Babyvak nebo šátek? Co je lepší?

pietra81
9. zář 2007

Ahojte! Ráda bych si pořídila šátek nebo Babyvak, ale nemůžu se rozhodnout zda to nebo ono.Babyvak se mi líbí protože má například kapsičky na drobnosti (Premaxx) a šátek mi přijde pohodlnější pro miminko. Ale děsí mě ty úvazy šátku, nevím jestli bych se do toho nezamotala sama, babyvak je na tohle lepší. Myslím že šátek bych používala stejně jen na polohu "kolíbka" a to mi potom stačí babyvak. Poradíte, prosím 😅 ?

listicka77
9. zář 2007

Něco najdeš v téhle diskuzi: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
A proč bys používala jen kolíbku? Některé děti v kolíbce nejsou spokojené, kdežto ve vertikálních polohách jsou úplně happy (z kolíbky totiž špatně vidí).
Jinak šátek je pohodlnější i pro tebe, protože je na obě ramena. A vázat se naučí každý. nemusíš umět milión úvazů. Nejuniverzálnější je kříž s kapsou venku, protože tam dáš mimčo i vertikálně i do kolíbky.

bihan
9. zář 2007

My sme kúpili babyvak... príde mi to oveľa oveľa jednoduchšie, než babyšatka... sesterka ich vyrába, tak som mala možnosť si ich vyskúšať (babyvak som ešte neskúšala naživo 😅), ale myšlienka, že som celá "opásaná" kusom látky, mi osobne až tak nevyhovuje.. koniec koncov aj v babyvaku sa dá dať mimi do vertikálnej polohy 😉
Myslím, že je to len otázka osobných preferencií, miminku sa budú páčiť obe možnosti...

listicka77
9. zář 2007

Bihan, miminku se nemusí líbit obě možnosti. V babyvaku je hodně zapadlé. A nošení v babyvaku vertikálně já teda považuju za dost teoretickou variantu. Dvě kamarádky ho mají a ta vertikální poloha fakt moc nejde. A pořád je tam ta nevýhoda jednostranné zátěže. Ale proti gustu žádný dišputát... Ideální asi je, když má člověk možnost si oboje půjčit a rozhodnout se až podle konkrétní zkušenosti.

noelka
9. zář 2007

My jsme pořídili šátky a jsme moc spokojení. Babyvak bychom nejspíš vůbec nevyužili, protože naše mímo odmítá jakékoliv úvazy s kolíbkou - už od malého mimi (začala jsem vázat cca. od dvou týdnů). Nejraději máme kříž s kapsou uvnitř nebo venku. Takže plánovat je možno, ale mímo si to stejně určí samo 😉