Výběr kočárku - začátečnice. Budu ráda za vaše rady

arabela_
12. led 2012

Ahoj, jsem úplná začátečnice co se týče výběru kočárku a celé výbavičky, ale ten kočárek mi přijde, že je nejtěžší vybrat. Vím, že je tady mnoho diskuzí ohledně výběru kočárku, ale jsou pro mě už moc "odborné", řeší se tam určitě typy, značky. Já bych potřebovala poradit od čeho mám začít, ani nevím, co je to např. zde zmiňovaný sporťák, trojkombinace (to je sedačka na auto+korbička+na větší dítě jakoby golfky?) atd.
Chápu, že golfky budou asi pro větší děti, takové ty sisličky. Jinak co se týče mě, tak jezdit budeme nejvíc po zámkové dlažbě v ulici, děťátko se nám narodí v květnu, čili to už bude nejspíš pěkně a teplo a léto bude před námi, miminko nebudu muset tolik oblékat, ale až přijde podzim říjen bude děťátku 5 měsíců a to už ho budu oblékat teple, tak aby se mi do kočárku ještě vešlo. Myslíte tedy že je lepší koukat po větších korbičkách? A jinak se mi zdá, že dřív se dělali ty kočárky takové veliké a dnes vidím na ulicích takové malé, nevíte proč?
A myslíte, že je lepší vybrat hned dohromady sedačku na auto, korbičku atd? Vůbec se v tom totiž nevyznám. Budu ráda za vaše rady.

johnatanka
12. led 2012

@akcull moc hezké stránky 😉

joodi
12. led 2012

@ivett Ten Skate mě hodně zaujal, ale neměla jsem možnost ho vyzkoušet. Je teda fakt dobrý, jo? A co ta sedačka, je dost velká? Myslím, že to pak měnili a už je zvlášť hluboká a sportovní, už to není 2v1.. a co košík, vejde se tam něco? To je pro mě důležitý 😀
Ještě jsem chtěla upozornit na kočárek Brio Go. Nezoušela jsem ho, ale prý je na vození naprosto skvělý, odpružený, prostorný...prý dokonce "Mercedes mezi kočárky" 🙂 Ona i ta jeho divná rukojeť je vlastně hodně pohodlná, stejně jako u golfek člověk nemusí ohýbat ruku v zápěstí 🙂

johnatanka
12. led 2012

@jancip já jsem hodně využívala nacvakávací autosedačku (doktoři, nákupy, školka - pro staršího syna, když jsem jela autem, v autě mi furt spala) já naopak hodně využívala i v zimě, využila jsem hodně i nánožník na vajíčko a i pláštěnku - vítr, sníh, déšť - nic nám nevadilo, měla tam krásně teploučko a mohla jsem si ji brát kamkoli, vajíčko se strašně špatně nosí na rukou a s větším dítkem je to hrozně těžký, takže za mne určitě nacvakávačky, ale dá se to řešit i golfkama s adaptéry nebo i jen s madlem a vajíčko se do nich prostě jen vloží a opře o madlo a zádíčka, na nějaký popojíždění to postačí

ad výběr kočáru - vybírejte podle velikosti a váhy sporťáku, protože min 2zimy v něm prcek bude
obě děti byly šťastný, když mohly vidět ven ve věku 6-9měs ze sporťáka, dále oceňuji ovladatelnost kočáru jednou rukou, když máte děti 2, když to druhé vodíte za ruku, tak fakt oceňuji lehký sporťák 😉

ivett
13. led 2012

@joodi já měla ten starší Skate a mě přišel super, ale jako jediný kočár bych ho nebrala...jen jako alternativu na rychlé ježdění po městě, k doktorům, shopping a tak, koš to nemá žádný, dole je taková síťka, bývá k tomu taška, která jde rozepnout a v ní je taky síťka a má to sloužit jako košík, ale mě to přijde na prd a nevyužila jsem...sporťák jsem skoro nevyužila, dcera byla fakt malá, ale myslím, že se tam vleze tak 2leté dítě...
brio go mi přijde designově super, i jsem s ním jezdila po prodejně a hrozně se mi líbil, ovládá se skvěle, jenže já tenkrát trvala na tom, aby šel do úplného lehu a on nejde, teď už by mi to nevadilo, ale když byla malá fakt malá, tak jsem chtěla plný leh...

arabela_
autor
13. led 2012

a holky co častěji kupujete, na půl roku nějaký třeba použitý levnější hluboký kočárek, pak prodáte a koupíte a dáte si záležet na tom sporťáku? Anebo častější je dnes koupit rovnou trojkombinaci?

