Babyvak, nebude v něm miminku zima v zimním období?

katywolf
30. čer 2013

Ahojky maminky a tehulky....prosim jeste jsem nikde a od nikoho nesehnala tu spravnou odpoved. Miminko se mi narodi zacatkem rijna,pry mohu pouzivat baby vak i prez zimni obdobi , jen se bojim aby mu nebyla treba zima,abych ho spravne oblikla atd , proto vas vsechny prosim zda s tim mate zkusenosti , nebo o tom neco vite..........za vsechny rady budu rada 🙂 🙂. 🙂

milmic
30. čer 2013

@katywolf Myslím, že babyvak můžeš používat i přes zimní období, v tom nevidím problém. Ale když miminko nosíš v zimě či chladnějším počasí, mělo by být schované pod nějakou společnou vrstvou s Tebou. Třebas pod mikinou nebo nějakou bundou, kabátem.
Akorát, když budeš mít miminko říjnové, tak nevím, jestli v zimě bude ještě v babyvaku, já jsem obě děti nosila v kolíbce tak do 2 měsíců, pak už to nebylo pohodlné ani jednomu z nás a šly na vertikál - mám teda šátek. Babyvak jsem zkoušela, ale nebyla jsem s ním spokojená příliš. Tak jestli tam jsou i jiné možnosti nošení, to netuším, nevím o něm nic moc.

katyxq
30. čer 2013

Koukni na https://www.modrykonik.cz/noseni-deti/ a dole je i odkaz na koníkovskou skupinu Nošení dětí 😉. Nosit (s vhodnýn oblečením) se dá nosit i v hlubokých mrazech.

dudlikarnacz
1. črc 2013

Já osobně Babyvaku moc nefandím i když jej Kiedroňová propaguje, nějak mi nepřirostl "k srdci" každopádně nošení v něm je stejně jen na chíli, takže pokud se mimčo narodí začátkem října, v zimě doporučuji nosit v ergonomickém nosítku, třeba na styl https://www.modrykonik.cz/katalog/firma/dudlika... nebo prostě vybírat ze známějších značek Manduca, Beko, Ergo, každopádně ne klokánky. A pro mě je nošení v zimě lepší než v létě, malá se mi nepřehřívá 🙂 Stačí pořídit kvalitní teplé vlněné návleky na nohy, capáčky, buď čepici nebo kukli na hlavičku a rukavičky a pro mě nepostradatelná buď bunda se zipovou vložkou, nebo ochranná kapsa, to úplně stačí 🙂

petruna82
23. srp 2013

@dudlikarnacz Ahoj, tento týden sem si z bazárku objednala klokanku chicco. Bohužel až dnes jsem si přečetla,že je to nejméně vhodný způsob nošení dětí. Mám v úmyslu v ní malou nosit jen kousek do obchodu na malý nákup, mám to asi 200 metrů od domu,abych nemusela tahat kočár. V popisu stálo,že je vhodná od narození do asi 9kg. Myslíte,že za tu chvíli jí nějak poškodím záda, nebo se ji budou špatně vyvíjet kyčle atd? Řekla bych, že na takovou rychlovku to snad nevadí, pokud s ní nebudu absolvovat túry po lese 😒 . Co myslíte?

dudlikarnacz
23. srp 2013

@petruna82 no já bych do klokánky nedala svoje dítě ani na chvíli, ona se sejde chvíle s chvílí a .... na vývoj to rozhodně dobré není .... ale každý se musí rozhodnout dle svého svědomí a pocitů 🙂

suzanna123
23. srp 2013

@katywolf Já pořídila baby vak hlavně na sestupy ze schodů - abych měla volné ruce, ale vůbec se mi tam malá nevešla, protože byla nabalená v kombinézce a já v zimní bundě.. A i když jsem ji chtěla ponosit po bytě (na radu okolí, že to miminko hezky uklidní), tak řvala jak tur. Na milost ho bere až teď, protože z něj má výhled - na rozdíl od kočáru

petruna82
24. srp 2013

@dudlikarnacz Jestli nakonec nebude lepší se na nosítko nebo šátek vyprdnout a vozit malou v kočáře🙂. A je po problému.

dudlikarnacz
29. srp 2013

@petruna82 v žádném případě, to co dá miminku nošení v šátku nebo nosítku, žádný kočár nenahradí ....

jennyska
18. pro 2013

Ahoj @katywolf @petruna82 @suzanna123 @milmic a ostatní maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Nošením Vašeho dítka v zimě do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/noseni-v-zime/ a pomoci tak všem ostatním maminkám, které si právě prochází tímto obdobím se svými ratolestmi a na MK hledají v různých směrech radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim velmi pomohou. V čem a jak jste dítě nosily? Do čeho jste ho oblíkaly? Jak nošení probíhalo? atd.
Článek můžete i doplnit, není v něm určitě ještě všechno...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all