Výběr kočárku - začátečnice. Budu ráda za vaše rady

arabela_
12. led 2012

Ahoj, jsem úplná začátečnice co se týče výběru kočárku a celé výbavičky, ale ten kočárek mi přijde, že je nejtěžší vybrat. Vím, že je tady mnoho diskuzí ohledně výběru kočárku, ale jsou pro mě už moc "odborné", řeší se tam určitě typy, značky. Já bych potřebovala poradit od čeho mám začít, ani nevím, co je to např. zde zmiňovaný sporťák, trojkombinace (to je sedačka na auto+korbička+na větší dítě jakoby golfky?) atd.
Chápu, že golfky budou asi pro větší děti, takové ty sisličky. Jinak co se týče mě, tak jezdit budeme nejvíc po zámkové dlažbě v ulici, děťátko se nám narodí v květnu, čili to už bude nejspíš pěkně a teplo a léto bude před námi, miminko nebudu muset tolik oblékat, ale až přijde podzim říjen bude děťátku 5 měsíců a to už ho budu oblékat teple, tak aby se mi do kočárku ještě vešlo. Myslíte tedy že je lepší koukat po větších korbičkách? A jinak se mi zdá, že dřív se dělali ty kočárky takové veliké a dnes vidím na ulicích takové malé, nevíte proč?
A myslíte, že je lepší vybrat hned dohromady sedačku na auto, korbičku atd? Vůbec se v tom totiž nevyznám. Budu ráda za vaše rady.

ivett
12. led 2012

isofix je určitě parádní věc, máme ho a je to super, nedovedu si předsatvit pásat vajíčko i velkou sedačku pásem, je to opruz...

rozdíl mezi sporťákem a golfkama, golfky jsou zpravidla skladnější, lehčí...ale jsou golfky a golfky, někdo mluví o golfkách když myslí menší a skladný sporťáček do města, klasické golfové hole jsou takové ty kočárky, co se skládají rukojetí k sobě, nemají spojenou rukojeť (některé už ano) a prostě působí jako ty "hole", kdežto menší městský sporťák se dá složit i jinak a kompaktněji, golfky jsou po složení zpravidla dlouhé a úzké, sporťák je širší, ale kratší, pro mě třeba podstatnější...
jsou golfky s polohováním a bez, určitě je lepší mít polohvoací, tzn. že minimálně záda (nejlíp i nožky) jdou polohovat do lehu, jsou ale i takové, co polohovat vůbec nejdou a to už je pro větší určitě minimálně pevně sedící děti...od půl roku jedině polohovací do co největšího lehu...

zuzi82
12. led 2012

@arabela_ My golfáče kupovali na Aukru hlavně, když jedeme autem do města, ať netaháme velký kočár a pak taky na září do letadla na dovču 😉

ivett
12. led 2012

vajíčko chci příště maxi cosi, já byla s perégem spokojená, jen je těžké jako kráva 😀 tkaže jsem ocenila nacvakávání na podvozek, ale maxi cosi je víc kompatibilní s mnoha kočárky a přijde mi krapet pohodlnější pro dítě...jinak ale vajíčko od peréga rozhodně doporučuju, podle mě je hodně bezpečné...malá mi do něj vlezla do 11m

ivett
12. led 2012

a co se týče polských "tanků" jak já říkám, tak právě dorjany a taka apod. mě přijdou prostě velké, už to není taková kráva jak to bývalo, ale pořád jsou na mě moc bytelné, velké a neskladné...ale to je o pohledu a o tom, co kdo chce a považuje za důležité, já protože často vozím kočár v autě, chtěla co nejskladnější a pak lehce ovladatelný, což u těch polských mi nepřišlo moc ok, na mě jsou prostě těžké...no a poslední věc, ale to je jen můj problém, mě se ty polské nelíbí vzhledově ani materiálem, ale to už je o každém...
o xlanderu momentálně uvažuju na víkendové ježdění u tchýně, ať tam nemusím furt tahat náš kočár, myslím, že ten by na ty 2 hodiny ježdění co 14 dnů mochl stačit a stojí rozumné peníze...jinak ať je jen nehaním, zrovna xlander má podle mě hooodně dobře vychytanou boudu, je dobře odpružený, vzhledově docela hezký, má prostorný sporťák a celkově mi přijde jako super varianta, mezi levným a přitom dobrým kočárem, proto jsem taky psala, že z polska jedině xlander...