ivett
13. led 2012

@arabela_ myslím, že častěji, kor na první dítě kupují lidi trojkombinace, ono je to praktické a já proti nim nic nemám, ale když už bych trojkombinaci vybírala, koukala bych hlavně na to, jaký je sporťák...
já mám teď třeba sporťák, na který se korbička nedělá, nebo teď už jo, ale donedávna se nedělala, takže já bych musela kupovat buďto vložnou tašku a nebo hluboký zvlášť a pak ten sporťák...
pokud se ti líbí nějaká trojkombinace, zajeď ji vyzkoušet, omrkni hlavně sporťák, korbička opravdu není tak podstatná, do zimy ti tam prcek určitě vleze a od 6m s fusakem a v úplném lehu může být děcko i ve sporťáku...
kdyžtak sem hoď nějaké tipy, co se ti líbí nebo co tě zaujaly, mrknem, poradíme 😉

misula.g
13. led 2012

@ivett A mohu se zeptat na tvé hodnocení kočárku Firkon Verano Long, který jsem popisovala na předchozí stránce? Tam se jeví sporťák dost velký, ale ještě jsem jej neviděla v realu...

misula.g
13. led 2012

@ivett Budeme jezdit po městě i v přírodě

ivett
13. led 2012

@misula.g přiznám se, že s tímhle zkušenost nemám, ségry kámoška ho má, ale jezdí zatím v hl. korbě, já ho viděa 2x když jsme se potkaly a hl. korbu má hooodně velikou, sporťák nevím, neviděla jsem...

misula.g
13. led 2012

@ivett I tak děkuji 🙂

sariky
13. led 2012

my jsme prave koupili kocarek - jupiiii. cekame dvojcatka, tak byl vyber trosku slozitejsi, ale snad to bude dobra volba 😉

akcull
13. led 2012

@johnatanka děkuji za pochvalu🙂

akcull
13. led 2012

@misula.g firkon verano long jsem okukovala v batolatku, musím říct, že za tu cenu mě mile překvapil🙂, korbička je fakt velká, s polohováním, odvětráním a dají se do ní ještě dokoupit i další bavlněné vložky (na matraci a boky korbičky) na výměnu - to mi přijde fajn, sporťák je taky mega prostorný, vysoko boudička, pevná zádíčka, jde až do lehu a jde otočit po a proti směru jízdy (jediné co mě na tom sporťáku vadilo, tak že v oblasti hlavičky byla taková umělinová díratá látka a zdály se krátké ty pásy - ale to se dá řešit dokoupením bavlněné vložky do sporťáčku a případně i kšíry se dají dokoupit...),
kočárek má velká nafukovací kola a dobré odpružení, určo zvládne i nějaký ten terén...prodávají k němu i adaptér na autosedačku Maxi cosi
Osobní zkušenost s ním nemám, ale pro mě ve srovnání s x-landerem xa (který jsem měla) firkon verano long jednoznačně vede....

misula.g
13. led 2012

@akcull Děkuji, my se na něj jedeme zítra podívat, tak jsem zvědavá 🙂 Jiný zatím nehledáme

arabela_
autor
16. led 2012

holky jaký kočárek byste mě tedy doporučili, když jsem si seřadila priority, dítě budeme mít v květnu - tedy letní, když jsem psala, že bydlíme na vesnici - tak ale okolo jsou spíše pole, takže do přírody chodit nebudu, spíše budeme na zahradě, nebo jen po okolí vesnice, nevím kam jinam bych s kočárkem chodila, když budu kojit, takže jen poblíž našeho domu - vesnice je nově postavená, tedy zámková dlažba. Problém s terénem tedy nebudu mít.
Ani nebudu jezdit MHD, jedině autem (doktory, nákupy) a auto máme kombika, takže nebude problém se uložením kočárku do auta, tedy nemusí to být ani extra skladný kočárek. Výtah také nebudu používat, bydlíme v domku. spíš aby se nám dobře držel, jsem menší postavy. Pak také nechci trojkolku (nebudu muset nikde složitě manévrovat), přijde mi stabilnější normální čtyřkolka. Zároveň nechceme do kočárku dávat velké peníze, když hlubokou korbu bude mít dítě jen na 6 měsíců a zřejmě po šesti měsích - to bude zima litopad - tak budu muset mít fusak a tedy už zřejmě sporťák. Takže rozhodně nejsem nijak náročná a ani mě nanapadají žádné extra požadavky. Je tedy pro mě ekonomičtější koupit jen hluboký kočárek - levný? Na tom hlubokém kočárku přeci nejde ani nic zkazit... Pak autosedačku zvlášť a sporťák či golfky až na zimu? Nebo koupit rovnou nějakou levnější trojkombinaci? Kde bych měla vše najednou - stejný podvozek, autosedačku,hl. korbu a sporťák?
Také nechci obcházet mnoho obchodů, také na to nemám ani čas, ráda bych zašla tak do jednoho, dvou.
Díky za nápady a případně za odkazy na takové kočárky pro nenáročné

