Využili jste sourozenecký kočárek?

bulinka
6. bře 2011

Prosím o názor maminky, které mají děti relativně brzy po sobě. Mám dvouletou dceru a teď se nám narodil syn a mám strach, že venku neuhlídám chodící dítě a k tomu kočárek s miminkem. Používala jste některá sourozenecký kočárek a jestli jo jaký. Děkuji vám za názor a radu ohledně výběru kočárku 🙂

dagina
6. bře 2011

Ahojky, mám děti přesně jak ty - necelé dva roky od sebe. HOdně jsem to řešila už před porodem a rady byly různé - někdo radil, že sourozenecký kočár je zbytečný(takových názorů byla většina), někdo opak. Nakonec jsem se odpíchla od mojí dcery, která se ještě ráda v té době vozila, navíc jsem rodila na začátku zimy a takže nebylo tak nějak co řešit. Navíc nemám žádné hlídaní, takže s dětma absoulvuji veškeré nákupy, úřady, doktory..., a to si bez sourozeneckého kočárku nedovedu představit.
Takže si spíš zvaž, jaké ty máš podmínky, zda ti má kdo pohlídat, když jdeš k doktorovi jen s Jiřikem, jak je na tom malá s chozením...., každá to máme jinak . Máme i skejtík, ale double kočár pořád vede 🙂.
Pořídili jsme Jané powertwin, kupovaný na MMB už jetý a naprostá spokojenost.
Přeji hodně sil a pevných nervů při dětech takto brzy za sebou 😉.

sabuse1
6. bře 2011

ahojky já mám děti 19 měsíců od sebe a ještě měsíc před porodem jsem žila v představě, že vystačíme se skejtíkem, všichni do mě hučeli, že se z toho zblázním ať si pořídíme sourozenecký kočár, nakonec jsme ho koupili a dneska jsem za něj ráda ! Nedovedu si představit bez něj jít ani nakoupit, Nelča sice ujde už dost, ale většinou jiným směrem než potřebuju a už v samotném obchodě je prostě strašná výhoda přikurtovat si jí do kočárku, nechat pak někde stát kočár a nahánět jí po obchodě nic moc...🙂 Teď už teda bude tepleji tak by se to dalo praktikovat i třeba šátkem nebo nějákým nosítekm - tam strčit miminko a starší do kočárku, asi prostě uvidíš co pro vás bude nejlepší, chce to vyzkoušet🙂
A co se týče typu my máme Britax duo - je to vlastně systém, že jsou jakoby pod sebou, 2 sporťáky polohovací do úplněho lehu, ve spodním máme vložnou tašku na mimi a ten spodní sporťák se dá pak úplně oddělat až pro starší nebude třeba

pavlicka
6. bře 2011

Já mám kluky přesně dva roky od sebe a zvládli jsme to bez sourozeneckého kočárku. Ale bydlíme na vesnici, všechno co jsem vyřizovala ve městě, tak spíš autem a to šlo i bez kočárku. Taky do obchodu (tady v místě) a na procházky jsme to řešili tak, že mimi bylo v hlubokém a malej nejčastěji drandil na motorce. Když bylo nejhůř tak jsem ho posadila rozkročmo na takovou tu podnožku, kterou má náš kočárek Jané. Ale oba se narodili v dubnu, a jak už jsem psala, je to trochu jiný na vesnici a jiný ve městě, kde je třeba velkej provoz a dítě musíš mít fakt pod kontrolou. Přesože jsme surf měli taky, ten jsme nevyužívali.

markytkaaa
6. bře 2011

My sourozenecký kočárek máme. Děti jsou od sebe dva roky přesně, ale syn byl celkem vozivý a doteď si v něm rád schrupne 😉 Bydlíme ve velkém městě a já nemám moc možnost hlídání, takže s dětmi zařizuji vše od velkých nákupů po doktory ... Počítám, že sourozenecký kočárek ještě budeme využívat v létě. Oba si tam dají poobědový spánek, a dá se v něm převést spousta věcí včetně velké tašky s nezbytnostmi na písek, spousta jídla a ještě zbyde místo na nákup cestou domů 🙂
Za mě Doporučuji a nemyslím si, že by šlo o zbytečnou investici.

