Jaký šátek na nošení miminka od 3 měsíců a výše?

josefa
6. dub 2008

Nenašla jsem podobné téma, tak zakládám.
Maminky, co nosíte svoje dítě v šátku, jaký šátek Vám nejvíc vyhovoval pro jaký věk dítěte? Je jich hodně druhů, materiálu, že si nemohu vybrat. Jedině tak odhadnu délku podle tabulek. Poraďte prosím 😉

natalien
6. dub 2008

Ahojky,
tak já téměř od tří měsíců stále používám indický šátek a moc nám vyhovuje 😉

niega
6. dub 2008

Já mám tkaný Medley 5 metrů a používáme jej od narození do současných 9 měsíců. Žiju v domnění, že šátek je univerzální nosítko pro mimi od narození až do té doby, dokud jej nosič unese 😀 .

josefa
autor
6. dub 2008

O Medley jsem uvažovala, líbí se mi u něj ta cena 😉 Bála jsem se, že pokud má někdy až poloviční cenu oprotím jiným šátkům, odrazí se to na kvalitě-výdrži. Když Vám vydržel už 9 měsíců a stále drží, tak je asi fajn? 🙂

niega
6. dub 2008

Josefa: Nemám porovnání s jinými šátky, ale jsem fakt spokojená. Nevidím na něm nejmenší známky opotřebování. Přitom od 3 týdnů v něm byl Edík asi 2x 2 hodiny den co den, teď už šátek používám jen jako nosítko, když jdu pověsit nebo sundat prádlo, zalít kytky, umýt nádobí, vyluxovat, vytřít, přichystat kaši nebo jen tak, když už je Edík unavenej z toho věčnýho lezení, a přitom máme před sebou ještě spoustu času do kočárkování, tak chodíme po domě, čučíme a ukazujeme si 😀 . Nicméně i teď šátek používám denně. Mám modrého šimona 5 m za 800 (?) Kč. Myslím, že je tu i několik speciálních diskusí k šátkování, tak tam mrkni, určitě Ti zkušené šátkařky poradí.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
josefa
autor
7. dub 2008

niega, díky, takové podobné vytížení si s šátkem představuji 😉 Právě jsem tady šátkové diskuze nenašla, tak jsem založila tuto. (vykojená matka, chápete 😉 )

gedren, seš moc hodná, ale nebude Vám chybět? Já si asi raději nějaký pořídím hned, to už mě pak donutí i nelenit a nastudovat ty všechny úvazy 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
josefa
autor
7. dub 2008

gedren, asi to tak mělo být, aby telepaticky vytušil, že je šátek v ohrožení 🙂 Od kolika kg se dítě považuje za těžké? Já sebe odhaduju, že bych ho snad svládla nosit tak do těch 10kg. Dále dle svého a jeho stavu 😀 Malej má už určitě odhadem 5,5 kg, má ještě elastickej šátek smysl?

aniska
16. dub 2008

ahoj josefa, moj matysek ma od 5 mesiacov 10 kilo, stale nosime, a ide to 😉 som namakana, on priberal postupne, tak som si zvykla aj ja