joodi
12. led 2012

@ivett přesně tak, X-lander je jediný pěkný a celkem vychytaný a kvalitní Polák 🙂
Takže to PP vejce je fakt tak těžké?? Už jsem o tom slyšela, ale nechtělo se mi věřit, že to je takový rozdíl.. Hmm, já mám zrovna Peg Perego ráda, tak bych u druhého do něj možná šla...ale to vejce mě odrazuje 😀 Viděla jsi nový model Peg Perego Book? Ještě se neprodává,na youtube je ale video tak jsem zvědavá, jaký nakonec bude 🙂
Ivett a jaký máš tedy vlastně kočár?

Jinak do kufru krátké Fabie ce nám vešel Mutsy, ale musela jsem sundat kolečka (jde to snadno, ale...) Jinak nevím, který by se tam vešel, ještě před porodem jsme koupili kombi a já mám taky kombi, tak prostor neřeším. 🙂

brusinka.pusinka
12. led 2012

@joodi já jak jsme dala foto kočárku tak je to taky polák a nezdál se mi nekvalitní opravdu záleží asi na každém kočárku 😉 a skladnej byl i vaničku měl hodně velkou jezdili jsme v 9 měsících i s fusakem pak jsme dali sporťák a jezdili do 2 let v pohodě pak už jsme neužili ani moc golfky moje malá je chodička ta chodí od 9 měsíce a teď jen posvých 😉 .....Hol každej má jiný názor a nejlepší by bylo
@arabela_ pochodit po obchodech povozit omakat a vyzkoušet 😉

ivett
12. led 2012

@joodi PP book jsem zatím neviděla, jdu to vygooglit 😀 to vajoc od PP je podle mě super co se týče bezpečnosti a vychytanosti, ale těžké fakt je...jako mě to pak ani nepřišlo, smýkala jsem v tom 11m dceru a v rukách jsem nosila ještě nákup a přebalovací tašku apod., já jsem si zvykla, ale kdo mi pomáhal, tak se divil, že se nestrhám když nosím takovou váhu...smaotné vajco váží 5kg, podle ofiko informací a myslím, že to i odpovídá, je těžké fakt dost...a co se pásání týče, bez isofixu bych do něj nešla, vím, že do některých aut jsem ho nepřipásala, protože pásy jsou krátké a ta sedačka docela mohutná a pásy ji neobepnou...na isofix nebo na tu základnu na pásy ale úplně v pohodě...já si zvykla, jako často jsem ji nenosila, jen od auta domů, protože v obchodě jsem buďto měla podvozek nebo vozík...měla jsem GT3, pak jsem do auta právě kvůli blbé skladnosti GT3 koupila PP Skate, ten byl parádní, pak jsem ale oboje prodala 🙂 Teď mám jako velký kočár Baby Jogger City Elite a místo glfek Bugaboo Bee 😉

Do krátké Fabie vleze podle mě kde co, kámoška má krátkého golfa, což je tak velikostně stejně mi přijde a naskládá tam (sice se sundanýma kolečkama, ale naskládá) Jedo Fyn, což je docela velký kočár řekla bych...

