Babyvak. Máte zkušenost?

iza
1. zář 2007

Ahoj holky, nevím jestli už tady podobná diskuze je,ale ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti z Baby vakem(ne s šátkem!!)... a pak také od jakého výrobce Baby vak máte.Uvažuju nad jeho koupí. Dík moc

krista
1. zář 2007

Ahojky, osobní zkušenost nemám, všimla jsem si, že tady se něco málo řešilo, tak můžeš juknout 😉
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pessy1
1. zář 2007

AHOJDA, KOUPILA JSEM SI HO NA NETU WWW.BABYVAK.CZ A NEPOUŽÍVÁM HO.CHTĚLA JSEM V NĚM NOSIT MĚSÍČNÍ MIMI A NEŠLO TO, BYLA V NĚM ZAPADLÁ.TAK TED UŽ HO NEVYUŽIJU, MALÁ JE TĚŽKÁ.KUP SI RADŠI NOSÍTKO OD CHICCA OD NAROZENÍ.

schnek
1. zář 2007

Ahojky, není to asi úplně to samé, ale my máme klokanku BabyBjorn a jsme s ní moc spokojení. Malého v ní nosím asi od 2 týdnů a ohromě se mu to líbí. Pekně si mi lehne hlavou na prsa a spokojeně chrupká. A až udrží pořádně hlavu, tak ho můžeme nosit i obličejem dopředu.

konoupek
1. zář 2007

Ahojky,taky jsem koupila baby vak a nevyužvám ho.Malé se v něm nějak nelíbí,takže ho asik prodám a pak koupím klokanku a bude.Co jsem slyšela, tak ty by se měly používat ,až,když mimčo sedí samo bo mu to jinak ničí páteř, jak má hodně těžkou hlavičku,takže počám 😉

niega
2. zář 2007

Taky bych si babyvak nekoupila. Myslím, že mnohem praktičtější je šátek. Od narození až po nevímkdy. Šátek ti nahradí i babyvak i klokanku a vázání opravdu není složité - když to umí i takovej dřevák jako já 😀 !

januskaababoo
2. zář 2007

Ahoj, ja baby vak mam...viz album...a jsem s nim docela spokojena, mela jsem klokanku, ale male modraly nozicky...ve vaku je sice poloha podobna, ale nic ji nemodra...radsi bych satek, ale uz to kaslu, babyvak vyuziju k prechazeni k nasim...bydli kousek, nebo jak potrebuju neco z vecerky a nebudu prece vytahovat kocarek, bo ruku na srdce...panelaky navrhoval chlap, bo zenska by ty vchody a vjezdy do sklepa resila jinak... 😀

mracik
2. zář 2007

iza, ja mám babyvak aj šatku, babyvak som kúpila, keď mal Matej asi mesiac a pol , úplne totiž bojkotoval kočík. Už v prvý deň som vedela, že už malý do kočíka nesadne... úplne som si nosenie zamilovala.
šatka má veľa výhod, ale na niečo je lepší vak, napríklad na uspávanie - lepšie sa z neho mimčo potom vyberá do postele
Pessy, to, že si mala malú "zapadnutú" nebola chyba vaku, pravdepodobnme si ho mala málo utiahnutý, ja som v ňom niesla malého z pôrodnice a zapadnutý nebol 😉 aj moja kamoška v ňom nosila nedonosené baby a nemala s tým problém...

karolda
3. zář 2007

Ahoj Izi, my jsme koupili BABY VAK od Jiriho Pecha, to je nas vyrobce i dalsich ruznych vecicek pro miminka www.babyvak.cz,tam najdes vse. Jinak jsme spokojeni, malemu se tam moc libi, jen ho ted nemuzeme moc pouzivat, protoze nam to zakazala rehabilitacni, chodime cvicit vojtovku 😢 .Hezke chvilky s vakem. pa Karolda

pessy1
3. zář 2007

ahoj izi, mám podaný inzerát na koníkovi, prodávám ho. 😎

carlisse
3. zář 2007

Zuzi taky budeme babyvak kupovat, tak jestli ho do tý doby nebudeš mít, podám info, jak se Adélce líbí🙂 Zrovna ho jdu obědnat...

carlisse
3. zář 2007

objednat! bože 😀

iza
autor
4. zář 2007

ahoj holky děkuju za příspěvky....ještě jsem se chtěla zeptata...malý má te´d období šmírování-chce abychom ho nosili a on nám přes rameno pokukoval po věcech..tak nevím jestli mi ve vaku vydrží..taky jste to řešily?

