Ergonomická nosítka. Kterou značku vybrat?

apocalypsa
23. črc 2010

Ahoj ve spolek, měla bych dotaz ohledně ergonomických nosítek. Respektive by mne především zajímaly vaše zkušenosti s jednotlivými značkami. Byla jsem dlouho nadšená pro MANDUCU, pak jsem viděla ERGO a MEI TAI a teď mne uchvátilo LILIPUTI. Manduca a ergo je drobet finančně náročnější, mei tai se mi zdá takové moc "aušusové", bojím se, že dlouho nevydrží, ale třeba se mýlím. No a liliputi je dobré jak cenou, tak je prý srovnatelné kvalitou s manducou a navíc se strašně lehce nasazuje. Máme doma 4měsíčního cvalíka, který se rozměry i váhou trošku vymyká normám a brzy vyroste z autosedačky-vajíčka. A protože ještě nesedí, přišlo mi jako vhodná alternativa autosedačky právě nosítko - pro nákupy v obchoďácích a pochůzky po úřadech a krámech, ale i na doma. Na šátek si netroufám ... Dokonce jsem viděla návod na domácí ušití mei tai, to by mi vyhovovalo jen tak na doma.

cori
7. říj 2010

Ahojte, du si na radu za zkušenějšíma 😉 mám v plánu pořídit nosítko pro našeho "obříka" v půl roce 8,75 kg, takže asi nebude problém, že by někde propadával, že? Právě jak je těžký, tak už ho na rukou sotva udržím a tak zjištuji možnosti. Se starší dcerkou chci chodit do kroužku, takže potřebujem něco rychlého na nandání. Zatím se mi pro nás jeví ideální Manduca. Mátě někdo zkušenost od fy Medley s Alpine nosítkem?

janulka21
12. led 2011

@helulela Ahojky 🙂)) poslední dobou na Tebe narážím dost často 🙂)) Řešíme stejné "problémy" 🙂) Prosím tě, koupila jsi nakonec nosítko Liliputi? My jsme ho dostali k Vánocům, ale já si někam založila ty obrázky jak se má mimi nosit a nemůžu přijít na to, jak si dát malou na bok. Mohla bych tě poprosit, zda bys mi třeba nascenovala ty obrázky? Na netu to nemůžu najít. A ještě jedna věc, když si chci nastavit obvodový pás kolem pasu tak mi to jde jen asi do metru, na bundě nosítko nezapnu tak jeslti bys mohla změřit obvod u tvého nosítka? trochu se bojím, aby bylo origo,ale všechno tomu nasvědčuje, jen mi prostě nesedí tahle věc ☹((( Moc ti děkuju

helulela
13. led 2011

@janulka21 ahoj 🙂 nemáme doma scaner, ale zkusila jsem to nafotit, docela to jde... ten obvod ti ještě změřím, až se k tomu dostanu

helulela
13. led 2011

@janulka21 pořadí je nějaké přeházené, správně 3-2-4-1 a text u té druhé je "Posaďte si dítě na bok tak, aby jeho zadeček byl přesně ve středu nosítka." Snad to podle toho zvládneš.

janulka21
13. led 2011

@helulela Super 🙂 , díky moc, snad to dám, odpolko to zkusím 🙂) Já si právě ten bederní pás zapnu, ale jen když mám tenkou mikču nebo tríčo a manžel jen na tričko tak máme štěští, že nejsme silnější? Nikde jsme nenašla poznámku jen do ...., jsem dost naštvaná, nosítko za 1700,- a pak tohle? Tsss. A jsi s ním spokojená? Já si ještě musím nastvit pásy přes ramena a snad to bude v poho, ale Anet štve, že nevidí dopředu, ale kouká na mě tak chci zkusit ten bok.

helulela
13. led 2011

@janulka21 tak bederní pás i s tím černým popruhem na max. měří asi 1,25 m. Já teda zapnu i přes bundu. Co zkusit posunout si ho víc nahoru jakoby do pasu?
Jsem s ním spokojená, ale nezkoušela jsem žádné jiné, takže těžko porovnávat. Víťa má hlavičku věčně otočenou na stranu. Co na zádech, nelíbilo by se jí to třeba víc? Pro mě je to na zádech pohodlnější, ale teď, když jsme oba navlečený na zimu, tak se ho tam trochu bojím dávat, necítím se při tom moc jistě.

janulka21
17. led 2011

@helulela Ahojky, promin, sháním nové lyže a nějak na to nosítko zapomněla. Kamarádka mi řekla, že se to nosítko nosí pod bundu tak to mi zapnout jde. Jak ho nosíš ty? Když si dám nostíko do pasu takuž má Anet hlavu u mý a to není moc dobrý, nejsem zase tak vysoká. Právě, taky jsem nezkoušela jiné nosítko, jen baby vak a ten byl dobrý, ale tak po hodině mě začalo bolet rameno. Jo a na zádech? Hmm, nevím jak bych si jí tam dala, pořád nemůžu najít ten návod, jdu číhnout ještě do skříně, ale bojím se, aby ho manža omylem nevyhodil ☹

janulka21
17. led 2011

@janulka21 Zkouším to noítko zapnout přes bok a přijde mi, že se tam nemůže malá vejít. Bohužel spinká tak to na ní nemůžu zkusit. Tak holt později.

