Výhody a nevýhody kočíku Casualplay S4

samueliska
13. led 2012

zdravím všetky 🙂 práve máme dilemu ohľadne kúpy kočíku (čakáme prvé dieťatko), chceli by sme niečo s veľkými nafukovacími kolieskami, vhodné aj do lesa a prechádzky a túry a najskôr sa nám pozdával kočík Casualplay S4, ale je naňho veľa negatívnych ohlasov (hlavne na českých stránkach), hlavne že sa rýchlo rozhegajú predné kolieska a že strieška je na šporťáku nízka.....vie sa niekto vyjadriť ? prípadne poraďte prosím niečo podobné (aj cenovo) ďakujeeeeem 🙂

baris
13. led 2012

ahoj samuelisko,

já jsem měla casualplay S4 a byl to pro mě ten NEJ kočárek. Předtím jsem měla maritu, ale okolo 6 měsíce šla do sporťáku a to jsem si pořídila casual. Když jsem čekala druhou dceru, dokoupila jsem si i korbu.

Takže moje poznatky:
korba
- oproti jiným kočárkům je poměrně úzká a není až tak veliká
- nedá se polohovat
- ale mladší dcera tam krásně spala

sporťák
- naprosto bez chybičky - mladší dcera do něho putovala již v 5 měsících - tím že se dá krásně polohovat a připoutat, tak mi tam krásně držela
- ta vložka do kočárku se dá v pohodě vyprat a rychle to uschne
- super se v tom jezdí jak ve městě, tak i po lesních cestách
- do košíku se vlezlo celkem hodně
- stříška nízká nebyla ani pro starší dceru, která občas vystrnadila tu mladší a ta měřila ve dvou letech už metr.
- na sezení je tam dost místa, vlezly se mi tam vedle sebe obě dcery - (1rok a 3), ale obě jsou hooodně chudé.

Ze celou dobu používaní se mi snic nepokazilo, kočár fungoval skvěle. Kdyby mi spadla cihla na hlavu a já chtěla třetí dítě 😀 , jdu zase do casualu.

Jo a kupovala jsem ho v PL - vyšel tam skoro o polovinu levněji

kaculetka
13. led 2012

Moje pro: designově nádherný kočárek, sporťák se dá složit celý, odnímatelná hrazdička, brzda na rukojeti, aretace předních kol - lehce se s ním manipuluje, velký koš...

Moje proti: vajíčko i konstrukce je těžká - při každodenním ukládáním do kufru auta je to záhul, opěrka se nedá polohovat do "pravého úhlu" - malá "pololeží", pokud je sporťák sklopen na spaní, nedostanu se do košíku...

Používáme přes 9 měsíců a bez jediného problému 🙂

lilliaan
13. led 2012

my mame Casualplay S4 a ano, strieska na sportiaku JE nizka... mame teraz 10 mesiacov, cize je to este stale OK, ale urcite nie do 3 rokov 😉 a ako pise kaculetka - operadlo sa neda dat do praveho uhlu, co mojmu malemu obcas prekaza.. chcel by lepsie vidiet. Teraz je tam v polo-lahu... Ked lezi, do kosiku sa dostanem, no nie velmi dobre... Ale celkovo som spokojna, manipuluje sa s nim super a mne akurat "pasuje do ruky"... Kociar treba osahat, vyskusat... nie kazdemu vyhovuje 😉

jeudi
13. led 2012

my teda meli jen casual S4 sportak ale byla jsem s nim moc spokojena nej kocar jaky jsem mela a ze jich bylo 🙂 zadne vyhrady k nemu nemam 😉

samueliska
autor
14. led 2012

ďakujem pekne dievčatá 🙂 dnes som pri nákupoch "odchytila" dve mamičky s Casualplay - jedna si ho nevedela vynachváliť a druhej vadilo že sa nedá šporťák otočiť aby dieťa videlo na mamu...čo Vy na to ?? podľa mňa to závisí od každého dieťaťa ...pekný večer Vám !!

dorinka88
14. led 2012

@samueliska Co se týče otočení proti směru jízdy tak náš kočárek mame ( bodlera 3) jde po i proti smeru ale malé se to nelibilo koukat na mě! 🙂 chtěla videt dopredu a mít přehled co se kde deje , tak jsem ho otočili ve smeru a byl klid a pohoda...tudiz by to u me nebylo problém 🙂

janicka1984
14. led 2012

@samueliska máme verzi reverse,u které se dá sporťák otočit proti směru jízdy. sporťák je strašně úzký (na délku docela dobrý), sotva se mi do něj vejde 8,5 měsíční dítě v zimním oblečení i s fusakem. je pravda,že je konstrukce těžší, mám co dělat,abych ji dala do kufru u auta.
kdo s kočárem jezdí jen občas (babičky),tak nadává, že se mu s kočárem blbě najíždí třeba na chodníky. je to jen o zvyku 🙂

samueliska
autor
14. led 2012

áno viem že reverse je o trochu užší, takže asi najskôr skončíme u "1-smerky", aj tak by som nechcela aby malé kukalo len na mňa....a vie sa mi niekto vyjadriť k zelenkavej farbe OLIVE (či nie je veľmi krikľavá)

janicka1984
14. led 2012

@samueliska máme barvu olive, křiklavá není, vypadá moc pěkně. má jedno ale: trošku mucholapka 😝 jak je před bouřkou,dusno, kočár byl hned obsypaný mouchama a jinou havětí.

