Zimný fusak

poupe
9. zář 2007

ahoj vsem,jaky je vhodny fusak do kocarku Patron bohemia apollon(taska je uz mala).

laisobel
13. črc 2016

Holky necetla jsem - ale za mne hvezda vseho Odenwalder. Osvedcil se mi maximalne, ve vsech kocarkach, oproti Emitexu k nezaplaceni.

jujatko
13. črc 2016

A s tou veliksotí fusaku atd. - jako já nevím, ale 18 měsíční dítě ve fusaku? Neříkám, že ne, ale jakmile dítě chodí, tak ho stejně v zimě navlíknete do kombinezy a v kočárku je ve fusaku možná tak na spaní. A díyk tomu, že je dítko stejně navlečené, tak nepotřebujete superteplý fusak .... Já tedy fusak využila jen první zimu, kdy bylo malé půl roku. Další zimu, kdy ji bylo rok a půl, už jsme fusak nevyužili. A ve svém okolí znám jen jednu maminu, která ho používala a pak to vzdala, když malému neustále nanadavala a sundavala boty (aby nezamazal fusak), když chtěl nestále dovnitř a ven z kočárku

barakara
13. črc 2016

@jujatko 18ti mesicni dite nevim. Nam to vyslo na necely rok, asi 11mesicu ji bylo a byli jsme v alpach a i v Cechach jsem ho pouzivala, jeste nechodila tak byla v kocare. Pak tu dalsi zimu to uz ji byly skoro dva roky tak to nee. To uz nebyla ani v kocare. Ono asi jak to vyjde s vekem a zimou a chozenim 🙂
Ted budu mit vylozene zimni miminko narozene prelom listopad/prosinec, tak prvni zimu urcite a tu dalsi asi taky? Ono ten Kaiser se proste protahne pasama a kdyz je velka zima tak se tam dite da zapne zipem a hotovo. Ale s kombineza a jeste fusak....zalezi jaka je zima. Ta lonska to by se asi dite upeklo 😀

jujatko
13. črc 2016

@barakara No rpave, ze v predchozich komenetch se resila velikost fusaku u 18 mesicniho ditka. Tam uz se stejne maximalne zakryjou jen nohy, protoze i kdyz to ditko nechodi, tak uz v tom kocaru urcite v klidnu neposedi 🙂

ponickova
13. črc 2016

U 18měsíčního dítěte bych asi taky řešila zimu kombinézkou, přijde mi to praktičtější. Já předpokládám, že my asi odjezdíme dvě zimy, malá se narodí v polovině října. Těžko ale říct, třeba bude lítat už po roce jako ďas🙂

gepe
13. črc 2016

Nase prvni je srpnova, fusak mela pouze na podzim/jaro od Stokke fleece bag, prvni zimu od Stokke winter bag perovy, super ze stacil napr jen overalek do nej a cepicka, a to i na horach stacilo. Nasledujici zimu bez fusaku a uplne v pohode. Hodne chodi, i ji nevadi kocarek, takze bez problemu vzdy. Ted nam dalsi vychazi na listopad/prosinec, bude mit ten samy fusak (fleece bag i winter bag) jako mlada, na pristi zimu uz predpokladam taky bez fusaku.

barakara
13. črc 2016

@gepe jee no vidis ja uplne zapomnela, ze mame taky ten Stokke Fleece bag! 😀 😀 To jsem rada, ze si mi to pripomnela! 😀 ten bude do korby super.
Winter bag ten nozickovej jsme prodali 😒

gepe
13. črc 2016

@barakara 😀 no vidis 😉 my meli, a mame i bude dal Crusi, takze classic winter bag (nenozickovy). 😅 K Fleecu mame na prechody jeste i Lodger bunker Denim, ten novy koupeny kdyz mlady byly necele 2r, jen jednou vyzkouseny a dam ho asi pryc (zbytecne navic porizeny).

jujatko
13. črc 2016

@ponickova Pokud se ma mala narodit v polovine rijna, tak spise pochybuji o tom, ze dalsi zimu vyuzijite zimni fusak nejak moc. Preci jen, to rocni ditko, i kdyz nechodi samo, tak chce porad nekde lozit, casto uz ani nechce byt v kocarku a vetsinou bude mit stejne oblecenou nejakou zimni kombinezu. Uvidite 🙂 Preji stastny vyber. A Vy bydlite nekde na horach nebo predpokladate, ze budete s mimcem porad venku? I podle toho bych fusak vybirala.

