Ergo nosítko. Máte zkušenost?

nikes
11. únor 2010

ahoj maminky, vím, že je ještě hodně brzo, páč jsem teprve na začátku těhotenství, ale zajímaly by mne Vaše zkušenosti s ergo nosítky. Já jsem na malou používala kvalitní šátek (teď si nevzpomenu , co to je za značku), ale stál mě přes 2000,- , ale na základě různých diskuzí, kde se právě propagovala tato značka, jsem ho koupila. Pokud bude vše v pořádku, tak bych chtěla nyní pořídit to ergo nosítko, páč šátek je sice supr věc, ale já jsem na úvazy docela levá a trvalo mi i půl hodiny, než jsem správně šátek uvázala a než jsem tam malou nasoukala a to jsem ho používala skoro denně až do 2 let malé, takže nyní bych chtěla něco jednoduššího. Tak kdo máte zkušenosti s ergo nosítky, tak prosím sem s nimi. Pokud tu někde taková diskuze už je, tak prosím adminy, ať mi tuto zamknou. Moc děkuji

susik77
11. únor 2010

ahoj, tak do 5.mesice je perfektni babyvak. ja se taky pokousela pouzivat 2 mesice satek ale dloho mi trvalo uvazat. ted dam malou do babyvaku za pul minuty 😉 a jeste mi tam usne a dam ji do postylky 😉 od ukonc. 6.mesice ji budu nosit v ergu 🙂

germik
11. únor 2010

Prečo tieto témy nevyhladávate v sekcii Výbava 😝 Je tam toho fakt kopa - viď shaula dnešná adminka ti poslala linky 😀
Inak tiež mam ergo nosítko Manducu, maximálna spokojenost

meleri
11. únor 2010

susik,

mohla bys prosím napsat jestli tě z toho vaku bolela záda? nosila si v tom dlouho?

susik77
11. únor 2010

ahoj, ted ma mala v 5 mesicich asi 6.5 kg a kdyz ji nosim tak hodinu a stojim tak me uz boli-spis rameno. ja u toho aj varim a uklizim a jeste oblikam starsi dceru 😎
ja se snazim kdyz to jde malou polozit na podlozku ale kdyz place nebo musim jit pro postu a pod., davam ji do babyvaku.

meleri
11. únor 2010

susik,

já mám právě obavy že mě to bude taky dost bolet..ten baby vak se mi strašně líbí ale...právě že to není tak složité jak šátka ale jestli po hodině už bolí rameno..no snad to nějak rozseknu..

meleri
11. únor 2010

a když jsi nosila úplně novorozence třeba tak do těch 3 měsíců tak to taky bolí ?

meleri
11. únor 2010

mě se moc líbí ten co nabízejí na nosenideti.cz ten od "Pechů". 🙂

susik77
11. únor 2010

jj ja ho mam 😉 je super. to neni na dlouhe noseni, nosim tak max 1 hod vkuse. vyuzivam to spis na uspani, uklidneni nebo kdyz mam nekam jit. kdyz byla mala do 2-3 mesicu nosila jsem v satku.
kdyz chces, muzu ti babyvak tak za 2 mesice prodat. mam modry-kytickovy 😉

kocicinka
11. únor 2010

Já mám babyvak od Pechů, ale je pěkně blbej.Váhu nese jen jedno rameno, záda z toho bolí jak čert( prostě jako když si přivážeš na rameno cihlu)Strašně mě bolela krční páteř.Navíc malé mimi je v něm zapadlé. Pro novorozence není nad šátek. Nosili jsme v úvazu kolíbka do půl roku, to bylo o něčem jiném, než ten vak.
Na manducu se taky chystáme. Myslím, že je celkem jedno, co si člověk pořídí protože ta ergonosítka jsou plus mínus stejná.

meleri
11. únor 2010

kocicinko,

ajajaj no tak nevím jestli je to tak drsné..já mám trochu skoliozu ale jenom trošku tak nevím jestli by to nebolelo fakt festovně..no škoda..je na tom super že je to hned, kdežto s šátkou se musí dost čarovat, no ale vidím že to asi stejně tak dopadne že tu šátku budu mít...

susik

no jo já bych to ale chtěla na delší dobu jako víš nosit třeba doma a pak jít ještě naprocházku, ale díky za nabídku....vypadá ten babyvak skvěle..možná kdyby se tam našil nějaký popruh aby to bylo do kříže na zádech ale nevím jestli by to šlo..

susik77
11. únor 2010

ja myslim ze vsechny babyvaky jsou na stejnem principu.
mne vyhovuje, protoze tam dam malou opravdu rychle, kdyz potrebuji napr. vyjit ven . kdyz jsem vazala satek, skakala po mne starsi dcera-2roky ze chce do satku, mensi zatim strasne brecela. takto ji dam rychle do vaku a hned je po placi 😉

susik77
11. únor 2010

ja nosila prvni dva mesice v satku, ted v babyvaku a tak za mesic-dva pujdem do erga.
ja kdyz mala usne, tak si s ni muzu sednout, vtedy me zada neboli...

