Výběr kočárku - začátečnice. Budu ráda za vaše rady

arabela_
12. led 2012

Ahoj, jsem úplná začátečnice co se týče výběru kočárku a celé výbavičky, ale ten kočárek mi přijde, že je nejtěžší vybrat. Vím, že je tady mnoho diskuzí ohledně výběru kočárku, ale jsou pro mě už moc "odborné", řeší se tam určitě typy, značky. Já bych potřebovala poradit od čeho mám začít, ani nevím, co je to např. zde zmiňovaný sporťák, trojkombinace (to je sedačka na auto+korbička+na větší dítě jakoby golfky?) atd.
Chápu, že golfky budou asi pro větší děti, takové ty sisličky. Jinak co se týče mě, tak jezdit budeme nejvíc po zámkové dlažbě v ulici, děťátko se nám narodí v květnu, čili to už bude nejspíš pěkně a teplo a léto bude před námi, miminko nebudu muset tolik oblékat, ale až přijde podzim říjen bude děťátku 5 měsíců a to už ho budu oblékat teple, tak aby se mi do kočárku ještě vešlo. Myslíte tedy že je lepší koukat po větších korbičkách? A jinak se mi zdá, že dřív se dělali ty kočárky takové veliké a dnes vidím na ulicích takové malé, nevíte proč?
A myslíte, že je lepší vybrat hned dohromady sedačku na auto, korbičku atd? Vůbec se v tom totiž nevyznám. Budu ráda za vaše rady.

joodi
12. led 2012

Ahoj,
opravdu je hlavní říct si, kde budeš kočárek využívat, v jakém terénu. Jesli budeš v košíku vozit nákup a celkově jezdit s kočárkem po městě, nebo jestli bydlíš na vesnici a potřebuješ hlavně kočárek do terénu. Ve městě budou určitě lepší přední otočná kolečka, aby se ti dobře manévrovalo. No a v obchodě si vyzkoušíš, jestli 3-kolku nebo 4-kolku. Ty 3-kolky umí být trochu nestabilní a to je problém pak hlavně v horším terénu a při najíždění na obubník, ale je to jen otázka cviku 🙂 Pak je zde odpužení - dnes již nejsou všechny kočárky hodně odpružené, je to značka od značky. Korbičky jsou opravdu menší, pro děti max. do 6 měsíců. Pokud bys chtěla mít dítě v hlubokém kočárku dlouho, musela bys šáhnout po klasice jako je třeba Inglesina - takové jsou i hezky houpací, ale kola mají napevno. Nebo je možnost vzít si kočár, kde se do sportovní nástavby místo korbičky vloží takzvaná "vložná taška", dno má pevné a nahradí korbičku a je větší. Třeba Gesslein kočárky jsou velmi kvalitní a mají tuto možnost. Tyto mají i pevná kola a zároveň vyměnitelná přední malá otočná ! 🙂 No a váha kočárku, to je také důležité. Tady jde o to, jestli ho budeš často skládat a vozit autem. Od 6 měsíců můžeš mít potom v autě složené golfky a ty využívat na cesty autem a nákupy atd. Jsou i golfky, které jsou kvalitní a pohodlné a můžou nahradit sporťák, např. Peg Perego Pliko. Do města jsou super 🙂 Každopádně doporučuji, pokud je to možné, připlatit a koupit kvalitní značkový kočárek. Ta kvalita je znát a potom ho i bez problémů prodáš. Doporučuji např. značky : Mutsy, Peg Perego, Inglesina, Hartan, Gesslein, Brio Go, Jané, Baby Jogger, Teutonia, Bugaboo. TFK ....