ponickova
13. črc 2016

@jujatko: Nebydlíme na horách, bydlíme ve městě 🙂 ... ale chci teplý, ať to prostě plní funkci a nemusím do něj ještě malou navlíkat a pak přikrývat dekou. Zajímají mě názory všech, zatím nejsem pevně rozhodnuta po čem sáhnout, to asi až poté, co si to osahám 🙂

jujatko
13. črc 2016

@ponickova Popravde, pokud chcete koupit nový, tak bych Emitex 3v1 nekupovala a vybirala bych z jinych. Outlast je super věc, takže Little angel by byl určitě adept - jen, jak jsem psala - nelibi se mi vzhledove. Doporucovala bych, aby měl možnost uchycení ke kočárku - pásy fusak neudrží, jakmile začne být dítko akční - pro Vás ta druhá zima. Pokud nebydlíte někde v horách, tak bych možná nekoukala na to, aby byl co nejteplejší - protože deku na méně teplý fusak dát můžete, ale pokud bude zima jako byly dvě předchozí, tak se Vám dítko v super teplém fusaku upeče. Malá měla opravdu i v tom Emitexu jen punčošky a byla přikrytá dekou z Kiku - žádná duchna 🙂 Tu deku jsem spíše dávala, aby nepadal sníh přímo na fusak. Spala celý první rok venkuza každého počasí každý den (přes den). V noci jsem ji tedy přesouvala do postýlky dovnitř 🙂 🙂

ponickova
13. črc 2016

@jujatko: Díky za komentář. Mě je u toho Little Angel sympatický ten outlast. Takže pokud funguje, tak by se malá péct nemusela. Píšou, že je to vhodné od podzimu do jara - no to beru trochu s rezervou. 🙂

Proč byste Emitex nekupovala? Nebo jako myslíte ne přímo nový, ale do bazarového byste šla? Ráda si poslechnu váš názor, jak jsem psala výše, téměř každý mi ho doporučoval. Ale možná proto, že jiný neměl, tak chybělo srovnání 🙂

"Pitomý fusak" a já to tu řeším pomalu na x stránkách, ale jsou pro mě daleko lepší konkrétní zkušenosti, než co napíše prodejce na eshopu🙂)

jujatko
13. črc 2016

@ponickova Já měla Emitex bazarový (jako rezervu). Nový jsem kupovala v Německu - Trekking Plus by Eckert . Ale prostě u nás na vsi, kdy jsem s malou lítala furt po polích, tak mi toho německého přišlo ve finále škoda a schovávala jsem si ho do města do lepšího kočárku. A malá měla vlastně celou dobu jen ten Emitex- bylo mi celkem jedno, že jí v kočárku obkládám nákupem, že se mi o ten fusak otřela mouka z chleba, že si tam položím větvičky na vánoční věnec 🙂 🙂 atd. Ale kdybych měla kupovat nový, tak bych ho nekoupila. Myslím, že za tu cenu a nebo o něco dražší jsou prostě lepší fusaky. Ano, málokdo má srovnání - kdopa si taky kupuje hodně fusaků. My měli ještě chvíli Lodger Bunker a ten mi tedy vubec nevyhovoval, tak sel hned pryc. Jak jsem psala, na tom Eckertovi mi třeba nevyhovovalo to zapínání uprostřed - protože když už pak malá nebyla jen ležící miminko, tak mi přišlo lepší to zapínání na zipy z boku - dítko může sedět, má vyndané ručičky, ale tělíčko má víceméně zakryté. U toho zipu uprostřed to musíte poměrně hodně rozepnout, aby dítko mohlo mít třeba ručičky venku. Ale to vy sai zase tak řešit nemusíte, jelikož budete mít první zimu hodné, ležící mimi 🙂. Ale jinak byl ten Eckert krásně teplý a příjemný - měl v sobě takový ten delší příjemný plyš. Ale zase výhoda toho Emitexu 3v1 je ta variabilní délka . Takže dáte v pohodě i do autosedačky - to s dlouhým fusakem je to horší. A jako opravdu, při nule v něm byla malá oblečená jen tak, jak byla doma - v tom jsem ji jen dala do fusaku - plus čepku a mikču. Žádné kombinezy atd. Kombinezy jsem vyuzili jen do nositka (kdyz bylo kolem te nuly), kdyz bylo par dni -10, tak jsem ji tedy i do fusaku davala kombinezu. Ale jak jsem psala, nase mala byla venku treba 5-6 hodin v kuse. Pak 2 hodky vevnitr a pak zase venku.