lilliaan
14. led 2012

@samueliska My máme kolekciu 2009 a farbu olive,, no je iná ako novšie kolekcie, každopádne je mooooc pekná. A musím i priznať, že novšie kolekcie sú ešte krajšie ako ta naša 😅 Je to občas mucholapka, no nič strašného 😉

mayem
14. led 2012

@samueliska máme casualplay S4, velká spokojenost, ale volila bych nyní reverse, chybělo mi to, když nebyla malá otočená ke mně, hlavně když byla malinká, ve sporťáku už byla v 5 měsících a v té době bych to hodně ocenila, i když je pravda, že ve stříšce je okénko, tak ji vidím, ale stejně - není to ono. Nyní je malé 21 měsíců a zas bych brala, kdyby byla otočená ke mně, protože si hodně povídáme. Takže za mně - určitě bych ubrala pár cm do šířky, aby na mě viděla - teď tam mám fusak z berana, je fakt řádný a vejde se mi tam malá pěkně, bohužel je tam teda už minimálně, raději už chodí po svých.

niccky.z
30. dub 2014

@mayem
@lilliaan
@janicka1984 holky jakej pouzivate fusak na zimu mne prijde ze vsechny su moc velke, korbicka ma 88cm a fusaky su kolem 100cm

janicka1984
30. dub 2014

@niccky.z Meli jsme fusak Emitex combi exclusive (ale vyuzili jsme ho az ve sportaku, syn je kvetnovy)

milinkaa1
13. bře 2015

@samueliska samozřejmě záleží na typu terénu, my bydlíme v horách, kde je na cestách spoustu kamení a osvědčil se nám jedině x-lander s1 terénní podvozek, každé kolo odpružené zvlášť, do auta skkladný, a i hezky vypadá.

linda55
28. srp 2015

Dobrý den, mám na Vas prosbu.Pořídili jsme si kočárek l casualplay S4.
Snažím se teď na internetu dohledat návod na použíti ale nikde jsem nic na staženi nenašla.
Nevíte o něčem?? Předem moc děkuji L.

hlava5
22. zář 2015

Ahoj holky… chci se zeptat – je možné vyměnit rukojeť u kočárku? Já mám kočár po sestřence a je tam totálně vykloktaná rukojeť – drží, ale je to nepříjemné při pojezdu… Děkuji za odpověď 😒 😒 😒

barysou
23. zář 2015
hlava5
7. lis 2015

Koníkovky - je možno vyprat veškeré textilie z kočárku? Na kolik? Nebo je lepší ho dát do čistírny? Nechci ho zničit ☹ 🙂 Moc děkuji...

babanci
30. lis 2015

My jsme ho měli na vnučku v roce 2005,tenkrat verzi T4. Nádherně se s nim jezdilo,bouda nám stačila,okénkem v boudičce jsem ji ve sporťáku kontrolovala,hluboky a sporťák ztál 16tisíc,na tu dobu dost,za 2000 korun jsem dokupovala fusak.Ale byl super.

zmatasova
29. bře 2017

@baris Dobrý den, mám prosbičku, mám kočárek Casualplay S4, ale bohužel bez návodu a nějak nevím, jak tam nacvaknout korbičku 🙂 máte ještě návod? Myslíte, že byste mi ho mohla poslat do mailu? Děkuji 🙂

baris
30. bře 2017

@zmatasova bohužel už nemám návod ☹ Kočárek už dávno putoval pryč.

muhehehe
30. bře 2017

Máme ho, jsem spokojená. Košík mi připadá v porovnání s jinými kočárky celkem malý a hůře přístupný, je to asi jediné co bych vytkla, ale není to nic, kvůli čemu bych vysloveně nadávala. že by byla nízká stříška, to mne fakt vůbec nenapadlo, nepřijde mi. A ani nechápu ty, které tvrdí, že je těžký... to teda fakt není, naopak mezi klasickými kombinovanými odpruženými kočárky (s lepšíma golfkama typu Valco se to srovnávat pochopitelně nedá) je dost lehký... s předníma kolečkama problém nemáme, vše ok. A to ho fakt nešetříme. Barvu máme oranžovou- moc se mi líbí, v barvě olive máme fusak (už jsme v této kombinaci koupili z druhé ruky).. je to barva poměrně výrazná, ale není to taková ta šílená neonová zelená, myslím, že dobrý 🙂