Výběr kočárku - začátečnice. Budu ráda za vaše rady

arabela_
12. led 2012

Ahoj, jsem úplná začátečnice co se týče výběru kočárku a celé výbavičky, ale ten kočárek mi přijde, že je nejtěžší vybrat. Vím, že je tady mnoho diskuzí ohledně výběru kočárku, ale jsou pro mě už moc "odborné", řeší se tam určitě typy, značky. Já bych potřebovala poradit od čeho mám začít, ani nevím, co je to např. zde zmiňovaný sporťák, trojkombinace (to je sedačka na auto+korbička+na větší dítě jakoby golfky?) atd.
Chápu, že golfky budou asi pro větší děti, takové ty sisličky. Jinak co se týče mě, tak jezdit budeme nejvíc po zámkové dlažbě v ulici, děťátko se nám narodí v květnu, čili to už bude nejspíš pěkně a teplo a léto bude před námi, miminko nebudu muset tolik oblékat, ale až přijde podzim říjen bude děťátku 5 měsíců a to už ho budu oblékat teple, tak aby se mi do kočárku ještě vešlo. Myslíte tedy že je lepší koukat po větších korbičkách? A jinak se mi zdá, že dřív se dělali ty kočárky takové veliké a dnes vidím na ulicích takové malé, nevíte proč?
A myslíte, že je lepší vybrat hned dohromady sedačku na auto, korbičku atd? Vůbec se v tom totiž nevyznám. Budu ráda za vaše rady.

ivett
16. led 2012

@yes79 já právě myslím, že bys nezlenivěla, jako asi by to bylo fajn, že když se ti nechce ven, šupneš prcka na zahradu, ale já si nedovedu představit s ním někam nejít a furt jen sedět na zadku...a to jsem docela lenivec právě 😀 my domek plánujeme a jak jezdím k ségře na dům, tak uznávám, že s dětma je dům a zahrada super, ale člověk se musí podívat i jinam 😀
mmch easy walker jsou kvalitní kočárky a ještě tfk 😉

yes79
16. led 2012

@ivett já vím, ale my domek neplánujem, jezdíme k bratrovi na domeček, pak jezdíme na chatu a tak různě, takže se nenudíme 🙂jj, bylo by to super, vyhodit prcka na dvorek, sebou plácnout na deku a lehárko 😀

yes79
16. led 2012

já mám sporťák Graco Trekko a nemůžu si ztěžovat

ivett
16. led 2012

mě se od graca líbí symbio, ale má pro mě nevyhovující tu sportovní sedačku...

ladybugie
16. led 2012

@sariky já taky chtěla easywalker, ale bohužel naživo mě zklamal. To polohování pomocí zipů a nepolohovací nožičky u sporťáku. Pak tuším taky nemá nacvakávací autosedačky. A navíc se mi nevešel do auta. Takže nakonec patron a zatím jsem spokojená 🙂

sariky
16. led 2012

@ladybugie auto máme naštěstí velké, takže se nám tam bez problémů vejde a autosedačky nacvakávat stejně nebudu (ale v prodejně nám předváděli, že s pomocí adaptérů na tom 2 autosedačky být můžou). ostatní "nedostatky" z praxe zatím ozkoušet nemůžu. Patrona jsem si v obchodě také zkoušela, ale ten byl na mě moc těžký a špatně ovladatelný. ale jasně, každý to má trošku jinak, důležité je, najít si to "svoje" 🙂

akcull
16. led 2012

@arabela_ podle toho jak píšeš, tak bych koupila kvalitní autosedačku třeba Maxi Cosi (tu jsme měli a spokojenost) a pak dvojkombinaci s prostorným sporťákem, která zároveň umožňuje připevnit tuto sedačku na podvozek,
z těch levných kočárků se jukni třeba na tenhle
http://www.batolatko.cz/kocarek-firkon-verano-l..., má velkou korbičku, tak ti tam mimčo vleze v pohodě i s fusakem i v sedmi měsících (možná i déle) a sporťák je hezky prostorný...

