Jaké nosítko pro měsíční mimčo

jarka1992
9. srp 2017

Zdravím a prosím o radu jaké ergonomické nositko pořídit pro měsíční mimčo ale aby mě to zase finančně nezrujnovalo. Na internetu jsem našla od Chicca Easy fit. Nemáte někdo zkušenosti s tímto nositkem?

apollena
11. srp 2017

@normalnimatka
Diky 😉

lucyp13
11. srp 2017

Já miminko nosila v Beco gemini (na bazarech jde sehnat na pakatel) vím že to není ideální ale kombinoval jsem se šátkem a supr, od půl roka šla dcera do tuly (btw. Koupila jsem novou za 3000 a za rok ji prodala za 2800),od chica nebrat,vidim X inzerátu a nikdo to nechce

bbubble
11. srp 2017

@normalnimatka diky, v satku prave nosim uz od 3 tyzdnov, pisala som vyssie 🙂 ale mame doma aj manducu, mne teda satok vyhovuje ale napriklad muz ho nevie viazat, tak prenho by ta manduca bola lepsia..

tadeasek3
11. srp 2017

Mě se třeba strašně líbí Tula baby, ale ta asi nemá novo vložku, takže až od 4 měsíců... A než si koupím tu, tak alternativu jsem si našla caboo na začátek. Do šátku se mi ani nechce. Ale, když nedávno byla limitka obyčejný bílý šatek, nevím teď výrobce, tak ro jsem byla na vážkách 🙂 ale byl hned vyprodaný, tak nic

alzbeta_kubicek
11. srp 2017

na takhle maly detatko je idealni nositko sity z satku: obejme dite tak akorat, prizpusobi se... na fb ve skupine nosime deti je primo album s nositky vhodnymi pro novorozence. ja jsem mela storchenwiege a muzu jenom doporucit, navic maji skvele neutralnibarvy (sedou) a snadno a za dobrou cenu ho lze prodat dal...

slivci
11. srp 2017

Maminky co máte Manducu,prosím o info,je součástí balíčku při koupi i batůžek na Manducu,nebo není? Měla jsem půjčenou a ta byla v batůžku,tedˇjsem obbjednala novou a v balíčku jsem žádný batůžek nenašla a ani v dokoupitelném příslušenství. Děkuji Vám.

makky1310
11. srp 2017

@slivci ja mela bez batuzku a kamoska kdyz ji kupovala tak dokupovala batuzek, ja o nem slysela poprvy...takze v zalkladnim baleni neni

dagmar_hribek
11. srp 2017

Tak zrovna v tomto no spíš visitku dle mého nazoru co jsem koukala na fotky.sice nožičky do M to má ale sneslo by víc.zakulacená záda uz skoro žádné a podsazení taky žádné.takze chicco neni zadne ergo nositko. A pokud muzu poradit pockej par týdnu nasetri si vic a kup šátek sezenes klidne od tisicovky a pěkně zanosený.neboj vázání neni nic hroznyho.mimco se mozna do te doby sklidní.nositko bych volila možná az bude o neco větší.ale jestli jsi rozhodnuta je to tvé dítě a zdraví tveho dítěte.tak snad se rozhodnes správně

slivci
11. srp 2017

@makky1310 Děkuji 🙂

jarka1992
autor
11. srp 2017

Tak mi tedy prosím poraďte kterou značku a jaké nosítko si koupit.

Rozhodnuta rozhodně nejsem takže si nechám ráda poradit...presne toho jsem se bála že mě tu ukamenujete.

Co se týče financí tak ano je to pro mě dost náročné a rozhodující téma! takže si nemohu dovolit ani hned teď vyplacnout bazarovou cenu.

Co se týče šátku tak jak jsem psala mám ho doma půjčený na zkoušku, ale malej je teď tak neklidný a pořád plačící že ho tam sama neuvazu! Z toho mám strach protože jak furt pláče a je neklidný tak je to akorát hra s rizikem že se něco stane! A navíc mám doma človíčka kterej i když si jenom slabě uprdne do plínky tak hned musím prebalovat protože v tom nechce být tudíž šátek i kdybych do něj šla tak bych strávila více času uvazem a rozvazem šátku. Tudiz potřebuji něco kam prcka posadím a jdu dál! Takže šátek i když je to super věc a moc jsem to chtěla když už jsem dostala tu možnost ho mít doma zkrátka nejde...

