Baby šátky. Jaké používáte?

srpka
7. led 2007

Ahoj holky,

chci se zeptat jaké šátky na nošení dětí používáte a jak jste s nimi spokojené. Především mě zajímá (pokud to můžete některá zhodnotit), jestli jsou ty levnější (do 1000,- Kč) dost kvalitní, nebo zda je lepší pořídit si nějaký dražší. Díky za vaše postřehy.

kamus77
26. čer 2007

Holky jste skvělý, díky moc. Začínám být co se šátků týče o něco moudřejší 😉 .
Jsem mimo CZ, takže všechny informace sháním přes internet. Asi teda vyhrála Guatamela, délka 4,6m. Btw. Tlapičko, píšeš, že už je na tvoji dcerku malej (respektive, že je na tebe už těžká), jak je stará? Nechceš náhodou ten šátek prodávat?? 😀 😀 😀 . Nebo očekáváte v nejbližší době dalšího potomka? 😉

miquel
26. čer 2007

kamus, koukám ,že už jsi se asi rozhodla 🙂 ale třeba to bude zajímat i někoho jinýho
já mám šátek od šanami - bílá káva - a jsem s ním spokojená
nemůžu porovnávat, protože jsem si jiný neošahala, je fakt že je trochu tužší (holt bavlna len) , ale když je teď malej těžší tak to beru jako výhodu protože se tak nevytahá
jinak mám délku 5 m a je to akorát jsem vysoká 175 cm a mám velikost 44-46 ( takže žádnej drobek 😅 ), ze 4,5 m bych kříž s kapsou neuvázala , já vlastně používám jen tenhle úvaz

možná kdybych si mohla šahat ten indickej a guatemalskej tak by mě taky dostali 😉

sage
26. čer 2007

miquel, ja mám tiež šátek "bílá káva", ten čo som tu chválila, že teda až na tú tuhšiu kvalitu nemá chybu. od akého veku v ňom malého nosíš? ja som ten môj kúpila až keď mala šári 4 mesiace, tak by ma to zaujímalo, že ako sa v ňom nosí menšie miminko, či sa dá pohodlne podoťahovať na maličké dieťa čo ešte nedrží hlavičku, či sa dajú z neho dobre viazať aj "kolísky", teda či neodstávajú okraje a tak.

kamus77
26. čer 2007

Možná že si nakonec koupím 2. Jeden menší, pro novorozeně a pak delší (5m), aby ho mohl používat i přítel. Když píše Miquel, že měří 175 cm a ze 4,5 m by kříž s kapsou neuvázala, tak to by neuvázal přítel už vůbec. Ten větší bych vzala od šanami (btw. bílá káva se mi taky líbí) a ten kratší asi z Guatamely. Myslím, že je užiju oba.

miquel
26. čer 2007

no já si ho koupila už jako těhu, ale protože jsem byla po císaři tak jsem to začala zkoušet když byl malýmu tak měsíc to měl už skoro 5 kilo a jednoduchá klíbka my nevyhovovala tak jsem zkoušela takovou přes obě ramena to taky nic moc , prostě my připadalo , že je v ní prcek tak divně zkrucenej nikdy jsem tomu nepřišla na chuť tak jsem brzy přešla na kříž s kapsou a to je v pohodě, když byl malinkej tak jsem mu hlavičku fixovala tím šikmým pruhem, tenhle úvaz my jde dotáhnut v pohodě

sage
26. čer 2007

kamus, podla mňa je guatemala a šanami s ľanom úplne ideálna kombinácia - máš dva veľmi kvalitné šátky, jeden viac hreje, druhý sa znese aj v totálnom horku, a v neutrálnom počasí hociktorý, obidva krásne 🙂 .

kamus77
27. čer 2007

Asi jo. Taky jsem viděla jeden inzerát na starší šátek od Storchenwiege, ale jen 3,15m. Možná by taky stačil, kdybych k němu přikoupila ten od Šanami - 5m. Co myslíte?