pak mě napadl gesslein (jen je to dražší kočárek, takže záleží kolik do toho chcete investovat, ale i z druhé ruky po jednom dítěti bude tenhle kočárek myslím taky ok)
konkrétně gesslein F4
http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2..., je lehký, obratný, můžeš si vybrat korbičku nebo vložnou tašku (mě přijde lepší ta taška - je větší, z termoregulačního matroše a váží méně, sporťáček je také hodně prostorný a tenhle kočárek se dá pak využít i pro větší děti jen jako takový lehký sporťáček s tou buggy nástavbou (naše malá se do ní v pohodě vešla i ve třech letech, tedy ne že by ještě chtěla jezdit🙂...
a nebo pak těžší verze kočárku (ale je i do terénu)
gesslein F6
http://superbaby.mimishop.cz/detail.php?zbozi=2...,
sportovní nástavba a vložná taška je stejná jako u té F4, rozdíl je tu v podvozku, je to klasická čtyřkolka s přehazovací rukojetí, ale má možnost ještě si vyměnit přední kolečka za otočné pro lepší ježdění v méně náročném terénu (nákupy, město, lehký terén...)

akcull
16. led 2012

@arabela_ ještě mě napadlo k té autosedačce, určitě do auta bych si k ní dokoupila takovou tu nacvakávací bázi, my jí neměli a fakt je hrozný to pořád motat těma pásama..☹

jinak jsem také z vesnice, kolem máme ale samé lesy a jezdila jsem každý den ven tak na dvě - tři hodiny, jednak mě to bavilo🙂 a druhak naše dítko bohužel jakmile se zastavilo, tak bylo vzhůru a byla k neutišení, takže moje plány na to jak se někde posadím a budu relaxovat nebo něco udělám na zahradě byly na nic...☹

ladybugie
16. led 2012

@sariky já jsem s ovladatelností spokojená, má natáčecí přední kolečka, tak se mi snad bude jezdit dobře. Vždycky, když vidím maminku s EW, tak zatlačím slzu 😀 ale co nadělám, přece nebudu kupovat větší auto 😀

ladybugie
16. led 2012

@akcull souhlasím, my měli nacvakávací bázi na autosedačku Peg-Perego a byla jsem maximálně spokojená. Otevřít dveře, cvaknout sedačku a hurá do světa.Bohužel mám teď sedačky na dvojčátka od Patrona, tak mě čeká motání pásů ☹

verylka
17. led 2012

taky pripojim svun nazor na vec.
s manzelem jsme vybirali kocar spolecne ,
prioritami byly :
- 4 pevna nafukovaci kola (bydlime sice v Tesine ale manzelovi rodice bydli za mestem kam chodime pesky a cesta byt asfaltka nic moc)
- velka hluboka korba aspon 87cm abych ditko uvozila co nejdele pokud mozno i v zime (cekame dubnáčka) tak at se nam vleze i ve fusaku do korbicky,
- polohovani zad v hlubokem ( pro pripad ze by uz fazol nechtel lezet ale presto bude v hluboke vice chraneny pred zimou),
- nutne byly v pripade polohovani zad take 5ti bodove pasy
- vyskove nastavitelna rukojet (manza ma 2m a ja nejakych 165cm) tak aby vyhovovala nam obema,
- prostorny nakupni kosik (obchodak nemame daleko takze budeme jezdit nakupovat s kocrem ,je zbytecne jezdit autem tech 500m tam a 500m zpet),
- houpaci (to hlavne pac jsme byli oba strasne urvana ditka),
- prostorny a polohovatelny sportak...

takze vitezem na cle care byla dvojkombinace Roan Marita..je to nase obrovska laska... 😉

sariky
17. led 2012

@ladybugie no to je jasné, já to chápu. nám se auto rozsypalo před dvěma lety a tak když jsme kupovali nové (resp novou ojetinu 🙂), tak už jsme si říkali, že koupíme něco prostornějšího, aby se nám tam případně vešel i větší náklad 😉 ...a ono taky, že jo 😀

ladybugie
17. led 2012

@sariky tak vy jste s dvojčátky už takhle počítali 😀

sariky
17. led 2012

@ladybugie 😀 ja jsem za dvojcatka stastna, to nemohu poprit, ale samozrejme jsme to nemohli vedet dopredu 😉 Kazdopadne se nam ten velky kufr u auta hodi (uz jen proto, ze manzel obcas prevazi kolo a nemusi ho nijak rozkladat (sklopi zadni sedacky) a bez problemu ho nalozi 🙂)

arabela_
autor
24. led 2012

ráda bych věděla, co si myslíte o kočárku Brio go?

