Ergonomická nosítka. Kterou značku vybrat?

apocalypsa
23. črc 2010

Ahoj ve spolek, měla bych dotaz ohledně ergonomických nosítek. Respektive by mne především zajímaly vaše zkušenosti s jednotlivými značkami. Byla jsem dlouho nadšená pro MANDUCU, pak jsem viděla ERGO a MEI TAI a teď mne uchvátilo LILIPUTI. Manduca a ergo je drobet finančně náročnější, mei tai se mi zdá takové moc "aušusové", bojím se, že dlouho nevydrží, ale třeba se mýlím. No a liliputi je dobré jak cenou, tak je prý srovnatelné kvalitou s manducou a navíc se strašně lehce nasazuje. Máme doma 4měsíčního cvalíka, který se rozměry i váhou trošku vymyká normám a brzy vyroste z autosedačky-vajíčka. A protože ještě nesedí, přišlo mi jako vhodná alternativa autosedačky právě nosítko - pro nákupy v obchoďácích a pochůzky po úřadech a krámech, ale i na doma. Na šátek si netroufám ... Dokonce jsem viděla návod na domácí ušití mei tai, to by mi vyhovovalo jen tak na doma.

jmisa
23. črc 2010

My máme modré liliputi
http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=2...

Jsme spokojená. Na mimčo jsem měla šátek.

Zkoušela jsem MAnducu a Ergo, Ergo mi sedlo taky dobře, Manduca naopak vůbec, ale z hlediska ceny a po porovnání jsem pak zvolila Liliputi.
Jediná nevýhoda je, čehož jsem si dřív nevšimlla, že na něj nepasuje prodlužovadlo bederního pásu od Erga, takže ho nemůže nosit manžel, protože je poněkud prostorově výraznější. 😀

apocalypsa
autor
23. črc 2010

jmisa, děkuji za názor a zkušenosti 🙂 Já už jsem skoro 100procentně rozhodnutá pro liliputi, vyhlídla jsem si ho zrovinka v internetovém obchodě, na který jste sem dala odkaz.

Trošku jste mne zaskočila tím bederním pásem. Bylo by hodně troufalé požádat vás o přeměření jeho max. délky? Manžel je taky prostorově výraznější, ale na výšku, tak snad mu padne. Tak trochu na manžu šiju boudu, protože plánuji, že bude nosítko při společných cestách nosit především on 😀

kudelovazuzana
23. črc 2010

HOlky tak my jsme liliputi měli taky půjčený ale málé se tam vůbec nelíbilo, byla tam zapadlá strašně jí vadil ten popruh a to má už pul roku. Oproti tomu v manduce je nadmíru spokojená. Bych doporučovala fakt si zajít někde kde si to nostíko můžete zkusit i s prckem na sobě. Ale tak jako prodat se to dá vždycky že? 😝
Taky jsem si původně myslelal že budu s manducou chodit po nákupech, ale pak mi občas malá pláče v nosítku a co pak s ní, leda jet domů. My teda taháme kočárek všude. Ale každý mimi to snáší jinak.
Půjčte si nosítko na 10 dní, stojí to 250 Kč vyzkoušejte a pak si ho kupte ne? Půjčovny nosítek jsou už skoro na každém roku a když ne tak přes net, to jde taky.

apocalypsa
autor
23. črc 2010

kudelovazuzana - mohu se vás zeptat, kolik měří vaše dcerka? Synovi jsou sice jen 4 měsíce, ale má 70 cm, tak si říkám, že to bude OK 🙂
Ale s tím půjčením přes net máte asi pravdu. Většina obchodů nabízejících tohle zboží, nosítka i půjčuje s vratnou zálohou ve výši pořizovací ceny nosítka a když vám nosítko vyhovuje, už ho nemusíte posílat zpět a oni si nechají tu vratnou zálohu. Asi by to stálo za to.
Další věc je někde si nosítko zkusit, ale žádný kamenný obchod s tímhle zbožím neznám 😒 Jsem z Lounska.

