Výběr kočárku pro 3. patro bez výtahu a žádný sklep

xsenova
19. črc 2012

Ahoj holky, takze v prosinci budeme mam prve mimco 😀 sme stastim bez seba 😀 jedinna otazka s ktorou si neviem rady je, ako vybrat kocarek. Byvame v starom baraku ktory nema vytah, sklepy dole sice su, ale v katastrofalnom stave - a dole kocik zamknut nemozeme nechat pretoze sem tam sa stane, ze niekto nezamkne vchod. Auto nemame, ze by sme ho tam nechali zlozeny. Ako vybrat kocarek?
1. odimatelna korbicka? neviete znacku?
2. kombinovany alebo hlboky + neskor golfky?
3. kto ma skusenosti ako ste to riesili?
4. neviete kocarek ktory ma lahku vahu??

Dik vsetkym vopred za odpoved a radu 🙂

ange_de_la_morte
19. črc 2012

@xsenova: ahojky já jsem hledala kočárek který bude hlavně lehký a jednoduše rozložitelný, brzo po porodu se vracím do školy takže budem s mimčem hodně cestovat , nakonec budu mít Chipolini Gemma, celkově je sice docela malinký, ale pro zimní mimčo je korbička dost veliká ( je jen o něco málo menší než většina hlubokých korbiček), sporťák sice není extra veliký ale budu pak brzo kupovat polohovatelné golfky. Korbička se dá jednoduše odcvaknout a je lehučká, stejně jednoduše se dá nacvaknout autosedačka ( bezadaptérově) . Švagrová tenhle kočár měla a byla hodně spokojená ( je malá takže taky hledala lehký kočár) takže jsme zvolili taky takto. A navíc i vzory i cena jsou docela přínivé

madormi
19. črc 2012

no tak to je těžké tahat do 3patra se bude šoatně každý 🙂 odnímatelnou korbu přenosnou má spousta kočárků od levných polských až po velmi drahé kočárky, záleží kolik eur jste ochotni ivestovat. neskor golfky bych nepořizovala spíš dobrý hluboký a dobrý sportáček nebo kombinovaný,ale golfky nejsou tak pohodlně na spaní po dítě a v zimě se tam vejít s fusakem nic moc.

katchi
19. črc 2012

Doporucuju golfky s hlubokou korbou. Napr. Inglesina Zippy to dela a je to super kocar. Hluboka korba je velka, vcetne polohovani zad a az mimco povyroste, prejdes jednoduse na golfky.

hankamisa
20. črc 2012

xsenova-taky řešíme tento problém,ale naštěstí bydlíme jen v prvním patře.taky bez sklepu a výtahu. 😠 tak taky kouknu na rady. 🙂

chmurkaxy
20. črc 2012

aj nova Inglesina Avio na tom istom principe ako Zippy je krasna 🙂
http://site.pishposhbaby.com/blog/tag/inglesina...

katka_21
20. črc 2012

@xsenova Hezký den, doporučovala bych Vám kočárek Valco Baby Zee, jsou to v podstatě golfky, ke kterým se dá dokoupit hluboká korbička. Kočárek je velice lehký a snadno se skládá, po složení sám stojí - nezabere tak v bytě tolik místa.

terezzz_zl
20. črc 2012

Ahoj, předem gratuluji k očekávanému miminku 🙂 k Tvé otázce: preferuju kočárky, které mají nafukovací kolečka a jsou tím pro dítě hodně pohodlné, protože dobře tlumí nárazy při jízdě, např. kočičí hlavy a tak. Jednou jsem dokonce četla, že maminka měla kočárek, s malými kolečky, které měly jenom tenkou gumu a dítě jí v tom zvracelo, když jela byť ve městě, ale bylo víc hrbolato. Mimino je víc klidnější, když se cítí pohodlně (a ty potom taky, když není uplakané a nespokojené z toho, že mu třeba není pohodlně). Proto bych osobně volila kočárek s nafukovacími kolečky, opravdu pohodlný, klidně i houpací a korbičku bych sundávala a nosila nahoru jenom to a podvozek bych nechala ve sklepě. Tam se mu nic nestane. Podle mě by Ti to ušetřilo tahání celého kočárku do třetího patra a přitom by jsi měla pohodlný a klidně i velký kočárek. Každopádně přeji šťastný výběr a užívej si těhotenství 🙂)

pejtho
20. črc 2012

Ahojky, my jsme měli ABC Design 3Tec-lehce odnímatelná lehoučká korba, kterou jsem vzala nahoru do bytu a podvozek jsem nechávala v kočárkárně. Obojí bylo krásně skladné a i celkem lehoučké.
Ale pokud by jsi chtěla tahat celý kočárek, tak ať to bude jakýkoliv, bude to společně s miminkem dost náročné...Můžeš koupit klasický zámek na kolo a podvozek-nebo celý kočárek pak připnout někde ve sklepě.