joodi
12. led 2012

A co se týká autosedačky, tady jsou nejlepší Maxi Cosi Cabrio, Romer, Peg Perego... Prostě také ty značkové testované. Maxi Cosi a Romer jsou nejlepší. Maxi Cosi jde, ať už s adaptérem nebo bez, nacvaknout na většinu podvozků kočárků. Na německé kočárky jde vždy Romer ale i Maxi Cosi. Je to u kočárku vždy uvedeno. Na Kočárky Peg Perego jde jen autosedačka Peg Perego.
Toto nacvaknutí na podvozek určitě hodně využiješ, k doktorce, na nákupy...na jakékoliv popojíždění od auta někam 🙂 Taky záleží také na tom, jak moc budeš jezdit autem. Každopádně je to super věc, nemuset tahat vajíčko v ruce, dost se pronese 😀

arabela_
autor
12. led 2012

díky za informace! no bydlím na vesnici za Prahou, ale v okolí mám zámkovou dlažbu, případně asfalt ve staré vesnici, takže terén ok, samozřejmě někdy bychom šli někam do přírody, ale jinak terén tedy spíše "městský" i když ve velkoměstě nebydlíme. Auto máme také větší, takže myslím, že problém s převozem kočárku plus např. nákupem, nebude. Jinak váhově bych uvítala kočárek lehčí, protože jsem sama drobná. Autem budeme jezdit na nákupy, za doktory atd. prostě do města. Na vesnici máme jen malý krám s nezbytnými potravinami. No ještě nevím, jestli koupit nový nebo použitý, zatím nemám přehled v cenách

megy
12. led 2012

já jsem taky začátečnice a už mám docela jasno. Po pravdě, jsem alergická na X-landery, perega a jane. Nevím, prostě se mi vůbec nelíbí🙂 ale to je věc názoru a zkušeností.
Já mám vybráno tako warrior trojkombinaci, po posledních nezávisle na sobě prodejnách se zatím všechny shodly, že tako vypadá na naše poměry max. nejlépe. Velké kolečka, lehká manipulace, otočná přední kolečka, lehčí konstrukce, možnost si dát korbičky jak sportovní tak hlubokou ve směru a proti směru jízdy, hluboká korbička min 75cm, což je oproti jiným kočárkům nejvíce ze všech, a navíc je dělaný i pro větší tatínky - můj přítel má 196cm a sedne :.) prostě m se moooc líbí a budu ho mít 😀 máme tady taky všelijaké výmoly v ostravě, v centru místy kočičí hlavy, neustále nějaké chodníky s přechodem, prostě mi přijde nejvhodnější. Jo a je to čtyřkolka, takže pro mě určitě výhra na stabilitu🙂

jop
12. led 2012

@arabela_ ano, na tuhle fázi vybírání kočárku si vzpomínám 🙂) Já jsem koupila Inglesinu magnum a vůbec nelituju. Bydleli jsme tenkrát v Brně, takže by se mohlo zdát, že takový teréňák není potřeba, ale uvidíš, že nakonec budeš jezdit i po horším terénu. Inglesina je dostatečně prostorná, odpružená (miminko v ní nedrncá). Ta velikost korby je hrozně důležitá, jestli v ní máš vozit ještě např. 8měsíční dítě ve fusaku, tak určitě nekupuj malou korbu. Po Inglesině jsem koupila (cca v roce) Peg Perego Pliko a to je dost blbý kočár, rozhrkaný, špatně se ovládá, kopu do koleček...
Jinak sedačku do auta jsme měli zvlášť, nešla nasadit na kočár, ale to mně nevadilo - buď jsem jezdila nakupovat jen kočárem bez auta, nebo autem o víkendu i s manželem a to jsem si vajíčko hodila do velkého košíku a bylo to.

zuzi82
12. led 2012

@arabela_ Souhlasím s @joodi, že je důležité si určit ty parametry a podle nich pak vybírat kočárek. Pro mě byla rozhodující velikost hluboké korby a taky cena. Nebyla jsem ochotná dát za kočárek víc jak 12 tis. Kč (za trojkombinaci). Nakonec jsme koupili Firkon Verano a budeme ho mít i na druhé dítko. Syn byl dubnový a jezdil v něm do 10 měsíců, takže i nabalený a s fusakem. Kočárek mě v té trojkombinaci stál 7600Kč a za ty dva roky, co ho máme jsme neměli jediný problém. Jak říkám, je to o těch kritériích, tenhle třeba není designově stoprocentní, ale o to mě vůbec nešlo. A už teď můžu říct, že splnil, co jsem od něho očekávala. 😉

