Ergonomická nosítka. Kterou značku vybrat?

apocalypsa
23. črc 2010

Ahoj ve spolek, měla bych dotaz ohledně ergonomických nosítek. Respektive by mne především zajímaly vaše zkušenosti s jednotlivými značkami. Byla jsem dlouho nadšená pro MANDUCU, pak jsem viděla ERGO a MEI TAI a teď mne uchvátilo LILIPUTI. Manduca a ergo je drobet finančně náročnější, mei tai se mi zdá takové moc "aušusové", bojím se, že dlouho nevydrží, ale třeba se mýlím. No a liliputi je dobré jak cenou, tak je prý srovnatelné kvalitou s manducou a navíc se strašně lehce nasazuje. Máme doma 4měsíčního cvalíka, který se rozměry i váhou trošku vymyká normám a brzy vyroste z autosedačky-vajíčka. A protože ještě nesedí, přišlo mi jako vhodná alternativa autosedačky právě nosítko - pro nákupy v obchoďácích a pochůzky po úřadech a krámech, ale i na doma. Na šátek si netroufám ... Dokonce jsem viděla návod na domácí ušití mei tai, to by mi vyhovovalo jen tak na doma.

iina
11. bře 2013

hm...tak to musíš fakt chvilku počkat...aspoň vykouknete se sluníčkem..a jinak spokojenost?

lili_h
1. čer 2013

Maminky myslíte že v 9 měsících ještě užijeme nosítko? Zvykne si na něj malá? Už se docela pronese, tak jsem uvažovala o nosítku, ale dřív jsem nenosily. Líbí se mi Mei Tai (hlavně kvůli ceně, z bazaru se dá sehnat za 500 Kč). Pak jsem četla, že výborné je Ergo baby carrier Galaxy grey a zrovna ho mají na jednom slevomatu za 1699 Kč, tak uvažuju zda koupit. V budoucnu plánujeme druhé dítko, tak bysme snad užili i pro něj. Tak co myslíme 🙂

tipata
5. čer 2013

Pozor, ty slevové Erga jsou padělky, výrobce na to upozorňuje. Ale k dotazu, není pozdě, nosím mnohem víc naši 28M Lucku než 8M Lukáška. Lucce jsme teď pořizovali rostoucí KiBi, do něj se vleze i Lukášek a Lucka má ještě rezervy, takže jestli uvažujete o koupi na delší dobu, na výlety a nošení už chodícího dítka, tak uvažujte v tomhle směru, aby vám to co nejdéle vydrželo. Ještě máme doma Liliputi a to už bylo Lucce tak v 22měsících naknap, spíš malý. Dětem se nošení líbí, Lucka mi jede na motorce a jak je unavená, tak vytáhnu zpod kočáru nosítko a jde na záda. Snad vám tohle aspoň trochu pomůže.

billinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
veromaresova
1. lis 2013

Máte někdo zkušenost s nosítkem od Amazonas - Smart Carrier Amazonas. Případně budu ráda za názory. 🙂

pisisvori
26. lis 2014

Potřebovala bych poradit dceři je 4,5m a má 7,7kg a 65cm koupila jsme si na vyzkoušen Ergobaby nosítko a KiBi. A teď nevím jaké si nechat? To Ergo mi přijde malé, že to má krátké zádíčka a za chvíli se do toho nevejde,ale zase mi přijde jednodušší na bsluhu...Kibi už má na sobě několikrát někde něco na utažení, ale zase je větší a určitě se tam vejde i v roce... Teď to chci na nošení doa, když nemáme dobrý den a malá nechce být na dece v lehátku....a já musím vařit nebo něco dělat a ne ji jen nosit.

Našla by se dobrá duše, která by třeba přijela na Prahu 8 a poradila, ve které lépe"sedí"....

olusenka
22. únor 2015

Poraďte mi prosím někdo ohledně ergonomického nosítka. Nevím o tom nic, ze zdrav. důvodů moc nosit nemůžu, ale: přesto uvažuju o jeho koupi a používání pouze na výlety místo krosny, hodláme na jaře prodat dvojkočár (sourozenecký), takže počítám, že určitě se jedno z dětí bude chtít chvilku nést. Krosna mi nevyhovuje, je těžká sama o sobě, a těžiště dítěte je daleko od mého těla, táhne dozadu. Počítám, že vzhledem k mému (ne)zdraví, budu nosit minimálně nebo spíš manžel, ten je hodně rozložitý.
Starší dítě bude oblečené vážit asi 14,5-15kilo a bude mít asi 1m na výšku.
Můžu se ještě toto starší dítě nosit? A na břiše nebo spíš na zádech? Které nosítko umožňuje nosit na zádech? všechny? Hodila by se nám např. Manduca? Nebo nějaké Beco? Nebo nějaké levnější, co šijou maminky třeba na fler.cz? Nebo si ho mám na dovolenou jen půjčit (i když počítám, že letošní dovolená moc v terénu nebude, takže využijeme monokočár a stupátko)?

petronelka20
22. únor 2015

@olusenka My kupovali Kibi a naprostá spokojenost. Starší děti se nosí na zádech, hlavně kvůli váze. Kibi má výhodu v tom, že je variabilní, dá se nastavit jak výška zad, tak šíře mezi nohama (aby plnilo správnou fci, tak má být od kolínku ke kolínku, což u jiného nosítka jsme nenašli, sice mají třeba velkou nosnost, ale nedá se nastavit šířka). Je do 20 kg a nám vyhovuje, myslím si, že až začne teplo, tak ho využijeme jak pro mladšího, tak pro starší 🙂

pejsanek
23. únor 2015

My máme Ergo a velká spokojenost. Malá jako úplně malé mimčo byla v šátku, pak začala šátek bojkotovat, pořídíli jsme nosítko Ergo a jsme moc spokojeni. V 11 měsících nemá ani 8 kg, je trochu drobnější celkově, tak doufám, že nám co nejdýl vydrží 😀

floresta
23. únor 2015

Ahoj, my mame Baby Bjorn, vyhovoval mi ten wtarsi mensi typ, od 7 kg pak ten vetsi. Mimi, kdyz jeste samo nesedi, potrebuje operu zad a hlavy a kvuli tomu jsme si tento typ vybrali.

olusenka
23. únor 2015

@pejsanek
@floresta díky za odpověď, i když já řeším nosítko pro dítě, co měří asi 1m a váží přes 14kilo. 🙂

plenkacek
1. bře 2015

@olusenka Taky doporučuji KiBi, má dobře prodloužitelná záda, sedák...prostě je to variabilní nosítko, síše pro batolátka než mini miminka 🙂 Dále ještě může být vhodné Tula Toddler, speciálně vyrobené pro batolata. Klasické Ergo Carrier moc nedoporučuji, má krátkou zádovou opěrku. Manduca je v pohodě, tu jsme používali většinou my, ale oproti KiBi má zase krátkou kapucku, takže když větší dítko usne, hůř se mu drží hlavička. Kdybyste měla zájem, můžete si u Plenkáčka nosítko nezávazně půjčit na vyzkoušení...
Zdraví Vás Lucka N. Plenkáček

olusenka
1. bře 2015

@petronelka20
@plenkacek moc díky za odpověď. KIBI vypadá fakt pěkně, líbí se mi, myslím, že by mohlo vyhovovat, že je variabilní, lehké, dá se i stočit do ruličky a nosit kolem pasu. Teď ještě sehnat za dobrou cenu. Nebo to holt pořeším půjčením Manducy na týden dovolené. Ještě uvidíme.

veronicka89
11. kvě 2015

Ja jsem koupila tohle nositko 🙂
Zatim jeste vyzkousene neni, ale recenze jsou na nej perfektni. Tvar pripomina Manuducu. Prijde mi strasne hezky usite .
A je mozno ho mit za dobrou cenu - 1200,-

pavlakosec
11. kvě 2015

Dobrý den doporučuji se přihlásit na FB ke skupině Nosíme děti. Poradí a pomůžou. Zároveň se tam můžete spojit s maminkama v okolí. Někdy se ta domlouvá i zapůjčení nosítek na zkoušku, jestli budou sedět. 🙂

v_anilka
11. kvě 2015

@veronicka89 kdes ho sehnala za tu cenu?

