Zkušenosti s kočárkem Baby Jogger City Elite.

hehena
16. čer 2011

Hledám maminky se zkušenostmi i ty, které kočár zajímá jako mě 🙂 😵

ivett
16. zář 2011

@akcull já v něm vozím 9m dceru a naprosto v pohodě, do zádovky jsem nechala uříznout sololit a pohoda, úzký není, v porovnání s gt3 bych řekla tak nastejno a ten je co se sedu i lehu týče na tom o nějaký ten cm líp než spirit...

hehena
autor
18. říj 2011

@akcull ano v sedu je užší. ale pak se rozšiřuje. zajímavý, že našemu prckovi tohle vyhovovalo, ono mu teda na tom kočárku vyhovovalo více věcí. každopádně i boky se od sedu rozevírají, takže dítě s fusakem by se tam v pohodě vešlo a to mám větší dítě, proto jsem ho kupovala. měla jsem Spirita a s Joggrem se jezdí líp. to odpružení na přední kolo je v terénu geniální, je rozhodně stabilnější, jakékoliv najíždění bylo bez potíží, to se spiritem říct teda nemůžu. vlastně jediná nevýhoda oproti spiritu je, že BJ nejde otočit proti směru jízdy. a souhlasím, teutonka je fakt pro menší děti.

sabor
2. kvě 2012

@hehena ahoj, takže jak píšeš, tak záda jsou měkká. Asi pro pul roční miminko nic moc. to je škoda. tenhle kočárek se mi libí a moc. 😒

maffi.
3. kvě 2012

do kočárku se dá vložit pevná deska - je tam na to taková kapsa. originál je už k sehnání i u nás a stojí nějakých 150 korun
http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/ba...

nelar
25. bře 2013

Holky, prosím o radu. Jaký nánožník sedí nejlépe na BJ City Elite? Nejlépe z Emitexu. Díky.

gabby7
25. bře 2013

Kočárek mě zaujal. Měla jsem PP GT 3 a hledám něco nového, ale už od narození. V PP jsem měla vložnou tašku a bylo to OK. Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s korbičkou na tento kočár, příp. jak dlouho vám vydržela. Potřebovala bych tak na 7 měsíců. Dají se záda polohovat úplně do lehu? Díky za odpověď a vaše tipy 😉

kacka.l
26. bře 2013

@nelar já jsem měla z emitexu dva, ale ani jeden nějak extra neseděl. Asi bych si nechala ušít.

@gabby7 Záda jsou do úplného lehu.

hehena
autor
11. črc 2013

@gabby7 asi to už není aktuel, ale píšu. kamarádka měla korbu, vydržela jim těch 7m. její malý měl v 6m 72 cm, takže žádný pidi miminko. pak přešli do sporťáku a bez potíží 🙂 záda jsou téměř do lehu, pro 6-7m dítě určitě bez potíží .)

@nelar nánožník jsem nepoužívala, takže bohužel neporadím. koupila bych originální fusakonánožník .)

stepan77
5. srp 2013

Bojím sa trojkolky,že nebude stabilná a vyklopím dieťa...je moj strach opodstatnený?

ivett
5. srp 2013

@stepan77 není, není důvod proč ji překlopit, pokud umíš jezdit s kočárkem, jediný rozdíl oproti 4kolkám je ve sjezdu z obrubníku nebo lyžin po schodech apod., do schodů s ním nemůžeš popředu, ale jen po zadních (totéž i ze schodů) a z patníku když se naučíš jde jít normoš předním kolem nebo si dojet na hranu patníku zadníma a ten schodek prostě sjet...
to, že jsou 3kolky nestabilní je kec, chce to s tím jen umět jezdit...

ivett
5. srp 2013

a jinak tenhle kočár jsem měla a je to jeden z nejlepších, jaký jsem měla, a že jich bylo...kola jsou nezničitelná, brzda po 2letech fungování ani jednou nestávkovala, nebylo třeba ho nijak promazávat apod., potah jde sundat komplet vč. stříšky, vyprat, koš to má prostorný, jízdní vlastnosti super, střecha nesrovnatelná s jinými co se clonění týče atd. atd. atd., mohla bych pokračovat...byl s námi i v Tatrách, lesní terén s kořeny a šutry teda nezvládl, ale to by nezvládl žáden kočár, resp. prázdný byste ho vytáhli kamkoli, ale s děckem ne a nebylo by to pohodlné hlavně pro to dítě 😉