vojtisek2007
7. bře 2011

já měla Vojtu a Elis od sebe 16měsíců, Vojtík byl docela lenoch - chodit začal až když se narodila Eliška, takže u nás byl sourozeneckej jasnej od začátku....pořídila jsem ABC desing zoom - kterej nám asi za dva měsíce někdo ukradl z kočárkárny u dědy, když jsme tam byli na navštěvě ☹ pak na nový už nebylo, tak jsem pořídila Babywelt tandem (název už si přesně nepamatuju) a taky jsem s ním byla spokojená - takže my ho využili maximálně....když se nikam nechvátalo, tak si vojtík mohl jít sám, když byl unavenej nebo v obchodě, nebo při "cílené" procházce jel pěkně v kočárku - nutno podotknout, že se vozil ráááád.

lamarika
7. bře 2011

Ahoj, mám děti 18 m od sebe a sourozenecký kočárek bych rozhodně nevyužila. Jenom bych se dřela a tahala jak blbec před sebou poloprázdný kočár. Syn chodí od začátku vedle kočárku, nikam neutíká. Všechno je ale o tom jak si dítko naučíš. I když věřím, že všechny nejdou takhle naučit. Každopádně jsem pro případ, že bych třeba spěchala domů kvůli kojení nebo tak, koupila přídavné sedátko. Můžu jen doporučit! Vejdu se všude, je pěkně složené vedle kočárku, lze po rozložení využít naprosto stejně jako sourozenecký a nebyla to taková investice jako nový kočár 😉

akdar1
8. bře 2011

Ahoj. Muj syn nebyl zrovna samochodec... Nejdrive jsem koupila stupatko, ktere vsak slouzi uz jen pro zabavu - tak ho prodam..., ale male jsem koupila pouzity croozer 2 a nejvetsi radost z nej mel syn...tak v nem jezdi oba, kdyz knoura, ze ho boli nozicky 🙂

katuu
11. bře 2011

Ahoj, my máme děti od sebe 20 měsíců, máme ABC a mohu jen a jen doporučit, František taky chodí hodně sám a nebo jede na motorce ale když jdeme na delší procházku, do města a nebo prostě potřebuji být rychle někde jinde tak jej naložím a jedeme. Taky záleží na ročním období, Saška se narodila v září takže jsme měli kočár přes zimu a když byli mrazy tak si Franci moc rád zalezl do fusaku, v létě by to asi bylo něco jiného.

fiallinka
11. bře 2011

záleží hodně na dítěti, u nás nebyl potřeba, Jurča jakž takž jezdí na skejtíku - a taky u toho malého mimina je výhoda, že v kočárku většinou spí - a pokud ti starší dítko někam uteče, tak to malé můžeš v kočáru nechat a utíkat za ním... nicméně kámoška má staršího kluka opravdu hrozného 🙂, ta dvojkočár využívá až do jeho 4 let...

luti
11. bře 2011

😉 Ahojky my mame deti od sebe 16 mesicu a sourozenecky kocarek Phil&Ted na seslali z nebe🙂), Blizi se jaro, leto, budete chodit na dlouhe prochazky, nakupy atd. deti budou v kocarku spat🙂. Je to hodne individualni, kdyby se nam deti narodili v opacnem poradi, asi bychom jej tak nevyuzili jako vyuzivame nyni. Ja na sourozenecky kocarek nenecham dopustit, je lehky, lehce ovladatelny a travime veskery cas venku, takze jej i hodne vyuzivame k tomuto ucelu. A musim rici, ze deti nejsou zadni lenosi, takze to bylo rozumna investice. Hodne stesti s rozhodnutim a vyberem 😉 😉

