Jakou velikost oblečení kupujete?

amira55
27. říj 2009

ahojte🙂
taky máte ten problém že jedna velikost zimních věcí je Vám tak akorát a druhá obrovská???koupila jsem malému zimní bundu a je v ní jak sněhulák, ale u té o číslo menší jsem měla strach že mu bude do konce zimy malá...
jak to řešíte?dvě bundy?na to bohužel nemám...
malej má něco málo přes 80 cm takže 86 o.k. ale 92 malá...

už mi z toho hrabe ☹ ta 92 když ho posadím do kočáru je taková nařasená mohutná tak nevím...¨

máte taky někdo tenhle problém????

beruska2x
27. říj 2009

ja mam ted kombinezu 92 a je mu na tele uplne akorat jen rukavy ma delsi takze jsem objednala jeste 98, protoze se taky bojim ze mu do konce zimy nevydrzi, jenze kdyz mu dam vetsi hned tak zase se nehne, zacina chodit
a to by se nehnul a vztekal by se, nehlede na to jak to vypada...

jeste bych mozna zkusila jinou znacku bundy, nekdy je to docela rozdil.. tak by mu treba jina padla lip... 😅

soanpe
27. říj 2009

já nedám dopustit na bundičky Next.jsou sice dražší,ale super matroš,takže i když je větší,tak se krásně poddá .Sofí se v ní může krásně hejbat a nemá rozpažené ručičky jako v levných bundách z tvrdého nylonu 😝

evicka7
27. říj 2009

amira, ohrnujeme rukávy až k loktům 😀 vypadáme jako socky, ale raději plný žaludek než akorátní bunda 😀

beruska2x
27. říj 2009

je pravda ze ja z Nextu chupatku koupila loni po vanocich ve slevach 😀 50% za 400,- a vzala jsem velikost 12-18m a malej ji nosil v zime, na jare a ted ji nosi porad.. takze to se vyplati 😉
neni to na ni vubec videt.. fakt se vyplati dat vic penez za 1 kvalitni vec.. nebo pak stejnou castku za 2 za sezonu 😅

beruska2x
27. říj 2009

evicka.. no jo rukavy ale nerikej mi ze i na tele neni bunda volna a netahne ji tam ☹ a treba v kombineze o tolik vetsi chodit nemuze, protoze se nehne v tom.. 😅

amira55
autor
27. říj 2009

evicka7 no my tak moc né ale i tak-možná se mi to zdá ale ona ta bunda je taková ta buřtíková péřovka takže o oto víc mě to děsí ale to se poddá
schválně jsem dnes dívala po městě a neviděla jsem dítě co by mělo novou zimní bundu na knop tak asi tak🙂

a co se přetřásaných značek týká zdá se mi to taková móda to tu neustále psát jaká značka a co jenže my tu bundu máme taky značkouvou ale nemám potřebu na to upozorňovat-není to žádná levná hadra ad.soanpe

beruska2x
27. říj 2009

nemusi byt levna - ale kazda znacka ma velikosti trosku jinak a jinak sedi na detech- to je ten rozdil...

stejne na pristi rok ti nepujde tak nevidim moc duvod kupovat o tolik vetsi 😲

kacka.va
28. říj 2009

já koupila větší. Teď je jí ještě velká, ale taky ještě nezačala zima, myslím, že v lednu únoru jí bude akorát.

quika
28. říj 2009

ja tiez kupujem vacsie, vyhrnam rukavy a vyzeram ako socka 😀 😝 co by som zaplatila 3x viac za bundu co je lepsia, to mozem rovno kupit 2 lacne a mat vzdy primeranu velkost a este stale usetrim 😵 kazdy vyrobca ma trosku ine to cislovanie, takze aj z tych lacnejsich sa da vybrat nieco co nebude uplne obrovske, ale vydrzi. a inac neviem podla koho su socky ti co maju zalozene rukavy, ale nepoznam nikoho kto by na to zazeral - pre kazdeho je samozrejme ze oblecenie dietatu nie je vzdy uplne akurat. ak sa to nejakym par snobom nepaci tak neriesim, o takych ludi aj tak nemam zaujem 😎

soanpe
28. říj 2009

amira,
máš nějaký komplex nebo proč se do mě navážíš? 😝

já prostě zastávát to,že než mít 2-3bundy nijaký,tak jednu pořádnou a jak psala beruška,vydrží fakt 2 sezony