katka_brno
12. led 2012

@ivett no my koupili dorjan sport 2011 má oproti x-landerovi tu korbu i sporťák větší a ještě byl levnější tak nevím a těžší je jen o kilo, navíc je to outdorovej i městkej kočár

ivett
12. led 2012

já bychjen ještě u těch vaniček dodala, že ony nejsou tak malé jak se zdají, ale nikdo dopředu neodhadne, jak velké bude jeho dítě, mě by se malá do vaničky určitě vešla dýl jak v 6m, klidně možná do těch 11m by se tam vešla, Perégo ji má jednu z největších a navíc polohovací, ale mě tam malá prostě nechtěla být, neviděla kolem sebe...a to pak můžete mít korbu velkou jak chcete, ale dokud dítě nesedí, tak ho tam neposadíte a když vidět ven chce, tak je to pak o nervy taková jízda 😀

jeudi
12. led 2012

ahojky dnes jsou vsechny ,,moderni,, kocarky malinky to je pravda pokud chces prostorny tak jsou to kocarky takko aspon myslim ze se tak jmenuji dobre se houpou a jsou prostorne.my mame vybrany kocarek stokke ruzovy hlub.korbu a sportak.preji stastnou ruku pri vyberu

ivett
12. led 2012

tak ten PP book nevypadá špatně 😉 jsem zvědavá na realitu...

ivett
12. led 2012

@katka_brno já se nehádám, určitě je to každého věc, co si koupí a určitě budete spokojení, když jste si ho vybrali, kámoška má dorjan 2010 a spokojená není, ani její manžel, je vysoký a ten kočár je na něj fakt nízko...mě přijde takový monstrozní, ale na mě tak působí všechny tyhle polské kočáry, jezdila jsem s ním, jako určitě je to vyhovující, ale když si můžu dovolit vybírat a koupit něco, co mě nadchne víc, tak neváhám...tím ale polské kočáry nehaním, věřím, že s ním jsou lidi spokojení a stačí jim 😉
co mě třeba vadí, že při skládání se skládá podvozek zvlášť a sedačka se sundává, mě přijde praktičtější a skladnější, když to jde najednou, ale tohle nejde u hodně kočárků...

vybrat ten nej kočár je někdy fakt kumšt 😀

ivett
12. led 2012

@jeudi tak já si myslím, že i moderní kočáry můžou být prostorné 😉

katka_brno
12. led 2012

@ivett já se taky nehádám 😀 , vím že bylo dost negativního na 2010,a le 2011 si docela pochvalujou v diskuzích a ta výška no máš pravdu, my jsme oba mrňousové tož nám to neva 😀 ale ta korba i sporťák jsou fakt větší, přeměřovali jsme to 😀 no uvidíme jak s ním budeme spokojeni

ivett
12. led 2012

@katka_brno přeju ať spokojení jste 😉

saaralota
12. led 2012

@ivett Ahoj, uvažuji o kočárku Peg perego gt3 a přemýšlím, jestli koupit vše i se sedačkou. Odrazuje mě, že je těžká, ale jinou sedačku zase na podvozek kočárku nenacvaknu... Jak často jste využívali nacvaknutí sedačky na kočárek?

marketa97
12. led 2012

@megy teď jsi mě docela pobavila s tím, že jsi alergická na x-landery atd. Ty dva další typu kočárků jsou jiné a to nejen cenově (PP a Jané), ale zrovna X-lander (konkrétně XA) a Takko warrior jsou typově hodně podobné kočárky... Ale to jen takový postřeh.

ivett
12. led 2012

@saaralota já právě 3kombinaci měla a kdyby byl podvozek skladnější, nechám si ho, sporťák je super, sedačka je podle mě hodně bezpečná a dobrá, je těžší ale dá se zvyknout, na podvozek jsem si nacvakávala málo, resp. jen když jsem jela někam, kde nebyly v nákupáku vozíky nebo jsem jela na nákupy do nějakého shooping centra a lítala tam po obchodech, na tohle je to super...ale zase když jsem jezdila někde dýl, tak jsem vozila korbu a malou dávala do ní, nejsem zastánce dlouhodobého vožení dětí ve vajíčkách místo korbiček, takže na rychlé nákupy jsem cvakala sedačku na vozíky (je super, že ze spodu má takové zdířky a zobáčky na isofix, parádně pasují na konstrukci většiny nákupních vozíků, nemusíš dávat sedačku dovnitř na dno, ale normálně tam, kde dítě sedí, krásně to pasuje a cvakneš to na hranu vozíku a hranu toho odklápěcího sedátka, kde sedí pak větší dítě) a když jsem potřebovala někam jet kde vozíky nebyly, tak jsem brala podvozek, ale bylo to fakt málo...já proto právě pak koupila do auta PP Skate a měla jsem ho tam, ten podvozek byl super skladný a lehký a k němu adaptéry na sedačku, takže jsem pak vajíčko vozívala i na tom...ale když jsem věděla, že jedu na shopping třeba na celé odpoledne, tak jsem brala s sebou korbu a malou přendávala...takže ať to shrnu, to nacvakávání jsme využili minimálně...já si na tu váhu zvykla, i když těžká prostě je, to nezastírám...

