Bolest ramen a krku z nošení dítěte, dělám něco špatně?

malaletajicimyska
9. kvě 2013

Ahoj damy, jdu se k vam poradit. Koli je nosene miminko kocarek nemame a ani nechceme. Posledni dobou jak roste a tezkne zacinam mit bolesti ramen, krku a brneni v rukou, odezni do par minut po sundani. Mate nekdo zkusenost? Delam neco spatne? Pomohlo by nositko pro vetsi deti (tula)? Mame nositko Liliputi a do roka jsem byla maximalne spokojena.

maximka33
10. kvě 2013

@malaletajicimyska tak je jasné, že záda a páteř dostávají zabrat. nemají chvíli klid, když nemáte kočárek 🙂 asi bych se obrátila na fyzioterapeuta. mně teď hodně pomohla v těhotenství, mám problémy s kostrčí. po porodu mě také bolela záda, ale to bylo tím, jak byly povolené vazy v těhotenství. a taky záleží, v čem nosíš, jsou to ergonomická nosítka? možná je už na čase dát dítě do krosny na záda.

indigirka
14. kvě 2013

@malaletajicimyska Ahoj, doporučuju nosit na zádech, pokud to jde (já vím, že to dost často nejde) a pokud nosíš na břiše, zkus vzadu zkřížené popruhy, já takhle v Manduce nosím a je to nesrovnatelně lepší než normálně, odlehčí to ramenům. Na záda je to ale stejně záběr a ten je zapotřebí nějak kompenzovat vhodným cvičením a protahováním, nejlépe každý den (já se snažím posilovat hluboké svaly cvičením na míči, jednou týdně chodím plavat, běhám, v zimě běžky...). Což je podle mě nutné, i když je dítě vozené v kočárku, protože tlačení kočárku taky vyžaduje nějakou sílu a zapojení jiných svalů než normálně a neustálé manipulování s dítětem taky záda nešetří. Doporučuju taky zajít občas na masáž (hm, já byla naposledy jako těhotná...) 😉
Taky jsme byli bez kočárku (teda měli jsme ho, ale syn v tom řval tak, že jsme ho přestali používat a prodali, aby tu ten krám nepřekážel), pak jsme pořídili vozík za kolo, který používáme i jako kočárek, takže teď volím podle toho, co je zrovna praktičtější (do města ale nosím skoro vždycky).

malaletajicimyska
autor
14. kvě 2013

@indigirka moc dekuji....vyzkousim to. Cviceni ani masaze nejsou u me problem jelikoz je to ma profese tak se o sebe staram myslim nadstandartne 🙂 slo o to ze jde o akutni bolest, ktera sama do par minut po sundani odezni tak s tim cvicenim ani masazemi bohuzel nehnu

tercoolina
24. říj 2014

ahoj damy mam problem nosim holku na rukach je ji 2.5 roku kolem 13 kil pokazdy kdyz jjdeme ven tak uz chce chovat boli me zada a de mi to az do plic nerada sni chodim ven poradite mi