apocalypsa
autor
24. črc 2010

Děvčata, ještě mám jeden praktický dotaz. Když se v nosítku nosí děti směrem k tělu matky, nemáte náhodou neustále poslintaná a poblinkaná trika? 😀 Jak to řešíte? Exitují nějaké fígle? A dá se v nosítku kojit, není to omezené stářím mimča? Možná hloupé dotazy, ale v mém okolí nikdo nosítko ani šátek nemá a já nemám od koho čerpat zkušenosti ... ☹

verusinek
24. črc 2010

@apocalypsa mně se ještě nestalo, že bych byla poblinkaná, nebo poslintaná 😉
Jinak teda k témate, nejlepší je vážně si nosítko ozkoušet, každému sedne něco jiného, já si zkoušela Ergo, Beco a prostě nejvíc mi sedla Manduca, takže jsme koupili Manducu, malému byli asi čtyři měsíce, když jsme jí kupovali, takže jsme to zkoušeli už s ním a od začátku naprostá spokojenost. Hlavně, aby popruhy nikde nedřeli, neškrtili....ale třeba u té Manducy jde vše krásně povolit, přitáhnout dle potřeby.

verusinek
24. črc 2010

@apocalypsa jo a ještě k tomu kojení, v manduce to možné je, ale nezkoušela jsem 🙂 , stačí prý jen povolit ty popruhy, aby mimi kleslo, tak aby mělo pusinku u prsa 😉

apocalypsa
autor
24. črc 2010

@verusinek - no já ten problém mám, syn hodně slintá (a to ještě nemá zoubky ...). Jakmile je ve svislé poloze, hned mu z pusinky tečou žgrindy. Jasně, že to není nic strašného, ale neumím si představit, jak budu vypadat po dvou třech hodinách 😀
A občas si po kojení ublinkne. Není to pravidelně, ale znáš zákon schválnosti? 😉

verusinek
24. črc 2010

@apocalypsa aha tak to jo, no tak to nevím, jak to dopadne, tak třeba si mezi vás dát plínku, nebo nevím, bohužel z vlastní zkušenosti neporadím......
A je mi jasné, jak píšeš, zákon schválnosti 😅

kualalik
24. črc 2010

@apocalypsa ahoj,tak já mám Beco a spokojenost. Kojit se v něm taky dá 😉 Mě přijde manduca taková "tvrdší" nevím jak to popsat a Beco je zas takové "měkkčí" 😅

kudelovazuzana
24. črc 2010

apocalypsa Evička měřila 66 cm, jako je to drobek, to jo. Ale nelíbilo se tam ani větší holčičce kamošky, tak nevím. Ale někomu může sedět.
KOjit v manduce jsem teda nezkoušela, myslím že moc nejde. 😒
Poslintaná a poblitá to já jsem teda nebyla, Evička neblinká. co jsme ale poslintaný měli to byl ramenní popruh, vždycky se do jednoho z nich zakousla a slintala si do něj. Jak vidím ostatní mamči tak mají stejnej problém. 😀
Pokud byste chěli ale nosit dítě čelem ven, tak už nebudete mít ergonomické nosítko ale klokanku která je velmi špatná na vývoj páteře.

kudelovazuzana
24. črc 2010

Apocalypsa mě teda po vyzkoušení několika nosítek vyhovuje nejvíce šátek, sice uvazování než se člověk naučí to může trvat, ale nakonec mi přišel nejpohodlnější pro mě i mimčo. 😉

musko
24. črc 2010

Tak ahojte!
Ja nedám dopustit na šáítek, ale teraz v lete a pri cestovaní je to so šátkom náročné - tak sme kúpili nosítko - African Baby Carrier ( mala som manducu - ale malému sa v nej nepáčilo. S ABC son madmieru spokojná - aj cena bola tak akurát

k.ate
24. črc 2010

Zdravím, tak my máme nosítko liliputi,jediný, co mě občas štve je to, že se s manželem přetahujem o délku bederního pásu (manžel je chudák hubenější, než já 😀 ), jinak naprostá spokojenost, měli jsme ho pujčený na týden na zkoušku (hodně internetových obchodů to umožňuje) a už jsme si ho nechali 🙂 )

Ke slintání, malej se naučil žužlat ty popruhy, co mám přes ramena, takže oslintaný jsou jen ty popruhy 😀 Já ne... S blinkáním jsme nikdy neměli problémy, takže nemůžu posloužit 🙂. Jakmile jsme koupili golfáče, už nosítko tolik nepoužíváme (hlavně kvuli tomu horku...), ale sem tam se pořád hodí..