joodi
12. led 2012

@arabela_ tak to jsem na tom stejně 😀 bydlím na vesnici u Plzně, akorát ty cesty tady nejsou tak hladké jako u vás 😀 Opravdu je velký rozdíl jaký kočárek využije maminka ve městě a pak maminka co dojíždí autem. Já jsem v autě pořád, takže nejvíc užiju právě golfky. Ze začátku jsem dokonce svoje auto neměla, tak jsem jezdila kočárkem jenom k rybníku a zpátky 😅 a ve městě opravdu málo, no a na nákupech. To jsem si pak říkala, že nepotřebuju drahý Mutsy za 20 000,- :-Ale zase byl super do toho šíleného terénu a dobře jsem ho prodala, tak nelituju 🙂 Pak jsem měla Pliko a teď mám Peg Perego Aria - super "nákupní košík" 😉 😀 , dcerka už má 28m tak pomalu s kočárkem končíme..
Ještě mě napadla jedna věc, pokud hodně jezdíš autem, je skvělá isofixová základna pro autosedačku, dělají se právě i pro vajíčka 🙂 Je to šup, jenom autosedačku zacvakneš do té základny co je napevno připevněná v autě a hotovo, žádné pásání. Hodně to ulehčí a zrychlí cestování 🙂

elana
12. led 2012

@arabela_ ještě bych doporučila volit kočárek, kde jde nasadit korba sporťáku po i proti směru jízdy (kor u jarních a letních miminek, která už jdou třeba prosinec, leden do sporťáku, ale ještě nesedí a jsou to vůbec taková napůl mimina , některý blinkají atd. tak je lepší mít možnost na něj stále vidět) nebo přehazovací rukojeť, to je ještě pohodlnější a fajn i proti sluníčku (já mám Hartan Topline S a fakt to semtam využiju, mimčo je zatím v hluboké korbě a to ani nemám teda tu vložnou tašku, ale pevnou korbičku, naoko vypadá malá, ale mám tam klučíka i s fusakem a není to žádný mrňous), no a druhá užitečná věc pro děti jarněletní, je možnost položit sporťák úplně do lehu, to bych si taky ohlídala. Naopak třeba tu možnost nasazení sedačky na podvozek my jsme vůbec nevyužili a nevyužíváme, ani jsem nakonec nekupovala ten adaptér.

brusinka.pusinka
12. led 2012

@arabela_ já třeba měla 3 kombinaci Danny sport dorjan a byla jsme nadmíru spokojená a později golfky chcico a ty jsou teď v prodeji. Kočárek Danny sport jsme ujezdila skoro celý dva roky.... a teď v něm jezdí spokojene už 1/2 roku jiný dítko🙂 kočárek měl i supr sporťák a dal se oběma směry 😀 byl užasný 😉 cena byla také užasná jen 7800 kč se vším všudy 😉

ivett
12. led 2012

@arabela_
takže předně je dobré si říct, co od kočárku očekáváš, dítě budete mít letní, tzn. tě nemusí až tak zajímat velikost hl. korbičky, na vánoce už nejspíš budete řešit přechod do sporťáku...
co se těch výrazů týče: hluboká korbička je prostě korbička, ve které vozíš dítě od narození, pak je sporťák/kárka, to je kočárek se sedací polohovací částí, ve které je dítě nejdelší období kočárkování...pokud jde o trojkombinaci, jedná se o hlubokou korbu, sporťák a autosedačku - vajíčko do auta, určené od narození do určitých kil...
co se kočárku týče, nejdůležitější je sporťák, s tím budeš jezdit nejdéle a proto na ten bych kladla největší důraz a požadavky...
musíš si říct, jestli se ti víc líbí 3kolky nebo 4kolky, píšeš, že budete jezdit hlavně po zámkovce, tudíž asi nepotřebuješ něco vyložedně do terénu, nicméně trvala bych na kvalitním odpružení kol, určitě jsou výborná otočná přední kola, ať už jedno (u 3kolky) nebo obě (u 4kolky)...
důležité jsou hlavně rozměry kočáru, musíš si uvědomit, jak často ho budete někam skládat, převážet v autě, zda máte doma výtah (aby se do něj vlezl), jak máte vleký kufr auta (aby se vám tam po složení vlezl) apod.
velmi důležitým ukazatelem je samozřejmě cena, pokud chceš do kočárku investovat méně, výběr se ti zúží, pokud je ti to jedno, pak se určitě najde dost kočárů, co by ti mohly vyhovovat...