petuleff
12. bře 2011

Ahoj, já mám děti o 2 roky a 2 týdný (listopad 2008 - prosinec 2010), malý mi do porodu v golfkách usínal, pak se narodila malá a byly velké mrazy a inverze, takže buď jsme jezdili autem nebo jsem jezdila s kočárem a někdo s golfkama a pokud jsem šla sama, vozil se na skatu. A šlo to i když mi to ze začátku připadalo nemožné - vyrazit sama s oběma 😝
Poslední týdny je ale docela hezky, vytáhli jsme motorku, ta ho bavila chvilku a teď běhá sám a je v pohodě, dokonce moc nevyužívám ani skate. Taky se docela sklidnil, než se narodila Eli, běhala jsem za ním, kam se mu zachtělo a teď si mě hlídá a většinou se i sám chytne kočárku - to jsem ho neučila 🙂 Na tvém místě bych to zkusila bez kočárku, koupit ho můžeš vždycky. Malá určitě za chvilku vytáhne svůj kočárek a bude si hrát na velkou mámu 😎 Ale záleží na každém dítěti, vzdálenostech, režimu dne.... Kamarádka má kluky o 2 roky a koupila Phil@ted a pro staršího ho vůůůbec nevyužila. Sice je s ním max.spokojená, ale mrzí jí vyhozené peníze.

majatob
12. bře 2011

ahoj, ja muzu sourozenak taky jen doporucit (mam Jane powertwin) 🙂 mam starsi deti o 22 mesicu a ikdyz uz syn usel hodne a byl docela poslusnej, kocarek byl v provozu temer denne 🙂 a ted mame mimi o rok od prostredni, tak ho jeste urcite hoooodne vyuzijem 😀

veruska007
13. bře 2011

Ahoj, kdyz bylo nasemu malemu 1,5 roku, tak jsme to resili, cekali jsme druhe miminko... ale chtela jsem to resit jen skatem. Bohuzel, miminko nam umrelo. Ted cekame miminko znovu, budou od sebe neceleho 2,5 roku. Hlidani taky nemame, bydlime kousek od centra velkeho mesta, s ditkem chodim od nakupu po doktory, asi jako vsichni. A kocarek pro dvojcata urco kupovat nebudeme a skate nejspis taky ne. Maly v pul roce chodil, od 1,5 roku jsme zcela bez kocarku. Zkouseli jsme to s kocarkem od kamaradky a nejak to s obema detmi zvladnu, starsi uz do kocarku stejne nechce. Je bohuzel hoooodne zivy, utika, beha, nedrzi smer 😉... ale to bych ho neudrzela ani na skatu a v kocarku uz vubec ne - tvrdi, ze to je pro miminka.

terezt
16. bře 2011

Vasik byl hodne kocarkove dite. I kdyz je zivy jako cert, rad si v kocarku posedel a ja jsem aspon mohla chodit na dlouhe prochazky. Jak se mela narodit Klarka, koupili jsme skata. A bez nej teda Vasik celou zimu ani ranu! Diky bohu za nej, bez nej bysme se nikam nedostali!!! Ted teda doufam, ze se zabavi motorkou (ale kdyz uz ho boli nohy, stejne chce porad na skata.) Tak doufam, ze se to bude dat, i kdyz dam Klarku do sportaku.... Ja myslim, ze do 2 roku rozdilu se kocarek pro 2 docela hodi (zvlast pres zimu). Jak je rozdil mezi detmi vic nez 2 roky, tak staci skate.

marrei
16. bře 2011

@bulinka - doporučuji pročíst tuhle otázku, zakládala jsem ji já když jsem zjistila, že jsem těhu a že budu mít děti 2 roky po sobě... 😉 Já už mám tandem doma 😵

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tandemov...

