Jaké nosítko zvolit? Manduca, Ergo nebo Ergo Sport?

kackaj
9. říj 2010

Dobrý den,
budu ráda za jakékoli postřehy a rady ohledně těchto nosítek. Mívali jsme liliputi, ale neprozřetelně jsem jej prodala, protože jsem si myslela, že už nám bude stačit krosna. Jenže...prcek ještě pořádně nechodí, jen za ručičky a s pomocí jiné opory, moc toho neujde a já bych občas ráda do terénu, kde se nedá s kočárkem. Já jsem ale těhotná, takže tahat ho na rukách nebo za krkem není optimální....s nosítkem jde tedy momentálně o nošení pouze na zádech. Jsem silnější postavy, široká ramena i boky...potřebuji něco, aby se to nezařezávalo do pupku a zároveň tedy i pevný bederní pás. Manducu bych volila kvůli budoucímu prckovi, že se dá nosit už od narození (ale to nevím jestli využijem, takže na tom to nestojí), ergo se mi zdá celkově dobré, ale obyč ergo má navíc tu kapsičku, kterou bych ocenila a ergo sport zase slibuje lepší polstrování... Máte tedy někdo zkušenosti s těmito nosítky...jestli je lepší ergo nebo manduca a jestli je znatelný rozdíl mezi ergo a ergo sport (případně, které je lepší nebo nejlepšíííí🙂)??? Podělte se prosím o své zkušenosti. Děkujiiiiii😀

lamarika
9. říj 2010

mám zkušenost jenom s manducou, ale zato mám zkušenost nošení ročního dítka v těhotenství. Syna jsem ještě pár prvních měsíců těhotenství nosila na zádech a neměla jsem problém s popruhama. Jediný problém, který jsem měla byl s oblečením, protože jsem měla skoro všechno s kapucí 😒 Je tedy pravda, že z dlouhého nošení mě trošku bolely záda. Syn měl v tý době 12 kg. Shruba od poloviny těhotenství už syna nenosím, radši už ťape. Manducu hodlám využívat pak i na mimi, tak se mi bude právě hodit novorozenecká vložka. Tu jsme u syna nevyužili, protože jsem ho nosila až od třech měsíců a už mu v té době nevyhovovala.
Já jsem s manducou celkově spokojená a mohu ji jen doporučit. Taky nejsem zrovna hubeňour. Jsem spíš trochu robustnější postavy, takže v tomhle je pro mě manduca opravdu supr 😉

silente
16. srp 2011

Mám stejný dotaz jako zakladatelka. Které nosítko se Vám jeví jako nejlepší?

katchi
16. srp 2011

Mam zkusenost jen s manducou, jsem s ni velice spokojena ja i manzel.

anetadr
16. srp 2011

my máme cybex 2go a jsme s tím moc spokojení - naše dítko mělo při porodu 4700g - tak jsme volili nosítko s co největší nosností - některá nosítka jsou např. jen do 9kg - což my už teď máme (v 5-ti měs.) - výborné je v tom, že se dá dítko nosit jak na zádech, tak ve předu, a jak čelem k vám, tak od vás. Velice jednoduchá manipulace. Moc doporučuji.

jankadudova
16. srp 2011

Ja mam Beco. Nemuzu mu nic vytknout, je k nemu i vlozka pro novorozence, ale nosim asi od dvou mesicu. Je bezvadne🙂

herminka
17. srp 2011

Imho se nedá říct, že jedno nosítko je nejlepší a ostatní nic moc. Je dobré zajít někam do kamenné prodejny a nosítka si tam vyzkoušet, obzvlášť pokud má někdo nestandardní postavu (my jsme s mužem oba hodně vysocí, on navíc urostlý). Co někomu sedne, nemusí ani trochu vyhovovat jinému - vybírali jsme podle manžela, mně sedělo v podstatě jakékoli nosítko (mám 182 cm a jsem hodně štíhlá), jemu třeba vůbec nevyhovovalo Beco a Ergo, naopak sedělo Ergo sport a Manduca, kterou jsme pak koupili a nosíme k plné spokojenosti.

naty
17. srp 2011

já sem měla ergo, ale malýmu se v něm nelíbilo, nicméně jemu se nelíbilo v ničem, takže to je o jiným 😀 , ale...ergo mělo polstrování na 1*...silné pásy, nikam se nic nezařezávalo, stejně jako bederní pás - měla sem pocit výborné opory, takže v tomhle můžu ergo jen doporučit...kdyby se nechal, určitě bych ho nosila v ergu... 😉

jop
17. srp 2011

chce to vyzkoušet, mně ergo ani manduca absolutně nesedly. Mám úzká ramena, takže jediná volba byla Beco.

apollo11
17. srp 2011

Souhlas s @naty, že ergo má nejlepší polstrování, zároveň je jednoduché, žádné zbytečné přezky. My jsme ho vzali, protože vyhovovalo muži, mně seděla i manduca. Beco nějak nesedlo, ale zase je designově hezčí.. Ale ergo je podle mě no.1 co do pohodlnosti nosiče i nošence 🙂

janulickaj1
17. srp 2011

V Brně i v Praze v Bráně k dětem je možné obě nosítka na týden zapůjčit a tak si je vyzkoušet. My půjdeme asi do této varianty, protože je to docela nákladná záležitost. Víc se mi líbí ergo, protože má popruhy víc jako batoh, ale zatím jsme to na sobě nevyzkoušeli.