mama04
6. zář 2013

Ten nej kočár co jsem měla. Většina maminek se otáčí po naší vytuněné káře. 😀

kackackacka
11. zář 2013

Ahoj holky,
nemáte prosím některá porovnání City Versa versus City Elite? Který z nich si myslíte, že je lepší pro dítě od narození? A který z nich do sněhu? I když je Elite víc na terén, není Versa jako čtyřkolka (s gelovými koly) ve sněhu stabilnější? Dále mi u Versi přijde horší korbička. Podle uvedených rozměrů a ceny je i menší a zřejmě míň kvalitnější než Elite, dále je mínus váha. Versa gelová kola(13,5kg) je cca o 2 kila těžší než Elite gelová kola (11,8kg). Na druhou stranu se mi u Versi líbí možnost otočení sporťáku proti směru jízdy – když je prcek ještě malý, vidíte na něj i zepředu. Jaký je váš názor?

ivett
11. zář 2013

@kackackacka šla bych do Elite, Versa krom toho co píšeš má korýtkové sezení, tzn. nejdou polohovat nohy a záda zvlášť do lehu myslím, já ji teda viděla a zkoušela na prodejně jen chvilku, ale vím, že mě nenadchla, je taková monstrozní, přestože Elite působí větší, ale je lehčí a líp ovladatelný, pro mě teda...

j.kriv
8. říj 2013

@ivett @mama04 @hehena @kacka.l Holky, prosím radu, mám kočárek zamluvený, ale paní čeká ještě na vyjádření ohledně měkkých koleček, nemáte s tím náhodou zkušenost? Jak to s těmi gelovými kolečky je, když jsou měkčí, dá se to nějak doplnit nebo prostě rovnou koupit nová kola? Díky 🙂

mama04
9. říj 2013

@j.kriv Tak to nevím.

kolarovahana
9. říj 2013

Ahoj,
ráda bych se zeptala, zda je možné používat sporťák BJ City Elite už od narození? Začínám hledat kočárek a muž se zamiloval do trojkolek kvůli ovladatelnosti, miminko se nám ale narodí koncem dubna, takže kupovat hlubokou korbu na léto a v zimě pak stejně jezdit se sporťákem mi přijde jako zbytečné vyhazování peněz. Navíc bych na uskladnění hluboké korby ani doma neměla místo. Nebo by se do něj dala vložit nějaká vložná taška? Co myslíte? Díky za zkušenosti.

hehena
autor
9. říj 2013

@stepan77 BJ je opravdu stabilní trojkolka. jak jsem psala už předtím - tak se spiritem jsem mívala potíže, ale s BJ vůbec. bude to celkově tou ergonomií a širším rozchodem těch dvou zadních kol. mám ho od 16m prvního dítěte a stále ho miluju! koupila jsem si teď na druhoše tolik chválené Brio go, ale ani to mě zdaleka neoslovilo tak, jako BJ. ale znáte to. sto lidí, sto chutí.

@sabor já do zad dala sololitovou desku, teď už se dá ale sehnat origoš deska... když jsem ho 2011 kupovala, tak ještě ani nebyla ta originál deska v prodeji.

hehena
autor
9. říj 2013

@kolarovahana vložná tak tam jde. tady se poptej https://www.modrykonik.cz/blog/syroovka/album/b... @syroovka má sice summita, ale pokud vím, jezdí s vložnou taškou. jediné co, tak tam asi půjde o zvyk, že na dítě moc dobře neuvidíš. mě by to vadilo, šla bych do korby. slušně jí prodáš, takže bych raději volila tu korbu, pro ten pocit, že na maloška vidím.

hehena
autor
9. říj 2013

@j.kriv taky netuším. u mě jsou kola v pořádku. ale asi bych koupila kola nová, jakmile je jednou s něčím tak specifickým problém, tak bych se bála opakování.

hehena
autor
9. říj 2013

@ivett souhlasím s tebou, že to chce jiný přístup, ale přesto bych osobně o Teutonii s klidem řekla, že je nestabilní! 🙂)) ale zřejmě jsem prostě levá!