Velice děkuji za to že tu ze mě děláte hned špatnou mámu co se snaží dítěti akorát zničit zdraví a záda a já nevím co ještě...opravdu děkuji!

ai30
11. srp 2017

@jarka1992
Jarko, nemusis dekovat, nikdo z tebe totiz spatnou mamu nedela.

Bezva je tento clanek https://www.prubnihracku.cz/inpage/jak-vybrat-n..., podivej se na ty principy, doporucene znacky a pohledej trochu v bazarech, aby sis nasla nositko, ktere bude kvalitni a ktere si budes moct dovolit.
Jestli potrebujes nizsi cenu, tak budes muset trochu v tech bazarech pohledat, to tu za tebe nikdo neudela.

At brzo nejake fajn najdes a dobre se ti nosi!

cukricek123
11. srp 2017

@jarka1992 pokud máš fb, přidej se do nosící skupiny, tam ti poradí, jsou tam bazarky i možná nějaká hodná duše půjčí 🙂

alicie_k
11. srp 2017

Mám Caboo a jsem spokojená, malý má 2 měsíce a cca 5 kg a dá se to, ale rozhodně to nebude na dítě třeba o váze 10 kg. Stálo mě přes dva tisíce ale šátky jsou určitě dražší. V kočárku malý být moc nechce a v tomhle prakticky okamžitě spí. Později budu mít od kamarádky manducu.

jarka1992
autor
11. srp 2017

@cukricek123 děkuji ale bydlím v cizině...do CZ se dostanu minimálně...

rebe
11. srp 2017

Za stejné peníze, jako stojí to chicco, můžeš třeba na fleru koupit ergonomické nosítko mei tai, jsou tam od 750. Tvoje požadavky splňují. Až donosíš, chicco můžeš vyhodit, mei tai za 500 prodáš.

ai30
11. srp 2017

@jarka1992 Mrkni se po mistni facebookove skupine nosicich rodicu, jsou vsude po svete a urcite tam vhodne nositko najdes.

jarka1992
autor
11. srp 2017

@ai30 z tvého článku je tak dobrá akorát Manduca...zakezitost od 1500,- za použité...to už snad raději zainvestuji do nové když jsem novou sehnala za 2000,-

dolve
11. srp 2017

@jarka1992 Také jsem měla Caboo nosítko (šátku jsem se bála) a nosila jsem od šestinedělí do půl roku bez problémů. V bazaru se dá sehnati i pod 1000,-.

normalnimatka
11. srp 2017

tak když ses sama ptala, co si máš koupit a někdo ti tady dá tipy, tak se rozčiluješ, že z tebe děláme špatnou matku...

koukni se na ten FB, nabízí se tam pořád něco a kolem tisícovky klidně
a jsou tam i ypsaný značky osvěddčený, který sou prostě ok. at pak víš, co máš hledat🙂

a ještě poznámka k těm nosítkům...každýmu sedne něco jinýho... já vyzkoušela x, než mě z toho šíleně nebolely záda..:/ takže spíš doporučuju pučit, vyzkoušet a pak něco pořídit natvrdo...nebo když koupíš prověřenou značku, prodáš dál..

třeba na fb můžš najít martys šití nosítek, paní šije nosítka, dost oblíbený, vycházej kolem 1500 nový. a kdyby nesedlo, prodáš dál velmi rychle🙂

ai30
11. srp 2017

@jarka1992 To jsem prave zminovala, ty kvalitni nositka nepadaji moc na cene. Daji se sehnat i levnejsi, ale kdyz tu Manducu za 1500 koupis, tak ji potom treba i za 1500 prodas.

jarka1992
autor
11. srp 2017

@normalnimatka ano rozciluji protože jsem nikde nenapsala že do toho Chicca jdu a hnedka se tu psalo jakoby ho už měla doma a malého do toho dávala...pritom jsem napsala jen svůj názor že bych se divila kdyby velká firma která je po celém světě skoro by si dovolila lhát zákazníkům...ano díky tomuhle si hned nenecham poradit a hned porizuji... Tak proč vlastně zakládám tohle vlákno že?