jancip
12. led 2012

Ono je to i hodně o vkusu. Mně se třeba ty nové moderní městské trojkolky vůbec nelíbí, takže jsem zůstala u klasiky. Ale každýmu se líbí něco jiného. Prvně by se ale měl dívat opravdu na to, jaké vlastnosti jsou pro něho prioritní. Je fakt, že náš "polák" je hodně velký a ne zrovna lehký, ale máme velké auto, takže se nám tam vleze. Navíc stejně korbu budeme vozit minimálně, max. podvozek a vajíčko, takže pro nás třeba skladnost nebyla prioritní.

megy
12. led 2012

@marketa97 já vím, že jsou typově podobné, ale mám kolikrát pocit, že pokud nemáš vybrán X-lander tak jsi prostě out a to mě docela na druhých mrzí tenhle názor - nic víc, nic míň. 😉

saaralota
12. led 2012

@ivett díky za informaci. Budu to muset ještě promyslet. Ale zase pokud je sedačka jinak dobrá, jen těžká... tak si asi zaposiluju 🙂.

megy
12. led 2012

@katka_brno souhlasím s tebou - má větší korbičku než landery 🙂

mitote
12. led 2012

zalezi co od kocarku ocekavas, ja jsem vybirala kocarek aby byl lehky, z kvalitnich materialu (zadny plastak), aby mel nastavitelnou vysku rukojeti, prehazovaci rukojet, nastaveni sedacky - korbicky po i proti smeru jizdy, aby mel nastavitelne odpruzeni dle vahy ditete, aby mel aretaci kolecek a aby mel moznost zimnich kol, aby to byla trojkombinace a aby byl skladny...sumasumarum me z toho vysel jeden kocarek...otazka je pak cena, jaky mate limit

ivett
12. led 2012

@saaralota já bych jí vytkla fakt jen tu váhu...třeba moje sestra z ní byla nadšená, měla vajíčko nějaké od chicca a pak zkusila tu naši a její malá v tom byla daleko spokojenější a i ségra říkala, že je to rozhodně lepší sedačka...ale každopdáně doporučuju isofix nebo tu základnu na pásy...

marketa97
12. led 2012

@megy to už dneska asi neplatí ani o těch x-landrech (myslím to, že s ním jsi IN), spousta maminek nad ním ohrne nos protože je polský, stejně jako takko a další. Dneska už jsou jiný IN kočárky, který se teda ale mně vůbec nelíbí a tady u nás na vsi by se teda nechytali.
A souhlasím s tím, že Takko má větší korbičku, stejně tak i Dorjan je větší než X-lander. Zase sporťák bych ale řekla, že je prostornější u landera (boudička je nad hlavičkou víc vyklenutá a překlápěcí ještě o jeden díl navíc dopředu, takže víc chrání prcka).

ivett
12. led 2012

tak soudit někoho podle toho, jaký má kočár a jestli je IN nebo není, mi přijde docela omezené a takový člověk je podle mě přízemní...každý ať si pořídí co se mu líbí nebo na co má, ne? jak jsem psala, mě xlander přijde super, na to že je to polský kočár, tak kdyby se mi nic jiného nelíbilo víc, tak jdu klidně do něj...
např. jedo fyn má zase podle mě hodně prostornou tu hl. korbičku, což je super, je myslím i polohovací, ale nejsem si teď jistá, podvozek má hojdací, materiál mi nepřijde špatný, ovládá se docela dobře, na to jak je obrovský (má ho kamarádka a sestřenka) a hlavně, kdo si ho koupí, tak je asi přesvědčený, že je to ten pravý a za to se mu přece nikdo nemůže smát 😒
to, že jiný by si ho nekoupil, je čistě jeho věc, stejně jako to, že si ho někdo koupí...a tak bych mohla vyjmenovávat všechny kočárky, co kdo kdy měl, bude mít nebo má, chce nebo chtěl by...

