Ergonomická nosítka. Kterou značku vybrat?

apocalypsa
23. črc 2010

Ahoj ve spolek, měla bych dotaz ohledně ergonomických nosítek. Respektive by mne především zajímaly vaše zkušenosti s jednotlivými značkami. Byla jsem dlouho nadšená pro MANDUCU, pak jsem viděla ERGO a MEI TAI a teď mne uchvátilo LILIPUTI. Manduca a ergo je drobet finančně náročnější, mei tai se mi zdá takové moc "aušusové", bojím se, že dlouho nevydrží, ale třeba se mýlím. No a liliputi je dobré jak cenou, tak je prý srovnatelné kvalitou s manducou a navíc se strašně lehce nasazuje. Máme doma 4měsíčního cvalíka, který se rozměry i váhou trošku vymyká normám a brzy vyroste z autosedačky-vajíčka. A protože ještě nesedí, přišlo mi jako vhodná alternativa autosedačky právě nosítko - pro nákupy v obchoďácích a pochůzky po úřadech a krámech, ale i na doma. Na šátek si netroufám ... Dokonce jsem viděla návod na domácí ušití mei tai, to by mi vyhovovalo jen tak na doma.

majdaatom
17. únor 2016

Ahoj holky, kamarádka prosí o radu, zda nevíte co je toto za nosítko a od kdy se může používat. předem děkuji

ladie
17. únor 2016

@majdaatom to je nosítko Beco. Jinak nošení klasicky jako u všech ergo nosítek - aby už mimčo drželo hlavičku. Novorozence jedině s vložkou.

kjajule
18. únor 2016

Poprosila bych holky o radu, jaké ergonomické nosítko zvolit pro silnější postavu?

lenkalenulka
18. únor 2016

@kjajule ja mam 113 kg 173 cm mam mucibi .. A je tam jeste hooodne mista 😉 prodavali ho na pinkorblue .cz a je super kamosky rikaly ze lepsi nez manduca

kjajule
18. únor 2016

@lenkalenulka Děkuji podívám se na něj 🙂

anetsim
4. bře 2016

@tweetymatylda premyslim o mei tai amazonas pro 7-tydenni mimco. Byla jste s nim vazne tak spokojena?Je vhodne i na drobnou postavu (uzka ramema) ? Moc dekuji 🙂

tweetymatylda
4. bře 2016

Tak to netusim.ja jsem prave obrovska 😁

sari_nka
23. bře 2016

Máte někdo zkušenost s Beco?? Vaham mezi Beco soleil, Beco Gemini, Tulou a Kibi...

ladyhacek
15. dub 2016

Prosím prošla jsem snad už vše a nejvíce mě zaujalo sice hodně nosítek, ale hlavně cenou nosítko Love a Carry > máte někdo? Mám silnější postavu a malý má rok a necelých 9kg a 75cm.
Děkuji

lucyp13
15. dub 2016

@sari_nka ja mela jak beco gemini tak tulu baby apro me je jednoznacne pohodlne beco,budu se k němu vracet ale k verzi toddler.gemini Radim nekopovat,i kdy bylo super má vyztužena zadicka (lehce) a dceři bylo v pul roce male (není žádný obrik).tula je moc fajn,je na větší deti cca od půl roku,je pohodlna a krasna ale moje srdcovka je beco.kibi mi absolutně nesedlo.ja Radim beco solei nebo tulu

ladie
15. dub 2016

@lucyp13 já miluju tulu. Měla sem patapum, ergo, manducu, mei tai, šátky a jediná tula zůstala natrvalo 😵

pavlina014
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
alasta
2. kvě 2016

@apocalypsa
Já mám také velice slintající miminko, řeším to bryndákem. Když ho má na krku, tak při vrtění v šátku se jí vždy povede, že bryndák má shrnutý u bradičky a ten to tak zachytí, rozhodně toho mám na sobě méně než když ji mám jen na ruce. Co se týče ublinkávání, tak občas mi na ruce ublinkne i hodinu po jídle, ale v šátku se mi to nikdy nestalo. Říkám si, že je to třeba tou polohou s kulatými zády.

