Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

lucula73
26. srp 2011

@adrianmama však ešte do tretice....možno bude mánia pokračovať 😀

adrianmama
26. srp 2011

@lucula73 mno obavam sa ze nie, moj manzel uz dalsie nechce, a ja sa uz tiez necitim bohvieako vitalne na dalsie tehotenstvo...;) dve su az az....

adrianmama
26. srp 2011

@mmacko ved ja som si tiez myslela, ako budem najodbornejsi poradca pre kociky, moja sesterka cakala minuly rok v novembri babo, a bolo to s nou tazko, nepohlo nou ani jeden argument, zacala chvilu rozmyslat ze kupi concorda, len sa jej to zdalo vela penazi...tak nakoniec kupila cez nejaku znamu asy storocny zelezny a hnusne oranzovy gessleiner, inak sportak s v vnutornou taskou, ze akoze povodne stal 27.ooo a da jej ho za 100 euro, navyse po dvoch detoch..mno, ked som ho zbadala, vacsi srot som naozaj nevidela a jasne ako sa mala narodila v novembri, uz za mesiac zacala nan nadavat, ze je tazky, nemotorny, ale vydrzali s nim do jari, tak som zas zacala "pomahat pri dalsom vybere", presli dlhokanske maily a dlhe telefonaty, az nakoniec pre ani nie 5 mesacne mimi kupili uplne tvrde golfky..http://www.kocikovo.sk/product/silver-cross-pop...
a jasne ze mala neznasa kocik, nevie doteraz v nom zaspavat a stale ju musia pestovat na rukach..;)

takze pre mna tymto poradenstvo skoncilo..;)

mmacko
26. srp 2011

@adrianmama no u mna si sestra dala povedat, ma super kocik, po mojich skusenostiach som jej vybrala taky, co splna vacsinu poziadaviek. Len to bola asi chyba, mali sme ako pryv kupit nejaky srot, lebo uz po mesiaci vymysla, ale stale ju presviedcam, ze ten jej je fakt super, ked chce menit, tka potom az pre druhe babo ked toto odrastie. A este sme ho aj nasli za 530 eur 2 kombi, tu stoji 760!!!!!! A vajco naklikavacie kupila pouzite, som jej tu nasla za par eur a je super, krasne aj fajne....takze ja mam stastie na dobre "klientky" na poradenstvo, verim, ze aj tie kamosky si daju poradit (jedna je ako my maniacka, tak tam nie je o com a druha este cerstva, sa len snazia, ale pozna moju maniu a viem, ze si necha poradit)

renisco
26. srp 2011

@mmacko když to vemeš logicky, tak je to blbost, protože fusion i jane jsou stejné podvozky (stejné ukotvení konstrukce), kdežto neo je konstrukčně úplně jiné. a co jsem ti posílala tu fotku rider na fusionu, tak tam to jde taky jen do dvou poloh.
ale na druhou stranu už to neřeš - budeš mít komplet 😀

blondi2
27. srp 2011

@mmacko a aky kocik konkretne si poradila sestre?

mmacko
27. srp 2011

@blondi2 Hartan VIP XL (Hartany su fajn, su ako teutonie, ze viacere podvozky a ta ista sedacka, len su trosku priestrannejsie aj vanicky aj sportaky ako teutonka a su viac odpruzene.

blondi2
28. srp 2011

@mmacko pozerala som ho prave na internete. vyzera celkom dobre. a myslis si, ze je lepsi ako concord? ano, ta otocna sedacka je vyhoda, aj to odpruzenie, ale ci je okrem toho lepsi ako concord.

blondi2
28. srp 2011

@mmacko este som sa chcela opytat, ako si objednavala ten neo? napisala si im najprv mail, ci ti to vedia dorucit na svk, ci si rovno vyplnila objednavku?

adrianmama
29. srp 2011

@blondi2 sa mi zda, ze im to tam vykupime asy...;)

ozaj, neviete poradit, ako funguju v obchodoch rezervacie na kociky? ako max.dlho ho vedia rezervovat a kolko treba zaplatit za rezervaciu? thx.

