Výběr kočárku do domu bez výtahu, poraďte

ewiczka2012
6. kvě 2012

Zdravím všechny a jako další si vás dovolím požádat o radu. JIž několik týdnů se poohlížím po kočárku pro naše první miminko. Nejprve jsem se orientovala v nabídce a upřesňovala si, co vše od kočárku chci, když mi došlo, že budeme muset nechávat kočárek ve sklepě a dítě vynášet do 3. patra po schodech a byla jsem opět na začátku. Chtěla bych nejlépe kombinovaný kočárek s nafukovacími koly a předními otočnými kolečky (typu ABC design Viper 4s) nebo alespoň otočnou přední nápravou (typu Bebecar Vector/Stylo AT), ale nenašla jsem žádný takový podvozek s vložnou taškou, tak bych se chtěla zeptat maminek, jaké kočárky s vložnou taškou používají nebo jak tento problém v bytě v domě bez výtahu vyřešily ony.
1) Pokud žádnou vhodnou kombinaci nenajdu, je možné dát nějakou univerzální vložnou tašku na podvozek se sportovní nástavbou, pokud se takový prodává samostatně bez hluboké vany a jde dát do úplného lehu? Termín porodu máme v polovině listopadu, takže myslím, že jde pouze o nějakých 5 - 6 měsíců, než půjde mimčo do sporťáku, takže problém s tím, aby se do tašky vlezlo nebude. Jen se bojím, aby bylo v tašce dobře chráněno před větem a zimou.
2) Např. u toho Abc design Viper 4s udávají hmotnost hluboké vany 3,7 kg - to asi není realistické, tahat ji půl roku i s malým do schodů?
3) Ještě mě napadlo, jestli by nešlo strčit tu vložnou tašku do hluboké vany a v tom dítě nosit domů, pokud by korbička nebyla úplně malá, a tím by přes zimu plnila i funkci fusaku?
4) Nejlepší by bylo, kdyby měl někdo nějaký spásný nápad na kočárek s nafukovacími otočnými koly a vložnou taškou. Hlavně bych ale kladla důraz na kvalitní sporťák, protože ten se bude používat podstatně déle. Nejlepší by byla cenová relace cca 10-15 000 za kombinovaný kočárek plus všechny serepetičky ke kočárku jako nánožník, pláštěnka atd. A aby ke kočárku byly adaptéry na nějakou kvalitnější autosedačku jako Maxi Cosi, Cybex, Romer.
Snad jsem to napsala trochu srozumitelně, děkuji maminky za rady.

ivca_doubek
6. kvě 2012

Ahojky,
na většinu otázek ti tedy neodpovím, ale mám trošku podobnou zkušenost. Bydlíme v RD se zvýšeným přízemím, takže to mám dolů jedno a půl patra. A řešila jsem to tak, že jsem prostě nosila dítě s korbičkou. Samozřejmě že to není nejlehčí, já k tomu navíc vodila ještě druhé dítě za ruku (protože samozřejmě na mě nemůže chvilku počkat nahoře / dole, než se vrátím 😅 🙄 ). Takže bych se při výběru kočárku poohlédla po korbičce která se bude dobře nosit. Kamarádka bydlí ve čtvrtém patře v domě bez výtahu a řeší to tak, že má fajn sousedy a se všemi je dohodnutá že se vchodové dveře zamykají celý den. Kočárek nechává dole na chodbě pod schody a nosí dítě v náručí. Ale je to takový "rodinný" typ bytovky, má prostě štěstí na sousedy. Jinak já mám Dorjan Danny sport 2009, nosila jsem jednou rukou, a pokud můžu poradit rozhodně by bylo lepší nosit oběma 😀. Což by mi stejně nešlo, když se mnou druhý chodil za ruku...
Toť moje zkušenost 🙂)

demian
6. kvě 2012

Ahoj,
mám Gesslein Future, u kterého se dají přední kolečka vyměnit i na otáčecí. Má vše, co požaduješ, akorát je trochu těžší kvůli podvozku. Cena nového se pohybuje kolem 20 tisíc. My koupili použitý za 6,5 tisíc, je 3 roky starý a v perfektním stavu. Moc se jich z druhé ruky neprodává, ale dají se najít.

boban
6. kvě 2012

@ewiczka2012 a co takhle koupit kočárek jaký chcete a zvlášt vložnou tašku,do které potom dítko přendáte a ponesete nahoru do bytu 😅 😝

ewiczka2012
autor
6. kvě 2012

@boban O tom také uvažujeme, ale nevím, jestli ty vložné tašky jdou dát do každého sporťáku. A ta taška tam potom jen tak leží a nijak se neupevňuje? Potom kolikrát prodávají kombinaci hluboká vana a sporťák a nevím, jestli se to dá koupit i samostatně, ale to už se zkusím zeptat v kamenném obchodě.

hypo
6. kvě 2012

@ewiczka2012 kamaradka resila neco podobneho autosedackou, ditko prenasela v nem a u druheho si uz vystacila s kokankou nebo satkem.... nekupovala kvuli tomu zadny specialni kocar....

boban
6. kvě 2012

@ewiczka2012 no to ji tam jen tak vložíš,ale já to myslela tak,že budete jezdit v hluboké korbičce a jak přijdete do bytovky tak dítko předěláte do té tašky a vynesete nahoru 😉

ewiczka2012
autor
6. kvě 2012

@demian Díky, já jsem se dívala na Gesslein F6, to je něco velmi podobného jako to Future, ale kočárek se vším tím příslušenstvím vyjde na cca 23 tisíc a to my přijde celkem dost. Ale díky za tip, nějaký ojetý by byl taky možnost.

ewiczka2012
autor
6. kvě 2012

@boban 🙂 Aha, to je taky jedna z možností, na kterou jsem myslela, ale kdyby se dítě nemuselo předělávat, tak by to samozřejmě bylo pro všechny jednodušší.

boban
6. kvě 2012

@ewiczka2012 no to je jasné 😉 😀

beruska1989
6. kvě 2012

@ewiczka2012 my máme patron fenix F4R, zadní kola nafukovací, přední otočná plná, nacvaknout s adaptéry jde jak sedačka patron mimmo, nebo i maxi cosi. sporták je super prostorný, stále používáme i na spaní. http://www.slune-cz.cz/kocarek-patron-bohemia-f...

scvrcek
6. kvě 2012

já teda taky musím nechávat kočárek ve sklepě, ale nenapadlo mě kvůli tomu kupovat extra kočárek...co jsem zjišťovala, můžeš koupit univerzální vložnou tašku a nebo holt vzít dítě do ruky, tak mi to tady radila spousta maminek...uvidím, jak to půjde v praxi, zatím nemám ani vložnou tašku, mám normální korbičku...na začátku bude mimčo v zavinovačce, tak ho budu nosit v ruce a pak asi taky..

sunnies
6. kvě 2012

ahojky, my bydlíme také v domě bez výtahu - 1.patro ve staré zástavbě. Navíc bez možnosti nechat kočárek někde dole např. ve sklepě. Máme kočárek ABC Design Viper 3S a jsem maximálně spokojená. Když byl Toník menší, snesla jsem si podvozek a pak malého v korbičce, která jde nacvaknout opravdu jednoduše. Korbička má dobré madlo, takže se to i dobře neslo. Teď už je na sporťáku, takže si většinou snesu celý prázdný kočár a potom jdu s malým v náručí. Trošku posilovna, ale dá se to zvládnout 🙂