alasta
2. kvě 2016

A máte někdo zkušennost s Babymoov new? Obrázky na googlu vypadají hezky, poloha M a snad i jednoduché nandavání, jen nevím jak se dá seřídit délka popruhů.

zuzinka1988
10. kvě 2016

Zdravím maminky, chtěla bych poprosit o radu...stále tápám a nemohu se rozhodnout, které nosítko by jste mi doporučily jako ,,nej"?? Řeším to s předstihem,prcka teprve čekám každým dnem. A chtěla bych nosit asi co nejdříve (co to bude možné)...Měla jsem zalusk na Beco Solei, ale trošku mě odrazuje cena...:/ a nejsem si jistá zda je opravdu ,,dobré" někdo chválí někdo haní...dále jsem ještě zvažovala Cybex 2go....máte někdo zkušenosti, popřípadě doporučujete nějaké jiné?? Moc děkuji za případné odpovědi a názory...🙂

kajalka
10. kvě 2016

@zuzinka1988 Nejlíp šátek. Cybex rozhodně není ergo nosítko.

karlajasmine
10. kvě 2016

@zuzinka1988 Za me Manducu.. je uplne super a malej ji miluje. Je drazsi, ale zrovna u nositek bych nesetrila.. at v tom ma dite ve spravne poloze kycle atd..

zuzinka1988
10. kvě 2016

@kajalka tak to děkuji za připomínku, konkrétně toto nosítko mi doporučila známa, která řeší Dtesty a volají si do laboratoří ohledně složení...a popravdě vše dost hrotí a řeší....takže jsem to dále moc neštudovala a docela jí v tomto ohledu důvěřovala...🙂 Moc děkuji za upozornění.....🙂

zuzinka1988
10. kvě 2016

@karlajasmine Manducu také zvažuji a cenově by byla asi přijatelnější než konkrétně to Beco...:D ale vůbec se nemohu rozhodnout...:-/ asi bude stejně nejlepší někde odzkoušet že??

gepe
10. kvě 2016

@zuzinka1988 koukam, jste z Melniku, tak idealni se pak vydat do Prahy napriklad do Brany k detem, vyzkouset ruzna a dle toho co bude nelip sedet poridit.. 🙂

zuzinka1988
10. kvě 2016

@gepe určitě se tam chystám až se malí rozhodne vylézt a budeme moci s nim cestovat...🙂 Chci si ted jen udělat obrázek co připadně odzkoušet....a jaky nazor tady máte na to Beco...vhledem k tomu že jsem se do něj vcelku zakoukala ale vím že vzhled u nosítek asi určitě neni na prvním místě....
Třeba u Cybexu to bylo dost užitečné ted už vim že ani není ergonomické takže a jedno méně na rozhodování...🙂

kajalka
10. kvě 2016

@zuzinka1988 A co noigu? Já jsem s ní spokojená, ale není hned od narození.

gepe
10. kvě 2016

@zuzinka1988 maji jich hodne, uvidis/uvidite na miste. Taky jde o to, zda budes nosit jen Ty, nebo vy oba byt na stridacku 🙂
u nas vyber byl jednoduchy 😅 s ohledem na to, ze nosil i manzel a jemu prave zrovna v Brane bylo pouze Ergo Baby (je ramenaty a nema uzka zada), tak porizeni znacky bylo jasne. U jinych by se mu musely poridit nastavovaci pasy (byly mu "male") , aby mu to sedlo a to jsme nechteli. Ja si vzdy jen upravila pasy na sebe a v pohode 🙂

lucyp13
10. kvě 2016

@zuzinka1988 jak jsem již psala, já Beco miluju, je pohodlné, kvalitně zpracované, u mě není co řešit, nejde říct co je nej, opravdu kažédmu sedí něco jiného, chce to nejlepe zkusit. Zkuste tu Bránu k dětem v pze nebo se přidejte na FB do skupiny nosíme děti a tam je tipů milion, osobně na malé mimi je opravdu nejlepší šátek nebo vázací nosítko, já nosila jak v šátku tak v becu (zkoušela jsem kibi, manduku,tulu) a pak jsem přešla na tulu a pokorně se vrátila k becu toddler (batolecí), pro mě je nej, pro partnera taky, dají se křížit popruhy na zádech.