sarpie
29. srp 2011

Ahojky děvčata, jdu si k Vám pro radu, vybrali jsme si kočárek Concord fusion, máme možnost nyní koupit model 2010 použitý za 10500 Kč, včetně Proton korbičky a Ion autosedačky. Kočárek je ještě rok v záruce a ve velmi dobrém stavu, šly byste do toho? Mimčo čekáme až v březnu, ale nám se tak moc líbí, že ho právě asi koupíme už takto dopředu. Budu ráda za Vaše rady. Díky

renisco
29. srp 2011

@sarpie nešla bych do toho - ale jen proto, že do března je moooře času a zbytečně Vám bude plynout záruka. věřte, že tyhle kočárky najdete i po novém roce za dobrou cenu na prodej. On se i vzadu na sportovní části škube potah, tak kdyby jste už neměla záruku, tak by jste opravu musela zaplatit sama (i když je pravdou, že se záruka vztahuje jen na prvního majitele, ale dá se to okecat). určitě počkejte.

mmacko
29. srp 2011

@blondi2 No ohladne Hartanu, vyhody oproti concordu: otocny, super odpruzeny, nevyhody : nie je taky priestranny sportak ako concord (siroky je dost, ale ma to ukoncenie noziciek cize 2 rocne sa tam asi nevyspi s vystretymi nohami). Neviem posudit v konecnom dosledku, ci je lepsi, ale to otocenie a odpruzenie su velke pozitiva oproti fusionu.
Ja som im pisala len mail, ze ci vedia aj na slovensko dorucit, kedze na ich stranke je pisane, ze su nejako spriazneni s obchodnou sietou, co predava detske veci na slovensku a tak som s nimi komunikovala, potom uz telefonicky. Maju mi tento tyzden volat, ze uz tu je kocik, tak ak by ste mali niektora este vazne zaujem, tak sa Vam popytam, ked tak mi napiste.

@sarpie do marca daleko, kamoska tak kupovala v 10 tt kocik a po mesiaci pouzivania ho predava, este sa ti za ten cas moze zapacit milion kocikov a moze byt aj kopa akcii, hlavne ked to je tak na prelome roka.

lucula73
29. srp 2011

@sarpie
@mmacko má pravdu,podla mňa dosť skoro.... 😉

sarpie
29. srp 2011

@renisco
@mmacko
@lucula73 holky děkuji za rady..ještě v těch kočárkách nejsme tak zkušení 🙂 Každopádně Concord fusion budeme chtít určitě, takže myslíte, že cena nového může jít dolů? Model z roku 2010 mají v obchodě pořád za 21 tisíc a my bychom chtěli do kočárku investovat tak polovinu té částky ☹ Myslíte, že to tedy bude reálné?

sarpie
29. srp 2011

@renisco děkuji, na tyto jsem koukala..na netu jsem je již za 15 tisíc našla, jenže nám se právě líbí bar. kombinace polar nebo peacock a ty už buďto nemají nebo stojí 19 tisíc..Ale asi ještě počkáme 🙂

renisco
29. srp 2011

@sarpie peacock je pravda, že už těžko seženete, protože jsou vesměs vyprodané - sháněla kamarádka a i když bylo psáno skladem, tak stejně neměli a u dodavatele taky nejsou. polar ještě k mání někde je, ten není tak prodávaný jako peacock. nebo varianta, že si koupíte nový sporťák (peacock ale už nový neseženete) a dokoupíte za hubičku používanou korbu a autosedačku - používá se to docela krátce, takže koupíte v hezkém stavu i používané....