až si vyselektuješ tohle, tak pak si můžeš vybrat konkrétní druhy a značky a z nich vybírat už víceméně podle designu...

pro předsatvu ti napíšu, jaké požadavky jsemna kočár měla já:
- 3kolku
- polohovací zádovou i nožní opěrku u sporťáku zvlášť (rozuměj, některé kočárky v dnešní době mají ergonomicky tvraovanou sportovní sedačku, tzv. skořepinu, vek teré je dítě v jedné poloze a do lehu ho polohuješ jako na desce, pro mě nepřijatelné, ale dost lidí je s tím spokojeno)
- přehazovací sedačka do obou směrů (z toho jsem upustila, protože většina sedaček s možností otočení, je úzká a prostorově omezená díky tomu, že aby šla sedačka otáčet, musí mít nějak vestavěné adaptéry, bohuželů mnohdy na úkor prostoru pro dítě) nebo přehazovací rukojeť (měla jsem a není to podstatná věc, nevyužila jsem ji myslím nikdy)
- brzda ruční a centrální (centrální je ta, co je většinou dola nášlapná a brzdíš tím celý kočár) a ruční je jak na kole, že si můžeš při jízdě přibržďovat, je to dobré např. při sporotvání s kočárkem
- skladný a lehce složitelný, tzn. aby se mi vlezl do kufru a nezabíral moc místa, nemusela jsem ho rozdělávat na kusy - kolečka sundávat apod., ideální je, když jde sporťák složit i s podvozkem najednou (u hodně kočárů se sundává sportovní nástavba a skládá se podvozek zvlášť a máš to jakoby na dva kusy, což samozřejmě zabírá o to víc místa)
- dostatečně prostorný koš pod kočárem
- design
- dostatečně velká a krycí boudička¨
- madlo před dítě
a další...

z vlastní zkušensoti, chtěla jsem 3kombinaci, měla jsem ji, no podruhé do ní nepůjdu, hluboký kočár se dá sehnat jakýkoli a vydržet s ním půl roku se dá přežít, ale sporťák je mnohem podstatnější a pokud neplánuejš kočárů kupovat více, tak doporčuuju koukat hlavně na sporťák, k většině jde dneska korbička dokoupit a pokud ne, koupila bych hluboký nějaký levnější, co by rozměrem vyhovoval a sporťák kvalitní, co by mi vyhovoval ve všem...

co se vajíčka týče, v těch 3kombinacích jich moc kvalitních není...např. v polských kombinacích je vajíčko hodně malé (tuším do 10kg dítěte), o to dřív pak musíš řešit velkou sedačku...

pokud tě cokoli zajímá, klidně mi napiš, tohle téma mě baví, jsem šílenec a mám o tom hodně nazjišťováno i osobně odzkoušeno, ráda ti poradím 😉

joodi
12. led 2012

Jojo, korba po a proti směru, to je důležité, to jsem zapomněla zmínit. No ono je toho celkem víc - také podle výšky rodičů, aby jim vyhovovala rukojeť, potom aby se vešel do auta ale to tady u arabely není problém 🙂 Položení do úplného lehu také nemají všechny sporťáky, ale já jsem měla Mutsy kde to do lehu úplně nejde a dcerce to nevadilo 🙂 Jo a ještě jedna věc! Polohování sporťáku jsou dva druhy: klasicky se položí zíáda a svedou nohy takže cca rovina, a pak takzvaná "houpačka", kdy se sedačka vlastně celá naklání.

