Velikost lůžka a vlastnosti kočárku Concord Fusion?

eva.m
2. črc 2008

Ahoj holky,

má některá z Vás zkušenost s kočárky Concord (podvozek Fusion) ... velikost lůžka, jízdní vlastnosti, atd.???

Díky

mmacko
31. srp 2011

@zrzuska no ja to kupujem preto, ze pre 4-5 mesacne je este fusion velky a aj chcem na malu vidiet. Dam podrobne vediet
Ten lodger si teraz kupila segra, vyzera fakt dobre, aj ked ta cena, ale vsetci, co ho maju si ho chvalia

sara45
1. zář 2011

Ahojte chcela by som sa spýtat či by ste mi nevedeli poradit ci sa daju na concord fusion kupit aj nove kolieska ?Dakujem 🙂

mmacko
1. zář 2011

@sara45 daju urcite, pozri tak par stran dozadu, renisco tu davala aj cennik. V nom som videla prvykrat, ze sa daju aj predne kupit, zadne bud klasicke, alebo nafukovacky.

weja
2. zář 2011

ahojte, mám dotaz: bude mi v zime stačiť kúpiť fusak a ten tenký šušťavý nánožník na to? alebo mám začať zháňať aj nejaký hrubší nánožník? 😕

renisco
2. zář 2011

@weja to je těžko. někdo potřebuje mít tlustý nánožník, někomu stačí jen ten v tom madle ... já třeba sama taky nevím, co chci 😀 😀

adrianmama
2. zář 2011

@weja my mame lodger bunker, a nan v pohode staci iba ten zabudovany nanoznik, kedze ma vo vnutri este jednu vrstvu.Samozrejme, ked boli extremne mrazy, cca - 10 a menej, davala som pod nanoznik este deku. My sme zacinali zimu ked mal maly sedem mesiacov.

adrianmama
2. zář 2011

ludia neuverite, dnes som moju milovanu sesterku nalomila na sportovy concord fusion, skusala ten nas a bola nadsena...tak dufam, ze jej nadsenie ostane, a aj kupi...;).

renisco
2. zář 2011

@adrianmama to bych neriskovala.... abys to pak neschytala a neskončily rodinné vztahy 😀 😀 😀

lenkasop
3. zář 2011

Ahojte dievčatá,
chcem sa len opýtať. Kamarátka čaká mimi a rozhoduje sa medzi concord fusion a jané nomad. Potrebujem poradiť, ktorý je lepší, tie čo máte concord ste s ním spokojné, má nejaké chyby. Ďakujem za pomoc a prepáčte, že som sa sem k vám tak votrela. 😉

renisco
3. zář 2011

@lenkasop záleží, který rok chce nomad a který fusion. jsou v ročnících určité rozdíly.
JANE NOMAD - nemá v madle nánožník, má lepší stříšku (není zazipovaná - tudíž nepadá a dá se lépe uchytit fusak), ovšem nejde v sedu překlopit před dítko. má přední dvojkolo, což v zimě může být hůře manévrovatelné a řekla bych, že i potah je lepší, má kratší zádovku o cca 10cm, jde více do lehu
CONCORD FUSION - NEOPRENOVÁ KOLEKCE (2009 - 2010)- má delší zádovku o cca 10cm (ta starší je stejná jako nomad) stříška neoprenová - která je zazipovaná k opěrce, tudíž problém s fusakem a v lehu padá, má v předu jen jedno kolo, ale aretace je nešťastně udělaná, že ty čudlíky, když se o ně zavadí, vypadnou. v madle má nánožník a potah se v zádové opěrce škube. jak je na tom kolekce 2011 s potahem nemám tušení.

lenkasop
3. zář 2011

@renisco no chce jane nomad - farebná kombinácia H63 ( riflovina - oranžová) alebo H65 ( hnedá - oranžová), neviem presne o akú kolekciu ide ( Presne rok), musím pozrieť na nete. Každý má niečo do seba. Asi je lepší nomad?

lenkasop
3. zář 2011

@renisco mala by to byť kolekcia 2008 -jane nomad strata

renisco
3. zář 2011

@lenkasop strata je značka autosedačky, to není značka barevného provedení

renisco
3. zář 2011

@lenkasop to je těžko říct - každý kočárek má něco do sebe...
někomu může vadit přední dvojkolo (jako mně, proto jsem šla do concordu), někomu zase lépe vyhovuje dvojkolo.
rozhodně tímto kočárkem nic nepokazí - je prostorný, lehce manévrovatelný... někomu trošku vadí na bocích ve stříšce ta folie, ale je lepší ta stříška zas v tom, že není zazipovaná k opěrce jako concord a má okýnko (někdo chválí, jiný ho nepotřebuje). ložná plocha je 98cm, což je dostačující (u neoprenového concordu je ložná plocha 107cm), ale těch 9cm už si myslím není zas až takový rozdíl.

adrianmama
3. zář 2011

@renisco myslim, ze to najproblemovejsie uz maju za sebou, mala ma takmer desat mesiacov, tak je pre nu priam idealny....ale, never say never....mas recht... 🙂

adrianmama
3. zář 2011

@renisco ozaj, a ako si vymyslela uchytavanie fusaku o chrbtovvu opierku? teraz som rozmyslala, ze na starom som bunker iba prehla cez vrch opierky a bolo, tak som mala striesku samostatnu......

