Vybírání kočárku - poradíte? Trojkombinace, 4 kola

allinka_k
11. črc 2013

Ahoj maminky,
vybírám kočárek na naše první mimčo, dcerku. Ze všech parametrů mi jde hlava kolem, tak mě napadlo zeptat se zkušenějších. Potřebovala bych trojkombinaci, aby se všechny nástavce daly otočit po i proti směru jízdy, co největší nákupní košík, čtyři kola. Autosedačka by se měla ideálně dát snadno přidělat na kola, bez nutnosti dalších adaptérů. Ale hlavně: jsem malá (155 cm), takže potřebuji nějaký, kde půjde nastavit nižší výška madla a taky bude lehký. Cena za komplet max. 15000. Díky moc za rady, Alča

helen_8
11. črc 2013

Taky už okukuju kočárky a náš favorit je Teutonia, i když dražší. Ale to, co píšeš, asi splňuje. Lehčí kočárek ideální pro menší rodiče a do města je Bugaboo.
Budu taky ráda za rady a tipy. Jednu dobu se mi líbil Casualplay, ale už jsem u něj taky našla mouchy.
Vidím, že jsi taky z Prahy, tak možná ty požadavky budeme mít podobný. 😉

lauratera
11. črc 2013

Ahoj já měla X-lander xrun a nemohu si ho vynachválit jen tedy nemá přehoditelnou rukojet. To je jedina vada jinak super

glia
11. črc 2013

Ja som mala u druhého synátora Jané Nomad, maximálna spokojnosť, cena je tam vyššia. No keďže sme ho predali a teraz sme sa rozhodli, že by sme ešte jedno mimi nprijali, tak tiež rozmýšľame, čo vybrať a asi ostaneme u Janéčka, akurát teraz to bude Muum, je to cenovo do tých 15tis a vyzerá byť šikovný 🙂

maxinkaa
11. črc 2013

My máme X-lander X move Afrika a je báječný, te´d jsme ve spor´táku a je super, jen je malý košík,lae my jezdíme na velké nákupy autem, takže na ty rohlíky a pár věcí to stačí 🙂 Budeme te´d kupovat golfky, na dovču a když pojedu do města busem , stěhujeme se na vesnici.

dorinek
11. črc 2013

@allinka_k - tak já mám V-cross a šla bych do něj znovu. Má všechno co píšeš, jen na autosedačku teda má ještě adaptér. Jinak všechny tři "nástavce" se dají dát po směru i proti směru. Vozím v něm už druhé dítko a zatím bez vady. Pořídila jsem ho tenkrát za rovných 9000,-

kimby
11. črc 2013

co Brio Go? ja osobne mela Jane Slalom(stejne jako Jane Nomad) a max.spokojenost,trojkombinace lehka,skladna,zadne adaptery,vejde se i do pidi auta,madlo nastavitelne,lehce ovladatelny,akorat otocny sportak nebyl,i kdyz dcera milovala vyhled,takze bych stejne neotacela i kdyb to slo.U Jane je otocny Jane Mum,pokud se nepletu.Ono je vzdy neco za neco,otocne sedacky jsou o dost mensi(uzsi),je to vzdy neco za neco.Stastny vyber

kirea
11. črc 2013

@kimby Chtěla bych se zeptat, myslíte, že na Jane Slalom se dá přicvaknout jakákoliv Korbička či sporťák zn. Jane Slalom? Nebo to musí být jen z Té samé série? Moc děkuju za odpověď!

luckakuki
11. črc 2013

Strašně se mi líbí Peg Perégo GT3 - provedenbí DENIM... a slyšim na něj jen chválu??? Někdo jiného názoru???

luckakuki
11. črc 2013

@kirea Taky se v těhle věcech strácim, jsou na všechno ruzne adaptery a tak... Nejlepší je vybrat kočár na Netu, jít ho skouknout do prodejny, všechno si nechat poradit... a pak si ho objednat přes NET...