susik77
11. únor 2010

ja doma budu nosit jen dokud se nenauci lezt-to uz bude spokojena. venku budu nosit v ergu az na jare-v lete aj to jen asi na vyletech-kam se nedostaneme s kocarkem. kocarek mi prijde ven praktictejsi, hlavne s2 detmi-muzes napr. na kocarku prebalit, mas tam tasku, potreby pro mladsi aj pro starsi dite+ odlozit si napr. bundu, svetr a pod.

meleri
11. únor 2010

Susik

máš to hezky naplánované...já sd přiznám že druhé dítě teprve plánuju takže tu samozřejmě vůbec ještě není no ale nevím tedy jak to budu řešit až se narodí....co s malým ten už bude mít přes dva roky..ale určitě asi bude chtít ještě nosit...no ale nosit dvě děti najednou na to fakt nemám! jsou totiž takové maminky..ale já asi budu muset vytáhnout kočárek..🙂

susik77
11. únor 2010

meleri: kup skejt, veronika ho miluje 🙂 terezku nosim doma kdyz place, mm nosi doma z recese veroniku-17.5 kg. to jen na chvilku, ona se tesi, ze je v satku 😵 teda ona rika vsem nositkam satek 😀

kocicinka
11. únor 2010

Tak zase na to rychlé uložení a vybavení je ten vak dobrej, to jo. Já jsem ho používala na kratší úseky doma, třeba, kdež jsem potřebovala uvařit a malej nechtěl spát.Na delší pobyt venku pak ten šátek.
Meleri to tě obdivuju, mít děti takhle rychle po sobě, já bych to asi nedala, i když na druhý mimi už se moc těším🙂

susik77
11. únor 2010

to je pravda, jednou jsem s nim jela s malou mhd v Praze z podnajmu do naseho noveho bytu, verce byli asi 3 mesice a bylo to hodne drsny 😝 doma to jde. je to idealni na uklidneni, uspani, kdyz po neco jdes ven-na chvilku, prip. kdyz varis...ale ja jsem ani se satkem nechodila cely den. deti potrebuji byt co nejdyl na brisku a cvicit...jo a moje aj v poho spi normalne u mne v posteli

meleri
11. únor 2010

susik,

já bych chtěla tu šátku elastickou, na ten první měsíc kdy děcko stejně furt jenom spí, a na ty krátké chvíle kdy si hraje bude mít hrazdičku a postupně jak bude spát mín a míň tak bude šátka třeba jenom na venek nebo na uklidnění...ale je fakt že každé dítě je jiné, třeba syn mi spal 4 hod vkuse zezačátku ale třeba to druhé nebude spát vůbec atd...ale určitě si nechci dokaličit záda..

susik77
11. únor 2010

dobry napad...ja jsem mela probl. malou ze satku vyndat-vzdycky se vzbudila ☹ s babyvakem ji jenom polozim do potylky a spi dal.
ja mam kazde dite jine-veronika porad nespala a chtela se jen nosit, terezka spinka krasne a vydrzi aj bez noseni. jen ted ji uz trapi zpubky, tak nosim vic. ale napr. ted mi obe dei spinkaji-starsi v posteli, terezka v babyvaku a ja jsem u pc aa muzu sedet, takze mi to ani nevadi.

meleri
11. únor 2010

možná je dobrá kombinace obojího - babyvak a šátka ale nevím no, nechce se mi do toho, už tak máme spoustu krámů co nám nakoupili..kolíbku, hopsadlo, hračky, odrážedla..samé blbosti, vak nekoupil nikdo..

susik77
11. únor 2010

to verim. mne verca odmitala babyvak, tak jsem koupila pro terku satek a ergo jsem kupov. taky jeste pro veroniku, to mela rada. A Terezka napr ma babyvak rada, ale taky az kdyz podrostla asi od 3.mesice a zac. ji zajimat deni kolem 😉
ted chci prodat satek. S veronikou nemam cas ho vazat, ona se na mne porad vesi jak tam chci dat terezku

meleri
11. únor 2010

jo to chápu dvě děti to už je asi záhul! no taky chci do toho jít ! 🙂) šátek mi moc nešel ale chci právě ten elastický prý je to lehčí..tak to neboj šátku se zbavíš raz dva...
horší jsou ty krámy jako hopsadla, hračky, atd..to už nikdo nekoupí co pak s tím...

susik77
11. únor 2010

jj, ja planuji prodam lehatko kick&play od FP, tak jsem zvedava jestli prodam...

germik
11. únor 2010

susik77 - je to trošku mimo temu - ale tvoja staršia dcérka mala rada skejtík od začiatku? Nerozmýšlala si nad dvojkočárkem? To práve teraz nejak riešim bo druhé bábo tu bude zachvílku 😝 a niektoré mamičky radia kupit bud kočárek alebo skejtík až po narodení druheho mimi, podla toho ako sa to staršie žiarlivé bude chovat 😀

susik77
11. únor 2010

Ahoj, veronika mala presne 2 roky a 2 tyzdne, prisla mi skoda kupovat uz surodenecky kocik. Ale tvoja bude mat tusim len 16 mesiacov-to by som do surod. asi sla-ale zavisi od toho, ako bude mala chodit. veronika chodila len od 15.mesiaca...vsak uvidis, asi riez az tesne pred porodom, prip. po porode.
veronika skejt milovala od zaciatku 🙂 ked tak si mozeme napisat IP aby sme neodbocovali od temy 😉

kasparek_baby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz