Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

mimi321
8. srp 2012

@mmacko preeesne som to sem teraz chcela napisat. 😀

orovka
8. srp 2012

@mmacko tak potom už len vymeniť poťah za takýto https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/1xvm/koc... 😉

mmacko
9. srp 2012

@orovka neprovokuj, nad tymto uz slintam...dokonca som rozmyslala, ze dam inzerat, ze vymenim farbu pepper 2011 za candy+ aj podlozku pridam, ale asi to kaslem....len nemozte provokovat Vy concordacky 😀

mmacko
9. srp 2012

....lutujem, ze som si nezobrala namiesto pepper ten potah graphite, tam keby som dala ruzovu alebo fialovu podlozku, tak by to bolo skoro rovnake ako candy....aj ked aj moj s cervenou bodkovou opickou je krasny....

sofinka2009
10. srp 2012

ahojte.po kupe cocncord fusion hned na prvej prechadzke nam pocasjazdy samy poodpadavali kryty na sroboch jedn som priamo vydela ako leti zachytila odlozila.vyzera to hrozne kazdy druhy srob nema ten cierny kryt.aj vam ide ta strasne tazko brzda?ja ledva zabrzdim a potom mam problem ten kocik odbrzdit.po mesiaci pouzivania nam lave koleso huci bucha zadne je vycistene aj premastene a tsale to robi akoby sa o nieco skrelo taky duty zvuk.neviete ci je mozne toto reklamovat ?dakujem

mmacko
10. srp 2012

@sofinka2009 co sa tyka tych aretacnych srobov, ja jazdim napr uz 2 roky s fusionom a mam oba, ani raz mi ani jeden neodpadol, ale uz som videla kociky bez nich.
Brzda ide aj mne tazko, to je jedna nevyhoda fusionu, ze sa tazko brzdi a odbrzduje.
Ked mas problemy s kolesami na novom kociku, chod ho reklamovat, mozno tam je nejaka vada, moj je napr aj po 2 rokoch (cista jazda tak 1,5 roka) uplne v top stave, nevrzga, dokonca aj kolesa este maju dezen.
Este ma napadlo, mas ho dobre odbrzdeny? Lebo ked nemas poriadne hore brzdu, tak sa ti ta moze skriet o koleso a to vydavat zvuk.
Pri kazdom vyrobku sa najdu vadne kusy

sofinka2009
10. srp 2012

@mmacko. Aretacne sroby mame v poriadku nam odpadli co su po celom kociku take male sroby a na nich cierne krytky napriklad v rohu ako je klb striesky tam je to riadne vydno kazdy druhy kryt srobu neni to technicke ale vyzorovon ma to mrzi ze vyzera ako by bol po troch detoch a ma ledva mesiac c a davam na nehoo pozor.to vrzganie to je ako by nejake lozisko v kolese jedno menej jedno viac bucha viac druhej menej ale je to velky rozdiel ako isiel ked bol novy ticho a teraz je to hrozne.dvojrocny xlander siel tichsie .skusim reklamovat.dakujem

alzbetak
11. srp 2012

Ahojte "Concordacky"
Prosim nemate niektora korbicku SCOUT? Za vnutorne rozmery by som bola velmi vdacna. Je tato korbicka vhodna pre vianocne miminko? Alebo by ste skor volili Slepper?
Moc dakujem vopred za info

alzbetak
11. srp 2012

@mmacko Ahoj, mam na teba prosbu ak mozem 🙂 otazku ohladom Concordu - korbicky SCOUT. Nikde v obchode som ju nenasla aby som si ju pozrela nazivo ... Slepper poznam, ale designovo sa mi prave na podvozku NEO paci SCOUT a paci sa mi ze je aj skladny tj dobre prenasatelny v aute... Ale neviem ci nieje moc "tenky" resp iba latkovy... Miminko sa nam narodi okolo vianoc tj chcela by sompocut nazor uzivatela 🙂 je tato korbicka podla teba je vhodna aj na zimu? Moc dakujem za odpoved.

sesilia
11. srp 2012

@alzbetak ahoj, my sme mali tiez scout a ja si ju neviem vynachvalit. Tenka nie je ani nahodou, zvnutra je zateplena takou fleesovou latkou, plus v zime tam mal maly samozrejme fusak. Ja som mala tiez januarove babo a boli sme velmi spokojni.

sesilia
11. srp 2012

@alzbetak ja pradavam scout vanicku. Rozmery su: dlzka 73,sirka 40,vyska 30 cm.

alzbetak
12. srp 2012

@sesilia Ahoj 🙂 a to mas aky model (rok) to su vonkajsie ci vnutorne rozmery? Nevadilo tvojmu miminku, ze ked bolo troska vacsie nemohlo byt v korbicke v polosede? Nakolko scout nema polohovatelnu opierku na chrbatik, pokial sa nemylim ze? Ked sa scout rozlozi nieje ta latka "pokrcena" ? lebo na fotkach to vyzera perfektne ale video ked som pozerala tak to nebolo az tak nasponovane. A ako dlho ti vydrzalo babo v scoute, do kolko mesiacov?

