Deprese s oblíkání. Stalo se vám to taky?

dehy
11. črc 2009

Mám čtyřměsíční krásnou holčičku a najednou se u mě projevila nejspíš deprese.Pořád přemítám zda jsem všechno udělala dobře,nejvíce snad s oblíkáním,zda jí není venku zima či jestli jí dobře obllékám,jestli jsem neměla použít fusak a tak.Uklízela jsem její věcičky co už jsou malé a zjistila jsem,co jsem měla krásných věciček a moc je neužila a že jsem jí je měla dávat častěji a tak,pořád si o tom přemítám.Koupila jsem jí pár bund,ale nejčastěji jsem jí dávala jednu takovou krásnou a teď mám pocit,že skoro nechodila v ničem jiném a že jsem měla bundy více střídat a tak a že lidi co mě znají a často mě vídali si řeknou jak jsem jí moc nepřevlíkala.A přitom mám spoustu věcí na ní.Nemůžu se zbavit pocitu že mi něco uniklo a tak prosím,máte někdo s tímto též zkušenost,či mi poradíte,děkuji.

lenka386
11. črc 2009

Ahej dehy.. Nic si z toho nerob. Ja mam tiez plne skrine oblecenia pre drobcov a chodia v "par vybranych kuskoch", ostatne im davam, len ked nestiham prat.. 😉 Tiez ma potom mrzi, ked najdem nieco uplne nove, co je uz male, alebo nevhodne pre pocasie.. Ale to by sme ich asi museli prezliekat 100x denne a radsej im venujme svoj cas "efektnejsie", nemyslis? Takze si nekaz naladu takymi, podla mna, menej vyznamnymi vecami a uzivaj si malinku..

draga
11. črc 2009

dehy neblázni...i já mám plno věcí, které jsme malýmu nikdy nedala, ono to je přesně o tom, že si oblíbím pár hadříků a ty pořád točím, poznám to i podle fotek, hodně často je ve stejném, přitom je to třeba v rozmezí x měsíců, ještě ke všemu je synek drobný takže kalhoty co nosil loni v létě, nosí zase letos a má je jako kraťasy pod kolena a příští rok je možná ještě bude mít jako kraťasy nad kolena 😀 ...navíc přijde za chvíli čas, kdy si bude tvoje malá princezna diktovat, co chce a co nechce nosit....o oblíkání a teplotě mi řekla mudra, že mám dítě oblíkat podle se, když mi bude zima přioblíknout, prostě, že děti nejsou z jiné planety než my dospělí, dokonce mi i pomalu vynadala, když měl Dála na podzim punčošky ...a co si říkaj ostatní na to se vykašli 😉

dehy
autor
11. črc 2009

Moc Vám děkuji za odepsání.Já si to teď pořád vyčítám a říkám si,proč jsme nešla do krámu a nekoupila další bundu,stejně takhle krásnou,ať je střídám,no prostě si připadám trošku jak blázen,ale drží se mě to dlouho a nevím jak z toho ven,když už to nejde napravit a ty měsíce jsou pryč.

berynka
11. črc 2009

Dehy, řekla bych, že jsou dvě možnosti... buď se fakt zabýváš kravinama a měla bys vzít rozum do hrsti - no a co, že malá je v "jednom a tom samém" oblečení? Když bude mít třeba pět bundiček, tak bude spokojenější, zdravější? 😝 Druhá možnost je, že fakt máš depku a ty myšlenky jsou tzv. obsedantní. Přečti si třeba tady... http://www.icm.cz/obsedantne-kopulzivni-poruchy a to pak se dá řešit s psychologem a uvidíš, že bude líp! 😉

dehy
autor
11. črc 2009

Nebyla,to máš pravdu,já si to taky pořád říkám dokola.Vždyť jich měla spoustu a já dávala nejčastěji tu,co se mi nejvíc líbila.Ale co mám dělat,proto jsem to sem napsala a jsem ráda,že Vám to připadá jako kravina.Jen mám strach,aby mě lidi okolo nepomluvili,že jsem jí dávala nejčastěji do jedné.

babatko88
11. črc 2009

dehy, nič si z toho nerob, ja som na tom rovnako, vždy keď upratujem skriňu, nájdem desiatky vecí, ktoré malý mal max. 1x na sebe, alebo iné majú ešte vysačky... preto mám hysáčiť, ale nerob, no a čo? teraz ked je už väčší si dokonca vyberá sám... to by si nás mala vidieť, skoro denne má tričko Sportacusa a hnedé nohavice s mackom pooh (alebo ked je teplo tak žlté 3/4 gate)... no a? môžem každého kašľať, ked mu je v tom dobre, tak nech si to má

janka_pn
11. črc 2009

dehy, ja mam uplne rovnake pocity neschopnosti a viny ... ☹ a kopec nenosenych veciciek pre malinku, ktore som si akoze "setrila" a teraz su jej male 😝 ach jo 🙄