aemmi
12. led 2012

Tak já vybírala podle toho, kde hlavně s kočárem budu jezdit, chtěla jsem nafukovací kola, aby byl pěkně odpruženej,lkomfortní pro dítě, vešel se do výtahu!!! a do kufru od auta 😉 máme Inglesinu magnum a po více jak 3 měsících jí dávám 1*, šla jsem po ní i proto, že je to sice kombinace, ale sporták se udělá z hluboké verze, takže nám tu nezavází sedačka, navíc hodně holek říká, že ty sportovní verze těhle kočárků za moc nestojí, takže pokud mi ve sportovní verzi nebude vyhovovat, nebude mě to až tak štvát a už ted mám vybrané golfky, které určitě využijeme tak jako tak. Jen jsme udělali blbost s autosedačkou, chtěla jsem, aby šla nacvakávat na podvozek, nakonec jsme to zatím využili snad jen 2x a zjistili, že tohle vajíčko je úplně blbý, je moc do sedu a je poměrně malý a to nebylo zrovna nejlevnější, na druhý dítě budeme pořizovat jiný i za cenu toho, že ho nebudeme moci dávat na podvozek.

jancip
12. led 2012

@aemmi Tak to máš úplně opačnou zkušenost, než má kamarádak. Ta si pro druhé dítě kupovala nový kočárek jen proto, že u toho prvního nemohla nacvakávat vajíčko na podvozek. On si to člověk asi musí vyzkoušet sám, protože univerzální rada neexistuje. A to stejný třeba se zimními kombinézami na novorozence. Jedna kamarádka mi říká, že ji nemá, že je to úplně zbytečné a druhá si ji nemůže vynachválit. A pak babo raď 🙂

misula.g
12. led 2012

@arabela_ Ahoj, já jsem taky úplná začátečnice a podle toho, co jsem dnes nastudovala, tak se mi jeví jako dobrý kočárek Firkon Verano Long. Termín porodu mám na přelomu května a června, takže do zimy využiji hlubokou korbičku a potom na jaro sporťák, který má délku lehu 102 cm - dá se nasadit oběma směry. Korbička se dá přenášet a dá se využít jako kolébka. Potah je pratelný, kočárek má velké množství barevných variant. Boudička má odvětrání a síťku proti hmyzu. Kolečka nafukovací, přední kola otočná. Cena taky dobrá - u mne je cena důležitým kritériem. Kočárek byl hodnocen skvěle v testu MF Dnes. No, asi se na něj pojedeme o víkendu podívat 🙂

aemmi
12. led 2012

@jancip ono to má fakt každý jinak, my jsme s tímhle kočárem fakt spokojený a používám ho denně, takže je to priorita, za další, s malou jsme za její 3 měsíce života najezdili stovky km, babičku máme na druhým konci ČR, takže pohodlí mimina ve vajíčku je na druhém místě, když v něm stráví docela dost hodin a nacvakávání sedačky prostě pro nás není tak důležité, to využijeme max. v nákupních centrech, kde ale nejsme až tak často a když už, tak vajíčko jde hodit do košíku 🙂 takhle to máme my...s tou kombinézou, taky ji moc nevyužiju, občas do nosítka, ale do zimního fusaku zatím nebyla nutná 😉

akcull
12. led 2012

@arabela_ zkus juknout na moje stránky je tam pár rad do začátku pro výběr kočárků a taky hodnocení kočárků které jsem měla....
http://www.nasekocarky.cz/vyber-kocarku
Přeji štastnou ruku při výběru kočárku.🙂