Elastický nebo pevný šátek na nošení miminka?

xxksena
26. črc 2009

Ahoj, chci se zeptat, jaký koupit šátek na nošení miminka? Pevný nebo elastický? Kamarádka mi jen poradila délku min 4metry. Chci používat už od narození. Prosím o radu 🙂

majatob
26. črc 2009

🙂 ahoj, my jsme koupili elasticky, na miminecko uplne super, ale ted uz ho v nem moc nosit nemuzeme 🙂 ale na druhy zase vyuzijem a sla bych do neho zase 🙂

xxksena
autor
26. črc 2009

a elasticky je pro maly miminko? a jeste muzu se zeptat, jakou delku jste meli? diky za odpoved!

majatob
26. črc 2009

no, ten nas nebyl moc sirokej, takze nejde treba uvazat na zada, coz bych ted docela rada vyuzivala a malej by mi z neho asi vypadl, ale do tech asi 9 mesicu jsem ho v nem tahala furt a ted kdyz vim, ze bude spat, ze ho muzu zamotat dopredu 🙂 meli jsme asi 5 metru, ale nejsem si tim jista, zkusim pohledat na netu a poslu odkaz 😉

majatob
26. črc 2009

http://www.medley.cz/
my mame ten uplne obycejnej elastickej 🙂

yanna.o
26. črc 2009

já jsem si koupila elastický, protože jsem kopyto a na pevný jsem si netroufla. Pak už jen nosítko Ergo. Malý mi v šátku nechtěl být, jelikož jsem začala pozdě a nebyl zvyklý. Takže to odnesla moje záda (nošení v rukou), pár měsíců byly mimo, ale už jsou zas úplně OK 😀
elastické šátky:
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=1...
v levém menu jsou i diskuze, holky mají praxi, mají i několik šátků 😀

xxksena
autor
26. črc 2009

super, díky moc!

xxksena
autor
26. črc 2009

a rozumim tomu dobre, ze musime zacit co nejdriv?

matilko
26. črc 2009

ahoj, ja mám šátek pevný a elastický by som si asi nekúpila, je super na malé miminko na kolíbky, ale inak si to neviem predstaviť... Kajka má v 5 mesiacoch skoro 8kg, takže potrebujeme pevný úvaz, mám Lea od Storchenwiege 4,1m (konfekčná velkosť 38/40) a som veľmi spokojná. Doporučujem začať čo najskôr.

lafayette
26. črc 2009

elasticky satek je na mala miminka, taky je vhodny na leto, protoze je ze slabsich materialu a mimi se v nem tak nepoti. Jinak delka satku zalezi na tve vysce. Kdyz das ruce s satkem nahoru, nemela bys ho tahat po zemi, ale ani bys ho nemela mit "u kolen". Mel by byt tak akorat cipy tesne u zeme (idealne).
Ja mam satek Storchenwiege, delka 4.6m (merim 173cm, manzel bude nosit taky a ten ma o 10cm vic a padne mu satek na delku taky).

xxksena
autor
26. črc 2009

díky za tipy a rady!

yanna.o
27. črc 2009

jo jo, co nejdřív. My začali ve dvou měsících a řev to byl tak velký a nešťastný, že to prostě nešlo. A když se nám ho tam podařilo dát spícího, tak to byla taková úleva pro záda, ale nám se to nepodařilo ani na x pokusů. Tohle je samozřejmě individuální, jiní nemají problémy, když začnou se šátkem ve dvou třech měsících. Ale myslím, že čím dřív tím líp.
Elastický odpustí chyby při vázání, já neuměla nic, tak jsem šla do něj. Kdo nosí furt a i starší děti, tak si pořizuje normální pevný šátek, protože ten elastický není pro starší těžší mimča. Kdo si s vázáním nevěří, tak může vzít ten elastický (asi je v něm i menší horko v létě, jak už tu padlo.. já nevím, stačí když mám napláclého malého na zádech v nosítku a potíme se v létě pěkně. Jsou prostě lidé, co nosí kojence, batole..., šátek jim připadá nejvariabilnější, nejpohodlnější a někteří vlastní i několik šátků a pak jsou typy, co je nebaví ty úvazy a jak to jde, koupí ergonomické nosítko, které zas připadá pohodlnější a nasadí ho raz dva. Já mám elastický šátek Moby, je dlouhý 5,5 m, jestli si dobře pamatuju a uvážu ho se svými 172 cm v pohodě, nic nikde necourám. U pevných šátků s těmi délkami nevím. Já myslela, že budu nosit, ale nějak to nedopadlo.. 😅 A jak by mi to bývalo pomohlo (záda - uspávání, uklidňování, domácí práce..) 😝 😀