zkoušela jsem holce bundy i ze sportu ,třeba vyloženě sportovní a funkční HH,ale je prostě tvrdá (a není to buna da za 900,-) měla rozpažené ruce 😖

quika
ta bunda není 3x dražší.když koukneš do Tesca,C&A tak ceny za bundy jsou od 600,- víc a když koupíš na MMB novou bundu anglické zn.(kvůli amiře ji nebudu zmiňovat,aby se necítila,že se povyšuju) tak za ní dáš stejnou částku nebo i míň 😎

není umění oblíknou dítě kvalitně a draze , ale kvalitně za rozumnou cenu 😎

a socka je podle mě ten,co hraje machra a má mastný vlasy a je ušmudlanej a nevoní 😀 😝

beruska2x
28. říj 2009

halvne holky ja nevim ale ja mam 2 kombinezy (1 vetsi a 1 o cislo mensi..) pak oteplovacky a takove 2 bundicky.. loni jsem je obe koupila po zime ve vyprodeji 😉 takze me ani nezruinovalo ze jsou znackove..
ale.. prece nemuzete mit 1 oblecko.. co kdyz se venku ve snehu zmacha? rozbije se zip? budete to mit vyprane? to kvuli tomu nepujdete ven? 😅
ja myslim ze 1 nahradni by doma byt melo 🙂 i kdyz vetsi vel., proste jako "nouzovka" kdyby neco...

videla jsem i kombinezu za 3500,- to bych teda nakoupila ani nahodou,
jak rika soanpe, chce to premyslet dopredu, nakoupit treba po zime na dalsi sezonu a za slusny penize sezenete super veci a kvalitni...

treba v Hm maji super zimni bundy.. sice okolo 900,-

ale treba ja zase planuju dalsi dite tak kupuju drazsi kvalitni veci, nebo to pak muzes prodat dal...

beruska2x
28. říj 2009

nehlede o pouzitem matrosi, bala bych se asi ze v nekvalitni bunde/kombineze mu bude zima 😖

soanpe
28. říj 2009

beruska
jinde s tebou nesouhlasím,ale tady si rozumíme 😉 mluvíš mi zae srdce
🙂

beruska2x
28. říj 2009

zazrak vid 😉 ja proste oblikam malyho stejne kvalitne (mozna o chlup lip 😀 ) jako nas...

ja porad slysim dedu jak rika.. Nejsem tak bohaty abych mohl kupovat levne veci 😅 😉

quika
28. říj 2009

nevravim ze znackove veci sa nikdy neoplatia, ale casto to tak byva. ja by som si netrufla kupovat cez net, bez vyskusania, este s rizikom podvodu, alebo niekedy rok dopredu vo vypredaji riskovat ze zle odhadnem velkost a este sa bit v tych otrasnych davoch 🙄
nahradne oblecenie samozrejme mame - mame 1 zimnu bundu, jedny oteplovaky a jeden overal, takze ked sa premoci/pokazi bunda alebo oteplovaky, dostane overal a naopak. este mame v zalohe veci so su uz vyrastene, ale este nudzovo posluzia.
samozrejme je fajn ked sa najde vyrobok co je taky makkucky ze nevadi ani vacsia velkost 😵 aj ked dalsi rok to moze vydrzat asi az u starsich deti, tie uz rastu pomalsie. inac my kupujeme vacsinou najlacnejsie co sa da a zatial sa nic neznicilo tak ze by som to nemohla odlozit pre dalsie dieta. kopu veci mame zdedene vyslovene lacne veci a drzia v pohode.

beruska2x
28. říj 2009

velikost je napsana na vek, takze vetsine deti to sedi, to bys musela mit opravdu obrika aby to neslo... ja byla ve vyprodeji hned po vanocich, 27.12. a skoro nikdo tam nebyl 😉

ale skoro vse nakupuju pres net.. nevim jaky podvod myslis? kdyz nakupujes v obchode mas zaruku jako v kamenem tam neni rozdil a na MMB jsou zase hodnoceni... pripadne napises adminum a oni to daji doporadku 😉

bez netu a nakupovani by to neslo u me, ja nesnasim behani po kramech tu tohle a tu tamto.. takhle nakoupim vse n a1 miste a mam klid a jeste usetrim 😀