ja.na81
20. črc 2012

My s prvnim mimi bydleli tez ve 3. patre bez vytahu... a nosit kocarek, jakykoliv, az nahoru bych nedala, to fakt ne... golfky bych pro male mimi taky neporidila, nemam je rada do ted, proste me prijde, ze to neni pro prcky pohodlne... ale to je jen muj pohled...
Ja bych poresila to, zda opravdu nejde nechat kocarek zamknuty v prizemi - my tak nechavali, normalne takovym tim zamkem na kolo zamceny u zabradli - a do bytu jsem nosila jen vloznou tasku s mimi. Takze za me doporucuju kocarek s vloznou taskou (mame teutonii fun)

hofka1
20. črc 2012

Většinou ty trojkombinace jsou těžké kočáry, takže bych hledala asi jiný varianty. Nebo lehce vyndavatelnou korbu/tašku a konstrukci nechat dole a zamknout nebo donést nadvakrát. Co nošení? Šátky, Manduca? Nebo nějak zkultivovat aspoň jednu sklepní kóji. Taky bydlíme ve třetím bez výtahu, ale sklep teda máme a je k nezaplacení. Máme i kočárkárnu, ale lidi tam nechávají jenom horší kočárky a kola, bývají občas dveře dokořán, není to bezpečné.

popellka
20. črc 2012

Ahojky, určitě bych nešla do trojkombinace - ty jsou těžší! takže bych volila hlubokej zvlášť a pak sporťák nebo golfky. Hlubokej je lehoučkej - Inglesina Magnum, taky pěkně drndací s velkýma kolama a korba jde krásně jednoduše odepnout. Golfky jsou pak lehčí skoro všechny - my máme Chicco Liteway a nosím je jednou rukou 😉

duppe
20. črc 2012

Zdravím, taky bydlím ve starém baráku 4.patro bez výtahu ☹ a sklepy taky nic moc 😠 Ze začátku jsem byla hrdinka jak budu kočárek nosit nahoru do bytu, 😀 ale pak v reálu jsem tento plán zavrhla. Koupila jsem si kočárek Jané Slalom Pro hl.korbu + sporťák a pak jsem sebou vždy tahala jen tu korbičku a samozřejmě dítě 😀 a spodek zůstaval ve sklepě. U sporťáku to neřeším mám ho poskládaný a komplet ho nechávám ve sklepě. I když jsem lítala nahoru a dolů jen s mimčem a korbičkou byl to teda mazec a pokaždé jsem byla vyšťavená jak citron, a to dítě ti taky roste a přibírá....no mazec. Stejně jsem si teď pořídila golfky a jezdím s nima a ty taky nechávám ve sklepě ani s těma a dítětem a taškama bych se do bytu netahala 🙄
Takže moje rada, najít spůsob jak by bylo možné nechávat ve sklepě nebo v nějakém prostoru v přízemí alespon tu konstrukci kočárku.

garfie
20. črc 2012

Já ve stejné situaci kupovala auto 😀 uprímně, ať koupíš sebelehčí kočárek, bude to pěkná pruda-s dítětem a nějakou taškou už slušná váha...spíš bych uvažovala o náhradním řešení. Teda zamykat dole aspoň podvozek, opravit kóji, koupit na kočárek do domu nějakou truhlu, pochopitelně nějaká nosička místo kočárku. Kočárek s takovou tou vyjímatelnou taškou, když už bys musela běhat na několikrát....kamarádka má dobrej kočár s nafukovacíma kolama a drncá s ním dolů po schodech, ale jen jedno patro.....

adelkav
20. črc 2012

Ahoj, my bydleli stejně🙂 Vyřešili jsme to dřevěnou bednou na zámek, kterou jsme měli v přízemí a nechávali tam kočárek nebo podvozek, když byl syn miminko, měla jsem trojkombinaci Cortina Cam, vždy jsem ho vynesla jen v korbičce, to bylo super, hlavně když spinkal, že jsem ho nemusela budit. Sporťák jsem nechávala v přízemí a golfky máme lehoučké, v těch jsem ho do těch schodů výtáhla, to bylo fajn, když jsem nesla i nákup, že jsem si ho dala na golfky. Golfky máme Maclaren Techno XT. Přeju hodně sil na tahání do schodů🙂 Já se modlila, aby se malý naučil chodit co nejdříve do a ze schodů, odstěhovali jsme se dříve, než se to naučil🙂))

jennyska
20. črc 2012

Ahoj, téma je duplicitní - zamykám jej. Hezký den, J*