potom osky mi menili dvakrat.

concord fusion je uplne najlepsi kocik aky som kedy mala. naozaj odporucam. 😵 😵 😵 😵 som spokojna a nepredam ho ani keby som mala mat druhe dieta o 10rokov 😀 😉

renisco
31. srp 2010

@zrzuska som spokojna a nepredam ho ani keby som mala mat druhe dieta o 10rokov

TOMU NEVĚŘÍM 😀 😀 😀 za 10 let to už bude starý model 😀

by mě zajímalo, jak se jezdí s tím kočárkem, co má v sobě ten motorek - do kopce je to určo dobrá věc, ale jinak si s ním jízdu nedokážu představit... za chvíli budou kočárky na motorek všechny... 😵

zuziatko
31. srp 2010

@zrzuska vďaka za reakciu. Už teraz sa na neho veľmi tešíííím 😉 😉

mmacko
31. srp 2010

@zrzuska aky pekny roman 😉 , ale suhlasim, ja som mala tiez 4 kociky a tento je naj. A tiez aj moj muz to uznal.

@renisco by som opravila zrzusku - o 10 rokov by si zas kupila fusiona, len novsi model, ze? 😉

barboramarek
31. srp 2010

baby kto by vahal nad velkostou concordu tak mne sa tam uz 2 krat vyspal 4.5 rocny syn 🙂 zaspal v aute tak malu som mala na rukach a on sa vyspal 😉 😀