joodi
12. led 2012

@ivett přesně tak 🙂 😀 S tou sportovní sedačkou máš pravdu, já jsem jí třeba při koupi kočárku neřešila a i když jsem pak byla spokojená, dnes bych vybrala jinou protože mi tam třeba chyběly nějaké ty vychytávky co jsou u jiných kočárků 🙂 Celkově bych na to šla jinak, ale to už bych musela mít ty kočárky nastudované tak, jako dnes. 😀 Nejhorší je to, že chybami se člověk učí a u kočárků to také platí a je to dost drahé a celkově nepraktické učení 😀
No a pro mě jsou hodně důležité golfky, tedy pořádné golfky. Ty já miluju a mohla bych jezdit jenom s Plikem s nasazenou korbičkou a pak sedačkou... kdyby tady na to byl terén 😀

ivett
12. led 2012

@joodi přesně tak, já jsem v tomhle poučená, taky jsem koukala na hl. korbu, malá je narozená v zimě, takže by se mi do půl roka večšla úplně do každé korby a pak už chtěla vidět, takže byl na řadě sporťák a já spokojená byla, ale ne s jeho skladností, byl velký po složení a těžký a já právě jezdím denně autem, takže nic pro mě, tak jsem začla měnit 😀 no a od té doby jsem toho vystřídala víc než dost, tak mám celkem přehled...

co se toho sporťáku na oba směry týče, já osobně jsem spíš pro, aby to do obou směrů nešlo, protože jsem přesvědčená, že z 90% jde spíš mamině o to, vidět na to dítě, že tomu prckovi je to jedno, jenže si kvůli mamině zvykne a pak kdžy ho chce v roce posadit po směru, tak vyvádí a ječí, což já jsem nechtěla a i když jsem měla kočáry s možností otočení do proti směru, u golfek to mám teď taky, nikdy jsem toho teď nevyužila a vozím malou po směru a ona je spokojná, že vidí ven, mě má na očích furt, tak ať kouká kolem sebe 😀

golfky jsou další věc no, ty jsou podstatné asi dost, my je zatím tolik nevyužíváme, dcera měla teprve rok, ale začla chodit, takže až se rozchodí pořádně i po venku, už budu asi golfky vužívat častěji, ať nemusím vozit velký kočár...ale v kufru mám golfky pořád, velký kočár nikam nesmýkám autem už 😀

jancip
12. led 2012

@arabela_ Napřed si opravdu musíš stanovit priority. Já chtěla pevná kola, abychom mohli i na zahradu a do terénu, hlubokou ne nízko posazenou korbu, otočnou sedačku na sporťák (aby prcek viděl na mě, když bude malý, a do okolí, až bude větší) a možnost nasazení vajíčka na podvozek (do obchodu). Splňoval to např. Roan, takže jsem šáhla po něm. Zatím ještě není vyzkoušený, tak snad jsme nešlápli vedle.

arabela_
autor
12. led 2012

holky, díky za odpovědi, tak abych si to ujasnila, buď koupím jen kočárek pro miminko - což jsou ty malé korbičky na půl roku jen, pak prodám a koupím sporťák od cca půl roku? nebo koupím trojkombinaci (což je jednotný podvozek a korbička pro miminko, pro sporták a pro autosedačku?). Co je levnější? Asi počáteční investice pro trojkombinaci je vyšší, ale pak to vyjde levněji než koupit hluboký pro miminko, pak prodat a koupit druhý kočárek sporták? Anebo jak psala Joodi Inglesina, že má jako jedna z mála velkou korbičku, takže vydrží déle než jen půl roku. Ale zase asi není takový výběr v těchhle velkých korbičkách, že?