janulka21
17. led 2011

@helulela Už si tady odpovídám sama 😀 zkouším to noítko zapnout přes bok a přijde mi, že se tam nemůže malá vejít. Bohužel spinká tak to na ní nemůžu zkusit. Tak holt později.

janulka21
17. led 2011

@helulela 😀 našla jsem ten návod 😀 moc díky za rady a porady, až se Anet vzbudí tak jdeme zkoušet nošení i na těch zádech 🙂 Co vůbec říká na nošení Vítek? líbí se mu to?

helulela
1. únor 2011

@janulka21 Víťa to bere tak nějak normálně, nejvíc se vozí v kočárku a nosítko máme do "neschůdných terénů" - po schodech do knihovny, k babičce, pro rohlíky apod. Teď jsem ho teda na čas uložila, asi ten popruh pod břicho nevadí, ale nemám z toho dobrý pocit. Nechám až na druhé mimi, to bude na začátek super lehké, takže se těším 🙂

janulka21
1. únor 2011

@helulela Jééé, vy čekáte druhýho mimíska 🙂)) Moooooc gratuluju 🙂)) Jak tě znám z jiných diskuzí a vím, že máte Vítka tak jsem na tvůj profil nekoukala a až ted píšeš 🙂))) Taky bych chtěla, ale zatím je brzo a asi si budu muset
počkat ještě tak 3-4 roky. Ted jsem nosítko půjčila kámošce na vyzkoušení tak mi tak trochu chybí, protože v něm nosím Anet i doma, když je třeba protivná nebo jí bolí bříško pak je klid 🙂)) Ještě se zeptám, když jsi nosila Vítka na břiše nezakláněl se ti? Jak už jsem psala Anet rozčiluje, že nevidí dopředu a když jsem jí zkoušela dát na bok tak to nebylo úplně v poho, ale určo je to tím, že to neumím ☹ Tak držím palečky a přeji hodně zdraví 🙂)

helulela
6. únor 2011

@janulka21 já si tě pamatuju z "příkrmů" 🙂 díky za gratulaci, my druhé plánovali a přemýšleli, kdy by to bylo nejlepší a nakonec se to vyřešilo samo 😉
Myslím, že když je dobře posazený s podsazeným zadečkem, prohýbat dozadu se nemůže. Jestli myslíš zaklánět celý, tak asi záleží, jak máš utažené popruhy. Jinak ta pozice na boku mně přišla taková divná..

apocalypsa
autor
11. únor 2011

přidávám svoji zkušenost s nosítky. Tuhle diskuzi jsem zakládala právě kvůli tomu, že jsem nevěděla jaké pořídit. Nakonec jsem z ekonomického hlediska a taky proto, že jsem si nebyla jistá četností využití, pořídila levnější LILIPUTI. Dokud byl syn menší, bylo nosítko OK. Krásně do něho zapadl, lehce se nosil. Teď už má něco přes 10 kg a 80 cm a celkem se pronese. Trpím tedy na bolesti bederní páteře, takže to může mít vliv, ale občas cítím po nošení záda. Bohužel manžel nosit tohle nosidlo nemůže, má 2 metry, pro jeho konstituci to prostě není a navíc to i odmítal 😀 Jinak LILIPUTI doporučuji pro menší děcka. Teď už mám ramenní popruhy vytažené tak, že mi za přezkou zbývá ubohých pár centimetrů. Dražší nosítka jsou v tomhle řešena lépe, mají popruhy delší. Každopádně LIILIPUTI nezavrhuji, službu splnilo, je v záruce a brzy ho ještě prodám dál. Syn začíná pomaloučku capkat, takže už nebude potřeba ... toť jen má zkušenost 😉

lukava
20. zář 2011

tak jsem to tady letmo pročetla
@apocalypsa dík za téma ; ) liliputa nebrat ; ) zkusim asi manducu nebo ergo carrier, nejlepsi je asi vyzkouset primo v barne k detem, zatim je asi cas, malemu jsou 2 mesice a mame satek a nosim ho taky v poloze kolmo jako bude v sedatku, akorat me nebavi to vazani a rozvazovani, v tom jsou ty nositka urcite lepsi : )
@helulela kdy plánujete začít adámka nosit v nosítku? jaké že máte osvědčené?

anka.
20. zář 2011

Ahoj. Máme beco a jsme spokojení. /i když ve třech letech je to už celkem makačka, ale pořád lepší než v ruce 🙂

helulela
20. zář 2011

@lukava my máme právě Liliputi. Brala jsem ho ze stejných důvodů jako @apocalypsa, v obchodě mi sedlo, jiné jsem nezkoušela, tak nemůžu porovnávat. Vítka jako velkého jsem už nenosila, protože jsem byla těhotná a teď už mě to ani nenapadlo. Asi by se mu to moc nelíbilo, když není zvyklý. Na nošení Adámka se těším, začnem, až bude držet hlavičku, po třetím měsíci někdy.

