Jak se Vám líbí toto nosítko?

lerda
7. črc 2014

Ahoj holky, ráda bych pro prcka pořídila nosítko. Neplánuji ale nosit příliš často, spíš jen vyjímečně(když bude venku fakt ošklivo a bude mi líto vytahovat kočátrek, který bych si po lese zašpinila), takže do toho chci utopit co nejméně peněz. Je mi jedno, že je to třeba napodobenina, dnes se už napodobuje vše. Je to "jen" nosítko.. možná se někomu z Vás budu zdát jako krkavčí matka, ale zrovna tak se dají pořídit látkové plenky za desetitisíce, ale furt jsou to jen plenky,které jsou na "..." 😀 😅

Takže se Vás ptám, je na tomto nosítku něco evidentně špatně? (co člověk, který se v tom nevyzná nevidí 😉 ..)

Přidávám foto a popis od prodejce 😉

Děkuji 🙂

"Provedením prakticky shodné s nosítky ERGOBABY CARRIER - stejně kvalitní zpracování -materiál 100% bavlna- pro dítě od 3 měsíců do 2 let - nosnost 20kg - prodyšná podšívka a popruhy pro cirkulaci vzduchu - pohodlné široké popruhy - dokonalá podpora hlavy a zad - design zajišťující ideální rozložení hmotnosti - robustní nastavitelné boční přezky, otevíratelné i jednou rukou - více možností nesení dítěte-viz. foto - dobré zpracování - úložné prostory, kapsa na zip - integrovaná pokrývka hlavičky (ochrana před sluncem apod.) "

frantiska85
7. črc 2014

Od pohledu se to neliší od Manducy. Zdá se mi dobré.

ringlicka
7. črc 2014

Z fotky bohužel nepoznáme materiál. Vypadá opravdu jako ergo a ne klokanka, kde ty děti visí. Takže za mě taky ok.

lerda
autor
7. črc 2014

Děkuji holky 😉 víc info prodejce bohužel napsáno nemá..

hojda
7. črc 2014

A jaké je cena? Já třeba koupila Manducu novou za 2.300,-, moc jsem jí taky nepoužívala, byla jako nová a prodala se za 2000,- takže za ty 300,- to bylo super🙂.

lerda
autor
7. črc 2014

@hojda Cena je uvedená 650kč 🙂 Jak píšeš, třeba Manduca by pak šla prodat(za 300 vážně skvelý 🙂 ), ale už se vidím, že bych ji zrovna nějak ušpinila co by nešlo dolů 😅 a na ceně by ztratila mnohem víc.. Raději jsem právě proto koukala po levnější variantě, o kterou bych se nemusela bát 🙂

veruska007
7. črc 2014

Já bych byla ostražitá. Také jsem po tomto nosítku pokukovala, na Aukru, bylo jich tam hodně a od jednoho prodejce. Ale když jsem pak procházela jiné internetové bazárky, našla jsem tam plno stejných nosítek od různých uživatelek.... takže ve mně začal hlodat červík, co na tom asi bude za háček, když tak "dokonalé nosítko" stojí tak málo a řada těch, co si ho koupili, ho okamžitě jako "nové" prodává.
Nakonec jsem si raději koupila jiné.
Zkus se třeba podívat na Aukru, kdo to "vyhrál" a napsat mu, jak je spokojený.

luciesofi
7. črc 2014

..nemáš jistotu atestovaných materiálů (děti běžně ocucávaji popruhy atp.), bála bych se, že nic nevydrží (nekvalitní materiály - např. že se rozpárá, popraskají přezky atp.) a nějak nerada podporuju produkty, u kterých si nejsem jistá, jakým způsobem se věc vyrábí (např. využívání dětské práce, zotročování lidí atp.)
Jinak ergonomicke vypadá...

anetka1701
7. črc 2014

Na břiše to nosítko vypadá ještě relativně OK, ale i na těch reklamních fotkách mi přijde, že tam je to mimčo podivně zakloněné - není "schoulené" ale sedí tak zvláštně... Na těch zádech to už úplně vypadá divně... No, nechci bejt rejpal, jestli si do toho budeš dávat dítě když půjdeš s košem nebo se psem - proč ne... Na druhou stranu, na delší trasy bych to nebrala (ale furt lepší než klokanka)... P.s. co karabiny? měli by být bezpečnostní a festovní... Jestli to kupíš, pořádně si to zkontroluj, jestli tam není něco špatnýho a kdyžtak vyměnit!!!!

