Jaký šátek na nošení dětí?

chlebenka
14. únor 2012

Ahoj, mám dotaz. Mám babyvak, ale docela mě z něj bolí záda, zkrátka to není ono a chtěla bych raději šátek, je prý lepší. Potřebovala bych poradit od šátkujících maminek, jestli mám koukat radši po elastickém šátku, či látkovém. Slyšela jsem, že elastický se časem vytahuje u těžších dětí, což by byl asi i náš případ- maličká se narodila jako 4 kilová a teď v 10ti týdnech má 5,5kg, přibírá docela dost, tak mám dojem, že ten elastický by jsme neměli asi na moc dlouho. Chtěla bych, aby vydržel alespoň do 1 roka. Jinak můžete poradit i konkrétní druhy a značky, které se vám osvědčily či nikoliv. Je pravda, že koukám i po bazarech, nové jsou drahé, ale mám i s toho docela obavy, koupit šátek z druhé ruky, nebo se vám to někomu také osvědčilo? Moc děkuju za rady 😉

adelka89
14. únor 2012

Ahoj, elasticky satek je podle me nic moc. Je opravdu jen na prvni mesice,pro male miminka. My mame Storchenwiege Leo cafe a jsem maximalne spokojena. nejsem odbornik na satky, ale co vim jsou dobre didymos,girasol, ellevill, easycare apod. Drzim pesti at dobre vyberes. Muzu doporucit bazar na www.nosenideti.cz nebo branakdetem.cz

radun
14. únor 2012

Ahoj! Já plánuji koupit některý z těchto: http://www.biomamma.cz/cz-kategorie_18993-0-sat...
Mám to na doporučení kamarádky (prvního syna jsem nosila jen v manduce), je to česká výroba, levnější než ty nejdražší, ale prý stejně kvalitní. Tak doufám, že se osvědčí.

llluckaaa
14. únor 2012

My máme Storchenwiege 5,1metru v barvě albert. Hodí se spíš pro starší dítě, protože není moc elastický. Koupila jsem ho na bazaru a myslím, že to vůbec nevadilo.

veruska007
14. únor 2012

Mám Šanami a jsem spokojená, 4,5m a zkosené konce. Příště bych brala aspoň 5m, chtěla jsem šátek půjčit kamarádce, ale vůbec ho neuvázala. A zkosené konce mi přijdou zbytečné.

ikarkulka
16. únor 2012

mám elastický i klasický, raději jsem používala ten klasický (zara ellevil), ale i ten elastický má své výhody.

klasický je pevnější, nepovoluje, nevytahuje se.

jsou ale úvazy, které si musíš předvázat, než do šátku usadíš dítě, a tam se ti pak ten elastický může hodit, že to ještě trochu povolí, když si ho navážeš moc pevně.

pokud budeš kupovat šátek z bazaru a nebude to vyloženě hadr, tak to pro tebe může být paradoxně lepší, protože šátek je již tzv. zanošený, tj. je měkčí, pružnější a poddajnější 😉
nové šátky bývají hrubší a pevnější, je potřeba je právě "zanosit".

lenkastrizek1
31. led 2016

milé nosící miminky mohla by jste mi některá poradit . do ted jsme byly v nosítku ale malá je docela na mě upnuta a tak bych radeji i sátek je nám ale 5měsícu a pořád tapám a nevím jaký šatek poradite mi prosím některá moc děkuji

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz
jipe
31. led 2016

Doporučuji tady skupinku Nošení dětí. Šátky na bazaru nebývají o moc levnější, protože často právě zanošením získávají na hodnotě, jdou podajnější. Ze značek bývá oblíbené yaro, didimos, little frog,.. pro začátečníky asi spíše 100 % bavlna