quika
28. říj 2009

ja mam 18mes. syna, nosi mikiny 6-9 mesiacov, teplaky 9-12 mesiacov, tricka od 3-6m po 12-18, bunda mu je akurat 18-24, oteplovaky mame 9-12m, bodycka mix vsetko mozne od 6-9 po 24-36, rukavice na 3-5 rokov... tak naozaj netusim ako by som uhadla ktora velkost mu bude dobra o rok 😕 😀 na MMB sa mi uz 2 kamosky nachytali, baba so super hodnotenim jednoducho neposlala tovar (samozrejme peniaze poslali dopredu a viac ich nevideli) - to ze jej potom stopnu clenstvo ti peniaze nevrati 😖 mozes mat tisic dobrych skusenosti ale stale je to adrenalinovy sport 🙄 a ked sa to rozpadne, u koho si uplatnis zaruku?
no a vypredaje...asi mate vyssiu kulturu v CR, ale na SK to vyzera tak, ze v den kedy zacina vypredaj su uz hodinu pred otvorenim obrovske davy pred vstupom do predajne, potom tam poklusom nabehnu, trhaju si z ruk veci a pod... o 3-4h po otvoreni zostanu uz len newborn velkosti a kriklavoruzove oblecko 😀 raz som to pozorovala z dialky a bolo mi zle, takze toto si rada necham ujst 🙄
ja milujem nakupy cez net, ale nie oblecko a topanky, to treba skusat, inac co sa da kupujem len cez net 😵 no a rada si priplatim za kvalitu, napr. polsky kocik by som nekupila ani omylom (a vlastne polske cokolvek, ani rucku od metly 😀 ) ale musi to byt fakt kvalita, nielen znacka. tym ze sme podedili kopu veci, aj znackovych, tak vidim ako to vyzera po 1-2 detoch, a teda jedine co by som povedala ze je kvalita je par veci co mame z USA (znacky co sa tu aj tak nepredavaju), ostatne su na tom vsetky rovnako 🙄

soanpe
28. říj 2009

quika.
neboj výprodeje jsou i u nás takhle brutální,ale nepereme se u toho 😀
já to dělám tak,že oblečení vyzkouším na prodejně a pak hurááá na net a objednávám 😎
boty bych nekoupila.ty je třeba fakt zkusit
ted se mi podařily dva super nákupy na MMB krásný oteplovačky.sice nošený,ale v kočárku.nové jsou 980,- a já za ně dala i s poštou 165,- 😎 a jsou fakt jako nový
co se týká usa ,jo taky máme pár věcí.
ale naletěla jsem u gapu- kalhoty vel.12-18 je naší tehdy 9m holce jen tak tak a rukávy u triček,bund... jsou krátký 😖
u anglických značek má trička 3-6m, kalhoty 9-12 jsou větší,ale mají rehulovatelnou gumu v pase a nohavice se ohrnou, bundy 12-18

beruska2x
28. říj 2009

takl o botach se nebavim, to je jasne ze ne.. nam teda jinak velikosti sedi....
jinak "naletet" muzes i v normal krame, to podle me neni argument..
a treba kocarek mam ja polske vyroby a jsem na 100% spokojena a stal 12000,- a kamaradce se posral Casual za xxtisic, tyhle technicky veci nejsou, podle me tolik o tom.. to je o kazdem kusu...
na MMB jsem zatim kuopila 3x a vzdy v poho ale ja kupuju jen nove veci, nic pouziteho...

lul
28. říj 2009

k prvemu prispevku - kazda znacka ma svoje cislovanie. A ked vam je to velke, skus to vymenit 😉

kaleilah
28. říj 2009

tak když se nakupuje přes net - např.mmb tak asi nejjednodušší je poprosit prodávajícího o přeměření, ne? 😉 Já to tak dělám teda vždycky 🙂

senja
30. říj 2009

Ja ve vetsine pripadu jedu ve stejnych znackach - treba Next a Marks&Spencer, a tam nam to sedi presne 😉

aponchie
30. říj 2009

amira nam to nesedi taky co mas z toho..kazde cislovani u ruznych znacek ma jine miry to mam vyzkousene tak mu nech tu vetsi jestli nechces kupovat dalsi amas to stejne ti nic nezbyde pac ta mensi tu neoblece ne?ja na znacky kaslu me je jedno jestli je to to ci ono ikdyz hodne hader znackovych mame,ale neresime to pac tam kde jsme cele roky zili se to vubec neresi takze na tom nelpim..uz vubec ne na aktualnich mmb znackach 😝 😀 ale kdyz to probehnu tak deti maji hodne gap ,abercrombie,hm,ca,lindex,reima,alpine pro,gotcha..spis sportovni veci..u nas sou2x za rok vyprodeje haderve skolni telocvicne 30,20,10kc kuskombinezy bundy oteplovaky atd z uk usa a holandska takze vsichni nabehnou i ty posh mamky a pak obchoduji 😀