http://kocarky.heureka.cz/brio-go/?gclid=CKL759...

akcull
24. led 2012

@arabela_ s brio go osobní zkušenost nemám, ale v obchodě jsem si ho už okukovala....🙂 a docela mě zaujal
- je krásně odpružený (až houpe, jízda s ním bude určo super), vepředu ty kolečka jsou ale malá, takže je to kočárek do města - do velkého sněhu, plískanice nebo terénu nebude
- je lehoučký a dobře skladný
- má docela prostornou vaničku a megaprostorný sporťák (délka lehu je 102 cm)
- dá se otočit i proti směru jízdy
- pomocí adapteru jde nasadit autosedačka Maxi Cosi
- hezké barevné provedení

jako nevýhoda se mi zdá
- nejde položit do úplného lehu (navíc polohování je tuším na pásky - ale to je o zvyku)
- materiál kočárku je jen takový jednoduchý- tenký (je to cena za nízkou váhu, ale třeba je kvalitní a nepromokne, neprofoukne...)

ivett
30. led 2012

taky nemám s brio osobní zkušenost, ale líbí se mi moc, v prodejně jsem ho obhlížela, vadilo mi tenrktá, že nejde do úplného lehu, teď už bych to tak nehrotila, jezdilo se s ním super, co ty přední kolca vydrží nevím, ale je to určitě spíš městský kočár, prostorný, designově pěkný, skládá se jednodše a nezabere moc místa, mě přijde fajn...

verylka
9. dub 2012

hlasim zmenu....z Roanu jsme ustoupili vzhledem k vaze kocaru a nakonec domu privezli jiny kocarek... krasny zeleny,bohate "vybaveny" a za skvele prachy.... Coletto Giovanni...

constanc1
16. lis 2012

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o radu s výběrem kočárku. Chtěla bych troj nebo čtyřkolku, ráda si nechám poradit s čím máte lepší zkušenost. Bydlím v Praze, což znamená samé kočičí hlavy, chodníky a dlažba, někdy ježdění metrem, tramvají, taky autem, tak aby byl kočárek i jednoduše skladný a dobře odpružený. Také bych ráda, aby byla brzda na řídítkách a aby byla rukojeť přetáčecí. Nevím, jestli na tom trvat, jestli to opravdu využiji.
Chtěla bych koupit trojkombinaci.
Zatím jsem se dívala na Jané, ten se mi moc líbí, ale nemá přetáčecí rukojeť. Také se mi líbila S4, ale zase nevím jak s těma dvěma kolečkama ve předu, jestli se to nebude zle ovládat. A s rukojetí je na tom stejně jako Jané. Také se mi líbí Teutonie, ale ta mi přijde už moc drahá. Peg Perego se mi taky líbí, jen se mi zdá proti ostatním trochu velký. Já jsem celkem drobek.
Mohly byste mi třeba poslat odkaz na kočárek, se kterým jste byly opravdu spokojené a třeba jste měly i stejné požadavky jako já?
Předem moc děkuji.

las55
23. kvě 2014

POZOR!!!
NEkupujte si kočárek značky FIRKON, obzvlášť v obchodu Batolátko v Tuchlovicích.
Po 4 dnech používání nám stačilo upadnout zadní kolečko, následně přední kolečko, zůstalo nám madlo v ruce a dalších několik šroubků se uvolnilo. V tom mám jako vozit dítě? Při pokusu o reklamaci mi paní sdělila, že jsem si to pravděpodobně způsobil neodbornou manipulací a že jim tam podvozek můžu nechat na reklamaci.
S paní jsem se nemile rozloučil a řekl, že si to radši spravím sám. Paní mi na to řekla, že v tom případě mi záruka propadne úplně. Tak ať, už s tímhle podnikem nechci mít nic společného.

tobis2606
8. bře 2016

Mám kočárek Graco Symbio ale nemám ke sportáku to madlo ☹ Nevíte kde bych ho mohla koupit?Budu vděčná za rady 🙂