renisco
3. zář 2011

@adrianmama já tam neoprenku nemám a mít nebudu, protože mě vážně s@re. budu mít boudu bezzipovou, takže přehnu přes opěrku

adrianmama
3. zář 2011

@renisco nahradna strieska? vy ste naozaj blazni, jeden kocik, a takto milion nahradnych dielov a rieseni aby sa dalo s "nim zit", ze som sa ja ne tie deti dala nahovorit.. 🙂 teraz vazne, vymenila si neopren za ten starsi variant? a to sa da kupit ako nahradny diel? videla som tu na bazai, ze jedna pani predava sportak a dava k nemu dva navleky, co sa mi uz naozaj zda za usi pritiahnute..skusim to vymysliet s gumickou, asy... 🙂

renisco
3. zář 2011

@adrianmama jedna mamina je šije na MMB a já jsem si ušila svůj a přiznám se, teď se snažím si ušít další, protože chci celou černou a nechci šusťákovou 😀 už tady u toho plivu a nevím jak dál... ono bez jakéhokoliv střihu to jde těžko. snad se mi to podaří - bude to vypadat k světu a hlavně to bude v nejkratší době, jinak ten kočar poletí z okna 🙄

zrzuska
4. zář 2011

@adrianmama ja teraz riesim nanoznik/lodger. maly mi bude mat iba 3mes ale narodil sa velky a vanicka mu je ltt. ma minimum miesta ked sa natiahne. je fakt na celu uz.
cize ja dufam, ze este september vydrzi vo vanicke a potom bude musiet ist do sportaku. mam fusak emitex combi. len som rozmyslala ze mi bude treba daco do coho maleho zabalim na jesen v tom sportaku. preto sa mi zda asi najvhodnejsie riesenie kupit lodger bunker. 😕 ale neviem teda. ta cena je brutal 😒

adrianmama
4. zář 2011

@zrzuska ale predavaju aj sekacove bunkre, som si vsimla, ak je novy prilis, ale ak planujete dalsie, alebo niekto v rodine, oplati sa....ja si ho naozaj neviem vynachvalit, tiez som pri malom vahala, ze je drahy, velmi dlho som po nom pokukovala, ale kupila som neutralny a teraz ked cakame druhe, tak ho len zuzitkujem... 🙂

adrianmama
4. zář 2011

@renisco takze si pouzila iba tie original obruce co bolo vo vnutri? hmhm....najskor skusim poriesit uchytenie cez gumicku a suche zipsy, a ak to nepojde, poriesim nahradnu striesku, i ked mne este nepada, aspon o tom este neviem, a celkom sa mi ten neopren zatial paci..;)

renisco
4. zář 2011

@adrianmama ne, ty obruče jsem tam nedávala, mám tam plastové tyčky, tak uvidím... mám to zatím ve fázy nastehování a úprav, nemám na to nějak čas s tím pohnout. snad jak bude malá ve školce bude víc času.

zrzuska
5. zář 2011

@adrianmama kamoska predava ale ze 80e. to je vela podla mna nie? vraj ho kupila za 120e a ze vnutorna vlozka je nepouzita. ale i tak. to si asi radsej rovno novy mozem kupit. ale skusim pokukat na nette. no kym som bola tehu som nic nenasla.

adrianmama
5. zář 2011

@zrzuska urcite su, len sa hned predaju, tak musis sledovat skus pozerat aj na bazos.sk, alebo aj babybazar.sk...ja som zan pred dvoma rokmi dala 100 euro, myslim, ze by mohla este spustit z ceny, ved je to uz urcite aj stary model, a prany a pouzivany.. 🙂

tanija133
5. zář 2011

@zrzuska to je nejako vela ,ze 120 E..ja som kupovala minuly rok, ten obycajny basic za 84 E novy a tie drahsie folklore stali 94E minuly rok....a na babymanii teraz vlete v akcii stali nove 75 E..takze od tej tvojej kamaratky by som urcite nekupovala za 80 E opotrebovany....

mmacko
5. zář 2011

caute baby, este nerodime ☹, snad do konca tyzdna hej, tak som bola kuk, ci mi prisiel uz neo, ale este neprisiel, ze bud pride autom v stredu alebo v piatok....skoda, to uz nestiham poskusat pred porodnicou, ale nevadi.
LODGER je aj podla mna super, akurat si teraz segra kupila ten obrazkovy tiez tusim za 94 E. Pouzivany za 80 je vela, max 60 by som dala za pouzivany, ale treba sledovat akcie, aj novy som tiez niekde videla tak ako Tanija za cca 80 eur a aj ten farebny. Keby som nemala 2 fusaky (jeden este po krsnati a druhy na styl eisbarchen), tak aj ja nad nim uvazujem, tie ruzove a fialove su nadherne, ale neva, segra ma ten konikovi sedozeleny a je velmi pekny.

mmacko
5. zář 2011

@zrzuska pozri si tu mamicku hviezda 22, sije fusaky ala lodger, akurat som na nu narazila vo fotoblogoch. urcite nebudu take drahe ako lodger.

zrzuska
5. zář 2011

@mmacko vav tie vyzeraju super. ak by to usila tak by som hned brala. lebo na ten nas concord neviem aku farbu by som doladila z lodgerov. ktovie za kolko to sije.

mmacko
5. zář 2011

@zrzuska no som jej tam dala aj koment, ale este neodpisala, ale vyzeraju fakt super. Ty mas ktoru farbu fusiona?