zevina
4. zář 2007

Iza, my máme tenhle vak: http://www.emitex.cz/vaky/index.htm a zkušenosti s ním mám ty nejlepší 🙂 sice ho nevyužíváme až tak často, ale jsou příležitosti, kdy je to neocenitelný pomocník. Já prcka nosila asi jen tak 2-3 měsíce, protože je docela dlouhán a já zase hodně drobná, pak už to bylo trochu nepohodlné a indiánskou babičku začal dělat manža 😀 ale od doby kdy malý sám sedí ho už zase můžu nosit i já 😉

zevina
4. zář 2007

a zapomněla jsem napsat, že teď nosíme snad i častěji než když byl mimi, protože roční dítě se na rukách fakt pěkně pronese, ale ve vaku je to na pohodu 😉

izy
4. zář 2007

ahoj. mate nekdo zkusenosti s nosenim vetsich deti v babyvaku?
my jsme jeden dostali, ale je to naka divna cizi znacka a je hrozne tenky (proti tem z babyvak.cz). a male se tam vubc nelibi. mne prijde, ze ji to tam vzdycky tak divne secvakne do takove nepohodlne polohy. utahnout vic nejde. mozna je to blba velikost? ale je to M a ja mam vysku 172. tak jsem premyslela, ze ho treba vyuzijem az bude vetsi?
jinak my mame taky babybjorn a je skvela. nejsem si teda taky uplne jista, ze je to dobre na pater....ale v satku se prece taky nosi v tehle poloze, ne? nebo do urciteho mesice se nosi jen v kolibce?

spetra
21. únor 2009

baby vak je super pro malé miminka tak do 3 měsíců.... pro ty co nemají odvahu na to vázat šátky.... není to nic nákladného použitý se dá koupit za 300 a nás dost zachránil při kolikách... od jisté váhy mimča ale z něj bolí záda... takže opravdu je jen na první měsíce...

akdar1
23. únor 2009

Ahojte. My jsme si baby vak půjčili od švagrové s nedůvěrou - synkovi bylo asi 6 měsíců, ale naše ratolest, když si na něj přivykla, si ho nemohla vynachválit... Zpočátku nám s mužem (odmítl šátek, že prý se nebude učit žádné úvazy!!!) trvalo, než jsme se ho naučili používat - tedy spíš vkládat do něj miminko tak, aby bylo v nějaké vhodné poloze - zpočátku také plakal (netušil asi, co se děje)... Používali jsme ho na nákupy a rychlé pochůzky po institucích, ale hlavně na uspávání, když nemohlo mimi zabrat ke spánku nebo z nějakého důvodu plakalo, i kojení se v něm pěkně schovalo... Bohužel jsme se ani jeden nebyli schopni naučit nosit vak na druhé rameno, takže jsme brzy pociťovali přetížení, ale dítko jsme v něm měli ještě tehdy, když vážilo 8 kg (asi 8 měsíců) - ale to už opravdu jen na uspávání. Teď jsem ho nahradila klokankou, jenže teď v zimě ji moc nevyužijeme ☹ Švagrová však zvládla nosit dcerku ve vaku i v tom sedu na boku - na to už nemam... Na závěr tedy mohu řící, že jsem s touto metodou nošení byla fakt spokojená 😀

ilci
1. bře 2009

tak my zatím používáme vak pořád, ale maej má 4,5 měsíce a váží 7,5kg, takže na delší nošení už to není 😀
už se pronese

iwawa
4. led 2010

a ako je to s baby vakom v zime? Nosit pod kabatom ni pride divne 😒 a s deckou si to neviem predstavit 😖 Moj maly ma prave mesiac, uz sme ho tam skusali dat ale dako mu nevieme najst polohu..tiez mi pride ze mi tam straca aj ked mam vak utiahnuty na maximum. Ako tam davate vy svoje babo?

anicka164
4. led 2010

Ahoj, my máme vak od Haipa-daipa a je fakt super. Lepší než ten z www.babyvak.cz, ten jsme zkoušeli taky, ale Mikuláš tam byl fakt divně zkroucenej a bála jsem se, že mi vypadne (spíš pocitově, jinak tam byl asi v pohodě).
Nevýhoda vaku je, že není tak vysoko jako v šátku, takže se blbě nosí pod bundou. Ale jde to 😉 Šátek je na zimu praktičtější, miminko i víc zahřeje, vak teď používám jenom doma... Už aby bylo jaro!