soanpe
1. lis 2009

senja,jak komu 😀

kalhoty máme 9-12
Trika 3-6
mikyny 6-9 😅 😀

jinak když byly Sofí 3m jsem si taky myslela,že všechno sedí,jak má.
ale jakmile se dítě posadí,tak oblečení nesedí 😀 😉
čeština je krásně hravá 😉

soanpe
1. lis 2009

jinak k těm značkám,jak nad nimi každý opovrhuje 😅
tady v čr,zas takový výběr není,protože trh obasadilo pár obchodních sítí,takže pokud nechci kupovat čínský věci (nemyslím jen na stánku,ale i tzv.butiky)
když mi český výrobce nabídne hezké, vkusně sladěné dětské oblečení,co nebude jako kopie modelů ze 70.let, tak mi srdce zaplesá a budu ho s chutí podporovat.ale zatím jsem nic nenešla
loana-body skoro za 200,- 😝
Mothercare 7pack 460,- a jsou tam namíchaný různý velikosti,takže vydrží cca půl roku. a o kvalitě bavlny ani nemluvím 😎

monkula
1. lis 2009

ja dostávam veci pre deti od švagrinej z Uk, budem sa vyvyšovať ako soanpe 😀 ,ale značkové nextky, Adams-ky atĎ.
malá nosila zimnú bundu aj minulú, aj túto zimu.... krásne sedí, nie je ako snehuliak...
A teda aj ked to znie povrchne, soanpe má pravdu.... ak mi slovenský výrobca v mojom prípade dá krásne a kvalitné veci, beriem..... ale dať za pyžamko pre dieťa 15 €, lebo ej slovenské a froté... 😒

jijitka
1. lis 2009

Zatím ještě neoblíkám, jen nakupuju a naprosto souhlasím se Soanpe a ostatními, které upřednostňují značkové věci. Ta kvalita je opravdu někde jinde a ani se u toho nemusím finančně zruinovat. Nedávno jsem prohlížela zimní oblečky v Tescu, konkrétně chlupaté overálky pro chlapečka a to bylo něco tak hnusnýho, že bych za to nedala ani polovinu ceny (stál tuším kolem 600,-), lezly z toho nitě, pouštěl chlupy ... 😝 Pak jsem u nás v bazárku objevila overálek zn. Next za 120, Kč, který vypadá jako nový.

Vím, že někdo nad "sekáčema" ohrnuje nos, ale já to neřeším, koupím tam daleko hezčí a kvalitnější věci než ve "značkových butikách" s hadrama z Turecka.

Soanpe - Mothercare má u nás přímo prodejny nebo se prodává např. jako Cherokee v Tescu ??

soanpe
1. lis 2009

jijitka
jj.má prodejny,ale já jsem Pražák,tak nevím jak je to u vás 😉

monkula
máš úplnou pravdu 😎

aponchie
1. lis 2009

jijitka hehe s tim sekacem to me bavi slyset pac ja to mam taky tak ..a moje svagrova predloni delala fuuuj na ten vyprodej co bejva u nas a prej ble nebude prenaset negativni veci z tech hader na sve dite a ona ma jeste z USA a nepotrebuje ,ale loni uz tam sla kuknout aby sme nevedeli ,ale nacapali jsme ju a ma kozisek pro malou z tama a ta to nosi hrde sekac nesekac 😀 a letos sem tam sla a ona hned vedle me sla od auta hrabala se v tom jak krtek damicka jedna namyslena..ja tam letos nasla same HM vecicky a neco Dopodopo to nevim co je za znacku..me teda osobne Carters z USA nadchl co do barevnosti je hledavy krasny,ale kvalita nula..parou se patentky pod pazema taky vytahane proste hnus a reknes si znacka draha jak prase pokud neni v sales 😲

aponchie
1. lis 2009

Marks je super a to HM mi prijde uplne dostacujici na deti a kdyz jsou slevy to radim jak urvana ..zajimave je ,ze ve Zline vyprodavaji bio bavlnu za 20kc kus hadriku a u nas v Ostrave za 90a vice u stejneho zbozi nechapu