marinka
11. črc 2009

dehy, já ti teda asi nenapíšu, co bys chtěla slyšet, ale jak už tu nakousla berynka, tak mě to teda přijde spíš jako náznaky obsedantní poruchy.. Ono to nemá s depkou nic společného, ale znamená to, že tě obtěžují nějaké myšlenky a nedaří se ti to přestat řešit. Většinou to jsou právě takové "maličkosti", které ostatní vůbec řešit nenapadnou. Spousta z nás má ve skříních plno věcí, které prcci nikdy neměli, a řekneme si, že je to sice škoda, ale tím to z hlavy pustíme. Pokud píšeš, že už tě to drží dlouho a nevíš, jak z toho ven, tak asi sama cítíš, že to není úplně o.k..Co ti můžu poradit, zkus si udělat takový test, prostě si řekni, že se na to vykašleš, že už se to vrátit nedá a proto nemá cenu se tím trápit a uvidíš, co se stane. Pokud se k tomu budeš pořád vracet i přes to, že nebudeš chtít, tak je to jasná obsese a radila bych to nějak řešit, než se to rozjede..

lenka386
11. črc 2009

Vies, co som si hovorilal o "pomluvach?" Ked sa niekomu nepaci, nech sa nepozera.. Hlavne ze je mala v cistom, pohodlnom a nie je jej zima a tebe sa paci.. 😉 Po mnohych neprijemnych skusenostiach som sa naucila nevsimat si co o mne hovoria ludia.. iba ti to pokazi cely den..Riad sa iba sama sebou.. 🙂

draga
11. črc 2009

dehy máš ještě malé miminko, počkej až ti povyroste a bude 5x denně zapatlaná, špinavá to budeš střídat bundičky o 106 😎 a pokud máš opravdu depky tak dej na radu berynky...ono to může začít fakt maličkostí a je určitě dobře, že to řešíš tady na koňovi ...to by ti taky mohlo částečně pomoct 😎

dehy
autor
11. črc 2009

Já to takhle pořád zkouším,řeknu si a dost,chvilku i to vydrží,ale pak to zase začnu řečit a musím na to pořád myslet.Ale je to o více věcí,ale všechno o tom oblíkání,zda jsem jí když bylo ošklivě neměla dát teplejší bundu,či zda jsem neměla dát do kočárku fusak,ikdyž vím že jí zima nebyla.Chci být ve všem nejlepší máma a teď mám pocit že jsem zklamala,chtěla bych vrátit čas a udělat to jinak.Ikdyž třeba od kamarádek vím,že taky dávali bundičku tu nejoblíbenější častěji.O té poruš jsem četla a mohlo by to být i můj případ.

marinka
11. črc 2009

písla jsem ti IP

kristi
11. črc 2009

jezis, my mame takovych veci, ktery mela treba jen jednou. Zrovna nedavno jsem ji koupila super dziny, svetle ruzovy a mela je jednou a muzu je s klidem vyhodit, pac si je zasrala dzusem, co nejde vyprat. Oblibene veci mame a ty tahame az do roztrhani tela, zbytek proste jen obcas, no.

draga
11. črc 2009

dehy tak se radši opravdu obrať na odborníka...čím dřív tím líp... 😉

kubaka
11. črc 2009

dehy - souhlasím s holkama, obrať se na psychiatra - jsou to neodbytné myšlenky, které tě ovládnout a numíš jim utéct. Zažila jsem podobné stavy "nepřetržitého přemítání" toho co bylo a jak se to mělo řešit - pořád hukot v hlavě a nešlo to zastavit. Já to měla zase z přepracování. Když se to neléčí, horší se to.

dehy
autor
11. črc 2009

Děkuji Všem za příspěvky,průběžně je pročítám.V pondělí určitě zavolám psycholožce.Přesvědčuji sama sebe,že když byla krásně oblečená,střídala jsem spodky i vršky,že snad z jedné bundičky častěji nošené nebudu dělat takovou vědu,jak jste to měli Vy u mimi?

ygreen
11. črc 2009

každý mámne nějteré kousky oblíbené a jiné nás tolik nenadchnou a to nemusí být méně krásné,a le prostě je máme raději. A k tomu oblíkání - byla tvoje dcerka nemocná? Pokud ne, tak ji oblíkáš dobře a přiměřeně 😉

soanpe
11. črc 2009

Dehy , já to oblečení nijak neřeším, máme pár kousků ,co se mi dobe oblíkají a jsou slušivý. co je komu do toho, jak oblíkám dítě??? 😝
když si nejsem jistá počasím, tak mikynu nebo punčošky vozím stále s sebou.

momin
12. črc 2009

Zdravim. Uplne souhlasim se soanpe.... Hlavne at se to pohodlne oblika a jinak co je komu do toho.... kdyz byl maly uplne malinky tak sem mela jednu oblibenou mikinu tak nechodil v nicem jinem. vzdycky kdyz si ji treba poblinkal tak sem hned prala a susila aby v ni mohl jit hned zase... 😀