mandelinka1
16. bře 2011

Ahoj, tak my jsme sourozenecký kočárek využili hodně, holky jsou od sebe 15 měsíců 🙂 Měli jsme od PegPerega Duette, velkou výhodou byla možnost mít hlubokou korbičku a zároveň sporťák, potom dva sporťáky. A také variabilita, že děti mohou sedět po směru jízdy, proti směru jízdy nebo naprosti sobě, to bylo super. Využívali jsme ho rok, tzn. do doby, kdy starší dcerka měla 2 roky a 3 měsíce....ke konci používán sice jen občas, ale bylo to v zimě, což je taky rozdíl oproti létu.....takže za nás určitě doporučuji 🙂

sanies
16. bře 2011

Ahoj,tak my máme rozdíl 22 měsíců a mladší se narodil v září. Už v období těhotenství jsem pozvolna učila a zvykala starší dítko,že bude bráška a nebude kočárek,učil se chodit za ruku,zastavovat před cestou. Byl a je to velice živé dítko a přesto jsme to zvládli. Do zimy nám pomáhalo přídavné sedátko. Asi jsme měli štěstí i náš druhý syn už od necelých 2 let nepoužívá kočárek. Ale je fakt,že každé děťátko to má jinak...

gucci
16. bře 2011

Do mě taky dost lidí hustí, že vystačím se skejtem, ale to bych asi zešedivěla...chodím většinou všude pěšky, do centra města do heren a dětských koutků to mám 30min., kolikrát se stavím cestou domů na menší nákup apod. a představa, že to absolvuju s Leou na skejtíku mě fakt děsí 😀 , navíc druhé mimi se narodí v říjnu, takže já jsem rozhodně PRO sourozenecký kočárek a nemyslím tím nějaký dvojčatový tank

korcula
16. bře 2011

Ahojky, my máme dítka 13 měsíců od sebe.... a sourozeneckej kočárek (jané twin two) jsme využili ze kraje (malá se narodila v lednu) tak pul roku, od července (to bylo synovi 19 měsíců) ho nemáme a už jen chodí, a to i před tím byli v kočárku sceny... takže chodím nebo jezdí na motorce, a když hodně spěchám hodím ho do manducy na záda... klidně tam i usne když chce.... 😉 a zvládáme to, i bez skejtíku... a to i celodenní výlety do Prahy... v obchodě je naučenej že nosíí košík, přijde si duležitej a neutíká.... ale je fakt že venku to chce dobře ovladatelnej a hlavně rychle zabruditelnej kočár...měla jsem Roan Maritu a právě proto jsem ho měnila, měl systém brzdy že leckdy než jsem ho zabrzdila, byl malej v trapu.... takže jsme přešli na Jané Slalom... a úúúúžasný a pohoda 😉

andreiika
8. lis 2013

Ahoj, nám se narodí další mimi když bude dceři necelých 19 měsíců. Chodí teda dobře už teď ve 14 měsících, ale zásadně chodí na jinou stranu než má, každý lísteček nebo kamínek jí zajímá. Takže jen výlet do masny, kam se dostanu svižnou chůzí za 10 minut je s ní minimálně na hodinu. To nemluvím o tom, že když bude v obchodě fronta, tak tam ona bude řádit jak černá ruka a já za ní budu jen lítat - viz. včerejší nákup v OC Chodov. Vybíraly jsme budničku, já bez kočáru a jen jsem za ní lítala a uklízela věci, které shodila a nakonec tam ztratila tašku s novými kalhotami :( Já zpocená, nasr..., ale dítě nadšené jaké zábavné odpoledne jsme měly 😠 😠 😠 Jen jsem teď zjistila, že na Phil & Teds nejde dát autosedačka. Nedovedu si představit jak to udělám, když pojedu na nákup autem a mimi zachrupne v autosedačce - to ho pak budu muset přendat do té ložné tašky a po nákupu zase zpět do autosedačky? Jak to děláte vy? Teď mám Jané Slalom, které si nechám, koupím k tomu skejt a korbičku, abychom měli jestě jednu variantu, ale když jdu na nákup tak do kočáru MUSÍM přidělat obě, protože na to nemám nervy.