chris_n
7. črc 2014

@anetka1701 no ja nevim, ale i v Ergu (čehož to bude napodobenina), tak je to dítě takhle zapluté ne?

chris_n
7. črc 2014

@luciesofi je to kopie Ergo Baby od pohledu

chris_n
7. črc 2014

@veruska007 ono i tady najdeš inzeráty na prodej Ergo Baby... prostě zjistí majitelé, že jim a dítku to nevyhovuje, tak to prodají.

veruska007
7. črc 2014

@chris_n To jo, ale za jinou cenu 😉 a ne v takovém množství. Říkám, sama jsem ho chtěla na Aukru koupit, ale odradilo mě, že jsem ho viděla na mnoha bazárcích jako nové, pouze vybalené... takže jsem měla pocit, že jakmile zboží došlo a uživatelka si ho prohlédla, tak ho hned chtěla prodat...

luciesofi
7. črc 2014

@chris_n jj je..ale z jinych materialu a kdovi jak usite.. Z nejakeho duvodu to levne byt musi.. Ja bych do toho miminko nedala.. Usetrit se da jinde..😉

leeena_4
7. črc 2014

Já bych to nebrala už jen z principu, že jsou to padělky a souhlasím, že to nemusí mít atesty zdravotní nezávadnosti materiálu, který děti tak rádi žužlají (ramenní popruhy).

gepe
7. črc 2014

Je to kopie Ergo baby. Vseobecne kopie nositek se hojne rozmohly a to nejen Ergo baby, ale i Manduca aj.
Jak uz bylo zmineno nemas zadnou jistotu puvodu a kvality materialu, i samotneho provedeni daneho nositka.
Pokud chces nositko kvalitni a opravdu ergonomicke, penezi nesetri, je to pro dobro ditete a i Tvych zad.
Napr: Brana k detem ma velky vyber nositek, i ergonomickych. Pri koupi nositka taky doporucuju si ho osobne vyzkouset, zda Ti bude dobre sedet a vyhovovat.
Ergo hlavne nema odepinaci ramenni popruhy a i ty pod nim, je to spojene, ruce se nasadi jak batoh. Taky dite nejde dat takhle divne do boku.
@chris_n Ergo baby neni totiz tak libivostni jako Manduca. 🙂 a taky ne moc pro mensi lidi.
My mame Ergo baby Organic Earth a jak nejsme mali, tak nosime ja i manzel 😉

chris_n
7. črc 2014

@gepe fakt nejdou. Dle fotek ergobaby to vypada, že jo.

gepe
7. črc 2014

@

gepe
7. črc 2014

@chris_n hehe jsem trubka 😕 😀 jsi me znejistela, tak jsem se sla radsi usjistit, protoze my uz jen nasazujem a pripadne povolujeme/utahujeme popruhy dle toho, kdo malou ponese 🙂
Takze se omlouvam za malou dezinformaci s tim upnutim ramennich ty jdou odepnout 😅 a u naseho jeste je upinaci zadovy popruh.

atinkaa
7. črc 2014

@gepe
@chris_n
holky ciste zo zvedavosti, dla coho ste hned od oka spoznali ze nejde o original nositko, teda pani napisala ze je levne atd ale inak predpokladam ze mate obe doma ergo a zaujima ma ci je to volnym okom poznatelne

kamoska si teraz takto kupila manducu a vravi ze ma obal i vsetky doklady ako original nemecke 😅 🙄 akurat je to aliexpresova expresna a levna ale manduca...pri nej sa mi zdalo ze som taku fialovu a paviu variantu tu v nemecku original ani nevidela...tak ma zaujima ako je to tu s ergom
dikesko za pripadne odpovede 🙂

inak
@lerda ja by som ho nekupila, radsej skus bazarikove 😉

katyxq
7. črc 2014

@atinkaa koukni na http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=125 ... zdařilé kopie (kromě ceny, cokoliv levnějšího než u výrobce je víc než podezřelé, samozřejmě s výjimkou bazaru) se od originálu dají poznat hodně těžko, obvykle až při porovnání originálu a padělku vedle sebe ... zárukou by měl být nákup od autorizovamých prodejců (výrobci je na svých webech uvádějí)