Diky za odpoved 🙂 ahoj zatial

sesilia
12. srp 2012

@alzbetak ano, to je jedina nevyhoda, ze ta vanicka nie je polohovacia, ale maly bol vo vanicke 5,5 mesiaca a potom siel uz do sportaka. Tie rozmery su myslim, ze vnutorne, ale nie som si na 100% ista, kedze som to merala uz dost davno. To, ze by bola latka pokrcena, som si nikdy nevsimla. je to taky hruby sustak , dokonca sa da cely potah zvliect a oprat. a rok si nepamatam , mozno 2009,2010...

alzbetak
12. srp 2012

@sesilia Dakujem za info 🙂

mmacko
13. srp 2012

@alzbetak ahojky, no ja som mala scout ale este 2008, ta bola skvela, pre vianocne babo ako stvorena, teplucka, hlboka, teply nanoznik, vnutorne rozmery cca 72x29 cm. Tie scouty s neoprenovou strechou uz neviem, ake su, ale urcite nie zle. Ja by som radsej volila scout ako sleeper, ta sleeper sa mi vobec nepaci, ako dizajn krasny, ale praktickost nulova

alzbetak
13. srp 2012

@mmacko Dakujem ti moc za info 😉

mmacko
13. srp 2012

@alzbetak nie je zac, ako naj vanicka je urcite protonka, aj ked ma taky klasickejsi dizajn, ale je najpriestrannejsia, polohuje sa, ide aj do auta....ja som mala ale scoutku a velka spokojnost, jedina nevyhoda je, ze je trosku mensia ako proton (tam vydrzi babo do 6 m), v scout tak do 4 -5 tich mesiacov a v sleeper tak do 3 mesiacov 😉

alzbetak
13. srp 2012

@mmacko Mne prave bolo povedane ze scout je vraj este troska uzsia ako sleeper.... nechapem ze nikde na predajni ju nemaju 😠 clovek by sa vedel hned rozhodnut ....

mmacko
13. srp 2012

@alzbetak no sleeper je najmensia z tych concord vaniciek, ja som mala scout a segra sleeper, tak som vedela porovnat.
Ono, hlavne sleeper ma tie pasy ako autosedacka, do trojuholnika ,co je podla mna vo vanicke uplne zle.

marianka0101
13. srp 2012

ahojte, chcem sa opýtať, mám tu vaničku proton a je tam ten pás na uchytenie bábätka v aute. Dá sa to dať nejako preč? Lebo som pozerala, ale teda neviem na to prísť. Alebo to tam má stále byť? Netlačí to potom bábätko na chrbátik?

shira_
13. srp 2012

ahojte chcem sa opýtať, či sa dá nejako kúpiť samostatne strieška na concord fusion a či je len jeden typ striešky. ja som ju oprala kvoli mastným fľakom a tie plastové výstuže nejako divne zmenili tvar 😝 dakujem

mmacko
13. srp 2012

@shira_ ono tie plastove vystuze, tie obluky treba vybrat von pred pranim. Strecha je len jedna, len ju treba asi kupit ako nahradny diel tam, kde si kupovala kocik.

@marianka0101 tie pasy v protonke sa nedaju vybrat myslim, ved aj tak nebude babo spat len na tom, das tam nejaku podlozku, plienku, perinku 😉

marianka0101
13. srp 2012

@mmacko aha, takže sa to nedá ☹ ďakujem. Jasné budem mať niečo pod ním, ale prišlo mi to také hrubé, že ho to bude tlačiť a nebude tam chcieť ležať. No bude tam vlastne cez zimu tak to tam bude asi aj fusak, tak snáď to bude stačiť...

mmacko
13. srp 2012

@marianka0101 ja som protonku nemala, tak mozno sa ti vyjadria este baby, co mali, ale ked tam bude aj fusak, tak to stopro vadit nebude

marianka0101
13. srp 2012

@mmacko ďakujem, dúfam, že sa ešte niekto ozve

shira_
13. srp 2012

@mmacko som nevedela že sa dajú vybrať.. teraz sú celkom na houby ☹

tanija133
13. srp 2012

@marianka0101 neda sa s tym nic robit, vobec vybrat...mne to tiez vadilo, ale nakoniec som mala zimne babo, a ked bol krpec vo fusaku, tak to nevadilo...

@shira_ uf, to tie lamely sa musia vybrat zo striesky, tam na bokoch ako koncia mas na jednej strane otvory ,kade prejdu....Bud musis kupit novu striesku,alebo nove lamely...informuj sa v obchodoch Pre deti...

renisco
14. srp 2012

@marianka0101 ten pás se dá vytáhnout v pohodě!!!
já ho sundala a když jsem protonku prodávala, tak jsem ho tam zase v pohodě nandala

renisco
14. srp 2012

@shira_ písněte do AGS sport, jsou dovozci. nebo koukat po inzerátech, občas někdo stříšku samotnou prodává

renisco
14. srp 2012

@alzbetak https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/velikost...
proton i scout jsou obě rozměrově stejné. jediný rozdíl je v tom, že proton se nahoře rozšiřuje, tak se zdá větší...