zuzi82
12. led 2012

Jen s tím využitím hluboké korby a sporťáku. My hlubokou používali 10-11 měsíců a sporťák maximálně 10 měsíců. Teď už Matěj chodí všude pěšky a kočárek necháváme miminku. 😉 Takže u nás ta využitelnost je tak půl na půl, spíš jsme víc používali tu hlubokou korbu. 🙂

zuzi82
12. led 2012

@arabela_ Výběr při požadavku velké korby se ti určitě zmenší, ale s tou cenou bych to jednoznačně neviděla. My za tu trojkombinaci dali 7600, brusinka píše 7800 Kč. Oba to jsou typově podobné kočárky a jsou fakt levné. Záleží opravdu hodně na tvých prioritách. Důležité je vidět pár kočárků naživo. Výrobci často tu velikost korby v popisech zkreslují. 😉

ja.na81
12. led 2012

@arabela_ahoj, necetla jsem reakce ostatnich, pridam jen svou zkusenost. Ja si nejdriv, potom co jsem na internetu studovala nejruznejsi diskuse a koukala, co je ruznych kocarku, rekla, co bych jako tak asi od kocarku chtela - bydlime ve meste, takze zadny slozity teren jsem neresila, nechtela jsem pevnou korbicku, ale vloznou tasku (bydlime ve 3. patre a kocar nechavam v prizemi a mimi jsem do bytu nosila v te tasce), kocarek jsem chtela co nejlehci (kdybych ho cirou nahodou musela nekam poponest, at se nestrham, ja totiz moc neunesu 😉 ), dale pro me bylo dulezite, aby se lehko ovladal (tedy jsem chtela predni otocna kolecka, ktera se daji kdyztak nastavit na pevno). Pak jsem chtela kocarek kvalitni, protoze ho chci i na druhe ditko. Jo a taky dulezite tehda bylo, aby byl co mozna nejvic skladny, meli jsme malinky kufr u auta a ja rozhodne nechtela pri skladani kocarku do kufru treba muset oddelavat kolecka nebo tak neco.
Vybrali jsem si Teutonia Fun system. 7 mesicu byl prcek v tasce, pak ve sportaku, ktery se da polohovat az do uplneho lehu.
Autosedacku jsem koupili zvlast, to jsem zas koukali na testy, aby byla co nejbezpecneji. Na podvozek kocarku se da pridelat pomoci adapteru, ale ja to moc nevyuzila (skoro vubec).
Golfky jsme koupili ted, kdyz je prckovi rok a pul, ale stejne je planuju pouzivat az na jare, ted si myslim, ze je maly jeste lepe chraneny proti nehezkemu pocasi ve sportaku.

megy
12. led 2012

@arabela_ tak má trojkombinace stojí 6900 tako warrior, je rovnatelná s danny sportem, na který jsem si taky myslela 🙂 já rozhodně bych nešla první do jednoho, po půl roce do druhého

joodi
12. led 2012

@arabela_ No je tak, jak píšeš. Ta "houpací" klasika, co se kupuje třeba jenom s korbičkou a pak se volí jiný sporťák, je např. tohle:
http://www.malvik.cz/OUTLET/Inglesina-korba-Sof...
http://www.detskyruzek.cz/prodej/produkt/167-ro...
Jdou ale na ně i autosedačky a sport. sedačky dokoupit 🙂 Tyto kočárky se hlavně dají koupit použité v dobrém stavu. Nebo si kup lepší nový sporťák a k němu bazarovou korbičku a autosedačku novou nebo bazarovou - to by šlo udělat se spoustou značek kočárků, hlavně tedy těch dražřších tam maminky prodávají korbičky zvlášť. Ono to malé miminko jí nijak nezničí a tak se prodávají v super stavu a ušetříš 🙂 No a nebo tedy můžeš mít tu vložnou tašku, ty se také dají koupit použité. Záleží na tom, jaký typ kočárku si vybereš 🙂

joodi
12. led 2012

U těch polských 3-kombinací jsou nekvalitní autosedačky (měla sestra a úplně jsem zírala co používala za autosedačku 😒) a také prý menší sport. sedačky. Já osobně bych do polského nešla, tak maximálně do X.landera, ale těch je všude jako much 😀 Je to můj názor, co se týká kvality atd.. Ale chápu, že finance hrají svou roli a že je s nimi spousta maminek spokojených 😉 Každopádně použitý bych koupila jedině kvalitní značkový kočárek 🙂