apocalypsa
autor
24. črc 2010

Už jsem narazila na několik zmínek o Becu, ale po pravdě, nemyslím si, že bude nosítko vytížené natolik, abych investovala takovou hromadu peněz (ačkoli nikdy neříkám nikdy 😉 ). Zdá se, že Beco je nejdražší ze všech těch nosítek. Mám ráda praktické a kvalitní věci, ráda si za kvalitu nebo nadstandardní věci připlatím, ale v tomhle případě nemusím mít nutně to nejdražší. Jasně, pokud by Beco nabízelo nějaké speciální funkce, proč ne, ale takhle si myslím, že co se ceny týče, nejlíp mi při porovnání kvalita x cena vychází liliputi. Asi půjdu do té varianty, jak popisuje @k.ate ... půjčit a pak buď vrátit nebo si ponechat - je to praktické, pokud mi nosítko nebude vyhovovat, bude mne ta zkušenost stát jen týdenní půjčovné a poštovné a to se vyplatí, když nemám jinou možnost kde nosítko vyzkoušet.
O African Baby Carrier jsem už taky slyšela, ale tady v Čechách není k sehnání. Kde se tu dá pořídit, tedy krom bazarů?
Nějak jste mne nahlodali s těmi šátky 😒 ... asi se začnu pídit co a jak. Dokáže mi někdo z vás poradit, na co se při výběru šátku zaměřit? Vím že jsou pevné a pružné šátky a že existuje spousta úvazů, ale to je asi tak všechno. Zohledňuje se třeba délka šátku v souvislosti s tím, kdo ho bude mít uvázaný. A jak dlouho šátek vydrží, je to omezené třeba váhou nebo výškou děcka?
Tedy ta nostíka, to je alchymie ...uf !!

apocalypsa
autor
24. črc 2010

@kudelovazuzana - to má vaše dcera 66 cm a byla v liliputi zapadlá? Syn je jen o pár fousů vyšší, tak to budu mít případně stejný problém 😒 , to mne tedy štve. To je tak u všech nosítek?

lapagerie
24. črc 2010

My teda používáme Ergo prakticky od novorozeněte a jsem s ním maximálně spokojená. 🙂 Kojit se v tom dá taky... A poslintaná jsem občas, když malá usne (a že usne pokaždé skoro hned 😀 )

apocalypsa
autor
24. črc 2010

@lapagerie - takže asi pomůže fakt jen plena mezi mimčo a mne, že? 🙂 Mně malej neslintá ze spaní, ale právě naopak v bdělém stavu, kdykoli ho zvednu z polohy ležmo. 😀

apocalypsa
autor
24. črc 2010

Ještě si dovolím přidat jeden odkaz, máte zkušenosti s tímhle?
http://www.plenka-czech.cz/hoja/eshop/3-1-Zbozi...

lapagerie
24. črc 2010

No jo, plína by to asi vyřešila, ale mě to zas tak moc netrápí 😀 Se prostě pak utřu 😎

lapagerie
24. črc 2010

@apocalypsa K tomu "zapadnutí" - nevím, jak ostatní nosítka, ale do Erga se dá dokoupit novorozenecká vložka, právě aby ten mrňousek nebyl zabořený a aby se tělíčko drželo ve správné poloze. Navíc to umožňuje i nošení v poloze "kolíbka" a ne jen čelem k mámě.

marketa137
25. črc 2010

@apocalypsa asi hlavně záleží kolik člověk chce investovat. Tomík v kočáru řve takže ač původně jsme žádný nosítko kupovat nechtěla tak jsem musela, protože jinak nedojdu s nim ani na nákup 😖 . nakonec jsem koupila beco a naprostá spokojenost a Tomík v něm většinou i usne a když ne tak kouká ale hlavně neřve 😀

kudelovazuzana
25. črc 2010

apocalypsa, fakt radím vyzkoušet si nosítek více, protože je to nemalá investice a pak by mě to teda hodně štvala kdyby tam dítě bylo nespokojený. Malá byla teda nejspokojenější v manduce a v šátku, ale každý dítě to může mít jinak. 😉

apocalypsa
autor
25. črc 2010

A máte zkušenost, do jakého věku nebo váhy se dá nosítko bez problému užívat?

jmisa
26. črc 2010

@apocalypsa
Tak jsem změřila to Liliputi, dřív jsem to nezvládla, předělávají nám skříně, tak tu je většina věcí v bednách.
Tak ten bederní pás má cca 118 cm v maximu, možná 120, našla jsem jen pevný metr 😀

U Liliputi se dá nosit do 20 kilo.