zuzinka1988
10. kvě 2016

@kajalka noigu neznám??@gepe na Ergobaby tedy také juknu, ale spíše si myslím že budu nosit já @lucyp13 jinak všem moc děkuji....asi bude nejlepší to tedy odzkoušet...🙂
na Fb ve skupince nosíme děti jsem, ale tam mám pocit že většina spíše preferuje šátek, který ja spíše nechci a konkrétně to Beco tam právě moc nedoručují ale v závěru sním tam asi nikdo moc osobní zkušeností nemá...proto jsem zkusila vznést dotaz i zde...🙂 @lucyp13 beco solei jste měla?? Nebo pro novorozence je dle Vás od Beco které nejvhodnější??? (dle vaší zkušenosti)

lucyp13
10. kvě 2016

@zuzinka1988 ja mela beco gemini a dceři bylo cca v pul roce opravdu male,(nebylo od kolínka ke kolinku) ale ona ho milovala a me se nosilo dobre,pak jsem přešla na tulu,ta je krasna a není spatna ale beco je prostě beco,solei jsem nezkoušela ale je učíte lepší než gemini (gemini má lehce vystuzena zada,coz by u ergo nosítka nemělo byt).k solei se prodává novorozenecka vložka a lze nosit od narozeni.opravdu doporučuji bránu k dětem n pze,maji tam beco,tulu,manduku a ergo a lze to vyzkouset,oni poradi a možná vám ukážou i jak vazat satek (pořádají se i kurzy vazani).ja o šátku nechtěla ani slyšet ale pak jsem vyzkoušela na srazu a bylo to super

zuzinka1988
11. kvě 2016

@lucyp13 děkuji moc za užitečné rady...bránu určitě navštívim...🙂

alasta
11. kvě 2016

Ahoj, já měla od narození šátek. Hodně nás trápili prdíky a malá přes den nespala jinak než v klubíčku. Teď v 6m řeším nosítka. V šátku se moc vrtí a snaží dostat ruce ven. V pátek jsem měla kibi, paráda došli jsme v něm na Říp a zpět. V sobotu a neděli Manduku, pohodlí dobré, rozepínání hrozné, má bezpečnostní pojistku, která mi dala asi 1min práce než se mi ji podařílo rozepnout. Navíc myslím že by mi moc dlouho nevydržela, neměla jsem k ní rozšiřující panely, ale nezdálo se mi že by mohly nějak výrazně pomoct. Pondělí úterý jsem měla Cocon. Přišel mi na pohodlí nejhorší. Na břiše se mi pás lámal do V a tak ztěžoval dýchání do kopce, navíc ani ramenní popruhy nebyly extra domyšleny. Lepší nosit je na zádech překřížené, ale kdo by se do toho motal.

carllin
11. kvě 2016

Náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a moc ráda čtu chválu na nosítko beco. Dnes mi totiž beco solei i s novorozeneckou vložkou dorazilo domů. Zamilovala jsem se do něj na veletrhu, kde jsem ho i zkoušela. Už se těším až se mimčo narodí a budu moct nosit ☺ Snad se osvědčí.

sari_nka
12. kvě 2016

My jsme byli zkoušet v bráně a dnes mi přiveze dopravce Beco Soleil, přišlo nám moc pohodlné a líbilo se nam 🙂 snad se osvědčí