adlin27
20. zář 2011

ahoj holky,tak my máme manducu od malinka a nosili jsme asi od 6 týdnů,ale malej byl pevnej a držel hlavičku v podstatě od porodnice.A musím říct,že jsme ho využili i hooodně doma i venku,od roku už tam nechtěl být,tak už čeká na druhé.Každopádně téhle investice nelituji🙂)

sarinecka61
23. zář 2011

Ahoj, taky jsem dlouho řešila jaké nosítko. Chtěla jsem buď manducu nebo beco a nakonec sem koupila beco http://www.zbozi.cz/?q=Dětské nosítko Beco Baby...
Prcka jsem v něm začala nosit asi od tří měsíců i když jsem měla i tu novorozeneckou vložku. Nosím ho i doma, věčně lítám z jednoho patra do druhého 😕 a malého tak mám aspoň pořád u sebe a přijde mi, že mi v něm spí líp než v postýlce 😉
Jen na začátku mi trochu trvala než jsem se naučila,jak do něho tobíka posadit, ale to chtělo jenom cvik 🙂

barborkavz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kubinkov
9. lis 2011

@barborkavz Je to moc pěkné nosítko, ale nepočítej, že ti vydrží do tří let. Bude batoleti úzké pod zadečkem a bude ho škrtit na stehnech. Počítej s raději koupením ještě batolecího nosítka. 😉

veronik71
28. bře 2012

Ahojte, prosím o radu. Chtěla bych poradit, jaké nosítko pořídit. Mám v plánu miminko nosit téměř od narození. Klasický šátek pořizovat nechci, asi bych to nezvládla uvázat a navíc se mi zdá, že nosítko bude praktičtější i pro taťku, ale už jsem viděla i jakési elastické šátky. které se nemusí zavazovat. Jinak samou chválu slyšívám na Manducu, i když je ta pořizovací cena vyšší, pochopila jsem, že se dá používat poměrně dlouho. Nebo jiné značky s kterými jste spokojeni? Vůbec nemám přehled, takže budu ráda, za jakoukoliv radu. Díky, V.

rozarka65
6. únor 2013

Ahojky,trošku mimo téma...co si myslíte o tomhle?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48255193&tab=1

kacka1983
1. bře 2013

@lapagerie Dobrý den,čtu tady že používáte ergo nosítko od narození,možná budu mít na vás hloupý dotaz,ale co oblékáte děťátku na jaro do nosítka aby se nepřehřlo a aby mu nebylo ani zima. Děkuji moc za odpověď.

lapagerie
11. bře 2013

Kačko, nebyla jsem tu nějkou dobu, snad se rada ještě hodí. V těch studených dnech jsem dávala kombinézu, pod to klasicky punčošky, body nebo tričko, mikinu. Přes botky jsem přetáhla návleky, kombinézy mají tendenci se soukat nahoru, tak aby nekoukaly nožky 🙂 Měla jsem navíc ještě nepormokavou zateplenou pláštěnku na nosítko, tak když hodně foukalo nebo tak, dávala jsem přes nosítko ještě to.

iina
11. bře 2013

@veronik71 Mám manduku, taky šátek, ale jak jsi psala...udělat dobře úvaz se člověk musí naučit, aby mimču nakonec neudělal spíš špatně...pro mě je výhra manduka....je dost veliká i pro větší nosící lidi...používala jsem od narození...součástí je novorozenecká vložka...nosila na břiše...super je to na bok..a bezkonkurenčně na záda...poslední kluky mám po 15 měsících,,,staršímu bude na jaře 3...a nosí se na zádech pořád...nedám na manduku dopustit...dá se koupit i starší...maminky to někdy všechno chtějí a pak ani nepoužívají...tak je to za lepší cenu...

iina
11. bře 2013

@kacka1983 ..myslím, že pořízení návleků je fakt třeba, jak se dítku roztáhnou nožky, tak vždycky něco vykoukne...kukličku na hlavu aby nikde nefoukalo a já dávala frízový overal...mám koupenou ochranou kapsu, ale to je na děcko až když už je trochu větší...nejlépe je obléknou s děckem zároveň, pak poznáš jak je tobě, bude i jemu...mám nosící mikinu a super...když bylo teplo, prostě jsem se svlékla...a na jaře s nosíc ífrízkou jsem měla kluky jen v bóďu... 🙂

kacka1983
11. bře 2013

@iina moc děkuju, já jsem ze všeho jelen,nosítko už je doma malý má 4měsíce a 7kg a novorozenecká vložka je do 6kg a jak ho tam dám bez ní i bez polštářku tak mu stejně trčí hlavička a on ji ještě sám spolehlivě neudrží tak nenosíme až bude teplo 🙂 už se nemůžu dočkat!

iina
11. bře 2013

@kacka1983 ..neboj hlavička v manduce stačí když dosahuje do prostřed uší...tak užívej nošení...

kacka1983
11. bře 2013

@iina No já nemám maducu mám nosítko NOIGA a malý má celou hlavičku úplně nad horní okraj ☹