ivett
12. led 2012

já bych klidně do trojkombinace šla, ale koukala bych hlavně na ten sporťák, jsem přesvědčená, že do půl roku vleze dítě do každé korbičky a osobně si nedovedu představit vozit dítě v 10-11m v hluboké korbě, mě malá od 9m sedí a chtěla vidět, po 6m jsme přesedlali na sporťák, ten mi šel do úplného lehu, ale já ji stejně vozila v první poloze, což je takový skoroleh, aby viděla kolem sebe, když seděla, tak už jsem ji vzoila tak, jak si sama určila...s tím hlubokým zvlášť jsem to myslela spíš tak, že ten bych klidně koupila ojetý po jednom dítku v dobrém stavu za pár kaček a pak bu´dto prodat nebo nechat na další nevím, já si na druhé nenechávám kočár, chci pak nový, ale to je každého věc, no a sporťák bych koupila buďto hned, nebo pak až budeš vidět, že ti détě z korby vyrůstá nebo tam prostě už nechce být, al evybráno bych už měla a klidně koupila sporťák dopředu, ale fakt kvaloitní, aby odpovídal mým požadavkům...

co se polských variant týče, já bych do ní nešla, ale chápu, ženěkdo ji koupí a i se mu líbí, když polský kočár, tak jedině xlander, do tako, vcross a jiných bych osobně nešla, kámošky ho mají, spokojeny moc nejsou, tak i proto, ale hlavně jsou to na můj vkus roubustí velké těžké kočáry, neskladné...mají třeba větší hluboké lůžka a hojdací podvozek, ale to pro mě není tak podstatné...

když použitý tak jedině kvalitní kočárek, určitě bych nekoupila použitý polský kočár, ty se dají levně sehnat i nové...

autosedačku určitě podle testů, aby byla co nejbezpečnější, což u těch polských prostě není...autosedačku jsem měla peg perégo, ale příště koupím maxi cosi nebo romer, už jen proto, že pasuje téměř na všechny kočáry a podvozky...

ivett
12. led 2012

@joodi no jak to tak čtu, tak máme asi stejné pohledy na věc co se kočárů týče 😀

joodi
12. led 2012

@ivett jojo, asi jo, taky to zrovna čtu 😀

megy
12. led 2012

http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kocarky-warr...

už to nejsou takové velké potvory 😉

joodi
12. led 2012

Jinak já jsem měla vajíčko Maxi Cosi Cabrio s tou isofixovou základnou a byla jsem max. spokojená a ještě ho dobře prodala 🙂 jo a taky už jsem prodala Mutsy i potom Pliko, na případné druhé dítko chci nový kočárek jako ty 😀 a důvody asi nemusím psát 😉 😀
U toho vajíčka Maxi Cosi, narozdíl od Perega, jdou ty pásy rozepnout (nad ramínkem a v pase nejsou spojené v jeden), takže jsem do autosedačky v zimě používala i fusak Lodger Bunker(pásy šly prostrčit fusakem dovnitř jako v kočárku), který jsem jinak používala v korbičce i ve sporťáku a teď v golfkách se mi tam malá (má cca 97cm) pořád vejde! Tak ten doporučuju, opravdu teplý a praktický ...a krááásný 🙂 🙂

joodi
12. led 2012

@megy No jasně, klasický "Polák" bez otočných koleček to je něco 😀 např: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=42913973&tab=0

eicul82
12. led 2012

A poradíte nějaký kočár, který se vleze do malého kufru auta (fabia hatchback)?

arabela_
autor
12. led 2012

a jaký je rozdíl mezi golfkami a sporťákem? Jen v tom, že se nedají golfky polohovat? A v golfkách může dítě od půl roku jen sedět?

zuzi82
12. led 2012

@arabela_ I golfky se dají polohovat. Jen jsou většinou skladnější a menší. První fotka je sporťák, druhá golfáče 😉