yes79
16. led 2012

@arabela_ ahoj, my máme taky květnovou holčičku, tenkrát jsme kupovali použitý kočárek DorJan Cross Country, čtyřkolku, nafukovací kola, jezdili jsme dost do terénu, s vložnou taškou, pak jsme koupili sportovní trojkolku, bydlíme ve městě, ale dost jsme s kočárem chodili do přírody, ale i do města, zatim ten kočár máme, ale přemýšlíme že ho ještě zkusíme prodat

arabela_
autor
16. led 2012

@yes79 tak to my nevíme, zda chlapečka či holčičku, bude to překvapení 🙂
takže kočárek bude v neutrální barvě nebo ho koupíme až po porodu. Jak píšeš, že jste jezdili hodně do terénu, mě rodina říká, že kam bych s malým miminkem jezdila, že budu ráda, když doma všechno stihnu okolo mimi a okolo domácnosti (nakojit, uklidit, vyprat, vyžehlit, uvařit atd.) a tak že budu ráda, když se projedu jen okolo našeho domku a ne někam dál, stejně když budu na mateřské, manžel v práci, tak sama někam do přírody bych se stejně nevydala, to bych se bála, to nechodím ani teď.
Na velké nákupy stejně autem s manželem a k doktorům s miminkem se sama asi taky nevydám.

yes79
16. led 2012

@arabela_ my ho taky vybírali v neutrální barvě, je takový khaki zelený a trojkolku jsme koupili oranžovou, já teda jezdila hodně i sama, jak autem tak i vlakem

arabela_
autor
16. led 2012

@yes79 tak my jak máme zahradu, tak je na ní pořád co dělat a člověk když je pěkně je skoro celý den venku, v létě obědvá tam, večeří atd. takže ta potřeba nebo čas jít někam "úplně" ven, je menší

ladybugie
16. led 2012

@arabela_ ahojky, tak na procházky s kočárkem jsem se těšila za všeho nejvíc. Měla jsem na dceru několik kočárků. Začala jsem Peg-Perego Culla na podvozku Classico. Bydlíme na vsi, takže kolem taky pole a asfalt v nedohlednu. Kočárek trošku drncal, tak jsem ho nechala spíš do města a jako podvozek pro autosedačku. Po vsi jsem jezdila Deltimem Skippy od švagrové. Pohodička. Houpal jak blázen, takže polňačky nebyly žádný problém. Malá hajala jak andílek. Vejde se do něj ještě teď a to má 22m, 13kg a 98cm. Podotýkám, že fusak ani silnější deka nejsou problém. Vejde se. Chodila jsem do polí, měla jsem s sebou ještě našeho loveckého psa. Když začala princezna ťapat, tak jsme šly na golfky Chicco Multiway. Má je i kamarádka na svou holčičku a společně dál brázdíme naše polňačky a pohoda. Holky jsou schopné si v tom i schrupnout.
Na velké nákupy jsem jezdila s podvozkem a autosedačkou. Když malá seděla, tak šla hačat do nákupního vozíku. Jo, a rozená je v březnu 2010. Byla taková zima, že ještě na konci května jezdila ve fusaku s beránkem 😀

Teď čekám dvojčátka a mám koupený kočárek od Patronu. Velký, prostorný, houpavý a má nasazovací autosedačky. A pak půjdeme nejspíš do Chipolina golfek nebo Peg-Perego Aria Twin golfek, to ještě uvidím.

jmisa
16. led 2012

@arabela_ rozhodně bych chtěla podvozek, kde jde nacvaknout autosedačka, protože ono se dítě ve vajíčku dost pronese a i k doktorovi nebo na úřad, případně nakoupit je lepší mít tuto možnost.
Ale jde to vyřešit i golfkama, na které jde napasovat ta autosedajda, některé golfky slouží i jako podvozky, ale rozmyslela bych to předem.