laola
28. črc 2007

Ahoj holky, zkuste odkaz http://www.houpacisite.cz/

listicka77
28. črc 2007

Ahoj holky, já už dlouho uvažuju, jaký šátek si pořídím (řešila jsem to už dávno před otěhotněním) a pročetla jsem hrozně moc diskuzí a zkušeností na nosenideti.cz. Dospěla jsem k závěru, že kvalita a cena jdou obvykle ruku v ruce a jako nejlepší mi nakonec přišly šátky Storchenwiege. U kamarádů jsem viděla Šanami se lnem, ale vůbec mě to nenadchlo.
Teď jsem se ale hrozně nadchla pro elastické šátky Moby. Dělají tedy jen jednu délku 5,5 m (celková délka i se zúženými konci), ale šátky stojí jen 1270 Kč. Pro malé mimi musí být asi hodně příjemné (a samozřejmě i pro nosiče), protože nikde nic netlačí a neškrtí. Ale prý se neprověšují a dá se s tím unést i těžší dítě (i když pro "vrtivější" dítě už je lepší šátek pevnější). Tak jsem si říkala, že to je ideální pro začátek, aby se v prvních pár měsících ukázalo, jestli děťátku nošení vyhovuje. Také se s ním lépe váže (právě z toho hlediska škrcení a pod.), takže se to na něm dá skvěle naučit. No a pokud bude nošení supééér (což doufám 😀 ), tak později pořídit pevnější šátek (třeba právě toho Storcha). Ale tohle jsou jen vyčtené teorie, takže se chci zeptat, jestli některá Moby (nebo případně jiný elastický šátek - např. MaM) nemáte a nepodělíte se o přímou zkušenost?

musko
28. črc 2007

Ja som mala ten šanami a je fakt, že je čiste bavlnený a nepruží - čiže, užili sme si ho málo. Už by som doň nešla.... Toť moj názor.

kili
28. črc 2007

mne na kurzu viazania neodporučila pružné šatky, tak som si objednala hoppediz. Zo začiatku som bola zdesená, že čo s takým obrom mám robiť, vtedy mi prišlo ľúto, že som si neobjednala ten MaM, ale keď sa to obmotá, tak to nie je vidno, že je to tak veľké a teraz som spokojná. Ale porovnať neviem, ale príde mi, že taký pružný nebude dobre podopierať chrbátik 😕

listicka77
28. črc 2007

Kili, ale hoppendiz přece taky patří mezi pružné šátky... A kde jsi ho objednávala? V ČR zatím nejsou (ale v dohledné době by měly být, tak se chsi na ně taky mrknout 😉 ).

kili
28. črc 2007

listicka, nie je pružný, kde si to čítala?
objednávala som ho na nosime.sk, tam je aj o ňom napísané.

mracik
28. črc 2007

listicka, ja mám Storchewiege, nemenila by som ho 😉 je naozaj parádny, vôbec nie je problém sa na ňom učiť viazať, malého som tam dala prvýkrát keď mal týždeň a odvtedy sa nosíme každý deň
ja si myslím, že je zbytočné kupovať dve šatky

listicka77
28. črc 2007

kili, četla jsem to někde... asi na nosenideti. Ale koukám, že to byla mylná informace, opravdu je Hoppediz tkaný šátek. Jinak k tomu podpírání zádíček: na nosenideti holky píšou (jak ty, co ho mají, tak testerky šátků), že je pružný, ale dostatečně pevný, aby mimčo pevně obemknul - to je jejich osobní zkušenost a ne reklama výrobců (ale těch zkušeností je tam zatím málo). Ale o MaM interlock psaly, že je pružný až moc... Moby je pevnější (a MaM eco a earth taky).
No mám ještě dost času na rozmýšlení... Ale budu vděčná za vaše zkušenosti. Ty elastické šátky (především právě Moby) ještě nejsou v ČR tak dlouho, tak je zas tolik lidí nemá.

listicka77
28. črc 2007

mracik, ty máš leo?

chechta
29. črc 2007

Já si objednala ten indickej 5m - tak uvidíme jak budu spokojená - zatím se mi materiálově líbí

papaya
6. srp 2007

tak jsem se nechala nahlodat a pořídila si nový šátek.nakonec jsem koupila guatemalský a po prvním dni z něho mám dobrý dojem.nejen že je hezký,ale i se dobře váže,pruží tak akorát a prostě je príma 😵 akorát jsem možná přehnala tu velikost.chtěli jsme takový,ať může nosit i manža (výška 186),vzala jsem teda 5m.jenomže manža je vižle a i u kříže s kapsou mu vzadu zbývá dobrého půl metru látky, co teprve mě 😅 musím si to teda zavazovat vepředu a jsem tím omotaná úplně celá 😀
až budem používat jednodušší úvazy,nevím kam si ten zbytek všude namotám 😕
tak jen ať víte,že pro vysokého hubeňoura by stačil kratší 😉

aniska
27. lis 2007

janickabez moj matynko vazi uz tyzden vyse 7 kil, tze hura

maly_prcek
10. zář 2010

Ahojky, prodám šátek...
Nošený šátek Ellevill Jade fog v baťohové délce 3,7m. Kupovaný v lednu, nošený na střídačku s nosítkem, je opečovávaný, praný v mýdlových ořechách.

Bezva univerzální šátek, vhodný na malé miminko i na batole, jemný, ale přitom pevný a nosný.

Super stav, nějaké o pár mimimetrů povytažené nitky, na funkci to vliv nemá, u těchto šátků běžné (na požádání vyfotím).
Inzerát tu: https://www.modrykonik.cz/bazar/202-satky-nosic...

pavlina014
Odpověď byla odstraněná
Zobraz