kirea
11. črc 2013

@luckakuki Kdyz ja ho mam doma,ale bez korby, tak jsem myslela,ze mi poradite,kdyz jste znacku zminovala :D ale nevadi,jinak dekuju

kimby
12. črc 2013

@kirea Ještě to ověřím, ale na 90% není nutné řešit, jaká je to série, mělo by to vše sedět (bez ohledu na to, jaká série to je, jaký rok), autosedačka kromě Jané vím, že jde v pohodě značka Concord, celý tento kočárek (Concord) je kopií Jané

kimby
12. črc 2013

@luckakuki já tvrdím, že PP je jeden z nej kočárků, ale jsou o dost těžší (asi jediné mínus), já si ho nemohla koupit, neboť o kousek se mi nevešel do auta, proto vyhrál Jané....jinak za mě chvála jako hrom.

kirea
12. črc 2013

@kimby To by bylo super ....díky

allinka_k
autor
18. črc 2013

Díky všem za rady, na doporučované kočárky se určitě podívám. Nicméně, viděla jsem naživo kočárek Firkon a moc se mi líbil. Vyloženě negativní ohlasy jsem na něj nikde neviděla, naopak si ho maminky chválí. I cena je parádní, takže je to momentálně favorit. A spousta hezkých barev na výběr je příjemný bonus 🙂

glia
18. črc 2013

Alinko a čo Tako Laret eco design? Ten som videla naživo a moc krásny...cena tiež parádna...ako Frikon. Tie eco design majú látku imitujúcu len a vyzerá to úžasne. 😎

mavo
19. črc 2013

@allinka_k já se byla na Firkon dívat s mamkou minulý týden v Tuchlovicích a zklamal mě.. ale jde o to, co od kočárku očekáváš.. já i skladnost a lehkost a musím říct, že zrovna skládání mi moc lehké nepřišlo, patří k těm těžším kočárkům a skladnej taky moc není.

allinka_k
autor
23. črc 2013

Aha, to je zajímavé...do Tuchlovic se určitě taky zajedeme podívat, tak jsem na to zvědavá. Podívám se ještě na ten Tako Laret, původně se mi líbil i Tako Captiva, ale na ten jsem četla negativní ohlasy, tak třeba tenhle bude lepší..

xvink
25. črc 2013

@allinka_k Nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti, právě vybíráme náš první kočárek a snažím se nějak zorientovat... Ale d-test hodnotil kočárek Firkon velice špatně (jen 39%), a to hlavně kvůli bezpečnosti.

glia
26. črc 2013

@xvink dajú sa niekde tie testy pozrieť? Ktoré kočárky dopadli dobre?

xvink
29. črc 2013

@glia Výsledky testů jsou zveřejněny jen pro předplatitele, takže na netu to asi nenajdeš. Nejhůř dopadly Firkon, Patron, Liberta. Bohužel, značek je hrozně moc, takže dost v diskuzích zmiňovaných kočárků se tam stejně nedá najít.

glia
29. črc 2013

tak dík...asi si to aj tak vyberieme každá podľa svojho vkusu a možností 🙂

renisco
29. črc 2013

Gesslein, Peg perego book, Brio go...
z těch neotočných Jane, Concord....

vyhnula bych se Peg Perego GT3, Teutonii, značkám jako je Dorjan, Tako, Camarello, Firkon atd...
I když tady zase je pravda, že mají větší hluboké korbičky, do kterých se vleze dítko i nad 6 měsíců...
Docela je oblíbený X-lander, ale já bych do něj nešla...

Kočárků je spoustu, každé má své + i - a co sedí jednomu, nesedí jinému...

allinka_k
autor
30. črc 2013

@xvink @glia Tenhle test je dostupný i pro nepředplatitele, pošlou ho na mail...je pravda, že Firkon tam nevyšel moc dobře :(
Kamarádka, která má trojkolku, mi jí včera velmi doporučovala, takže jsem zase vedle. I když ona má iCandy, což je mimo mé finanční možnosti 🙂
Jaké jsou rozdíly mezi troj a čtyřkolkou? A jsou u čtyřkolky lepší přední kolečka malá nebo velká?

pehu
30. črc 2013

@luckakuki My jsme měli a spokojenost
.S gt3 jsme jezdili cca do roku a 8 měsíců. Pak jsme kvůli skladnosti v autě kupovali nunu.

allinka_k
autor
1. zář 2013

Tak nakonec jsme vybrali Cam Dinamico - je lehký, zvládne snad i terén a je také moc hezký 🙂