Za mě bych chtěla i otočná kolečka vpředu, aretovací, ono se to sice nezdá, ale rozdíl tam je velký.

Jinak právě u kojení jsem jezdila na ven dlouho, když dítě chtělo, nakojila jsem někde na lavičce a jela dál, horší to pak už bylo na příkrmech, to muselo být kde ohřát.

beruska1989
16. led 2012

@jmisa

já třeba mám tento: http://ajashop.mimishop.cz/detail.php?zbozi=240...

+ se k němu dá dokoupit korba (my měli jen vložnou tašku, korbu začali vyrábět později) ale na druhé korbu dokoupíme

http://www.splavacek.cz/kocarky/travel-system-h...

a na podvozek jde nacvaknout autosedačka

ivett
16. led 2012

@arabela_ proč bys musela být někde poblíž domu, když budeš kojit? kojit se dá kdekoli, kor v létě a tak malé mimčo 😉 pak taky to, že nebudeš stíhat domácnost apod., to je blbost, když budeš chtít, stihneš v pohodě, naopak u tak malého miminka toho stihneš daleko daleko víc (aspoň z mé zkušenosti), protože ti jen leží a spí, nikam ti nechodí, nelozí, nekramaří, nemusíš se bát, že ti na sebe kdeco převrátí, shodí apod., to jen takový postřeh...
jako cenu teda si za komplet kočár předsatvuješ? autosedačku bych řešila v každém případě zvlášť a osobně doporučuju romer nebo maxi cosi, kočár bych tedy řešila buďto dvojkombinaci nebo sporťák s vložnou taškou, pokud jsi smířená st ím, že prost ěhl. kobru ani moc nevyužiješ...
ad. 3-4kolka, to o té stabilnosti, mám zkušensot s obojím a s obojím se jezdí stejně - dobře...to, že je 3kolka převrací a není stabilní, je tak trochu mýtus mi přijde, protože pokud umíš s kočárkem jet, není důvod, abys dítě vyklopila a do terénu sama říkáš, že jezdit nebudeš...ale uznávám že především starší generace (myšleno babičky a prababičky) s 3kolkou problém mít můžou, ne všechny, ale najdou se tací, co s tím prostě jet neumí no...
4kolek je všude plno, pokud jsi malá, asi bych koukla po něčem lehčím, z 90% s kočárem budeš jezdit ty, takže názor chlapů, kterak je potřeba bytelný velký kočár, je zcestný, protože si uvědom, že to ty se s ním budeš především tahat, ne ten chlap...

yes79
16. led 2012

@arabela_ já vím, rozumím ti, taky bych to řešila jinak, kdyby jsme bydleli v domečku, ale takhle člověk rád vypadne z paneláku teď už stejně s kočárem ven ani nechodíme, malá už cape sama, je jí 19 měsíců, naposeldy jsme byli s kočárem někdy na podzim 🙂

yes79
16. led 2012

@ivett přesně proto jsme kupovali lehčí trojkolku sporťák, bydlíme v kopci a tahat se s těžkým kočárem a s mímem, to byl záhul 😀 jinak jak píšeš, já právě cestovala co to šlo, kojit se dá kdekoliv, což bylo naprosto úžasný, žádný tahání jídla sebou

beruska1989
16. led 2012

@ladybugie taky máme kočárek od patronu🙂

sariky
16. led 2012

@ladybugie my jsme pro dvojčátka koupili easy walker duo tak doufám, že vydrží a nebudu muset řešit žádný jiný kočárek 🙂

ivett
16. led 2012

já sice dům nemám (zatím), ale sestra v domě bydlí a naopak je ráda, když se projde i mimo zahradu...zahrada je samozřejmě fajn, ale co furt tam, že? když není vyhnutí, hodí malou do kočáru, upsí na zahradě a může jít něco dělat, ale ráda chodí na procházky po vesnici nebo do města apod., já bych asi zavřená furt v baráku nebo na zahradě nevydržela, ale já jsem městský člověk, tak na to možná koukám jinak...

yes79
16. led 2012

@sariky tenhle měla a má kamarádka na dvojčátka a je super, zkoušela sem ho, je lehounký a žádný problém s ním nemá doteď, dětičkám budou už dva roky

yes79
16. led 2012

@ivett jak píšeš, já jsem taky z města a hlavně z paneláku, a bojím se, že kdybych byla v domečku, že strašně zlenivim, že bych nikam nechodila :-/