mama04
9. říj 2013

@kolarovahana Taky bych šla do korbičky. A prý je i velká. Ale cm nevím. 🙂

syroovka
10. říj 2013

@kolarovahana
Jo je to tak, máme Summita X3 a chtěli jsme na něj taky hlubokou korbu. Jenže ho máme z Ameriky, v ČR nebyl ještě v prodeji, když jsme korbu sháněli. A pak na prodejně ta korba nepasovala - adaptér nešel nasadit. Tak jsme museli koupit vložnou tašku. Nevím, jak je to teď - jestli dělají jiné adaptéry, když už je u nás taky k X3 v prodeji. Zkoušeli jsme to tady: http://www.detskydum.cz/hledat/?hledat=baby+jog.... Docela by mě zajímalo, jak je to s tou korbou (na případného dalšího mimouše). Tak budu ráda za info, jestli něco zjistíš🙂.
Taška nám nevadí, protože zatím vozíme jen občas, než přijde na řadu jako sporťák. Máme totiž i klasický houpací kočárek s velkou korbou. Jak píše @hehena taky by mi vadilo, že na miminko nevidím.
Jinak Summita vřele doporučuju! Jezdí se s ním parádně!

kolarovahana
10. říj 2013

Díky za informace, @hehena, @mama04, @syroovka, popřemýšlím jestli kupovat hlubokou korbu, uvidím jestli se někde zjeví na bazárku. Máme ho v plánu pouze jako kočár pro babičky, když tam jednou za měsíc dojedeme, já s ním budu jezdit minimálně, budeme nosit, takže se mi právě nechce do toho vrážet moc peněz když ho babičky vytáhnou jednou za měsíc na dvě, tři hodiny.

hehena
autor
10. říj 2013

@mama04 @kolarovahana ta origoš, co měla kamarádka na syna je o fous menší než na Brio go a tu jsem změřila na 75 cm, BJ má myslím 73 cm, ale třeba to někdo upřesní... což není moc no.... první syn se narodil s 54 cm a sice teutonku nemusím, ale u té jsem byla ráda, že jde sporťák do lehu a otočit proti směru, neb tam jsem tu korbu opravdu nepotřebovala, na chvíli mi postačila vložná taška a ve 3m už jezdil ve sporťáku a ve 4m už jen na bříšku a koukal stříškou ven. proto jsem Teutonku oprášila teď u druhoška. ale teď se těším, jak už přesedlám na BJ, neb ty jízdní vlastnosti jsou opravdu nebe a dudy...

buď bych šla do nějakýho jetýho hlubokáče a pak pořídila sporťák BJ a nebo jednoduše tu korbu. ony většinou děti, od toho 9-10m už chtějí koukat kolem sebe. aspoň tak to měli oba moji kluci. kamarádka má taky BJ a taky nebyl u jejího chlapečka problém, že pak na maminku neviděl... ta stříška je navíc udělaná opravdu dobře, takže na dítě skvěle vidíte, to když zas srovná s teutonií i Brio go, tak u těch to tak teda není... a já mám navíc sporťák 2011 a tam jsou ve stříšce okna dvě.

hehena
autor
10. říj 2013

@kolarovahana né, že bych ti to nošení chtěla brát, to vůbec. ale oba moji synové jsou celkem nenosící a to ten druhej ještě o dost víc než ten první. kupovala jsem nový Kibi a vydrží v tom 10 minut a už je na nervy, propíná se... dost jsem se na nošení těšila a ono nic 🙂)) .... ono to u každýho děťátka nejde. a navíc... BJ je návykovej 😀 .)))) ale držím moc palce, aby vám to vyšlo, jak si představuješ! 😉 je to určitě krásný předsevzetí, být pořád v kontaktu s miminkem 🙂 😵

mama04
10. říj 2013

@hehena ty jo tak to jsem myslela, že je větší. Ale já jsem koupila sololit do zad a myslím, že by to miminko ty 2 hodiny vydrželo. Je to stejné jako lehátka pro miminka co mám doma.

Taky bych volila kočárek a potom vyzkoušela nosítko.

hehena
autor
10. říj 2013

@mama04 no v BJ ve sporťáku si myslím, že může miminko být, ale i tak bych spíše koupila tu vložnou tašku, neb si myslím, že ta prckovi vydrží ještě, když bude trošku už aktivnější a to už bys ho tam zas musela poutat, neb se tam nedá přikoupit třeba prodlužovací nástavec jako u tentonky (což to sportovní sezení jakoby u nohou uzavře), aby nesjížděl a nevypadával... podle mě tam půjde dát emitexová, která stojí tiskara nová. což je dobrá cena myslím... ovšem ten kočár je fakt obří, i proto bych šla do korby (a hlavně teda, abych na dítě v pohodě viděla).

mama04
10. říj 2013

@hehena @kolarovahana na 2 hodiny měsíčně bych korbičku nekupovala. Toť můj názor. Já osobně bych koupila korbičku 😀