adrianmama
29. srp 2011

@renisco ako si to myslela s tou zarukou, ked sa kupi set z druhej ruky a je v zaruke? ved kupujuci predsa dostane casa blok, a predajna predsa nebude a ani nemoze kontrolovat kupujuceho, ci to bol on, ked set kupoval? myslim, ze zaruka sa vztahuje k vyrobku, nie je ku kupujucemu? ci? dik

renisco
29. srp 2011

@adrianmama není to tak. pokud je na faktuře či záručním listu jméno, tak můžou požadovat OP.
Najdi si to na netu - je tam toho hafo - např. kupujete-li výrobek z druhé ruky, mějte na paměti, že smlouva o koupi byla a je uzavřena s původním majitelem! V případě, že budete výrobek reklamovat či chtít odstoupit od kupní smlouvy, můžete se snadno dostat do situace, kdy se nebude jednat s Vámi, ale s majitelem původním, a reklamační řízení se tak může značně protáhnout či dostat do slepé uličky.

adrianmama
29. srp 2011

@renisco hej nieco na tom bude, ja som dostala iba cisto kasablok, kde je len uvedene kedy kde a za kolko bol set kupovany...nastastie sa u nas v obchodoch nespisuju ani faktury ci dodacie listy, myslim ze potom by to mohol byt problem na zaruku...ale skusim si este pozistovat.dik za odpoved

renisco
29. srp 2011

@adrianmama kolikrát se to dá okecat a když na paragonu není jméno, tak je to OK. ale dá se to zahrát na rodinného příslušníka nebo poprosit původního majitele, ale většinou to nekontrolují - jen uvádím, že se to stát může - ono asi záleží, jak se dotyčný prodejce vyspí 😀 😀 😀

mmacko
29. srp 2011

@sarpie tu na slovenskom MK jedna predava vanicku peackock, alebo dvojkombi tuto vanicku a sportak liquid za vybornu cenu.
Baby, je pravda, ze ked je na bloku meno, mozu robit problemy ked chce reklamovat niekto iny, ale co som mala ja kociky z netoveho obchodu bol aj s menom, z normalneho len blok.

adrianmama
29. srp 2011

@renisco to je jasne, vsetko je subjektivne, ale ak je clovek v prave, mal by trvat na dodrziavani pravidiel, ale teraz som citala, ze musi byt ku casabloku aj vyplneny zarucny list, tak skusim to este dodatocne vypytat.....vam v cehach davali od concordu daky vyplneny zarucny list? ja som dostala iba original navody na pouzitie..hmhmh

adrianmama
29. srp 2011

@mmacko a mas aj vyplneny zarucny list?

mmacko
29. srp 2011

@adrianmama nie, len blocek

adrianmama
29. srp 2011

@mmacko ale ked cakaju babo v marci, je to fakt prilis skoro kupovat....na to by som nemala odvahu uz ani ja..;) i kde nam stoji kocik uz od augusta doma a mame termin v decembri... 🙂
ale napriklad ked som cakala maleho, ten sa narodil v maji, nasla som si kocik uz v januari, a pani mi ho drzala az do marca, kedy nam ho priviezli, oni prave v tom case menili hlboky za sportak...takze je to aj o dohode kupujuci predavajuci, jasne, musela som jej dat aspon daku zalohu, aby za tie tri mesiace neprisla o potencionalnych zaujemcov 🙂

sarpie
29. srp 2011

@mmacko na ty jsem koukala, díky..ale je to trochu z ruky a i kdyby měl ještě záruku, tak by byl asi případně problém s reklamací, když je to tak daleko..no ještě tedy počkáme, tak doufám, že později v této barevné verzi nějaký za rozumné peníze seženeme

mmacko
29. srp 2011

@adrianmama no jasne, ja som tiez toho nazoru, ze je to skoro, ta kamoska moja je priklad, ale zas napr segra mala vybrate od cca 9 tt a aj pri nom ostala. Len som chcela ukazat, ze su na nete aj farba peackock a je aj dost polarov 😉
Ja som pri prvej mala kocik od aprila (TP jun) a teraz fusion este po malej, ale vanicku a vajco som dokupila uz v cca 10 tt, lebo bola v akcii 😉