jarka1992
autor
11. srp 2017

@ai30 jak jsem psala...bydlim v cizině takže na 90% musim něco takového koupit nové...ale to už je můj problém

rebe
11. srp 2017

K tomu, zda je chicco ergonomické nebo není, třeba u prodejce zde: https://www.kasparek-baby.cz/gmini-nosic-easy-f...
Doporučuji tu tučně psanou větu zcela na konci popisu nosítka. Kdybys ji náhodou nemohla najít, píše se tam: Neodpovídá požadavkům ergonomického nošení.
Sama píšeš, že pro ergonomické nošení je nutná poloha nožiček ve tvaru písmene m. Písmeno M vypadá takto: M. Tedy nahoru, dolů, nahoru, dolů. Každý přece vidí, že to, co je na obrázku, není žádné M, ale tak možná obrácené U.
Písmeno C asi také většina z nás pozná, je to takové písmenko, které je pěkně kulaté, narozdíl od těch rovných zádíček dítěte na obrázku.
Netvrdím, že Chicco lže, jen možná netuší, co je to ergonomická poloha, nebo možná neví, jak se píše M nebo C. Ty to ale víš, tak si dokážeš udělat názor sama, ne?
K nutnosti koupit nové nosítko: Netuším, kde v zahraničí žiješ, ale předpokládám, že i tam lidé nosí, takže je možné zkusit použité nosítko koupit i tam. K tomu, jaké nosítko koupit, už se tady sešla celá řada podnětů. Případně do většiny zemí světa lze poštou poslat balíček i z ČR.
Chápu, že tě limitují finance. A ubližovat dítěti krátkodobě je jistě lepší, než mu ubližovat dlouhodobě. Padlo tu hodně podnětů, jak mu za stejné nebo jen o málo vyšší částku neubližovat vůbec.
Nemusíš se rozčilovat ani obhajovat. Je to jen tvoje věc, tvoje dítě a tvoje rozhodnutí. Ale bylo by fajn si uvědomit, že všechny, které tu investovaly čas do psaní příspěvků, ti chtěly pomoct.

jarka1992
autor
11. srp 2017

Tohle nemá cenu...sbohem

normalnimatka
11. srp 2017

@jarka1992 podívej se, zeptala ses na radu, tady ti x lidí dobře poradilo a napsalo PROČ ti tak raděj... tys to smetla ze stolu, že to je blbost, že by si chico něco takovýho dovolilo... nikdo tady neútočil, že jsi hrozná matka. každej psal naprosto věcně, proč to a to vadí a to a to nevadí. 😒 všichni se ti snažili to naprosto rozumně a věcně vysvětlit...
nenapsalas, že jdeš do chica, ale že o něm uvažuješ, a jaká je zkušenost s ním. tak ti tady normálně ženy odpovídaj, že to nosítko není vhodný...jako já nevim, no....
takže se klidně nasírej úplně kvůli ničemu a buď ukřivděná, ale pročti si všecko, co jsme tu psali a zamysli se nad tím. fakt nevim, co ti udělá, otevřít si tu blbou skupinu na FB, kde je úplně všechno, co potřebuješ....

deene
11. srp 2017

@jarka1992 pro takhle malinké miminko je asi nejvhodnější to strochenwiede,kdyz bys pockala jeste ten měsíc z vlastní zkušenosti doporučuji bondolino,mam bazarove za 1500 a je super chicco fakt neporizuj

ai30
12. srp 2017

@jarka1992 Ja vubec nechapu, co s tim ma tvoje bydleni v cizine spolecneho. Kvalitni nositka sezenes vsude, nosici skupiny taky, pouzite nositka se prodavaji vsude. Podle toho, kde zijes, si najdi lokalni skupinu.

puhelin
6. únor 2019

@ai30 Bohuzel na zapad od nas jeste neochopili, ze neni vhodne nosit ve visitku, celem od maminky. Staci se podivat na nabidku, nebo na fotky hollywoodskych celebrit, ktere vubec ergonomii neresi :( Obe moje sestrenice, jedna v USA a jedna v Australii nosi ve visitkach uz od narozeni, bylo mi z tech fotek smutno. Pry jsou satky nevhodne, ze neni mozne je regulovat, aby byly spravne zpevnene. A ergonomicka nositka jsou pry zbytecna na to preneseni. Na to neni co rict :(