elzik
4. led 2010

Ahojky, tak já baby vak mám (od Pechů) a nemůžu si ho vynachválit. Malou jsem v něm nosila snad někde až do 9 měsíce a teď ho hojně využívám i při Šimonkovi. Klokánku také mám, ale zatím nevyužívám, protože je Šimi maličký. Šátek jsem měla, ale bohužel mi nějak nešli ty úvazy a přišlo mi to zdlouhavé. Baby vak můžu doporučit. 😀

kocicinka
4. led 2010

iwa: tak já vak rozložím a pěkně rozprostřu na postel, vložím do něj Jonáška, přehrnu přes něj okraje a pak si ho nandám na rameno. Jak v něm zůstane, tak v něm je. Je v podobné poloze jako v šátku v kolíbce. Mám ho v kombinéze. Né takové přímo do mrazů(v té by se tam asi už nevešel), ale v tenčí a přesto je krásně teplounký, on ho zahřívá i ten vak, je v něm krásně schovaný. Hned usne. Ale syn má 8 kilo a už je to na moje záda tak tak. Máme doporučené nosit ho do 9. měs. v kolíbce, tak to budu muset ještě vydržet...Je fajn, že to není tak zdlouhavé, jako šátek, protože Jonáš nemá trpělivost než to uvážu, hned jak ho obléknu do kombinézy( což nesnáší) se musí už něco dít, jinak se čílí...

kocicinka
4. led 2010

Jo a máme taky od Pechů 😵
Malé mimi je tam ale takové zapadlé....

renat2
10. bře 2010

Ahoj holky...tak se přidávám k těm šťastnějším, baby vak od Pechů máme, a už teď se koupě vyplatila. Malý v něm byl od narození moc spokojený...a i teď se v něm vždy uklidní a většinu usne.

Já jsem v něm měla polštář, aby tam nebyl tolik zapadlý.

Chci se zeptat, dá se v něm mimi nosit jinak než klasicky v té kolíbce??? Já jsem ho kupovala po paní, ale neměla k němu žádný leták, nic, takže nevím...

Děkuji

saronka
8. dub 2012

Ráda bych obnovila diskusi, mám půjčený baby vak od Pechů..na netu jsem našla jak dítě vložit - nejdříve nasadit vak a vložit jenže mi to nějak moc nejde.. tak bych ráda dostala radu jak vkládáte děti vy. Mám to hlavně do obchodu, kdy nechci brát kočár kvůli starší dceři.. jinak časem koupím manducu ale teď i s tou novorozeneckou vložkou mi přijde do toho ještě malý.

pajenka
14. zář 2012

Ahojky, chtěla bych poradit, jaký babyvak koupit. Nejvíc se mi líbí ten od Haipa Daipa. Máte zkušenost? Pak jsem se dívala ještě na ten od Pecha a mimivak od Emitexu, tak pokud některá vlastníte, podělte se o zkušenosti 🙂 Děkuju

aiexka
26. zář 2012

@pajenka: Ahoj, ja mam babyvak od Haipa Daipa - puvodne jsem chtela nositko, ale do 3 mesicu by se nemelo pouzivat, aby dite bylo ve spravne poloze, takze mi byl doporucen prave babyvak.
Prvni den mala v nem nevydrzela ani 5 minut a brecela, druhy den uz vydrzela 20 minut, no a treti den v nem v pohode spinkala nekolik hodin.
Ze zacatku mi prislo narocne tam dite dat (tim, ze chybel cvik + babyvak byl uplne novy - neroztazeny), ale brzo jsem si zvykla. Je pravda, ze po delsi dobe boli rameno, ale da se to vyresit tim, ze se strany prohodi. (Zada me z toho nebolela, ale to je spis tim, ze miminko je zatim lehoucke.)

petruskaz
26. zář 2012

@pajenka také mám haipu... maličkej je spokojenej moc... jen mi vadí, že je na jedno rameno, takže budu mít půjčený od kamarádky baby lucy sling - jen než doroste do manduky... prvorozený matěj byl v manduce úplně od malička, ale co jsem zkusila vak a šátak, přijde mi ta poloha v kolíbce prostě správnější...
je taky fajn, že se do haipy vleze i starší děcko v pozici sedu... ale to opravdu jen na krátko... teda mne bolelo rameno fest...
dá se tam vkládat dvěma způsoby - bud si dáš vak prve na sebe a do něj mimi nebo si ho připravíš na podložku, dáš do něj mimi a oblíkneš na sebe 😉 viděla jsem k tomu na netu i video

pajenka
26. zář 2012

@aiexka @petruskaz Díky moc za odpověď, já jsem se rozhodla pro ten od Haipa Daipa, teď ještě rozhodnout tu barvu 🙂

katywolf
30. čer 2013

Ahoj všechny maminky a těhulky......tak rada bych jeste nejakou odpoved primo na otazku:
Mohu nosit mimi v baby vaku pres zimu a jak ho do nej obleknout aby nenastyd atd.....dekuju vsem za zkusenosti a rady 😉 🙂