Co se týká těch nosítek - Alexovi bylo jedno v jakém je, spíš mně třeba manduca neseděla na ramenou a v bedrech, ale někdo zase nosí víc v pase ten popruh.

My přešli na nosítko asi v půl roce a syn v něm teda zapadlej nebyl.

Co se týká poblindění - tak několikrát jsem měla nabl**o ve výstřihu, to se nedá nic dělat 😀

apocalypsa
autor
27. črc 2010

@jmisa - díky moc za ty rozměry. Tak manža je bez problému, do limitu 120 cm se v pohodě vejde 🙂 A pokud ze syna neudělám boubeláčka, tak by nám nosítko mohlo vydržet hooodně dlouho. Spíš budu mít problém v tom, že má předpoklady být hodně vysoký po manžovi, tak aby bylo funkční nosítko i z tohohle hlediska ...
Aha, tak to je důležitý poznatek s tím bederním pásem! Nosit jste začali v půl roce, no a synovi jsou 4,5 měsíce a má bezmála 70 cm - a nosítko plánujeme koupit cca do měsíce, takže 5měsíční mimčo bude v pohodě, no ne? 😉
Mám pocit, že budu mít rovněž výstřih neustále "potřísněný" 😀 Asi to jinak ani nejde 🙂

Nemáte někdo zkušenosti s nosítky i co se výšky děcka týče? Není problém s nošením vyšších dětí? Všude se jen uvádí, že jsou nosítka do 15 nebo 20 kg ... asi hloupý dotaz, možná je i nepodstatný, ale nechci nic podcenit 😅

jmisa
27. črc 2010

No Alex má v roce 81 cm, takže je taky z vyšších a v pohodě, aspoń tam není jak zapadlej vlastenec. Ale tím, že nosím na bedrech mi to vůbec neva a pak se dá nosit i na zádech, to už jsme taky zkoušeli, ale zatím ho tam nejsem schopná dát sama někde na cestách, takže jedině vyjít s ním z domova už na zádech 😝 a pak ho nesundavat.

apocalypsa
autor
28. črc 2010

@jmisa - tak to mne těší, že se v liliputi dobře nosí i větší děti. Toho nandavání na záda se taky děsím, ale vyčetla jsem na diskuzích, že je to jednoduché - připnout bederní pás, přesunout na bok, vložit dítě, nasadit kšandy - představuji si to jak Hurvínek válku, co? 😀

kjucukovna
5. srp 2010

Ahoj holky, hledáme také nějaké nosítko, po přečtení této diskuze jsem začala uvažovat o liliputi,předtím jsem uvažovala o manduce.... já nosím v šátku ale pro manžu potřebujeme nosítko.
chci se zeptat jestli jde liliputi na zádech taky překřížit jako manduca? A jaké jsou mezi těmito dvěma nosítky rozdíly, kromě ceny???
chystáme se to všechno vyzkoušet příští týden, ale chci se informovat dopředu 😉 abych pak nekoupila blbě...dík za názory !

nasticka
5. srp 2010

my měli ergo a naprostá spokojenost na všech stranách. Manžel je taky prostorově výraznější (asi tak 2x jako já) a i přes to nám ergo sedlo dobře oběma. Naše malá se moc ráda nosila..než začla chodit a také než začala být na mne moc těžká. Pro druhého prcka jsem původně chtěla pořídit Beco, ale nakonec jsem si řekla, proč zkoušet novoty, když se Ergo tak osvědčilo. Takže ho koupíme zase. Je dobré také v tom, že má hodně doplňků (ledvinka, batůžek, prodlužovací bederní pás..). http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...