adelka21
11. kvě 2015

Máme KiBi a super, jsem spokojená. Sice je dražší, ale ani jednou jsem nelitovala nákupu 😉

veronicka89
12. kvě 2015

Za cenu 1200 ,- je ted V AKCI na http://www.kidsova.cz/

😀 😎 😀

moncax1
10. čer 2015

Chtěla jsem Ergo zakoupit na Slevomatu, ale nakonec jsem dobře udělala že jsem za podezřelou cenu nekoupila 😠 . Zde je odkaz pro ty co nevědí o padělcích :(

http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=125

zivutka
16. črc 2015

Já jsem pro manducu, nevím v jiných nosítkách mám strach nosit. Je téměř nezničitelná 🙂Nerada vkládám odkaz, ale není na eshop tak mi snad bude odpuštěno 😀 http://www.manduca.cz/ Jsou tam články, rady, typy a podobně. Doporučuju mrknout pomůže to zorientovat se ve věcech ohledně nošení dětí 😉

moncax1
16. črc 2015

Tak jsem již zakoupila Love and Carry obrovská spokojenost a super cena. Manduca je zřejmě známá a dobrá ale zbytečně předražená. 🙂
http://www.loveandcarry.cz

ladie
23. črc 2015

Ahoj holky. Jdu se k vám poradit. Rukama mi prošlo dost šátků a nosítek. Syn se rád nosil, ale jen jako doplněk ke kočárku. Dcera se naopak nosí většinu času, tak to víc řeším.
Samozřejmě hlídám postavení kyčlí, aby látka byla pokud možno od kolínka ke kolínku. Jen mě teď napadlo, jak je to s délkou? Je nějak nutné, aby mělo dítě fixovanou hlavičku? Nebo jde jen o pohodlí? 😒
Zatím nejčastěji tahám mé oblíbené Patapum, které má délku jen 30 cm a dceři už kouká ven celá šiška. Ona je spokojená, o tom žádná. Ale nevadí to? Že bych už Patapum vyřadila...

nika_sp
23. črc 2015

@floresta Nevím jaké máte, ale klasické Baby bjorn original nebo miracle bohužel není ergonomické nosítko, byť ho za něj vydávají☹ Je to obyč klokanka...

marketa11112
23. črc 2015

ja prave koupila tohle fly tai...

floresta
23. črc 2015

@nika_sp aha, to jsem nevedela, a jakpato? Kdyz by byl nohama dopredu, tak mu tam plandají, ale jinak čelem k šerpovi 😉 má hezky podepřená záda...

nika_sp
24. črc 2015

@floresta Nejdůležitější je aby dítě jakoby nesedělo. To pak vyvolává velký tlak na páteř. Páteř musí být vyklenutá, čehož se dosáhne především tím, že jsou kolinka alespoň ve stejné výšce jako pánev. Pánev je pak podsazená a páteř správně vyklenutá. Z tohoto vyplívá, že nošeni dítěte zády k rodičům je naprosto nevhodné.
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97 Tady jsou na konci odpovědi, jak správně vybrat nosítko.

floresta
24. črc 2015

@nika_sp diky

sapp
27. říj 2015

Ráda bych se zeptala, zda má někdo zkušenost s nošením 3 měsíčního prcka v nosítku Ergo baby s novorozeneckou vložkou?díky=)

tweetymatylda
10. únor 2016

Mam mei tai amazonas.naprosto uzasny a fantasticky.nosim od 6 tydnu srulovane a od 3 mesicu normal.je hnedy s hnedomodrymy prouzky.ted budu prodavat.manzel mi koupil cvak cvak manducu je to rychlejsi

ivanaks
12. únor 2016

@floresta baby bjorn je visitko