Zavinovačka, rychlozavinovačka, fusak, nánožník

bufobufo
17. bře 2012

Vložka do kočárku, deka do kočárku. Prosím objasní mi někdo rozdíly a jemné nuance mezi těmito pojmy. A co je ještě důležitější, co z toho je potřebné a co ne??
Moc děkuji!

beruska24.9.
17. bře 2012

podle mě 🙂

zavinovačka - pamatuji si ještě z dětství. ´´obdélník´´ s vložkou, přehnou přes nožičky miminka, po stranách pruhy látky a stužky (tkaničky) na zavázání (stažení miminka), kolem hlavičky ozdobná krajka. používala jsem u obou, lépe se tam miminko stáhne.

rychlozavinovačka - čtverec/nepravidelný čtverec (né úplně obdélník), jeden roh přes miminka nožičky, protilehlé rohy ze stran přes tělíčko miminka, zapínání na suchý zip. udrží mimi v teple, ale není stažené. také jsem používala, spíš na spinkání v kočárku, aby bylo mimi v teple a ještě nebylo počasí na fusak.

fusak - něco jako spacák na čundr pro dospělého 😀 zipy po stranách (jinak jsem se nesetkala), abys mohla příp. rozepnout, když je miminku teplo. používala jsem v zimě do kočárku.

nánožník - snad ´´návlek´´ přes nohy dítěte, ke sporťáku. osobní zkušenost nemám.

vložka do kočárku - absolutně netuším 😕

deka do kočárku - zmenšenina klasické deky 😀 používala jsem v kočárku, když bylo chladněji, ale ještě né zima na fusak, dále na přikrytí miminka v autosedačce, přes den na přikrytí doma v postýlce.......

tak, snad jsem alespoň trochu poradila a snad se dozvím sama to, co (i když mám dvě děti) sama nevím 😉

camelinka
17. bře 2012

souhlasim s beruskou, jen doplnim ze vlozka do kocarku je podlozka s molitanovou vyplni, s otvory pro ksiry, dava se do sportaku a golfek, asi aby melo mrne mekci polezenicko a aby se nemusel cistit cely kocarek tak se jen sunda a vypere ta vlozka 😉