Chci si koupit nosítko pro dceru, poraďte mi prosím

sylvaj
11. kvě 2014

☹ Dívala jsem se nanosítka typu manduca, baby bjorn ..., jsou dosti drahé. Nemáte zkušenosti s nosítkami maggion? Nebo si mám rovnou koupit šátek? Díky za odpověď...

terezapetrova
11. kvě 2014

Zalezi podle me jak stare mas dite, jestli jiz samostatne bez opory sedi, jak je tezke a dlouhe, jake ma geneticke dispozice co se tyka těchto proporci apod. My mame Manducu, peníze me trochu mrzely /dokonce jsme ji z duvodu ztraty museli kupovat 2x takze me mrzely 2x 😒 / nicmene syn je opozdeny a dlouho nesedel a Manduca my konkretne pro nej prisla nejlepší. Syn se mi lepe nosil v nositku nez v satku a s Maggionem bohužel zkušenost nemam. Tak jsem asi neporadila 😒

michmar
11. kvě 2014

Šátek je super, využiješ ho na celou dobu nošení - od mrněte až po chodící dítě - můžeš navázat na všechny strany (vpředu, vzadu, na boku). Ale někdo může mít problémy s vázáním (konkrétně dotahováním).
Manduca si myslím, že je hodně dobré nosítko - lehké na obsluhu. Ale malé děti, které ještě samostatně nesedí, bych nosila jedině v šátku. Ani manducu s novorozeneckou vložkou bych nepoužívala - dítě tam nemá dostatečnou oporu - podle mě.
Jiné nosítko vyzkoušené nemám, ale nejlepší asi zajít někam, kde si je můžeš přímo okouknout, vyzkoušet - ještě lépe půjčit na pár dnů. Jinak se dají sehnat z bazárku za levnější peníz...

berunka81
11. kvě 2014

Za mě jedině manduca. Vyhrála na plné čáře v testech! Však nemusíte kupovat novou...

spiklenka
11. kvě 2014

Za mě KIBI, Manduka mi bhoužel neseděla, Kibi vydrží skutečně dlouho.

jankadudova
11. kvě 2014

Beco 🙂

nikabar
11. kvě 2014

Za nás jedině manduca, první dcera manducovala jelikož nesnášela kočár a druhou už taky začínáme nosit v manduce a taky spokojenost🙂

jamys
11. kvě 2014

Ergo carrier, pro novorozence s novorozeneckou vlozkou. Baby Bjorn ani nahodou, neni vhodny pro detkse kycle, konzultovano fyzioterapeutkou 😉

gletnulka
11. kvě 2014

Tula, pro novorozence s novorozeneckou vložkou..Máme a nadmíra spokojenosti 🙂
)

katyxq
11. kvě 2014

koukni na https://www.modrykonik.cz/pomucky-na-noseni-deti a do skupiny Nošení dětí ... určitě jde vybrat nosítko takové, aby bylo zdravé a pohodlné pro tebe i miminko a bylo levnější 🙂.

antarres
11. kvě 2014

Beco 🙂

jesjaja
11. kvě 2014

Já hlasuju pro manducu. Ulehčí zádům, je pohodlná i pro miminka ahlavně jivyužiješ i pro starší dítko

salve1
11. kvě 2014

Kibi, je to takové poponášedlo, přibližovadlo, i super na nošení doma, v obchodě. Měli jsme i na tůru, ale pro dlouhé nošení a turistiku není úplně ideální. Super je v tom, že ji velmi rychle na dítě navlékneš a jdeš...

marecekavendulka
12. kvě 2014

jinak u té manducy pozor,na netu se vyskytly levnější napodobeniny,myslím,že na aukru..my měli manducu,ted asi nosit nebudu..

martinakl
12. kvě 2014

Ja vyzkousela Beco, Manducu a kibi. A kibi je jednoznacne nej. Nejpohodlnejsi pro dite i pro me a vydrzi nejdele, je hodne variabilni. Je vhodne i ma delsi noseni. Kocar temer uz nepouzivam a to.ma syn 10kg. Je to dost penez, ale vyplati se. I kdyz, jak uz tu bylo receno, urcite lze vybrat ergonomicke nositko levnejsi. Nebo kup bazarove.

ladie
12. kvě 2014

Víš, co. Ono je těch nosítek kvanta a každému vyhovuje něco jiného.
Prostě koukej na ERGONOMICKÁ nosítka (manduca, ergo, beco, tula, kibi, patapum, liliputi...). Každopádně originální nosítko (byť levnější z druhé/třetí ruky) je mnohem pohodlnější a vymakanější, než to, které lidi šijou na objednávku (viz maggion).

Já třeba nesnesla Manducu a konkrétně měli jsme Patapum, který si nemůžu vynachválit. Pak jsem si na Fler nechala ušít MeiTai od uživatelky Veverka_2009 (levnější, než Maggion). Taky fajn, ale s originálem se to nedá srovnat 😉

herminka
12. kvě 2014

Je dobré vyzkoušet někde v kamenné prodejně více nosítek, které tobě (příp. i manželovi, pokud bude také nosit) nejlépe sedne. A pak třeba koupit z druhé ruky, nosítka se používáním moc nezničí.

smilelandl
12. kvě 2014

Ahojky...za nas KIBI nositko...ine vyskusane nemam, ale ked som ja uvazovala co kupit tak mi kamaratka radila, co mala vyskusany satek aj manducu aj kibi, ze vyrobcovia zobrali vsetky klady vsetkych nositok a vlozili to do jedneho KIBI nositka...nemozem uplne posudit, lebo mam vyskusane iba KIBI ale som neskutocne spokojna...mala si velmi rychlo zvykla, hned prvy den co sme ho kupili (v tom case mala dva a pol mesiaca)...ale hodne zalezi na tom, ake stare mas miminko a ako drzi hlavicku, lebo pre uplne male miminko KIBI nie je...ale ak uz trosku drzi hlavicku tak KIBI rastie s babatkom az do 20kg...vid link:

https://www.youtube.com/watch?v=zNkBsgVKDds


Pekny den vsetkym 🙂

pppxx
13. kvě 2014

Ja mela Liliputi, a byla jsem spokojena.
Manduca mi byla nepohodlna, tohle je subtilnejsi a lepe mi sedelo. A i cenove vyslo lepe nez bazarova Manduca

jannka15
13. kvě 2014

my máme manducu a jsme maximálně spokojení

amabilis
14. kvě 2014

Taky bych doporučovala spíš vyzkoušet. Každému sedí něco jiného a to díky fyzickým proporcím. Zajdi třeba do obchodu Brána k dětem, či V bavlnce, určitě existuje i něco dalšího, porozhlídni se po okolí... Pokud máš kamarádky, můžeš poprosit je... Nosítko si vezmi na sebe, do něj dítě a půl hodiny s tím choď a uvidíš, z čeho tě budou-nebudou bolet záda atd. Je rozdíl i v upínání, ve způsobech zpracování popruhů a každý jsme jiný - vysoký, malý, s nadváhou, hubeňour, někdo má široká ramena, někdo žádná a tohle všechno má vliv na to, jestli ti nosítko bude nebo nebude pohodlnné. Taky bys to měla umět sama a bez pomoci zapnout a dotáhnout, takže koukej i na způsob upínání. Zkrátka je toho hodně. Pokud chceš zkusit něakou levnější šitou, tak proč ne, třeba se půjde domluvit na nějakém ozkoušení, kdy třeba zaplatíš zálohu a pak buď vrátíš nosítko a nebo pošleš zbytek peněz.