Babyvak - do jakého věku jste ho používali?

barunka81
29. črc 2008

Chtela jsem se zpetat do ktereho mesice veku mimca jste vyuzily baby vak???
ma cenu ho porizovat v 4 mesicih miminka? 😉

barunka81
autor
29. črc 2008

Male jsou 4 mesice. je drobna ma 4,5kg. Nekdy nechce byt v kocarku tak si myslim ze by jsme ho snad vyuzili..

xsipm04
29. črc 2008

barunka: diskuze na různá nosítka tady běží Nošení dětí, ale nemůžu jí najít 😉 jinak naposledy se to taky rozebíralo tady, na konci jsem tam dávala odkazy na různé webovky
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

co se týká babyvaku, tak nosit ho můžeš do té doby, co v něm miminko uneseš, jestli je tedy tvoje holčička drobná, myslíš, že by se jí v babyvaku líbilo a že by se ti dobře nosil, tak to určitě cenu má, některé maminky v něm děti nosí běžně, když mají 8 kg, kamarádku jsem v něm viděla nést 1,5 roku starého chlapečka. vlastně děťátko v něm může být do neomezeného věku, ale protože má popruh jen přes jedno rameno, tak je to spíš o tom, kolik maminka unese 😉

alterna
30. črc 2008

ja myslim ze je to hodne individualni.....

aniska
30. črc 2008

ahoj baru, tak ja som ho skusala na matesa ked bol novorodenec, a to neee-e, bol tam moc skruteny
tak som ho inzerovala na mmb. nikto sa neozyval. tak ked mal 9 meisacov a potrebovala som mates poponyst, tak som ho zase vytahla a super!!!! 😵 😵 mates mal vtedy 12 kil. potom sa mi ozvala pani, ze ho chce kupit, tak som ho predala. nechcela som mat totiz doma vela kramov, prisla nam vtedy krosna, 2 satky, no a teraz mam este manducu, a asi kupim aj ergo 😝 .
inak na 4 mesacne mimi by som urcite radsej sla do satku alebo erga(ak chces teda nejaky ten nosic kupit)
Ak mas kus latky tak 60x 240 cm, tak si urob ringsling, to je obdobne , a spratnejsie ako babyvak🙂

barunka81
autor
30. črc 2008

kdyz ja nevim jestlůi bych satek vyuzila takhle na podzim a zimu a babyvak se nemusi vazat...........

katako
30. črc 2008

V šátku jde dítě strčit pod bundu, nebo se dá ušít kapsa přes mimi a nosit v rozeplé bundě. Děťátko je pěkně v teple na maminčině těle a bunda ho zakrývá zvenku. Stačí obléct mu teple jenom nožičky a hlavu. V babyvaku jde, předpokládám, nosit jenom na bundě.

Babyvak jsem nosila jenom asi měsíc a půl, asi od jednoho měsíce malého, pak už bylo nošení na jednom rameni nepohodlné a nepříjemné. Nošení v šátku je pohodlnější na delší trasy, váha dítěte se rozloží na celá záda a nosič má volné obě ruce. Babyvak je fajn na malé miminko na doma na uspávání. Teď už bych spíš pro další dítě uvažovala o ringslingu, u kterého se dají dotáhnout okraje, což u vaku nejde.

petruna
31. črc 2008

my ho prestali pouzivat ve 4 mesicich, protoze od 4 mesicu se muze pouzivat nositko Ergo.
babyvak bychom jinak pouzivali do doby dokud by se tam vesel....coz uz se skoro nevejde... 🙂