eliskaxox
13. črc 2016

Ja bych jen chtela napsat ze ne vsechny deti jsou superhrdinove a bohuzel jeste v roce nechodi. Nas maly je predcasne narozeny a chodil az v 16m. Takze kdyz mu bylo v zime 18m, tak v kombineze a zimnich botach sotva chodil. Takze na nakup u nas ve vesnici, jsem ho proste vzala tak jak doma byl,pridala bundu a cepici a sup do fusaku a jeli jsme. To same vylety, na certy, vanocni trhy, masopust. Proste mel puncosky a kalhoty kdyby se chtel projit a jinak ho hral fusak a nemusel sedet nahecmany v kombineze a ja se nemusela bat ze i po 4h venku bude promrzly.
Tak jak rikam, driv nez odsoudite 18m dite ve fusaku a v kocarku,tak se zkuste zamyslet proc asi.

eliskaxox
13. črc 2016

Jo a ten outlastovy ma vzadu takovou jakoby gumu aby tolik nesjizdel a myslim ze ma i nejake snurky na poutani ale ja nevyuzivam to,nema nejake extra tendence padat

jujatko
13. črc 2016

@eliskaxox Ale vzdyt ja nic neodsoudila - jen jsem napsala svůj názor. Samozřejmě, ne každo dítko chodí, ale když nechodí, tak jak jste sama psala - dáte mu stejně bundu, kalhoty atd. - a tím pádem pak nemusí mít super teplý fusak. Nebo tedy já nikdy malou zbytečně nenavlíkala, ať má nějakou imunitu. 4 hodiny venku u nas byl takovy minimalni denni standard a promrzla nebyla nikdy. Ale, jak jsem psala, na little angel jsem taky koukala. Je to urcite super fusak.
Naše malá třeba byla docela divoch, v kočárku moc ukázněně sedět nechtěla, takže já si se sjíždějícími fusaky užila svoje. Urvala mi i ty šňůrky (tedy u jarního fusaku).

psya
30. zář 2016

Nějaká zkušenost s Aesthetic? Chci rozepínací na boku a Emitex mi přijde málo teplej po usnutí plánuju parkovat kočárek doma a potřebuju fusak rozepnout a odklopit..

marcela2222
30. zář 2016

Já mám od Emitexu a jsem spokojená 🙂

eliskaxox
30. zář 2016

@psya Aesthetic je to samy co Emitex. Oproti opravdu dobrym fusakum je to hnusna tvrda deka. Mela jsem ho a nepouzivala jsem ho. Do hluboky. Jsem mela radsi Lodger Bunker a na vetsi jsem koupila Little Angel Exclusive Outlast a to je top. Ty penize za to stoji

korin
30. zář 2016

Aesthetic mám a byla jsem spokojená. Nemůžu poskytnout srovnání s jiným fusakem, protože jsem neměla potřebu kupovat jiný. Moje děti v ještě v roce ani neseděly, natož že by chodily a fusak byl maximálně využit. No a v zimě i když měla malá kombinézu a už chodila, ale nechtělo se jí, tak by mi promrzla jen tak bez pohybu v kočáru. Byla fusakem pěkně přikrytá. Z plavání jsme chodily pěšky a nemusela jsem se bát, že se nachladí.

psya
30. zář 2016

@eliskaxox
@korin Děkuji..
Já bych právě ráda rozepínání z obou stran, abych snadno mohla odkrýt v bytě v teple spící dítě.

eliskaxox
30. zář 2016

@psya Ten Little Angel ma rezepinani uprostred ale ma vyhodu. Nemusite do nej mimco vubec balit. Date mu jen jednu vrstvu navic. Treba puncosky, teplacky, bodyno a teplejsi mikcu, samozrejme boticky a cepicku. To mu uplne bude stacit pri teplotach okolo nuly a jak dojdete domu tak ho rozepnete a ten fusak ma termoregulacni vrstvu,takze se vam dite nespoti. Funguje jako termopradlo. Samozrejme pokud bude venku 10stupnu a vy ho nabalite do dvou vrstev obleceni a kombinezy a date do fusaku,tak vas ani sebelepsi material od spoceni nezachrani 🙂 ale jinak si myslim ze pro vas bude super