chris_n
7. črc 2014

@atinkaa no uz jen to, že nemá znak erga 🙂

atinkaa
7. črc 2014

@katyxq Kati dik ja nejdem nic nakupovat, mame 2x beco, 2x phila na chrbat, dvojkocar, kocar, maly kociar do vaku, vozik i len ako kociar i za bicykel...plus nepredane satky, bjorna z ktoreho sme vyrastli a to je tusim az az dost🙂 skor zvedavost ci to je fakt vidiet ak ho ma niekto doma, ja som takto odsledovala sama pre svoj klud s inou holkou- susedou lamazu - my mame z original nem.lamaze obchodu stala 75eur ona kupila v tescu - nie na ali za 700 a su poviem uprimne ine..nasa je taka makka jemna, tie farby mame ine, jej mala niektore nite out uz mesiac po kupe...nasa je ok a krasna i teraz a to ma 4roky ako bambulecka starsia
tu manducu o ktorej som pisala co ma kamaratka z Kosic tak som nevidela, ona si ju chvali...ale nemecko je komplet manducove a ja som fialovu so zltymi pavmi nestretla v meste a ani teraz nech googlim jak chcem, preto ta otazka...aby sme to tu neodbocili a nezahltili zbytocne inymi vecami ako je dotaz 😉 🙂ale dikesko

atinkaa
7. črc 2014

@chris_n jaska uz to vidim, tak to je potom lahke🙂

gepe
7. črc 2014

@atinkaa jinak je to stejny jako u Manducy s Ergem, taky vzory, ktere na trhu nejsou. 🙂 avsak bohuzel uz kopiruji i vzorove, napr. sede s hvezdami. I tady na MK jedna prodava odkudsi dovoz, ze to je Ergo, maminy koupily - nevim spokojenost. Avsak uz zakladni nasivky chybi a pochybuju, ze ma i logo prezky aj. Nejvic me dostala jedna mamina, co na Ebay dle ni udelala super kauf Ergo za 35$, pritom nejde v $ pod 129$ original. Z aliexpresu bych na deti nekupovala nic, stejne jako Ebay ci Aukro, chybi certifikace originalu a bez zaruk. Ne ve vsech pripadech, ale casto to jsou pouze kopie.
Proste a strucne, na nekterych vecech pro deti se za me nevyplati u/setrit.

atinkaa
7. črc 2014

@gepe jasna vec, ja som chcela len info na com sa to poznalo, to ze to bude take lahke ako chyba logo ma nenapadlo....my ked sme porovnavali lamaze..tak ta nasa vazne ma modru inu taku viac sytomodru - tescova je svetla, inak to susti, tescova kus ako lacna igelitka oproti nasmu zvuku...takze ja som ve finale bola spokojna, ono sme i tak lamaze domcek je hracka ktora je s nami 4roky takze nam sa kupa vyplatila...len som si vravela ze za kolko ju neskor predame ked sa da ziskat za 700.-czk ale to je asi fuk kedze holky ju nedaju z ruky..to uz asi neskor bude predavane ako rarita 😉 🙂 😀 😀

atinkaa
7. črc 2014

@lerda pardon za tu odbocku od temy 🙂

gepe
7. črc 2014

@atinkaa ja taky trochu odbocila 😉 😀 avsak s tim lamaze je to uplne stejny jako u tohohle nositka 🙂

lerda
autor
7. črc 2014

@atinkaa To nic, aspoň si počtu 😅 bane, ještě to pořádně promyslím 🙂

Děkuji Vám všem za postřehy a názory 😉

ameliejulliette
7. črc 2014

@lerda Měla jsem tato nosítka osobně v ruce, nedoporučuju. Je to skutečně takové okopírované Ergo (ale aspoň se za Ergo nevydává, jako jiné padělky..), je o něco menší, látka je méně kvalitní a hlavně - nevěřila bych látce ale hlavně ani přezkám! Je levné, ano, ale rozhodně doporučuju se poohlédnout třeba po bazarovém Ergu, Manduce apod.

aalleennkkaa7
7. črc 2014

Mrkněte tady, http://www.aliexpress.com to co máte na fotce jsem tam kupovala včetně poštovného asi za 300,- akorát mám možnost po odškrknutí zipu nechat jen síťovaná záda. Říkala jsem si, že za ty peníze se dá vyzkoušet. Na mimi nemohu posoudit já ho mám na občasné nošení 1,5 leté dcery. Šátek se mi na chvilku vázat už nechtěl a nošení v náručí je podle mě horší pro obě než napodobenina nosítka.